Csapatunk története

    A diákokon kívül iparos-kereskedő tanoncokat is sorai közé gyűjtő 212. számú Bornemissza Gergely Cserkészcsapat első alakuló összejövetelét -Greskovits Lajos, Daubner István, Erényi Márton, Mezei Sándor, Panyik János, Eperjes Sándor, Marsi László jelenlétével- 1922. augusztus 20-án tartotta. A csapat életét útjára indító avató ünnepség megrendezésére -30 cserkész fogadalom tétele mellett- az állami polgári iskola tornatermében került sor, amelyről a helyi újság 1923. március 5-i száma is beszámolt.
    A csapatzászló -egyik oldalán Eger város látképe volt látható- felszentelésére 1924. június hónapban került sor. 1926-ban 20 db hangszerrel megkezdte próbáit a csapat keretében működő fúvós zenekar. A cserkészcsapat életében 1928-ban szintén jelentős esemény volt, hiszen a katolikus legényegylet földszintjén -jelenlegi Bartakovics Béla Művelődési központban- több helységből álló új otthont kapott.
    A cserkészcsapat tagjai -a többi egri cserkészcsapatok tagjainak aktív segítségével- elkezdték építeni a Berva-völgyi Cserkészparkban a -jelenleg is megtalálható- kétszintes cserkészházat, amelyet elkészülte után gróf Teleki Pál főcserkész avatott fel. A megépült objektumot a II. cserkészkerület (Miskolc) illetve egri cserkészcsapatok oktatásra illetve őrsi és csapat összejövetelek megrendezésére hasznosították.
    A cserkészcsapat taglétszáma folyamatosan növekedett és a harmincas évek közepére már három rendes, egy vízi cserkészraj továbbá egy 36 tagú vonuló fúvós zenekar tevékenykedett szervezett keretek között.
    A gödöllői dzsemborin (1933. augusztus 2-15 között) a csapat 34 cserkésszel táborozott és erényi Márton cserkészvezető kiváló tábori munkájáért Fehér Szarvas rend kitüntetést kapott.
    A nyári nagytáborokkal és egyéb élményekkel gazdag évek sorát 1948. szeptember 1. -a Magyar Cserkészszövetségnek a Magyar Úttörő Szövetségbe történő beolvasztása- zárta le. A cserkészcsapat tevékenysége hivatalosan megszűnik és a birtokában talált ingó és ingatlan javak más szervezetekhez kerültek. Az ezt követő nehéz időszakban a mozgalom baráti körökben, katakomba cserkészetben 1958-ig élt, majd ezt követően tagjai természetjáró szakosztályokban tevékenykedtek.
    A hamu alatt izzó parázs 1988. november 26-án ismét lángra gyúlt, az 1992-ben elhunyt Erényi Márton csapatparancsnok hívó szavára ismét összegyűltek az örök ifjú rover cserkészek azzal, hogy a töretlenül megőrzött hitüket, bizalmukat a cserkészmozgalom iránt érdeklődő fiataloknak továbbadják.
    A csapatfenntartási feladatokat 1989 évi megalakuláskor a 47. sorszámú működési engedély szerint az Alfa Szövetkezet Mozgáskorlátozottak Heves Megyei Sportklub látta el 1990. augusztus 27-ig, majd ezen feladatok továbbvitelével a Magyar Cserkészszövetség a belvárosi Főplébániát bízta meg.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A cserkészcsapat parancsnokai:

                        Greskovits Lajos 1923-1936

                        Erényi Márton 1936- örökös tiszteletbeli parancsnok

                        Miskolci László 1989-1990

                        Hábel Gyula 1991-1997

                        Varga László  1997-2000

                        Dr. Báthory László 2000-

    A cserkészcsapat újjászervezése után 1989, 1990, 1998, 2000, 2003 és 2005 években rendezett fogadalomtételt.
    A cserkészcsapat vezetése ismerd meg hazádat mottó jegyében a Dunántúlon különböző időszakokban és helyeken rendezte meg nyári nagytáborát a 812. sz. Csaba Vezér (Rákoscsaba) cserkészcsapat tagjaival együtt.
    A csapat képviselteti magát állami és egyházi ünnepségeken, továbbá szervezője és résztvevője a betlehemi láng Bécsből való elhozatalának és eredményes továbbadásának.
    A cserkészcsapat állandó csapatotthon hiányában az egri Keresztény Ifjúsági Klubban  (Eger, Széchenyi utca 5.) minden hónap első hétfőjén 17 órától tartja programegyeztető megbeszélését, illetve az időjárás függvényében hétvégén foglalkozásait.

            A csapat levelezési címe: 3300 Eger, Szálloda utca 4.

Láb, melyhangtalanul lépked,
Szem, mely mindig, mindent lát,
Fül, mely hallja szél ha rezdül,
Szív, mely megérzi más baját,
Üdv néked Cserkésztestvér!
Erről ismerek rád!

Bemutatkozunk

Az oldal megtekintéséhez az Internet Explorer legújabb verziója ajánlott.