www.adamjzeneiskola.atw.hu    Ádám Jenő Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola - OM - azonosító: 040036

Archívum

 
 
Beszámoló Macedon vendégeink fogadásáról, 2012.09.13.–16

Macedón vendégek Szigetszentmiklóson
Regősné Nyirő Ildikó beszámolója

Az Ádám Jenő Zeneiskola fúvószenekara 2012. szeptember 13-16-ig meghívta macedón testvérvárosunk, Kocani néptánccsoportját és a helyi zeneiskola küldöttségét. A meghívással viszonozni szerettük volna azt a kedves vendégszeretetet, amellyel a zenekar tagjait fogadták Macedóniában a tánccsoport tagjai 2011 októberében, a Rizs-ünnepen.

Vendégeink 13-án, csütörtökön érkeztek Szigetszentmiklósra. Meleg ebéddel vártuk őket, majd látogatást tettünk a Polgármesteri Hivatalban. Szabó József polgármester úr kedves szavakkal köszöntötte a küldöttséget, kellemes tartalmas napokat kívánt a számára is szimpatikus társaságnak. Ezután az új sportcsarnokot tekintettük meg. A fiatal táncosoknak annyira tetszett a létesítmény, hogy rögtönzött „élő virágkoszorút" formáltak a vadonatúj parketten (természetesen cipő nélkül). A következő helyszín már a zeneiskola épülete volt. Itt került sor a személyes bemutatkozásra, a fúvószenekar tagjai és a családtagok itt találkoztak a vendégekkel, ugyanis a szállást ők biztosították számukra.

A pénteki nap budapesti városnézéssel telt. Vendégeink többek között megtekintették a Művészetek Palotáját és a Parlamentet. Mindkét helyen vezető segítségével ismerhették meg a gyönyörű épületeket. A Margitszigeten „sétajárat" vitte körbe a csoportot. Minden nagyon tetszett, millió fénykép készült Budapestről. Délután még sor került vásárlásra is. A nap végén a fúvószenekar szabadtéri koncertjét hallgathattuk meg, majd ünnepi vacsora következett a Bíbor Liliom Étteremben. Köszönet a személyes jelenlétért Szabó József polgármester úrnak, Papp István és Budai László bizottsági elnök uraknak. Részvételük a vacsorán nagyban emelte az est színvonalát, ünnepélyességét. Itt került sor az ajándékok átadására. A legnagyobb meglepetés polgármester úr ajándéka, egy hatalmas torta volt. Fergeteges hangulatú zenés, táncos est volt.

Szombaton került sor a Szabacsi Nap hagyományőrző programra. Ezt a napot egy remek hajókirándulással kezdtük a Kis-Dunán, majd ellátogattunk a Szabacsi Napok helyszínére. Itt ebédeltünk, majd két csapatra bomlott a társaság. A macedón zeneiskolások megtekintették a Vackor Citera-együttes műsorát a Szabacsi Udvaron, majd kis koncertet adtak az Ádám Jenő Emlékházban. 14 órától a nagyszínpadon meghallgatták fúvószenekarunkat. A csoport másik fele, a táncosok eközben Ráckevén szerepelt a helyi szüreti felvonuláson. Igyekezni kellett, mert 16 órakor már ők is a szigetszentmiklósi nagyszínpadra voltak hivatalosak. Szenzációsan szerepeltek, minkét helyszínen dübörgő taps, hatalmas ováció ismerte el a fiatal művészek igényes produkcióját. A továbbiakban részt vettünk a Szabacsi Napok színes programjain.

Vendégeink vasárnap délelőtt búcsúztak el tőlünk, hosszasan köszönték a sok csodás élményt. Még ezen a napon kirándulást tettek a Gellérthegyre is.

Bízunk abban, hogy a találkozás tovább erősítette a testvérvárosok fiatal művészeinek jó kapcsolatát, barátságát, jobban megismertük egymás kulturális hagyományait.

Köszönet mindenkinek, aki anyagi támogatással, adományokkal, vendéglátással, szervezéssel, vagy éppen a személyes jelenlétével, kétkezi munkájával járult hozzá a vendégfogadás sikeréhez.

 
Regősné Nyirő Ildikó
Ádám Jenő Zeneiskola igazgatója
 
 
Ügyeleti rend
2017 nyári szünet
Tanév rendje
2017/2018 tanév
 
 
 
Nagy költőnk emlékére a 2017-es esztendő ARANY-ÉV
.
 
Linkek …
  • www.balassi-intezet.kep
    • Balassi Intézet.kép nem töltődött be.


      A Balassi Intézet a határon túli magyar kultúra ma­gyar­országi és az egye­temes magyar kultúra külföldi be­muta­tásáért felel.
      Az egységes és egyetemes magyar kultúrát terjeszti és nép­szerűsíti a nagyvilágban, úgy hogy ezzel párhu­zamosan segíti a külföldön vagy határon kívül létező magyar hagyományok és kultúra meg­ismer­tetését Ma­gyar­or­szágon.

      Az Európai Unió országaiban, a „szubszidiaritás” is­mert elve értelmében, a kulturális és az oktatási terület alapvetően „nemzeti hatáskörben” marad, ami egyben az Európai Unión belül a kulturális sokszínűség, a nem­zeti kultúra értékei megtartásának záloga is.

      A Balassi Intézet központi szerepet tölt be a magyar nyelv tanulása, tanítása, a képzés mód­szer­tani köz­pont­jának kialakítása vonatkozásában.
      Internetes módszertani és oktatási köz­pontot hoz létre és működtet a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődők számára.

      Az intézet célja, megerősíteni a magyar kultúra po­zí­ció­it az egész világon, ahogy Balassi Bálint humanista műveltséggel, magyar költészettel és dallamokkal ter­jesz­tet­te jó hírünket és nevünket a korabeli világban.
       

      „Teremts ismét bennem, teremtű Istenem, tiszta szívet kegyessen,
      Fúdd belém ismegént, hogy nagy szívem szerént lelkem igazt szeressen,
      Engem, romlott szegént, rossz érdemem szerént haragod el ne vessen!”


  • Magyar Színházi Videóportál
    • www.szinhaz.tv
  • Budavári Mátyás-templom
    • Hangversenynaptár | Ének- és zenekar | Orgona | Történet | Zenei kiadványok
  • Bartók Béla Emlékház
    • Tárlat, Zeneműbolt, Koncertek
  • Fidelio – Ha komolyan szórakozik.
    • Fidelio kulturális programmagazin
      fidelio - ha komolyan szórakozik
  • Magyar Állami Operaház
  • MÜPA programnaptár
  • MÜPA Családi és Ifjúsági programok
  • Népzenetár
    • A Fővárosi Szabó Ervin Kőnyvtár Népzenetár oldala azoknak, akik szeretnék megismerni a zene sokszínűségét.
      Régiók, Stílusok és műfajok, Vallás, Etnikum, Ország, Hangszerek kategóriák alapján kereshetünk a szócikekk között.
  • Zeneműtár
    • Országos Idegennyelvű Könyvtár

      Zeneműtár - Zenei gyűjtemény
      Tájékozódás, tanulás, kutatás
  • Liszt Ferenc - a médium és a média
    • Elõadás a Mindentudás Egyetemén Vásáry Tamás - VII. szemeszter, 2005.12.19.
      Az élõ zongorajátékkal is illusztrált elõadás a zenetörténet egyik legnagyobb egyéniségét, Liszt Ferencet idézi meg.
      A gondolatmenet középpontjában a nagy h-moll szonáta elemzése áll, amelyet a művész önarcképének tekinthetünk. A vizsgálódás révén feltárulnak az érzéki és a szellemi, a testi és a spirituális romantikus szélsõségei; ezek megvilágítják a zenész magánéletének, társadalmi szerepvállalásának és személyes vívódásainak sok aspektusát.
      Kiderül, hogy Liszt úgy használta a zongorát, mint univerzális zenei médiumot, amelynek nyelvén a vokális, a kamara- és a szimfonikus zene is megszólaltatható.
  • Dr. Bánhidi Lászlóné: Klasszikusok mindenkinek
    (Zenetörténet, érettségi segédlet gimnáziumi tanulóknak)
  • Egy jazz improvizációs olvasókönyv
  • Zeneakadémia-Junior prg.
    • Ifjúsági programok a Zeneakadémián
  • Hova tovább? Virtuális séta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen
    • A Zeneakadémia teljes körül felújítását követő, ünnepélyes újraavatása 2013. október 22-én, Liszt Ferenc születésének 202. évfordulóján, az állami- és a művészeti élet prominens képviselői jelenlétében történt meg, nagyszabású hangverseny keretében.
  • Zeneakadémia hivatása
    • A Zeneakadémián zenék és zenészek születnek. Ez egy olyan képzeletbeli kikötő, ahonnan és ahová a hajók muzsikusokat szállítanak.
      Zenei oktatás folyik itt, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, a klasszikus zene, a jazz, a népzene, az egyházzene, a zeneszerzés, a zenetudomány és a zenetanárképzés valamennyi területén, és mindezt előkészítendő, az Egyetem középfokú gyakorló és előkészítő iskolájában, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában.

      A főépület, a maga öt hangversenytermével a budapesti hangversenyélet központja. A XX. század szinte valamennyi jelentős zenei előadóművésze, együttese megfordult a Nagyterem pódiumán, rálehelve művészetét a terem hasonlíthatatlan akusztikájának láthatatlan hullámaira, beleolvadva a lélegzetvisszafojtva hallgató közönségbe, amely úgy veszi körül a művészt, mint harangnyelvet a harang teste. Ebben a hasonlíthatatlan atmoszférában mutatkozhatnak be a legjelentősebb ifjú tehetségek, illetve ebből részesülnek a Zeneakadémia hallgatói s nem utolsó sorban a zenét áhító, a Zeneakadémia mindenkori közönségét alkotó emberek.
      Olvasd tovább az akadémia oldalán: zeneakademia.hu
  • ...és a WikipédiánZeneakadémia