Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Richard » 2012.12.23. 15:31

Ilyen leírásról nem tudok. Lesz egy lista, ami a változásokat tartalmazza AoC-hoz képest. Egyébként minden le lesz írva a Tech Tree-ben. Szerintem egy gyakorlott AoC-os hamar bele fog jönni az új dolgokba, mert a játék lényege és logikája továbbra is ugyanaz.
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2012.12.30. 18:55

Tegnap én is kipróbáltam az új kieget. Hááát. :D Egyszer sikerült resetelnem a gépem és szétment emiatt a age-em. Nem is ez volt a gond, hanem h emiatt újra kellett tennem az egész játékot és az új kieg miatt nem lehetett letörölni AoK-ot. Úgy beleégette magát a rendszerbe, h csak shift dellel lehet. Ez szerintem elég nagy gond.
Másik dolog, hogy mikor újraraktam az egészet, még nem volt profilon és nekiálltunk játszani és a TC-ben a paraszt gyártó gyors gomb "A" lett alapból. Mivel nagyon mást nem használok így nem tudom, hogy más is változott-e. Meg azt vettem észre, hogy csak akkor tudok HCCCC-t használni, ha már bejött a kép. AoC-nál már akkor bevette a HCCCC-t mikor még sötét volt a kép, de már betöltődött a játék. Általában nekem eltelik pár másodperc mire a játék képe bejön, de maga a játék már használatra kész. Ez miért lehet? :roll:
Ami nagyon zavar a játékban, hogy a paraszt/egység/épület opciók nem a képernyő szélén vannak, hanem beljebb. Így a térkép is. És ez magasabb felbontáson egyre beljebb kerül. Én aki nem használok hotkey-t ez nagyon szar így. Az hagyján, h kisebbre lett véve az alsó rész, de ez nekem így nagyon nem jött be. :( Ez ellen mit lehet tenni? (azon kívül, h szokd meg v ne játssz vele)
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy ez a véletlen szín opciónak mi értelme van?
Vlmi jót is írjak, örülök h beszéltünk erről a farkasos dologról Peti. Ez hatalmasan jó lett, hogy a magyar paraszt egy ütéssel megöli a farkast. :D Ez legalább tükrözi, h a magyar parasztok milyen erősek, nem érdemes velük kötekedni. :)
Ja még két dolog. A Magyar Huszár elitté fejlesztéséhez a tech-re ha rámegyek azt írja ki, h "Turn Statistics Off". Ez akkor van, ha a Help funkció nincs bekapcsolva. Meg látom van vízesés is. Azt mivel lehet kombinálni? Mert pl a sziklával sehogy nem mutat.
Egyelőre aszem ennyi. :geek:
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2012.12.30. 23:14

Leszedtem http://www.forgottenempires.net -ről a kiegészítőt, telepítettem, működik.
Leszedtem a Voobly-s 1.0 kiegészítőt, telepítettem, majd később az 1.02 kiegészítőt, amit szintén telepítettem. Ezek is működnek.

Az a kérdésem, hogy utóbbi kettővel tudok-e offline játszani, és ha igen, hogy? (Mi indítja?)
Mert ha igen, akkor forgottenempires.net-esre - gondolom - nincs szükség. (Belefutottam egy olyan problémába, hogy amíg offline játszottam, faszák voltak a hangok, online viszont baromi halkak. Aztán rájöttem, hogy a Voobly-s verzió a halk csak, ezért online toltam max-ra a hangot, de jó lenne, ha offline is lehetne kalibrálni.)
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Turbo B. » 2013.01.01. 18:48

azt hol lehet bekapcsolni h ha pl 5 barakk egységet kiválasztok és csak 1 szer nyomok meg egy gombot akkor mindből gyártja a katonát?
AoC - Military Technology Table

- Ez az SC mit is jelent?
- Scout.
- Ezért, diploma, nem jár.

Kép
Kép
Avatar
Turbo B.
Fejlesztő
Fejlesztő
 
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:00

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Richard » 2013.01.01. 22:32

Beszosz, Vooblys AoFE-t telepítettél, vagy forgottenempires.net-ről?

Apollo, Beszosz: a helyzet az, hogy a Voobly nem az eredeti exét használja, hanem valamit hekkeltek rajta. Ezért tele van buggal és a Single player sem működik.

Turbo B.: olyan opció nincs. 5-ször kell megnyomnod, és akkor lesz mind az 5 barrackban egy-egy katona. Az AoC azt az 5-öt az egyik barrackba sorakoztatta volna be. Az AoFE szétosztja a kiválasztott épületek között egyenlően, de annyiszor meg kell nyomnod. Illetve ha Shift-tet lenyomva tartod közben, akkor 5-öt rak be, de ez már így volt AoC-ban is.
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.01.01. 23:00

Richard írta:Az AoFE szétosztja a kiválasztott épületek között egyenlően

Ez baromi jó, duplakatt az épületen, aztán Shift+egység, így a képernyőn megjelenő összes pl. barakkban egyszerre tudok gyártani. :)
Asszem, mégsem fogok ráállni hot-key-ekre.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Turbo B. » 2013.01.02. 12:50

@Richard: kösz, így már értem.
AoC - Military Technology Table

- Ez az SC mit is jelent?
- Scout.
- Ezért, diploma, nem jár.

Kép
Kép
Avatar
Turbo B.
Fejlesztő
Fejlesztő
 
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:00

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Turbo B. » 2013.01.02. 17:07

ha jól vettem észre akkor a bárány és a többi állat rántotthusa most már egy kategóriába tartozik, szal pl mikor elküldöm disznótvágni a paréjokat úgy, hogy már van náluk bárányhús, akkor a bárányhúst nem droppolják, viszont nemtom mi van fordított esetben, mert ha pl egy paréjnál már van 20 disznó rántotthús és elküldöm bárány húst emészteni akkor droppolja e a 20 disznó húst, mivel bárányhúsból csak 10et tudnak egyszerre maguknál tartani, mondjuk lehet ebben az esetben nem szed több bárányhúst amíg ki nem üríti tc-be/mill-be
AoC - Military Technology Table

- Ez az SC mit is jelent?
- Scout.
- Ezért, diploma, nem jár.

Kép
Kép
Avatar
Turbo B.
Fejlesztő
Fejlesztő
 
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:00

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.01.02. 19:17

Turbo, erre olyat olvastam aoczone-on, hogy a felesleget beletolják a bárányba, tehát még az is elképzelhető, hogy a levágott bárányban pl. 108 hús van. :D

Amúgy van egy nagyon durva bug, ha jól tudom, indiaiaknál: 10% helyett 110%-ot kapnak aranybányászatra, így kettesével szedik az aranyat a bányából.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Infók, vélemények, ötletek, javaslatok

HozzászólásSzerző: Richard » 2013.01.02. 19:26

Erről a birkás/vadászos dologról nem is tudtam. Nekem nem tetszik ez a változás.

Az aranygyűjtés jó észrevétel, köszi!
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron