Interjú Andrew_LK-val

Interjú Andrew_LK-val

HozzászólásSzerző: Leto_Benzin_ » 2011.12.26. 20:33

1. Bemutatkoznál röviden? (neved, korod, foglalkozásod, hobbijaid)

Kassai Andrásnak hívnak. 26 éves leszek 3 hónap múlva (sajnos öregszek). Informatikával foglalkozom, jelenleg rendszergazda vagyok. Kicsit unalmas, de nem is ez az életcélom, és általában lehetőséget biztosít szabadabb időtöltésre. A hobbim hosszú évekig az 'age of' volt (még a suliban hívtuk így ), néha-néha meguntam, de azért mindig visszatért. Újabban pokert olvasgatok.

2. Mikor és hogyan kezdtél el játszani a játékkal?

A Conquerors-szal 2001 augusztus elején, a Kings-szel 99 szeptember eleje, ror-ral 98 vége, aoe-val is játszottam, de csak a demoval, utána rögtön ror-t raktam fel.
Hát a hogyan jó kérdés. Első aoe-s megmozdulásom majdnem az utolsó lett, egy demo egyik küldetése volt, ahol egy monkot kaptam, akkor még talán priest volt a neve, de ua. funkciót tudott, fél órán át próbálkoztam mire jó ez, aztán elővettem egy szótárat és megnéztem mi az a convert és heal. 15 éves voltam, és 7 évig németet tanultam előtte, bár egy civilizationon végigrágtam már magam, azért nem ment túl jól az angol. Kitartó voltam és konvertáltam egyet. De egyébként a suliban info órán láttam, hogy a tanár a doga után majdnem ua. játékkal nyomja, mint én is. Ez volt a ror, a tanár pedig MT_LK. A suliban egész népszerű volt akkoriban, vagy 20 ember is játszogatott vele, pl gala, syd, krieg3r, slam, legalábbis ezek voltak a későbbi irc-es nickjeik. Jórészt ők lettek LK-k, a név is mutatja Local Kingz. Elég bénák voltunk azért akkor magyar mezőnyhöz viszonyítva. Esetleg még a hogyanhoz tartozik hogy ritkán játszottunk 1v1-t, főleg tg volt, net nem volt vagy 99 elejéig

3. Mely klánokban vettél részt és mik voltak a nickjeid? Melyik klán volt a kedvenced?

Sosem voltam túlzottan csapatjátékos. Akikkel jól ment, azokkal nem lehettem sokáig 1 csapatban. Meg 1v1 sokkal inkább érdekelt egy idő után. LK volt az első, és még most is szívesen használom ezt a tagot, mert szerettem az embereket, meg a légkört, talán mert személyesen is ismertem őket, és részben miattuk játszottam egyáltalán a játékkal. Hát ETW volt, az biztos. ETW-vel nyertünk RTS-League-t egyszer. Akkor elég jó playerek voltak benne, 2,3k, 2,1k. Én kb 2k-2,1k akkoriban - de inkább 2,1k alatt -, meg raid is volt vagy 2k, a csapatfőnök. Innen is látni egyébként a zone és az igz, vagy épp gp közti külünbséget. Hogy raid igz-n pl 1800 körüli. Ezért voltam én nagyon büszke gp-re, mert 2k-val majdnem top30-ban voltam, mikor chiris-dautnak volt 2,3k. Az a nick volt 35. aztán azóta 1-t sem játszottam vele és visszaesett. Valahogy szeptemberben jól ment aoc. Akkor csináltam 2 jó nicket is. Volt kedvem és energiám, meg passzolt az akkori trend nekem. Nem voltak túl agresszívek és boomolással nagyon nyertem, meg sokan próbáltak lovazni én meg ca. Na de visszatérve a kérdéshez volt még pár clan. De azok csak wcl miatt voltak. xSeCh, rpt, nem is tudom még mi. Letoban meg Snowban is voltam, de Letoval semmit nem csináltunk, ahogy rémlik. Snow-ban meg rövid ideig voltam csak tag. Talán ott volt wcl is. Real szintén csak wcl, de csak sejeltező volt. Utána kb fel is oszlott. Nem jutottunk be. Túl jó volt az ellenfél. kyo is benne volt a csapatban. rpt-vel voltunk a legjobbak azt hiszem. Vertünk meg pár jó csapatot tele 2,1k-kal, de kunyi-techno-val is vertünk meg 2,1-2,2k-kal teli csapatot, talán VNS-t. Igaz bf-en.

Zone nickek: rpt_Revival2005 , Leto_Andrew, __Algren__, john_rambo_13, xSeCh_Andrew_, Andrew_LK, ETW_Andras, bodisylvi_, GG_By_Faulkner, _xSeCh__strigo_, Snow_Andrew2006
GP Nickek: Andrew_LK, metaheuristic_
IGZ Nickek: [xSeCh]Andrew_, [IamstaR]becool, metaheuristic

4. Melyik a kedvenc magyar és nemzetközi játékosod?

Magyar játékos. Hát mikor először kezdtem játszani 99 végén, 2000 elején, még hugi-pry-storm voltak a legjobbak. pry-stormot gyorsan meg is vertem akkoriban párszor 1v1-ben. Velük játszogattam néha suliból péntekenként. Szóval hugit akartam megverni 1v1-ben, de miután ez jó párszor sikerült annyira már nem motivált, így tg maradt. Utána hosszú kihagyás, most hogy latko komolyabb játékos lett, néha vannak jó megmozdulásai, amik tetszenek. De igazából magyarok közül senki sem kedvenc. A saját játékom is csak nagyon ritkán szeretem nézni. Csak a hibákat látom benne, nagyon ritka az olyan game, amiben valami igazán szép megmozdulás van, vagy csak valami értékelhető. De azért néha összejön. Legalább annyi, hogy kitartó voltam, vagy lényegi dologban jobb döntést hoztam. Nemzetközi playerek közül régen koven volt a kedvenc, aztán chris-daut. Christ sokkal megfontoltabbnak és képzettebb játékosnak tartom, daut viszont elképesztően ügyes, gyors, tapasztalt, valahogy ösztönösen nagyon jó döntést hoz, szóval igazán rátermett ember. Még kevesebb tudással is jobb eredményt ér el. Aztán akik nagyon tetszenek még bizonyos tekintetben, ruso fr mapokon, iori rush arabian, meg most goodboy arabian és még ding is nagyon jó, mikor nem a szokásos stílusban játszik, hanem eltér ettől, teljesen új stratégiákat is látni tőlle sokszor, vagy legalábbis kevésbé trendieket.

5. Melyik volt a legemlékezetesebb játékod? Kik voltak benn és mitől vált emlékezetessé?

Hát igen, sok volt, de csak az utóbbi évekből emlékszem már játékokra. Most a legutolsó évekből, amik megmaradtak, pl. goodboy elleni hosszú game, vagy most legutóbb az ertug elleni, vagy cyclops elleni, iori v. feeling elleni migration, nem tudni melyik nickje volt. Latko elleni gamek, főleg huncup. tg-t nehéz találni, aok-ban régen voltak, de amikor bf-en nyertünk kunyi-technoval vns jó csapata ellen az poén volt. Vagy rpt-vel mikor jobbak ellen nyertünk pl arena-n, az is emlékezetesebb volt, de az arab is. Vagy xSeCh-el egy régebbi wcl KGB ellen, pont Alive előtt voltam hátrányban, majd fordítottam nagyon rossz játék után. Ja tényleg, volt pár nagy comeback game is. Ilyen tc nélkül megvertem 18-19 ellen még zone-on. Vagy hugit is vertem meg comeback-kel, még 2001 környékén, akkortájt ő is volt 1,9k mikor készült wcl-re. Bocs, nem wcl, wcg. Zsebkendo ellen a wcg, vagyis akkor még earthquake game-ek 2002-ből, de ott is főleg az első 3. Régi tg-k, 2000-2001-ből jobban megmaradtak. Azokra szerintem még ma is visszaemlékeznék kis segítség után, hogy mik történtek, de az első aoc tg-re még most is emlékszem. Azt hiszem valami hugi-pry-x-x vs tewe-vrob-én-x. Talán storm is játszott hugi-pry mellett, de mi nyertünk, vrob hugit verte, én meg másik 3-t így jó volt. Nehéz kérdés valóban. Inkább külföldiek game-jeire emlékszem, főleg wcl gamekre. Vagy ilyen régi híres tg, mint shs vs liquid, amiben rd_champion 20 tc-vel támad brittel. Aokban még menő volt több paraszt, sok siege, tc-vel teleépítem az ellenfél bázisát támadás, főleg ha nem nagyon volt arany. TC szinte ingyen volt, így sereggé vált a paraszt is, szóval elég lehetetlen rá válaszolni. Az az igazság, hogy amit régebben nagyon fantasztikus teljesítménynek éltem meg, de sikerült elérnem, majd újra, és újra, utána már közömbösen fogtam fel, ha elég sűrűn sikerült. És mikor nem, akkor meg rosszkedvűvé tett és mivel nagyon sok jó player játékát elemeztem sokszor, magamat még akkor is nagyon bénának láttam, mikor igazán jól játszottam. Ritka volt, hogy valamiben, akár csak 1-1 döntésben igazán jónak találtam magam. Inkább csak a kitartás és a küzdés miatt, vagy 1-1 lényegi döntés miatt tetszettek a játékaim. Többnyire mindig lassú voltam, fáradt, ügyetlen. Hol a fősuli, hol a meló miatt. Így nem túl jó aocozni. Ha nyerek, nem örülök, csak tudomásul veszem, és látom a sok hibám, ha veszítek, idegesít, mert láma voltam. De jó receket nézni nagyon szeretek. Gondolkozni is szeretek stratégiákon. Ezekből mindig van elég sok örömöm. De mondtam, hogy csak nagyon régi gamek maradtak meg igazán, vagy 1-1 nagyon nagy hatású, ill. a közelmúltban a viszonylag jobbak, jó játékos ellen. Pl. az utóbbi 1,5 évből azért megmaradtak igazán jó gamek, pl. amikben nagy küzdelem volt, szép döntésekkel. Amiben csak nagyon jól csináltam mindent és easy win volt, azok nem maradtak meg. Hiába, hogy mondjuk cyclopst vertem, csak 1-1 momentum maradt meg. Vagy pl. Dreams. Egyáltalán nem annyira emlékezetes, mint a küzdelmes gamek. Látod, pl a chris elleni gameim közül csak 1-re emlékszem igazán.

6. Melyik volt az a legemlékezetesebb játék, amit csak recről láttál?

Hát megint csak azt kell, hogy mondjam hogy sok emlékezetes volt, mivel régóta űzöm az ipart. Főleg wcl döntők, vagy dream team vs győztes, vagy elődöntők, győztes ági meccsek. Ezek a tg kategória. Ezen kívül tg-ből csak az rd_champi, koven, rd öccse, már nem emlékszem a nevére vs shs maradt meg, amiben a nagy tc figh volt, talán először. 1v1ben talán chris vs daut gamek, különösen pl amiben chris a tuti lost-t hozta vissza 1-1,5 h védekezés után. Fortress china vs maya, daut volt maya, chris letámadott, daut visszatámadott, amikor maya már erős plummed-ew-vel. Chris begyűjtött 4 relic azt hiszem, végig védekezett és szétterjed a mapon, próbált támadni, csak csak loseolt. Majd végül dautnak elfogyott az arany, chris utána dominált light c-vel. Mayanak meg csak skirmi-halbija volt. Mindent lelovazott chris. Megmutatta, mennyire domináns a könnyűlovasság bármi ellen nyílt mapon és, hogy miért jó, ha sok helyen vagy ha nyílt a map. De volt még ilyen game dautnak is dziam ellen. 2,5-6k vs 2,1k balticon. Végig nyerte dziam az egész gamet vízen is, földön is jobb volt, de daut boomolt, kitartott sokáig. Többször próbálta visszavenni a vízet, de nem ment, betelepült hátulra dziam mellé, palázott, vett aranyat, leirtotta az egész econját. Majd megvolt neki kb az összes relic conquest, tehát nem ért győzelmet és dziam is meg ő is körbement a mapon ahová elértek a hajók, onnan daut eljött. De volt ahova nem ért el, ott maradt dautnak jó pár favágója, meg farmerja és végül 10k pont hátránnyal csinált egy akkora sereget, ami egál volt dziaméval vízen. Neki már parasztja sem volt. Na -10k-val nyerte a gamet mármint pontban. Voltak nagyon szép példagamek is, de azokra nem emlékszem ennyire, mint ezekre az izzadós harcokra, amikben 1-1 taktika megmutatta, hogy mennyire jó. Vagy chris arena tounamentje. Főleg a goth talán szintén dziam ellen. Végig támadott dziam, és chris megfordította halbival volt huskarl ellen. És ramok is bent voltak. Talán szeretem a drámát. BsK recek voltak sokszor ilyen comeback-ek, persze az tg-ben. Szóval nagyon sok emlékezetes game volt.

7. Milyen bajnokságokban szerepeltél? (csapat és egyéni)

Voltam pár magyar ladder-ban, az olyan, mint zone volt, vagy gp, most igz. Még 2000-2001 elején, miután 1 tucat game után vezettem bennük, abba is hagytam, emlékszem mikor hugit vagy 4x levertem egymás után, nagyon rossz kedve lett. Előtte meg talán vrob akadt ki, hogy hogy nyerhet ellene ilyen noob mint én, mármint úgy noob hogy tg-ben palával megyek pikenak. Pedig ez egyáltalán nem hülyeség. Volt anno egy topic mportalon (ezek is mportal ligák voltak), hogy a profik elrontják a játékot, mármint a tg-ket, és főleg engem szidtak, hogy miért joinolok gamekbe, akárhogy osszák el, sosem lesz egyensúly. Ha néha béna teambe kerültem és engem hagytak boomolni erős civvel, akkor talán, ha engem támadtak, akkor tuti nem, ha meg normálisabb playerekkel voltam, tuti mi nyertünk. Voltak már akkor is ilyen mrfixitonline-os ligák, amikben xSeCh indult. Hungary vs gamek voltak anno. Caveman, hugi, tewe, horvy, én vs. Ez még 2001 eleje-közepe, aztán 2001 végén jött volna első earthquake, ami worldcybergames qualifikáció is volt egyben. Szerintem tuti favorit voltam, mert hugi kb csak 1900 volt, zsebkendo még csak 1850, akkoriban tanítgattam sokat, előtte meg cave tanítgatta, ő is kb 1850 lehetett akkortájt. Decemberben én biztos voltam vagy 2k, hugit sokszor vertem. De nem mehettem eq-ra, fiatal voltam, a szüleim problémáztak, ezt sajnálom. 2002-ben zsebkendo nagyon sokat játszott, bevezettem kicsit zone-os életbe, sokat játszottunk vele 1v1 is. Én akkoriban 2k-2050 körül mozogtam. De sok idő ment el tanulással, komolyan vettem az érettségire való tanulást, tételírást, nem nagyon értem rá. Keveset gyakoroltam, a netem is használhatatlan lett. Matáv megszűntette a kedvezményt a tárcsázásra, és mindig lebodott 2-3 alkalommal egy nap, így jóval drágább volt 1 hónap, mint a 4500 ft-os kedvezmény idején. Szóval kb egész nyár netes age of nélkül telt el... Zsebkendorol hallottam, hogy már 2,1k lett akkoriban. Earthquake szeptember elején volt. Előtte két héttel vettem netet hogy tudjak gyakorolni. Csináltam is egy 2k-s nicket, attól jobb nem ment, s azt a 2 hetet végig játszottam, hogy jó legyek a selejtezőn. De tudtam, hogy ha nyerek úgysem mehetek dél-koreába, szóval így is álltam hozzá. att_os segített, hogy legyen gépem, sajátot nem vittem, csak az egerem. Nagy élmény volt élőben játszani, engem nagyon motivált. Magam is meglepődtem, milyen könnyen vertem meg Zsebkendot 2x is a csopormeccseken. hugit, galmot, többieket pláne. Az első 1-2 gamem volt gáz, valahogy béna voltam aznap reggel ( szombaton ). Koleszban aludtam, másnap már csak elődöntő volt talán meg döntő, nem emlékszem, lehet csak döntő. hugit könnyen vertem, zsebkendot is először, aztán 2 sima lose, az okokat nem részletezem, bár már sok idő eltelt. Fájó pont nekem ez a 2 wcg selejtező, mikor tudom, hogy mind2x simán kijuthattam volna, csak akkor nem volt rá alkalmas a helyzetem Pedig ha pár évvel idősebb lettem volna.... Na mind1. Kár rágódni ezen. Azért szép gamek voltak. Akkor utána indultam szinte minden nagyobb pénzdíjazású versenyen, mint pl arbalet cup 1-2, meg sok más fopt-l_clan bajnokságokon, meg ki tudja még min, de egyiken sem értem el eredményt, sajnos mindig jött valami 2,2-2,4k aki elpáholt. Néha még 1,9k is vert meg, mikor nem voltam formában. kkab, dreams, buddha, bvirus, kínai, ilyesmik Zsebkendovel nyertünk 1x egy netes bajnokságon pénzt, 2. hellyel. Voltak még a csapatban, pl hugi, horvy talán, de főleg mi játszottunk 2v2-őt. Myst clan, el is felejtettem… azt a 200$-t ami fejenként járt volna 3-unknak sosem kaptuk meg az angol leadertől. Ki is léptünk. Csapatban, mint már korábban említettem vagy 3-4 wcl-en, meg jópár rts-league-on. Egyszer talán tovább jutottunk csoportmeccsektől rpt-vel, egyszer meg nyertünk etw-vel rts-t, de csak azt hiszem elődöntőben meg döntőben játszottam. Nem voltam nagy tg player, inkább ilyen magányos farkas. Furcsa módon az első 2 évben viszont inkább tg player voltam, és akkor is inkább csak magyarokkal játszottam. Zone-on csak heti 1-2 gamet és azt sem élveztem túlzottan. Talán olyan 1850-1900 körül lehettem fr-n, vagy ki tudja, steam (akkor 2,3k ) ellen jól játszottam, mondták rám páran hogy nagyon jó vagyok, pl contin, vagy vizes mapokon. Arabian inkább csak 1750-1850 között ingadoztam úgy 2001 szeptemberéig. Az volt igazából a leggyengébb pontom. Bár 2000 közepén vagy 3-4 hónapot keményen araztam, de az még aok volt, akkor úgy 1900-ig jutottam. Elkezdtem arenazni szeptemberben és decemberre olyan stabil 2k lettem. 2001 végén hugi is felküzdötte magát eq-ra úgy 1900-ig, de nem lett volna sok esélye szerintem. Szeretem az élő gamet, motivál, feldob, főleg ha tudok rá gyakorolni. Ja igen, a pénzes huncup. Tetszett a döntő, igazából az volt csak kihívás. Előtte jó ideje nem játszottam, latko meg sokat. Jó formában volt, de én is vettem ki szabadságot, meg karácsonyi időszak is volt, így találtam időt. Agyaltam is a döntő mapjain, meg gyakoroltam is jó játékosokkal, pl zuppival is, latko csapattársával metropolist. Sajnos arenan nem voltam túl tapasztalt, főleg azteccal. Egy tuti nyert gamet csesztem el, mert azt hittem jó taktika 2 castleből jaguarozni, meg gyorsabban jön, és leverem a boomolót, aki ew-zik impben. Hát tévedtem.
Ew túl gyorsan jön és túl nagy tömeg lesz. Jobb lett volna támadni c-ben, vagy boomolni még inkább jó lett volna. És szintén ew. Kevés volt a gyakorlatom aztec-mayaval, s oasist sem játszottam túl sokat, úgy gondoltam vagy falazás egy nagyobb részen, vagy militia rush és fc nyerő lehet. Én egy ilyen m@a visszarusht akartam, akkoriban azon agyaltam, hogy ez arabian azteccal nagyon jó taktika lehet. Gyorsabb feudal nyílt mapon, és m@a rush sok militia ellen, ami nem is tud bejönni. Nem gondoltam, arenan latko lefalazza a fél mapot. De jó taktika volt. Utána meg megszívtam, mert nem erősítettem meg a falat, ő meg támadott nagy sereggel elég korán, de végig hátrányban voltam a lassú c miatt. Azokra a gamekre emlékszem, mert nagyon nyerni akartam, bár elég bénácska voltam, de volt lelkesedés, energia, gyorsaság, meg kis tudás is a korábbi agyalásoknak és gyakorlásnak köszönhetően. Arabia érdekes game volt, megszívtam, de túléltem jobb econnal, közben elfelejtettem a seregem is latko védtelen bázisában, de még így is sikerült nyerni. A többi mapon jobban játszottam egyértelműen. Bár baltic vagy mediterran mapon majdnem megszívtam a rusht. Elfelejtettem, hogy alul bejöhetett, nem figyeltem a parasztra, farkas meg tán scout is volt. Kissé figyelmetlen voltam na. De megnyerte nekem a gamet, hogy visszatámadtam jobb econnal és ugyanazt csináltam egyébként, mint latko. Fast imp, arbalet, trebu, csak otthon csináltam ramot az 1 tc-je ellen, nekem meg kb 2 volt. Kár ilyen sokat írni a gamekről, csak ezekre még elég jól emlékszem, mivel 1,5 éve voltak csak.

8. Melyik a kedvenc civilizációd? Miért?

Régen vikinget imádtam ameddig tg-ztünk, 99-2000-ben, arabian meg frank, majd kínai látva a zone-os trendet. De vikinggel lehetett legjobban boomolni, és én régen boommániás voltam. Aoc-ban is kínai volt a gyengítés után is. Elvettek kaját azt hiszem, majd 1.0b után még többet vettek el, erősítették a scoutot és így hun lett a legjobb 1v1 aran. Szóval hun-t egyértelműen szeretem nagyon, de tg-ben mindig a mongol volt a kedvencem. A legjobb unit mangudai. De mongol siege onagerek is nagyon jók. Eléjük még paladin, és kb csak mongol-kínai scorpio + paladin lehet jobb ettől a combótól, meg pala helyett elefánt. Celtat lehagytam a scorpik közül. Nehéz jó arányt találni, dm-eseket kel kérdezni. Igazából palával mangudai siege onager vagy scorpi siege onagere sereg ellen + kevés halbi, nem sokat lehet elérni, de palával + valami ütős mögé, már jól lehet támadni, és pozíciót nyerni, még ha drága és veszteséges is a támadás. De egyértelműen mangudai vagy tiszta siege unitok, elől meg térnyeréshez paladin-elefánt. Ettől nincs jobb. Legalábbis postimp ha van mindened és elég kapacitás a gyors gyártáshoz. Azt, hogy viszont mennyi a jó arány siege onagerből nem tudom. Szerintem egy mongol ellen nagyon sok a jó, de egy paladinos ellen nem biztos, hogy jó a sok, főleg ha széthúzza a seregét. Attól függ mivel jön. Na mind1, nem akarok belemenni nagyon.

9. Melyik a kedvenc mapod? Miért?

Arabia, mert az nagyon mozgalmas, sok döntést kell hozni, sok stratégia lehet jó, de sajnos ez mostanában a gyenge pontom. Fáradt vagyok és nincs időm gyakorolni, ezért lassan döntök, ügyetlen vagyok, sokszor próbálom elkerülni rusht-, vagy időben megfékezni, mert ahhoz szükséges a legnagyobb skill és gyorsaság. Mármint fw rusht. Egyébként szeretem highlandot is vagy yucatant is, mert nagyon jókat lehet rajtuk boomolni. Néha a vizes mapokat is kedvelem nagyon, az mindig jól ment, csak sokszor unalmasnak találom az 1 féle stratégiát. Szóval arabia, mert nagyon változatos és mozgalmas. Még így is hogy béna vagyok hozzá, sokkal bénább, mint pl fr mapokhoz lennék, amik nem igényelnek akkora sebességet, csak jó döntéseket, szóval tudást inkább.

10. Mennyi volt a valaha elért legmagasabb rated és mikor volt?

Tavaly szeptemberben, igz-n, méghozzá az a nick amit most is láttok (2144). Azt hiszem. De lehet volt már 2150 is korábban zone-on, csak visszaestem vele. De a legértékesebbek az igz-n a 2130-40-es nickek és a gp 2k. Ugye még akkor sikerült igzn 2140 mikor a legmagasabb nickje chrisnek volt 2500-zal úgy, hogy abból 100 pont bajnokságért kapott pont volt. Tehát a max pont 2400 volt kb 1v1-ekből. Majd jött daut és mindenkit hazavágott. De már mondtam, hogy kb +150-200 pontot hozzáadhatsz most a rate-ekhez hogy megkapd mennyit érnének zone-on. A mostani daut tuti 2,7k++ lenne vagy 2,8k. Elképesztő, hogy mennyivel volt jobb christől. Bár nehéz viszonyítani, mert chris nem gyakorolt semmit sem, még akkor se nagyon mikor a 2,4ks nickjeit csinálta. Jóval kevesebb játék volt mostanság, mint korábban zone-on ilyen top nickekkel. Régebben sokkal jobban szétoszlott a mezőny. Többet játszottak bénább játékosok ellen a jobbak és sokat nyertek tőlük, most meg egymással játszottak inkább, de azt is ritkán.

11. Kitől tanultál a legtöbbet, avagy kinek köszönhetsz a legtöbbet?

Hát az elején 2000 január-februárjában letöltöttem az összes mrfixit-es bajnokság recét és azt nézegettem, volt 1 cd-nyi. Ilyen weblap mentő szoftverrel. Meg spotlight gameket, akkor azok voltak, amiknek nagy-nagy figyelmet kellett szentelni és ameddig nem volt netem, ezeket nézegettem. Ezzel biztosan sokat tanultam a fc frank rushról, meg boomolás és harc egyensúlyáról, ezért is lettem szinte egyből olyan jó. Vagy britt xbow rush 14 c-vel. Akkor még nem volt feudal rush (akkortájt bénábbak voltunk, kiforratlan stratégiákkal, inkább boomnak és jó védekezésnek volt fontos szerepe), még koven is így nyert bajnokságot, clash of titans. koven-rd_champion recek, amennyit le tudtam szedni. devilz_vasago volt akkoriban jó ismerős, ő már 2k volt 2000-ben is, tőle is tanultam sokat játszottunk mikor 18xx voltam. Aztán 2001 végén kezdtem el igazán 1v1-el foglalkozni zone-on. halennel jóban voltam akkor, teameztünk jópárszor, meghívtam aoe.hu csatira is mircen. Volt sok hungary vs japan ennek köszönhetően. Akkor halen megadta a website címét, amit kevesen tudtak és a receit sehova sem töltötték fel, szóval vagy 50-100 halen 1v1 game volt, amikből sokkal többet tanultam, mint bármi másból. halen ugyanis majdnem a legjobb volt. koven, _champion, grunt voltak csak vele egyenlő erősségűek. Chris még csak közelített feléjük, daut meg valami béna player volt. Na és akkor voltunk egyszerre 2k-k capoch-csal, csak én érettségire készültem, ő meg nagyon fiatal volt, akárcsak chris és daut. Sok időt tudtak ők még game-re szánni, én meg egyre kevesebbet, ahogy jött fősuli. Aztán egyértelműen chris-daut recek, az ő stílusuk szerettem, iori stílusa nagyon jó volt, de túl nagy ügyességet és figyelmet kívánt meg. De értettem, hogy a rushnak sok esetben nagy az előnye, de nem annyira éltem vele, csak bénább playerrel szemben. Az utóbbi években ruso-ding is nagy hatással volt daut és chris mellett. Közülük is főleg chris, aki leginkább hatással volt rám. De amitől 2k lettem az halen volt és a sok gyakorlás. Akkoriban simán tudtam úgy gamet nyerni, hogy kamu feudal rush és fc. Még 2k-k ellen is simán bejött. Tipikusan halen stílusa. Meg knightraid, vagy knight elleni védekezés boom és counter knightraid úgyhogy halen maradt meg leginkább. A többi inkább saját kútfőből jött. Sok olyan game van, amit évekkel később visszanézve értettem csak meg igazán. Hihetetlen mennyivel többet tudtak a játékról már akkoriban. Persze, ők sok időt is szántak rá, én meg csak kevesebbet, és amikor lett volna időm, elcsesztem sok 'haszontalan' magyar tg-re. Ez van. Ma már jobban beosztanám az időt és inkább lennék nyerő 1v1-ben, de én szeretem a versenyt és a kihívást. A teamhez meg jó team kell. magyar team sosem volt túl jó, zsebkendovel volt a legjobb 2v2, mert vele már lehetett olyan dolgokat csinálni, amik igazi tg-re emlékeztetnek. Latkoval is jó lenne, de latko sokszor merőben mást tart jónak, mint én. Bár én leszoktam tg-ről, de szerintem elég jól látom a dolgokat, csak latkoval olyan player jó, aki jól ismeri, hogy hogyan fog dönteni. A twp-vel is ezért jók. Nekünk valahogy nem annyira ment igazán profi 2v2. Másképpen döntöttünk. Lehet, ha vagy az egyik vagy a másik stratégiát játsszuk, jók lettünk volna, de így felemásat, rosszak és rám amúgy is jellemző hogy sokszor nagyon béna vagyok. Nagyok a kilengéseim. Ő ezt utálja. Egyszer meg is sértődött rám nagyon, és a sok engesztelés ellenére is elküldött a fenébe, akkor én is megsértődtem rá, de ez már a múlt, azóta kibékültünk és ugye játszunk most is egy teamben. Ő nem érti az én elképzelésem, szerinte csak az övé a jó, és én béna volta, húzzak el. Én nem így látom, szerintem csak nem értettük meg egymást. De van amikor valóban béna vagyok, ezt szoktam is mondani. Ő elég stabil player, én nagyon állapot, meg hangulat függő vagyok. Zsebkendovel azért voltunk jók, mert ugyanúgy játszotta, mint én. Jórészt én tanítottam, vele beszéltem meg mindent. Ugyanolyan szemlélete volt mint nekem. Mintha belőlem lett volna egy második. Vele jól kijöttünk, bár a döntőben ahol 2.-ok lettünk, félreértés miatt szoptunk pont. ? Akkortájt keveset gyakoroltam, zsepi befalazta magát, én meg kemény feudal rush. Hát nem csoda hogy szoptam, odajött az econba a 2. és nem mondta, hogy ő ilyen passzív, pedig általában én is falaztam volna magam, de ezúttal nagyon nyitott map volt. Megszoktuk hogy mindketten inkább boomolunk és c-ben harc, de akkor a map nem úgy hozta és nem is nagyon részleteztük ezt egymásnak. Ja és még nem használtunk teamspeak- ventrillot, inkább gépelés, megszokásból.

12. Ha már nem játszol az AoC-cal, játszasz valami mással?

Mostanában ugye alig van időm és fáradt is vagyok, nem jelent élvezetet az aoc. Ha nyerek, csak elfogadom és tudomásul veszem. Látom, hogy béna voltam, de így is nyertem. Nem nagy dolog, ha kikapok. Felidegesedek, majd szomorú leszek, szóval az egyetlen örömöm, ha egy igazán érdekes recet látok, amiben valami új stratégiai helyzet van. Ez 1v1-ben ritka, de ezért szeretem a wcl receket, mert némelyik helyzet nagyon érdekes, hogy mi is lenne a jó stratégia. Szóval a recnézés mindig jó. Az utóbbi 1 évben kezdett érdekelni a poker. Azért mert lehetőséget látok benne, hogy anyagilag független legyek, és akár az legyen a megélhetésem alapja is. Úgy gondoltam nem élvezném annyira a játékot, de azért meg kell próbálni. Tavaly nyáron elolvastam pár könyvet a témában, de nem fizettem be sehova, elment kicsit a kedvem. Ugye utána csináltam aocban a legjobb nickjeim igz-n, de most hogy újra elszállt a kedvem, újra előjött poker. Most befizettem és játszok is. Igaz még csak 1 hete. Sajnos nem megy túl fényesen, poker tracker alapján nagyon jónak kéne lennem, de nem. Rosszul választottam alapot - mint utólag megtudtam- és lehet csak nagyobb kilengés. Szóval most keresek mentort pokerhez. Egy mentor nagyon sokat segíthet, azt hiszem. Szóval aki nyerő játékos netes pokerben, és szeretne tanácsokat adni egy fishnek, az írjon. Azt hiszem, gyorsan tanulok, annak ellenére, hogy kevés időm van csak rá. Na és persze ha elég sok pénzem lenne ebből, lehetne aoc minden mennyiségben. Aocot csak akkor érdemes játszani, ha van idő gyakorolni és friss vagyok, mikor játszok, s van idő bemelegíteni.

13. Mi a véleményed az aoe2.hu-ról? Mit szeretnél üzenni a fórumozóknak?

A site nagyon jó, nagyon sokat köszönhet ennek az oldalnak a magyar aoc élet. E nélkül talán évekkel ezelőtt abbahagyták volna sokan. Köztük én is. Én többször abba is hagytam hosszabb-rövidebb időre, de mindig voltak, akik visszacsábítottak. Mindig van értelme elkezdeni aocozni, nagyon izgalmas és balanszos játék. Minden civnek vannak előnyei, persze néhány civ dominál néhány pályán, de alapvetően 2 stílus is lehet nyerő. A gyors, ösztönös, microzós, meg az inkább egy konkrét stratégiát tökéletesen megvalósító, jó időzítő is. Itt még nem a micronak van túlsúlya, mint a folytatásokban. Itt azért ha valaki sokat tud, többnyire nyer még lassúság mellett is. Ez nyitott arabiára igaz a legkevésbé. És a legfurcsább, hogy most több player van talán, mint a legjobb időszakban volt. 99 vége - 2001 közepe között, mármint magyar player. Csak nincs egyszerre 3-4 ip-s game, mint anno mircen volt. De igz-n szerintem nagyon sokan játszanak, még ha nem is egy időben. Ez is csak ennek a sitenak és a kis markeingnek köszönhető. Szóval az utóbbi évek lehet a Te érdemed
( Priby: köszi )
Szóval hacsak nem leszek gyorsan nagyon jó player pokerben, mármint nagyon nyereséges, vagy nem jön vissza valami csoda folytán az aoc kedvem, nem hiszem hogy sokat játszanék a jövőben, de ha van 1-1 jó tg, arra elcsábulok néha. De nagyon jó volt, nem sajnálom az aoccal töltött éveket.

Köszi akkor hogy válaszoltál a kérdésekre!

szívesen, akár máskor is , én köszönöm az interjút

Készült: 2009/06/07
TLW_Priby
Avatar
Leto_Benzin_
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2011.12.25. 20:16
Tartózkodási hely: Budapest

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron