támadó, védekező érték

támadó, védekező érték

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2012.03.20. 22:07

Kisebb teszteket folytattam, melynek az eredményét még ma fel akarom tölteni (ha végzek).
Eddigi játékaim során is feltűnt és vélhetőleg mindenki másnak is, hogy ha egy támadó harcosnak kisebb a támadási értéke, mint a támadott egység védekező pajzsa az említett támadó harcos ellen, akkor is kerül a támadott egységnek életlevonás. Mondjuk röhej is lenne, ha támadsz egy egységet és nem megy le élete. :D Én úgy vettem észre, h ilyen esetek miatt vannak egyedi kivételek/bónuszok. Na de mondom amit tapasztaltam.
Egy példa: elite plumed archer vs. elite huskarl
Ha az elite huskarl nyíl elleni pajzsa egyenlő vagy nagyobb mint a elite plumed archer támadási értéke akkor az elite huskarlnak -2 életet vesz le.
Ha az elite huskarl nyíl elleni pajzsa kisebb mint a elite plumed archer támadi értékes akkor a kettő különbségét és -2 életet veszt a elite huskarl.
Tehát a tapasztalatom az, hogy azért von le az első esetben -2 életet, mert ennyi bónuszt kap az elite plumi a husival szemben. Magyarul, ha nem éred fel a támadottnak a pajzsát akkor is a támadás során a bónusz támadásod jóvá íródik. És hogy erre h jutottam? Mivel az elite husinak max 8+2 a pajzsa az elite pluminak meg max 5+4 a támadása és mégis levesz 2 életet a husitól! Ha 8+1-es pajzsút támadsz akkor is 2 életet von le.
Na rágódjatok kicsit rajta, ha vlki érti vagy van hasonló észrevétele akkor pls ossza meg. :D Amúgy szvsz ilyen a ram elleni támadás is.
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron