Játsszunk vooblyn!

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.01.14. 22:34

A rated game minimálisan javítana csak a helyzeten. Van, aki emiatt be se szállna, van, aki bejönne törpenéven, de ugyanazokat a faszságokat művelné, amit non-ratedben, a többség pedig ugyanúgy beszopná miattuk.

Be kell látni, hogy vannak olyan magyar 16+++ (nagyon sok plusz) játékosok, akik a játékot megtanulták, jól is nyomják, a játékkultúrájuk viszont megmaradt 14++ szinten. Pl. hányszor láttátok Aladárt egy vesztes meccs végén GG-t írni? (Helyettesítsétek nyugodtan a nevet, vagy vedd magadra, ha magadra ismersz!)

Egy normális TG-társaságban egyszer még elnézik a váratást, a bad civ miatti resign-t, azt, hogy kérés nélkül elveszed a színem. Másodjára viszont már jár a kick. Több dobás nincs, utána nem játszanak veled, lehet csatlakozni a hozzád hasonló, játékostársat nem tisztelő faszkalapokhoz.

Normális helyen előre közlöd, ha csak 1 meccsre van időd, és nem a győzelem után jelented ki, hogy álmos lettél, és nemhogy másik mapra, de rematch-re egyáltalán nem maradsz.

Azt sem értem, minek kell erőltetni a színmagyar gameket. A végén úgyis vita lesz belőle (ha már el nem kezdődött az elején). Sokkal egyszerűbb keresni 3-4 külföldit, és azokat lenyomni. Annak azért rate nélkül is nagyobb a tétje, nem? (Itt sem arra gondolok, hogy az ezerötszázas smurfnickjeitekkel kerestek hasonló pontszámú pofozógépeket.)

Nem akarok senkit sem kiközösíteni, de szerintem sokunk nevében írhattam a fentieket, akik a rászánt szabadidejük legnagyobb részét szeretnék A játékkal tölteni, nem pedig mással.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Lui » 2013.01.15. 01:17

Egyetértek!
Annyival kiegészíteném, ami Magyar gémek nagy hátránya, hogy egyszerűen nem vagyunk elegen...Alig jön össze egy 4v4nyii ember és azért is megy el ennyi idő, mert ritkán van mindenkinek jó osztás (sose volt kábé).
Sokkalta könnyebb lenne, ha lenne 10-20 aktív magyar. Azok között lenne minden rateből elég player egy meccs összerakásához és nem kéne 3v2-t tolni cooppal, hogy kábé arányos legyen :D
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Leto_Benzin_ » 2013.01.15. 12:20

A legjobb dolog a magyar gamekban: NINCS LAGG!
Ezt mindig vigyétek figyelembe! :)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha várunk külföldiekre, akkor ott biztosan lesz, nem biztos, de nagyobb valószínűséggel. Ha épp csak európai játékosok tévednének be, akkor semmi gond nem lenne, de ha pár ázsiai vagy plána dél-amerikai is, hát akkor hadd ne mondjam... :)
nálam a lagg = -50 rate legalább :D
Avatar
Leto_Benzin_
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2011.12.25. 20:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Rolo » 2013.01.15. 12:41

Visszük Priby, visszük!

Am. meg igazatok van, szerintem elegendő lenne, ha változtatnánk a játékkultúrán, de ehhez magunkba kell nézni mélyen! A legtöbb embernek valóban kevés ideje van, köztük nekem is, és ha esetleg még játék előtt beszélgetünk hát legyen, mert annak is van értelme, de hogy a faszkodással menjen el az idő, annak nem látom sok miértjét! :)
Avatar
Rolo
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.01.07. 22:37
Tartózkodási hely: Győr, Budapest

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: kunyi » 2013.01.15. 14:47

nemértem miért kell rinyálni ha végén nem irod be a gg-t ha bukok nyerek jo game beirom, ha nyerek bukok szargame röhögök...
kunyi
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:31

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Andrew_LK » 2013.01.15. 21:29

Sziasztok!
Nem nagyon követem a forum-életet itt, meg az utóbbi hónapokban máshol sem, de Priby felhívta a figyelmem hogy emlegettek:)
Páran érhetitek az indokaimat, de most akkor leírom a többieknek is:

1. az a 2 perces game, ahol már aznap a 3-4. bf-t veszítettük el rossz civekkel és/vagy farkastámadásokkal elhasználta a türelmem aznapra, erre már csak ráadás volt h. a rated bekapcsolva maradt, és ultra átváltott sértegető módba. Elég rossz civek voltak, ha első játékom aznap, lehet próbálkozok, de akkor nem tettem. De legalább jobb 2 perc után újrakezdeni, mint 20 perc után kapni egy szakadást :)
Mindig mondom kunyi-nak hogy soha többé bf, de sikerül neki rá-rábeszélnie valamire, csak nagyon unfair sokx, nagyon sokat kell vele játszani h. fair legyen, szóval egy hullámvölgy tud frusztrálni rendesen.

2. sosem szoktam magyar game esetében rated-et hagyni, régebben azért mert túl easy win volt (pár évig), most viszont azért mert ált úgy súlyozzák ki a csapatokat, hogy nagyon gyengékkel vagyok, és ha megnéznénk a win-rate-em az utóbbi 3-4-5 évre, tuti 20-30% lenne, hacsak nem lehet véletlenül fair-ül elosztani. Kunyiék azért ilyen jókedvűek a tg-kkel kapcsolatban, mert ők csak nyertek:) Én meg ezért szoktam abbahagyni a tg-zést a magyarokkal és kezdek el újra 1v1-ezni.
Mostanában én sem vagyok túl jó mivel nem játszom 1v1-et, aocot is hanyagolom és most legújabban notebookról tolom 14-15"-on, és ilyen esetben már a boomolás sem segít ha gyenge a civ. Másrészt az 1-1,5 hónapos tg-s szenvedésem után úgy érzem hogy a mezőny jobb lett tg-ben, kisebb a különbség egy 1,6-7k és egy 2k között ha lehetőség van boomolni, és a csapattárs segít védekezni, valamint sok 1,6-7k nagyon jó postimpben, pl. Beszosz is tök jó szokott lenni, meg mások is.

3. előbb említettem hogy 1-1,5 hónapig tartott mire összeszedtem csak tg-ben magyar ill. random playerekkel főleg 2v2-ből azt az 1,8k nicket, nagyon nehéz volt így. SajnMallory ritkán volt elérhető jó formájában :P, Márk szintén, máskülönben lehet 1 hét alatt összejött volna. De a tapasztalat rávilágított milyen jól tolják a tg-t mostanában 1,7-8k playerek. Szóval vagy nagyon megtanulták a stratégiákat és egész jól makró-mikróznak, vagy a többsége smurf akikkel játszottunk. Kunyival sem lehetett stabilan nyerni, mert nem azt játszotta amit megbeszéltünk, mindig védekezett, én meg mindig támadtam volna, és úgy 2v1 lett nálam sokx, vagy csak az ő embere mászkált a bázisomban. Mallory-val is jó formájában standard stratégiák ellen jól lehetett játszani, de boomolós-falazós kínaiak ellen akik mindig knightoztak/mangoneleztek és segítettek egymáson, már egyáltalán nem voltunk előnyben, meg postimpben és úgy ált. tg-ben sem a legjobb még a stratégiája. Másik fontos hiba hogy sem ő, sem Márk nem volt túl komminikatív (több game ment el ezen).

4. gg-t ált sosem írnék, csak mikor nyerek jó kedvű vagyok és könnyebben belemegyek a hazugságba :) Tényleg nagyon ritka mikor úgy érzem hogy valóban gg volt a részemről, az meg hogy a másiknak mi volt, úgyis kifejti, de ha visszakeresgéltek tuti találtok pár %-nyi gg-t vesztes játékokban is, főleg olyan sorozatoknál ahol egymást vertük oda-vissza és nagyon jól ment a game, néha kivételként hozzáteszem azt is amikor valami nagyon nagy kűzdelem van. Szóval a gg-vel nem őt ismerem el, hanem a saját játékomról nyilatkozom, ami a legtöbb esetben nagyon messze van attól hogy rámondhassam.

Igaz ami igaz, ha tökéletesen játszanék, és úgy verne el egy olyan srác aki napi 8-10 órában tolja x éve, valamint sokkal gyorsabb mint én általában, és tudom h. mennyi stratégiai hibája van, nem sok kedvem lenne gg-t írnom, még a végén félreértené :P
Nyilván elfogadom a helyzetet, de azért érthető mindenkinek hogy ez dühítő tud lenni.
Mikor meg valami csoda folytán szuper napod van, elkerülnek távolról v. csak a 2,1k nickkel jönnek, a 2,4-5k-t pihentetik. Ezért hagytam abba 1v1-t is.

PS:
Legközelebb osszuk úgy a teameket hogy kunyi v. rolo legyen egyedül én pedig együtt egy másik jó player-rel, most úgyis kisebbek a különbségek, legyen már nekem is egy kis sikerélményem, nem mintha túl jó lenne ledarálni vkit, de mégiscsak jobb mint mindig szopni.

Üdv mindenkinek!
Andrew_LK
AoC Legenda
AoC Legenda
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.08. 12:23

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.01.15. 22:06

Sajnos ez van Andrew, h te voltál mindig a legprobb magyar viszonylatban és mikor 14++ játékosok is vannak nem tudtunk máshogy osztani. De mostanában játszik Mallory meg kunyi is elég sokat, őket azért én csapatjátékban merném veled kb egy szintre tenni. Mostanában azért szerintem könnyebb osztani, igaz múltkor mikor az a 14++ srác játszott velünk és GA-n boom után mongollal fullos huszárokat tolt helpelni, hát majdnem megbolondultam... Van már új magyar generáció, az ilyeneknek meg kell mondani, hogy bocs játssz azokkal...
Másik dolog meg, h jó a 2v2 is, nem muszáj mindig várni h 6-an legyünk. Tudom ez Apollonak nagy fájdalmat jelent.
Én most is csak azért tettem fel újra a játékot, hogy együtt játszunk, meg bíztam a kis Györében h megcsináltatja gépét, meg persze Wodoban. Nekem külföldiekkel rohadtul nincs kedvem játszani, akkor inkább nem játszok. Egy az amit Pribyt mondott, ki nem állhatok laggban játszani, semmi élvezet nincs úgy. Meg a stb...
Ja, sokszor elég dühítő tényleg ha vlkik nyernek és inkább lépnek ahelyett h maradnának egy visszavágóra. De elég ritka szerintem. Ha csak ezen kéne idegeskednem. :D
Ez a "gg"-zés dolog tuti vlmi brit szokás hagyatéka. Emlékszek mikor először hallottam róla, csak lestem. :D Én annyira nem igénylem, inkább a végén, hogy "kösz a játékot srácok", az valahogy tényleg érne vlmit. :P
Engem egy dolog bosszant, a játékon kívüli szidás. Én is csináltam már, erre egyáltalán nem vagyok büszke. Sokszor mindenki kap a fejére meccs közben, h mekkora pancser. De ezt hagyni kéne játékon belül ez olyan adok-kapok dolog, persze nem "kurva anyázás"...
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.01.15. 22:47

Pont arról van szó, amit az utóbbi két hsz.-ben írtatok. Megemlítitek a hibáitokat, aztán kimagyarázzátok, hogy tulajdonképpen ez nem is jellemző rátok, meg ti ilyet általában nem szoktatok. Hát de, bazmeg! Kire másra lenne jellemző, ha nem rátok??

A gg-re muszáj kitérnem. Ennek már nagyon régóta nem a rövidítés feloldása a jelentése. GG a következő: GRATULÁLOK, ÖREGEM, EBBEN A JÁTÉKBAN JOBB VOLTÁL! Ezt jelenti, két betűben elintézve. Meg lehet nézni a BO-streameket, ha jól emlékszem, egy igen változatos Chris-Daut-meccsen a kommentáló srácok resign utáni első reakciója vmi ilyesmi volt: "He said gg, DID HE?".

Nem arról van szó, hogy fú, de jó játszottam, verem a mellem, mindenki hallja! Hanem arról, hogy "kezet nyújtasz" az ellenfelednek a meccs végén. Ahogy Márk és Bone tette AoFE-próbán.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Lui » 2013.01.16. 00:17

Moderátor: Leto Rubik :)
Váóóóóó
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Játsszunk vooblyn!

HozzászólásSzerző: Richard » 2013.01.16. 12:40

Na, nem gondoltam volna, hogy ebbe a témába írni fogok...
A gg-t nem kell túlmisztifikálni. AoC-ban a gg felér egy kézfogással a meccs végén, olyan, mint teniszben vagy sakkban. Szerintem nem gg-zni nagy parasztság, képzelj csak el egy tenisz meccset, ahol a vesztes játékos nagy duzzogva kivonul a pályáról és nem fog kezet a győztessel. Szegénységi bizonyítvány saját magáról. AoC-ban nem gg-zni egyszerűen noob dolog. Minden értelmes játékos (~2k) be tud írni egy gg-t, mielőtt kilép, vagy visszaír egy gg-t válaszképp, ha ő lett a győztes. Ezek az 1500-1600 körüli kutyaütők nem gg-znek, mert gyökér noobok, nincs bennük annyi... Ez alapvető sportszerűség, de sokaknak (köztük sok magyarnak) nem jut el idáig az agya.
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron