Magyar hadjáratok!

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Lui » 2012.06.20. 15:13

az utolsó csata pedig Orbán Viktor vs. Europa :D
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Ultram » 2012.06.20. 16:38

Lui írta:az utolsó csata pedig Orbán Viktor vs. Europa :D



lol, de nem ám heroval, hanem egy loom nélküli paraszttal :D
Avatar
Ultram
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2012.01.09. 11:59

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Fege » 2012.06.24. 15:00

Sziasztok! Frissen regisztráltam, miután láttam a hírt, hogy kiegészítőt dobtok össze az egyik kedvenc játékomhoz. Sok sikert!

A kampány részhez szeretnék hozzászólni:
Úgy gondolom, hogy a magyar nép történetében nagyon sok és jelentős fordulat zajlott le az idők során, azonban a honfoglalást én személy szerint nem erőltetném az AOE keretein belül: alapvetően a sötét kor miatt se, hiszen ha belegondolunk a játékban az első kor is ez, s ezt követi a feudális kor, ami semmiképp nem kapcsolódhat már a honfoglaláshoz, s 1200 előtt lényegében az összes eseménysorozat inkább a sötét kor eseménye. Ha ezekhez a témákhoz nyúl az ember, akkor meg van kötve a keze.
Másrészt én jobban szeretem az összefüggő történeteket, mintsem a nagyobb csaták kiemelését, hiszen arra ott a kiegészítőben egy külön blokk, melyben a híresebb csatákat lejátszhatjuk.

Egy kampány nem csak és kizárólag a csatákról szól, hanem adott népről, korról, világról alkotott beszámoló is egyben, ami jól tükrözi az adott nép, ország működését, értékét is. Tehát fontos a diplomácia, az ellentétek, a gazdaság, az egyszerű ember élete, s nem utolsósorban a csaták, háborúk!

Véleményem szerint 1301 után bekövetkezett változások sokkal jobban beleillenek az AOE2 világába.
Hunyadi Jánost már többen is írtátok, szerintem az 1300-as évektől kezdve, egészen Hunyadi Mátyásig lehetne megírni a forgatókönyvet, ez az az időszak, mely magyar viszonylatban leginkább a játék világához kapcsolódik, kapcsolódhat.
Szerintem a kampány alapjának a török terjeszkedés a legjobb motor, erről szerte a világon minden iskolában, ahol Európa téma, tanulnak, tudják jól, s eszükbe juthat a kampány kapcsán, hogy melyik népnek is köszönhetik azt, hogy a törökök lényegében nem jutottak el Nyugatra, s ezáltal a magyar nép tényleg büszke lehet történelem alkotó szerepére.

Fontos azonban tudni, hogy honnan is indultunk, így mindenképp visszautalásokra szükség van, akár Szent István képére, illetve az Árpád-házi királyok alakjaira. Biztos vagyok benne, hogy ezeket bele lehet építeni úgy is egy kampányba, hogy nem abban az időben játszódik..
Ami fontos, a feudális magyar viszonyok áttekintése.

Első hadjáratként el tudom képzelni az Árpád-ház utáni fejetlenséget, s azt, ahogyan ezt a vegyesházi királyok megszilárdították. Ezzel bemutatható lenne a magyar élet, gazdaság, maga a táj, a földek, Mellesleg az 1. kampány célja nyilvánvalóan a magyar föld újraegyesítése lenne, valamint a bevételek növelése, a gazdaság fejlesztése.
Úgy tudom Magyarország Európa első aranytermelő országává vált, ami nagyban erősítette a gazdaságot: az arany, mint téma adott a játékon belül, a területi egyesítést is jól véghez lehet vinni, az Oligarchák legyőzése tökéletes zárópont az első részhez.

A második részhez (ez nyilván Feudal - Castle age) kiemelném a török terjeszkedés állomásait, esetleg Nagy Lajos kalandozásait Itáliába - pestis megjelenése (bár ez pont szégyenfolt a magyar történelemben)
Mindenesetre a végvárak kiépítése egy érdekesebb téma. Ebben feladatokat tudok elképzelni, melyeket időre, vagy bizonyos követelményekkel kell teljesíteni. Például: felépíteni több várat, több stratégiailag fontos helyen, melyet időszakosan támadnak, ehhez kapcsolódhat lényegében az 1. végvári vonal kiépítése.

Ezalatt a kampány alatt már be lehetne mutatni Hunyadi Jánost, aki Luxemburg Zsigmond alatt (Ozorai Pipo azt hiszem) harcolt, s cserébe honorbirtokokat kapott Erdély szerte. Mivel Hunyadi leginkább délen - délkeleten kapott földeket, hiszen innen volt várható betörés a török felől, s azt hiszem erdélyi vajdának is választották, így nyilvánvaló hogy a 3. kampány Erdély világába kalauzolná az embert.
Gyönyörű tájak, hegyek, völgyek... szerintem szépen ki lehetne alakítani ezt a vidéket.

A 4. pályán mindenképp megemlíteném az első Habsburg uralkodót, Habsburg Albertet és az ebből következő bonyodalmakat: Garai, Cillei család, ellentét a Hunyadiakkal, V. László születése aki még kiskorú így Hunyadi kormányzó, - emiatt ellentétek az országon belül.
Mindenképp a 3. 4. kampányban lezajlana Hunyadi hadjáratai (Például a téli hadjárat, illetve amikor az uralkodó, Ulászló? is meghal - Hunyadi Jánostól rettegnek a törökök, a hadak villámának nevezik, de a 2. "rigómezei?" csatában elfogják a szlávok és csak a pápa kérésére engedik el. Valamint felkészítene a török terjeszkedésre, Nándorfehérvár (az ország kulcsa/kapuja) fontosságára.

A következő (5.) hadjáratnál Nándorfehérvár ostroma lenne a téma, szerintem ebben van a legtöbb fantázia, hiszen itt minden adott az izgalomhoz. Hajók, Itália felől jövő keresztes hadjárat élén a szerzetes -Kapisztrán János?, a török támadás (ágyúk!!!) - a jó időzítés szerepe, Hunyadi bevonul a várba, melyet Szilágyi Mihály? irányít, majd a győzelem.

A 6. hadjáratban Hunyadi János halála utáni állapotok, illetve Mátyás uralkodása. Hadjáratok, Bécs elfoglalása, - császári címre való törekvések... Mindenképp fontosnak tartanám megemlíteni Hunyadi Mátyás "baklövését", miszerint ha nem születik fia, akkor az uralom a Habsburgokhoz száll. Hunyadi Mátyáshoz kapcsolódik még egy főúri felkelés is, bár ez megint csak egy fekete pont. Ha az épületekre gondolunk itt jelenik meg a reneszánsz kultúra, bár fogalmam sincs ezt hogy lehet a játékban megvalósítani.

Mivel a magyar történelem (szerintem) igen csak tragikus, ezért elkerülhetetlen, hogy némi keserű ízzel végződjön a kampány, de mindenképp pozitív az a kitartás, illetve becsület hit és küzdelem, mellyel ezt az országot ezek a vezetők tartani tudták.

Megemlíteném még IV. Béla a 2. honalapító és a tatárjárás tételt is, ez esetleg előzményként 0. kampányként szintén fontos történelmi esemény az ország életében.

Azt kell hogy átlássák az emberek, hogy a magyar nép élete mindig is nehéz és küzdelmes volt, azonban a történelem során mindig felülkerekedtünk az ellenségeinken és sose kellett "lehúzni a rolót", pedig sokszor nagyon kilátástalan volt a helyzet.

Az ország három részre szakadását nem keverném bele a témába, az adott kor szerintem már nem fér bele az AOE2 történelmébe.

Üdv. Fege
Fege
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.24. 13:41

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Lui » 2012.06.24. 16:10

Szerintem legyen a kampány utolsó állomása Nándorfehérvár!! (nem kell utána semmi, a többi kampány is nagy csatával végződik és nincsen utána új rész).
Az előbbi kampányrészek elvezetnek Nándorfehérvárhoz és a végén egy katartikus csatában végződik az egész kampány.
Tehát az első kampány legyen az az oligarchás cucc az utolsó meg a nagy csata. A közbülső részeket meg találjátok ki Ti :D
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Leto_Benzin_ » 2012.06.24. 17:13

Köszi Fege az infókat, sok érdekes dolgot írtál! :)
Azért nem egy rossz ötlet, hogy Mátyást ne hagyjuk ki a kampányból szerintem! ;)
Avatar
Leto_Benzin_
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2011.12.25. 20:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Richard » 2012.06.24. 19:21

Jaja, Fege nagyon jó dolgokat írtál, köszi!
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Filo224 » 2012.06.25. 22:29

hali, jóknak tünnek az ötletek bár a nagyonhosszúakat nem olvastam el, amugy azt nem lehet megoldani pl hogy az elefánt ijász(india) szekerében lenne 2-3 ijász vagy 1 hallys még pl? mert én elég gyengének találtam és elég drága.. és lassú..meg szerintem még a magyar husszárt jobban kikéne dolgozni pl a "profil" képét is meg amugyis olyan mint 1 smirglipapir vagy nemis tudom ^^, pályaterveket esetleg nem lehet megnézni közben(készülés közben csak magyarokat):)?
Filo224
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.01.07. 21:26

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.26. 00:03

Nem tudom, hogy kinek a feladata, de ha megegyezünk a hadjárat állomásairól, akkor én szívesen készítenék pályákat.
Nem ismeretlen nekem a map editor, már több alkalommal készítettem pályát, szóval örülnék, ha én is részese lennék az új kiegészítő elkészítésének.
Holnap megcsinálnám mondjuk a nándorfehérvári pálya nagy részét, és feltöltöm ide.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.26. 00:35

Szerintem ezeknek kellene benne lenni:
1, Károly Róbert harca a kiskirályok ellen
Károly Róbert (Italians, Magyars)
Csák Máté (legerősebb ellenfél, Magyars)
Vencel (első ellenfél, Slavs)
Aba Amádé (Magyars)
Kán László (Magyars)
Először Vencelt kell legyőzni az Olaszországból hozott sereggel, és elfoglalni az ország középső részét. Itt csatlakoznak hozzánk a magyarok, kiépíthetjük a gazdaságot.
Ezután egymás után le kell verni a kiskirályokat.
2, Nagy Lajos itáliai hódításai
Nagy Lajos (Magyars)
Nápoly (Italians)
VI. Kelemen pápa (Italians)
Itt Nápoly elfoglalása a cél, a szövetséges pápai sereg hátba támad, miután elkezdjük ostromolni a várost.
3, Zsigmond?
Itt nem igazán tudom, hogy melyik eseményt lehetne feldolgozni. Pl. husziták, törökök elleni harc stb.
4, Hunyadi hosszú hadjárat
Hunyadi (Magyars, Slavs) - a lengyelek is részt vesznek a hadjáratban
II. Murád (Turks)
Itt valami olyasmi lehetne, hogy a felszabadított területek fizetnek, így tudjuk utánpótolni a seregünket. Ez nem tudom, hogy működik (hogy fizetnek nekünk a szövetségesek), de a Barbarossa hadjáratban is van valami hasonló, amikor a lengyelek ellen harcolunk.
5, Nándorfehérvár - erről már írtam korábban
6, Mátyás király
Itt a török sereget kellene visszaverni, majd Bécset elfoglalni.
Pl. a törökök Erdélyt fosztogatják, és Kinizsi seregével kell kipucolni őket. Ha ez megvan, akkor fordulhatunk Bécs felé. Pénzért fogadhatunk fel zsoldosokat, vagy akár magunk is gyárthatunk sereget.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Fege » 2012.06.26. 13:13

Az előttem hozzászóló ötleteivel értek egyet. Az alábbiakat tenném hozzá:

Mivel az akkori Nagy-Magyarországot megrajzolni 1 pályára szerintem óriási feladat, ezért kihasználva az 5-6 hadjáratot, felosztanám az ország területét a különböző hadjáratokban.

1. Károly Róbert:
Az első résznél Budától északra, leginkább a Felvidékre korlátozódna a cselekmény, lényegében a rozgonyi csatát, s annak közvetlen előzményeit tartalmazná.
Ebben az esetben Buda lenne a központ, az ellenfelek pedig inkább északon tartózkodnának. Ez egyébként azért is megvalósítható, mert a Duna vonala jól kivitelezhető a játékon belül, egyik fontos feladat lehetne az átkelőket, stratégiailag fontos területeket elfoglalni, megvédeni. Ebben a kampányban nem is feltétlenül lenne saját irányítása a gazdaságnak (lásd a D' Arc hadjárat) természetesen Buda ki lenne építve, s azt is el tudom képzelni, hogy bizonyos időközönként, vagy feladat teljesítésért (pl. egy átkelő elfoglalása) csapatutánpótlás, vagy egyéb bónusz járna. (pl. kiszabadított egységek, vagy átálló egységek, illetve Budáról érkező utánpótlás)
Tovább fokozva az izgalmakat a kampány vége fele sor kerülne Rozgony "megtámadására". Illetve feladat lehetne az időközönként Budára beözönlő egységek visszaverése (például meg kell akadályozni, hogy egy épületet elpusztítsanak)
Természetesen miután lerendeztük az ellenségeinket, megkapnánk egész Budát, s nyerünk.

2. hadjárat:
Bár Nagy Lajos hódításait nem nevezném pozitívumnak, de ha Itália mindenképp szerephez kell hogy jusson, akkor úgy tudom elképzelni a megvalósítást, hogy bizonyos városokat kell bevenni, bizonyos feltételek mellett, viszont a csattanója csak az lehet a történetnek, hogy a pestis hírére Nagy Lajos visszafordul Magyarország felé. (lényegében itt lenne a 2. hadjárat vége)

3. hadjárat:
Luxemburg Zsigmond korában játszódik, Buda a központ, melyet ki kell építeni, gazdaságilag fejleszteni, a környékkel együtt, melyet ellenséges betörések nehezítenek.
Itt szerintem megvalósítható a déli végvári vonal kiépítése. A feladat, hogy bizonyos várakat, kulcsfontosságú helyeken építsünk fel, illetve győzzük le a különböző portyázó népeket (török) melyek a déli határ felől támadják az országot. Hunyadi János lenne az egyik kulcs karakter, miután minden helyen megépítettük, amit meg kell, győzünk.

4-5. hadjárat:
Hunyadi János törökellenes harcai: Erdély + Déli területek.
A téli hadjárat szerintem gyönyörűen kivitelezhető lenne a játékon belül.
A feladat egy sereg előállítása, a déli területek elfoglalása, az itt élő népek legyőzése. Mindkét hadjáratban a gazdaság fejlesztése kulcsfontosságú. Emellett fontos lenne a játékon belül, hogy az ellenség több különböző úton támadja a magyarokat, hogy ezzel is nehezítse a küldetés megnyerését.

Az 5. hadjáratba az árulást helyezném előtérbe, amikor egy szövetséges nép átáll az ellenséghez és a magyarokat hátba támadja. (ez már lényegében a 2. rigómezei csatához köthető)

6. hadjárat:
Nándorfehérvár ostroma.
Előzményként Bizánc legyőzését néznénk végig, akár a térkép sarkában.
Ezután folyók segítségével megoldani, hogy az ellenség kizárólag Nándorfehérváron keresztül tudjon az országba özönleni. A kezdés úgy nézne ki, hogy Hunyadi legyőz pár hajót a Dunán, majd megérkezik Nándorfehérvárhoz, miközben a törökök már támadják a várat. (időlimit)
El kell érni, hogy a törökök túlerőben legyenek és egy bizonyos eseményhez rendelni (pl ki kell védekezni legalább 5 percig a török támadását, amit ha teljesítünk, akkor kapunk erősítést, majd egy bizonyos idő után, ha kitartunk, akkor megjelenne az itáliai felmentő sereg) A 2 hős, akiknek nem lehet meghalniuk: Szilágyi Mihály, Hunyadi János.
Amikor megjelenik az itáliai erősítés, lehetőség nyílik az ellenség leverésére. Miután az ellenség királyát megöljük, miénk a győzelem. (esetleg érdemes utólag megemlíteni, hogy Hunyadi és Kapisztrán is pestisben halt meg..)

Hunyadi Mátyásról esetleg egy 7. hadjáratban lehetne értekezni, azonban nem támogatom olyan szempontból, hogy a reneszánsz kultúra szerintem nem illik már a játék világába, Nándorfehérvár ostroma pedig épp elég nagy csattanó is diadal, úgymond a tetőpont. Mátyáshoz pedig Cseh és Ausztria társulna, mely birodalmak már nem illenek az AOE világába. Szerintem az első 6 hadjáratot se könnyű szépen megírni, megrajzolni, úgyhogy én tökéletesen beérném ennyivel. :)

Üdv. Fege
Fege
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.24. 13:41

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron