Magyar hadjáratok!

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: Lui » 2012.06.26. 13:53

Igen, igen egyetértek Fegével! Ez így teljesen jó és elég.
Így belegondolva tök jól fog majd kinézni meg satöbbi, na de ki fogja ezt mind megcsinálni?:P
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.26. 17:34

A pestis nagyon jó ötlet :)
Elképzelem, ahogy percenként elhull a seregünk tizede :D
Akkor megpróbálom ide feltölteni a nándorfehérvári pályakezdeményt, próbáljátok ki, mondjatok ötleteket!
Természetesen hangok még nincsenek hozzá, majd valaki angolul jól beszélő felmondja.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.26. 17:44

Írok hozzá egy kis kiegészítést:
Az elején Hunyadi lovasait irányítjuk, dél fellé megyünk, amíg beérünk egy faluba. Ők felajánlják nekünk a hajóikat. Demolition shipeket és galleykat tartalmaz. Ezekkel meg tudjuk teljesen semmisíteni a török hajózárat (még nekem is sikerül, pedig vízen nem vagyok egy nagy szám).
A transport shipekkel át kell szállítanunk Hunyadit a várhoz, erre megkapjuk az irányítást a vár épületei felett. Korlátozott mértékben gyártani is tudunk.
Ez alatt az idő alatt a törökök már fél Nándorfehérvárat porig rombolják, de ha időben érkezünk, vissza tudjuk verni az ostromló sereget mielőtt a belső várba is beözönlenek.
10 percig kell kihúznunk, míg megérkezik Kapisztrán felmentő serege. Innentől már könnyedén megy, a török bázisig nyomulhatunk előre, és végezhetünk a szultánnal.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.27. 14:26

Amin mindenképp változtatni kell:
A diplomáciát nem tudtam rendesen megcsinálni, volt, hogy Szilágyi megtámadta a partraszálló csapataimat :D
Ha valaki a szövetségesem, akkor nem tudom beállítani, hogy ne lássam azt amit csinál (mivel Imperialról indulva az összes addig technológiát (köztük a Cartography) megkapom.
A törököket még a keresztesek segítsége nélkül is simán le lehet győzni, nekik erősödni kell.
Kicsit egysíkú a pálya, valamivel még mindenképpen fel kell dobni, és a map is lehet majd valamivel változatosabb.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: 4rc28 » 2012.06.27. 15:49

misafeco írta:Amin mindenképp változtatni kell:
A diplomáciát nem tudtam rendesen megcsinálni, volt, hogy Szilágyi megtámadta a partraszálló csapataimat :D
Ha valaki a szövetségesem, akkor nem tudom beállítani, hogy ne lássam azt amit csinál (mivel Imperialról indulva az összes addig technológiát (köztük a Cartography) megkapom.
A törököket még a keresztesek segítsége nélkül is simán le lehet győzni, nekik erősödni kell.
Kicsit egysíkú a pálya, valamivel még mindenképpen fel kell dobni, és a map is lehet majd valamivel változatosabb.

A diplomácia rész a pályaszerkesztőben sajnos nagyon instabil. Amikor elsőre beállítod még jó, de aztán, amikor ismét tesztelni akarod már előjönnek a problémák.(a szövetségesek egymást csépelik stb...) Ilyenkor újból be kell állítani a diplomácia részt minden egyes népnél, de ha kilépsz és újból mész rajta, sanszos, hogy mindez előbb-utóbb kezdődik elölről...
Én például azt nem tudom megoldani az én pályáimon, hogy az ellenség ne ajánlja fel a szövetségét valamiért cserébe.

+
Valaki nem tudja, hogy az általam készített hadjáratot, hogy tudnám felvenni? Szívesen megosztanám itt.
4rc28
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.01.10. 10:26

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.27. 20:27

Hogy érted azt, hogy felvenni a hadjáratot? Be kell csomagolni zip fájlba, és feltölteni.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: 4rc28 » 2012.06.27. 20:30

misafeco írta:Hogy érted azt, hogy felvenni a hadjáratot? Be kell csomagolni zip fájlba, és feltölteni.

Felvenni videóra.
4rc28
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.01.10. 10:26

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.27. 20:47

Kell hozzá valamilyen felvevő program, pl. a Fraps.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: misafeco » 2012.06.29. 15:33

Elég sok magyar történelemmel kapcsolatosat olvasok/nézek mostanában, ezt mindenkinek ajánlom:
http://embed.indavideo.hu/player/video/a1990273bc?red=1
A mohácsi csata animációja a Mediaval 2 Total War játék segítségével, elképesztő jó lett szerintem.
Avatar
misafeco
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.02.27. 16:36

Re: Magyar hadjáratok!

HozzászólásSzerző: peti0528 » 2012.07.03. 17:33

A 3. pályára lenne ötletem:
Főhős (Fege ötlete szerint). I.(Luxemburgi) Zsigmond
Térkép: Egy nagyobb térkép ÉNY-i részén kezdenénk. K-en (jobb sarok) török tábor. A pályát körülbelül felezi egy folyó (a Dráva), 3 hínárátkelővel. Mindhárom mellett van félkör alakú (közvetlen a folyó mellett), 2-es szintű kőfal, de úgy hogy az átkelőn való átjutást ne zavarja. A táborok közelében van elég arany, kő, bogyó, birka, vaddisznó, erdő. A folyóba kerülhet néhány hal, a látszat kedvéért, nem lényeg. Az átkelők melletti helyőrségek, végvárak falain legyen egy kapu, és benne egy zászló, hogy a játékos tudja merre kell mennie. Mi a kékek vagyunk, a törökök pirosak. Több játékos nincs ezen a pályán. Az egyik helyőrség falain belül lenne nehezítésnek 10 janicsár, a másikban 10 janicsár+2 Guard Tower, a harmadikban 10 janicsár+1 kastély.
Csapatok:
(mi)Zsigmond király (magyars) Kezdés: dark age, TC, 2 Watch Tower, király, 3 paraszt, barakk, Scout Cavalry, 200 fa, 250 kaja, 200 arany, 150 kő
(ellenség)Törökök(turks) Kezdés: feudal age, TC, 4 paraszt, malom, 200 fa, 500 kaja, 250 arany, 150 kő+1 szintű kő fal
Feladat: Foglald el a végvárakat, győzd le bennük a török csapatokat! Mindegyik megkezdett helyre építs ki helyőrséget.
A ,,Hints" menübe bele kellene írni, hogy egy helyőrség=1 kastély+1 lovarda+2 torony+fal
A ,,Scout" menübe pedig lehetne figyelmeztetni hogy a falakat kisebb -nagyobb török csapatok őrzik.
Ha tetszik részletesebben is kidolgozom.
peti0528
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.02.21. 19:13

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron