GameRanger problémák

GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: fadam2 » 2012.10.23. 21:40

Sziasztok!

Volna egy kérdésem: Feltelepítettem az AoK-t és az AoC-t ezután pedig az 1.0c patchet, hogy játszhassak a neten (GameRanger). Viszont amikor belépek a rangerre és csatlakoznék egy szerverre bejön a játék és a beállítások (nép, team) de mindig azt írja, hogy a verzióm 1.0 és ezért nem tudom elindítani. Hol lehet megváltoztatni?
[játék iso-ból telepítve, patch erről az oldalról, op: win7]
Előre is köszönöm a segítséget.
fadam2
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.10.23. 20:40

Re: Nem tudok online játszani .

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2012.10.24. 23:31

GameRanger-en vegyesen vannak 1.0-ás és 1.0c-s játékok. Ki kellene próbálnod, hogy 1.0-ban elindul-e a játék. Ha ott műxik, akkor a peccseléssel van a gond, ha nem, akkor lehet, hogy már az iso sem az igazi.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Hamster » 2012.12.23. 21:29

Sziasztok!
Windows XP oprendszer alatt próbálkozom a játékkal, a patchek telepítve, directdraw kikapcsolva, router nélkül, kikapcsolt tűzfallal&vírusirtóval. A singleplayer mód gond nélkül működik.
Viszont amikor gamerangeren próbálkozom a multival, belépek a szobába, elindul (nehezen ugyan, 2-3 szor elfeketedik a kép aztán újra megjelentik az asztal, végül bejön a rendes háttér) a játék és azt írja hogy "starting multiplayer game", na itt elakad és kb 2 perc várakozás után minden hibaüzenet nélkül "crashel". A többieknek meg sem jelenek a belső listán. Ha én hostolok, akkor belép ugyan, de a többiek nem bírnak csatlakozni így egyedül én vagyok a játékon belüli szobában.
Kompatibilitási módban egyáltalán nem indul el, single-ben sem.
Ha van bármi ötletetek a megoldásra kérlek írjátok meg, nagyon hálás lennék érte.
Napok óta ezzel szenvedek.

Előre is köszönöm!
Hamster
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.23. 21:10

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Ultram » 2012.12.24. 23:22

sp3? :D
Avatar
Ultram
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2012.01.09. 11:59

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Maxxtro » 2012.12.24. 23:52

Nem tudom a pontos probléma okát, azokat a tényeket osztom meg veled, amiket az évek során tapasztaltam az írottak alapján:

-Windows Xp-n elvileg a játéknak kifogástalanul kéne működnie, és mint írod, single player-ben megy, tehát nem OS alapú a probléma
-"Hostolok többiek nem tudnak jönni, hostolnak nem tudok csatlakozni"
tipikus passzív kapcsolat hiba, valamiért az aocot "nem engedi" át a géped!
-Azt jól tetted h win tűzfalat kikapcsoltad, azonban számos szoftveres tűzfal létezik még, van hogy vírusírtókba tesznek bele, de legtöbböszr a router a ludas, ami kioszt lokális ip-t.

Mit csinálj?
Van egy erre szerintem külön megnyitott topik már, hogy miként kell az aocnak portokat kinyitni, keress, vagy ha lesz valaki olyan jó fej belinkeli neked.
De Aoczone.net-en is szétnézhetsz, google-t is használhatsz, sok sikert!
Maxxtro
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.01.07. 17:12

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2012.12.25. 00:21

Azt írta, hogy router nélkül is próbálta, de Priby összeszedte, hogy milyen portokat kell nyitni.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Maxxtro » 2012.12.25. 11:58

Apollo17hu írta:Azt írta, hogy router nélkül is próbálta, de Priby összeszedte, hogy milyen portokat kell nyitni.

Igaz, ezt valahogy elfelejtettem.

A lényeg, hogy a GR szokott üzenetet küldeni a szoba csatlakozása előtt, ha nem találja rendben a kapcsolatot, jó volna, ha tudnánk, hogy neked is küld e ilyen üzenetet, illetve ha adsz egy Skype elérhetőséget, szívesen segítek 'live'!
Maxxtro
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.01.07. 17:12

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Hamster » 2012.12.25. 17:11

Köszönöm szépen a segítségeteket, Maxxtro írása megint a vírusirtók felé terelte a figyelmem, és próba szerencse letöröltem az egész NOD32 SS-t a fenébe, hátha az szarik bele még teljesen kikapcsolt állapotban is.
És igen, miután letöröltem, ment minden szépen. Azt mondjuk nem értem, hogy ha le van tiltva a vírusvédelem meg a tűzfal, akkor miért blokkolja a játékomat, de nem is számít most már.

Mégegyszer köszönöm a gyors választ, óriási segítség volt már azthittem sose fogok játszani:)

Kellemes ünnepeket!
Hamster
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.23. 21:10

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2012.12.25. 19:56

Az SS-t nem ismerem, valószínűleg az lehetett a probléma, hogy ez egy minden-az-egyben program. Én a sima Antivirust használom NOD32-től, és hasít a játék mellette (routerrel).
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: GameRanger problémák

HozzászólásSzerző: Maxxtro » 2012.12.25. 20:18

Nekem Nod32-ben volt explicite egy tűzfal implementálva, azzal nem ment nekem a játék, esetleg használj Avastot, vagy nézz utána a nod32-ben hogyan lehet kikapcsolni!
Maxxtro
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.01.07. 17:12

Következő

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron