Kereskedés

Kereskedés

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.02.25. 19:40

Nem akartam ezért egy új témát nyitni, de nem tudom hova lehetne tenni. Ti tudtátok, hogy ha kereskedtek és hiába van közelebb egy piacotok ahhoz ahonnan viszitek az aranyat, akkor is tudtok a távolabbiba a maximális aranyat vinni? Aki esetleg nem tudta, mint pl én annak leírom részletesebben. Mert egy recen láttam, és csak nézem h mit csítel ez a srác. :D Nothing mapon volt, h tett a gyerek a sarokba piacot, meg ahonnan kereskedik (másik széle) és onnan gyártotta a kereskedőket, aztán begyűjtötték az egy két aranyat és klikkelt a távoli piacára. És innentől máris a maximális arany volt a kereskedőknél. Sőt ez így is maradt, szóval az útvonalat meg is jegyzik. Ez a dolog nothing mapokon elég jónak tűnik, mert hamarabb beindul a trade, de eléggé oda kell figyelni rá h átirányítsd a megfelelő piacra.
Ennyi év után is meg tud lepni ez a játék. :lol:

Csatoltam egy recet, h jobban érthető legyen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TLW_Beszosz 2013.02.25. 23:48-kor.
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Turbo B. » 2013.02.25. 20:03

ja én vágtam, akinek nem lenne világos itt van ábrával magyarázva:
http://aoczone.net/viewtopic.php?f=638& ... 40#p139306
AoC - Military Technology Table

- Ez az SC mit is jelent?
- Scout.
- Ezért, diploma, nem jár.

Kép
Kép
Avatar
Turbo B.
Fejlesztő
Fejlesztő
 
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:00

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Ultram » 2013.02.25. 22:27

Kép

Csak hogy jól értem e, p1 körből megy a cart p2 körbe, felszedi a p2 körből az aranyat, rányomok a p2 csillagra (miközben viszi a goldot), az arany mennyiségre X-ről annyira változik mintha a csillagból hozta volna az aranyat??? utána gondolom rögtön rá kell nyomni a saját, közelebbi marketre, és voálá, a több aranyat viszi be?
Avatar
Ultram
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2012.01.09. 11:59

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.02.25. 22:41

Szerintem úgy van, hogy először sajátszínű körödből elküldöd másik színű csillagba, felszedi a sokaranyat, majd rögtön "visszamegy" a te csillagodba, és innentől ráállna a csillag-csillag útra 1-1 aranyért, de te manuálisan belenyúlsz, és másik színű körre kattolsz, majd amikor odaér, a "fordulást" megint a teszíned körbe rakja, és megint 1-1 aranyra állna, de te megint belenyúlsz stb-stb.

A lényeg, hogy odaúton és visszaúton is sokaranyat visz a kereskedő, nem pedig az van, hogy oda "semmit nem visz", vissza pedig aranyat hoz. De ehhez minden fordulásnál bele kell nyúlnod, különben rááll az 1-1 aranyas útra.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Ultram » 2013.02.25. 23:33

értem, szal akkor egy teljes utat megtesz (mármint ha egy forduló, azaz oda-vissza az két teljes út), és amikor indul visszafelé csak benyomom a saját marketembe...
Avatar
Ultram
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2012.01.09. 11:59

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.02.25. 23:50

Nem, nem erről van szó! Csináltam egy recet, h lássátok! :) Az első hozzászólásomban csatoltam! ;)
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.02.25. 23:54

Na várj, most nézem Beszosz recét, az másról szól.
Akkor sztorno, amit írtam, de elvileg úgy van. Majd kipróbálom.

update: Kipróbáltam, működik. Úgy, ahogy Beszosz csinálta, csak kell bele mégegy piac, ami nem a tied. Kétszer kell belenyúlni minden fordulónál:

- el kell küldeni a közeli piachoz 1 aranyért,
- majd az 1 arany felvétele után a saját távoli piachoz, de abba már sok aranyat fog beletenni.

(Ha a saját távolit elérte, akkor megint az ahhoz közeli 1 aranyoshoz küldeni stb. Így oda-vissza úton is kapsz aranyat, nem csak visszaúton.)
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: Ultram » 2013.02.26. 00:37

na akkor kb az amit először írtam, csak nem a p2 csillagára kell nyomni, hanem a saját (p1) csillagra. baszki így nem sok munkával 2x annyi aranyat lehet begyűjteni :D jól jön ez ha már kb 0 gold van azt gyorsan kéne tetemes mennyiség ;)
Avatar
Ultram
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2012.01.09. 11:59

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: _Mallory_ » 2013.02.26. 08:59

ez akkor lehet nagyon jó ha boom map, vagy arán kinyírtak többiek tartják neked meg gyorsan vissza kell jönni. de általánosságban nem egy használható módszer 1 market esetén is kb 8-10 másodpercenként oda kéne nézni ami lehetetlen, ha meg csinálsz 3-4 marketet hagyománoys módszerrel kb ugyan ott vagy. De mondom ha kinyírtak, vagy ha olyan a helyzet hogy kevesebb csata van akkor mindenképpen fasza.
_Mallory_
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:50

Re: Kereskedés

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.02.26. 12:46

Ja, amit ti mondtok az oda-vissza is ne menjen üresen, hanem teljesen megpakolva. De szerintem arra képtelenség odafigyelni. A lényeg, h már értitek hogyan lehet legálisan csíteleni. xD
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Következő

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron