Notebook

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: _Mallory_ » 2013.12.16. 09:38

games akkor engem nem is veszel emberszámba, akinek 12 éve ugyan az a gépe :D villamosmérnök ftw
_Mallory_
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:50

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: Lui » 2013.12.16. 15:35

Mondjuk nekem is ugyanaz a laptopom van már 5 éve minimum és még mindig XP-vel :D
AoC-hoz nem is kell semmi extra :)
Lui
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:42
Tartózkodási hely: Győr/Siófok

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.12.16. 21:01

TLW_GamesJr írta:Én speciel évente cseréltem eddig a gépemet.

Tudtam, h neked van az AoC-osok közül a legjobb géped, de évente cserélni? :) Amúgy kösz az infókat, most már van kiindulási pontom. Nagyon még nem mélyültem bele, de azt tom h a Dell-re 3 év garit adnak. Mondjuk leginkább ezekkel az i szériás procikkal nem vagyok képbe, h mit is kell azon nézni.
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_GamesJr » 2013.12.16. 22:12

Engem már zavar a gépemnél pl, hogy megy 1-2 Visual Studio (fejlesztéshez), egy Firefox 6 kategóriában kb 30 megnyitott ablakkal, egy chrome kb 10 megnyitott ablakkal, word, adobe reader, skype, torrent és ezután ha játszom egy League of Legends-et akkor néha beakad egy pillre a játék ami általában a halálomhoz vezet :D Vagy csak szimplán a Visual Studio kicsit lassan nyitja meg a projektet, gondolkozik stb., amik mindennapi használatnál idegesítőek.

Ilyen dolog még az ssd használata. Énis megvoltam nélküle tökéletesen, de most hogy van, nem tudom elképzelni, hogy valaha olyan gépet használjak huzamosabb ideig amiben nincs.

Mallory, ebből is látszik hogy te nem infós vagy hanem villamosmérnők, viszont ettől függetlenül én nem tudom te hogy bírod...

Egyébként azért tudtam eddig megtenni, hogy évente cseréltem a gépemet, mert a ThinkPad annyira nem elévülő típus ezért az előzőt mindig sikerült tűrhető árért eladnom. Az elsőt asszem 80 körül (Thinkpad T61), aztán a kövit 125-ért (Thinkpad T500) és tervezem, hogyha a mostanit is eladom egyszer még meg fog érni egy 100-150 közötti értéket.
Ez meg kb azt jelenti, hogy a legtöbb esetben még egy 100-as ráfizetésem se volt. És igen, informatikus vagyok, úgyhogy nekem megéri évente 100-at költeni a gépemre (ennél amúgy is többet költök rá sztem :D), és szerintem ez nem olyan nagy dolog, főleg ha úgy nézem, hogy havi 50K-nál több megy el kajára, a lakásról meg ne is beszéljünk...

Egyébként Beszosz, ha új gépet veszel akkor mondom prociban egyelőre 3 kategória van (intelből persze). i3, i5, i7. Logikusan egyre erősebbek. i3, i5 két magosak, azt hiszem i7 már csak 4 magos van, de én se vagyok annyira expert.
Szerény véleményem szerint ha a 200-s összegtől nem rémültél meg, akkor érdemes i7-ben gondolkozni, hogy minél tovább kitartson, mivel én 2 éve használtan vettem már ilyen procit :) És nem nehéz az enyémnél jobbat venni már nagyon korrekt árakon is.
Példaképpen: http://laptop.hu/termek/lenovo-ideapad- ... -376534-fd
Ez a gép, ha eltekintünk bizonyos szempontokból, akkor pl. vidkariban és prociban kenterbe veri az enyémet. (Nem azért linkeltem, hogy ilyet vegyél csak mutatok egy példát :) )
TLW_GamesJr
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.01.08. 17:33

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_GamesJr » 2013.12.16. 22:26

Viszont mielőtt megijednél, az i3 is, de az i5 meg végképp veri már a Core Duo-kat, úgyhogy az i7 az tényleg csak opcionális ajánlat. Plusz a nagy fejlődést az i széria az energiafelvételben tette, így elméletileg tovább bírja az aksi (ez az én 4 magos gépemnél nem észrevehető ami 1-1,5 óra alatt csatakra lemerül akármit teszek).
TLW_GamesJr
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.01.08. 17:33

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.12.17. 00:56

Ne térítsd el 200k irányba, egyelőre csak annyit írt, hogy Voobly+AoC fusson rajta, az meg szinte bármin elfut! Amúgy én is azon vagyok, hogy vegyen egy olcsó gépet extra garival, ha nem akar semmi durvát futtatni rajta.

Beszosz, ha tényleg komolyabban el akarsz merülni a témában és/vagy hozzáértőbb tanácsra van szükséged, akkor ennek az összefoglalóját olvasd el, és kérdezz ott!
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: Turbo B. » 2013.12.17. 11:40

TLW_GamesJr írta:Engem már zavar a gépemnél pl, hogy megy 1-2 Visual Studio (fejlesztéshez), egy Firefox 6 kategóriában kb 30 megnyitott ablakkal, egy chrome kb 10 megnyitott ablakkal, word, adobe reader, skype, torrent és ezután ha játszom egy League of Legends-et akkor néha beakad egy pillre a játék ami általában a halálomhoz vezet :D Vagy csak szimplán a Visual Studio kicsit lassan nyitja meg a projektet, gondolkozik stb., amik mindennapi használatnál idegesítőek.

Ilyen dolog még az ssd használata. Énis megvoltam nélküle tökéletesen, de most hogy van, nem tudom elképzelni, hogy valaha olyan gépet használjak huzamosabb ideig amiben nincs.

Mallory, ebből is látszik hogy te nem infós vagy hanem villamosmérnők, viszont ettől függetlenül én nem tudom te hogy bírod...

Egyébként azért tudtam eddig megtenni, hogy évente cseréltem a gépemet, mert a ThinkPad annyira nem elévülő típus ezért az előzőt mindig sikerült tűrhető árért eladnom. Az elsőt asszem 80 körül (Thinkpad T61), aztán a kövit 125-ért (Thinkpad T500) és tervezem, hogyha a mostanit is eladom egyszer még meg fog érni egy 100-150 közötti értéket.
Ez meg kb azt jelenti, hogy a legtöbb esetben még egy 100-as ráfizetésem se volt. És igen, informatikus vagyok, úgyhogy nekem megéri évente 100-at költeni a gépemre (ennél amúgy is többet költök rá sztem :D), és szerintem ez nem olyan nagy dolog, főleg ha úgy nézem, hogy havi 50K-nál több megy el kajára, a lakásról meg ne is beszéljünk...

Egyébként Beszosz, ha új gépet veszel akkor mondom prociban egyelőre 3 kategória van (intelből persze). i3, i5, i7. Logikusan egyre erősebbek. i3, i5 két magosak, azt hiszem i7 már csak 4 magos van, de én se vagyok annyira expert.
Szerény véleményem szerint ha a 200-s összegtől nem rémültél meg, akkor érdemes i7-ben gondolkozni, hogy minél tovább kitartson, mivel én 2 éve használtan vettem már ilyen procit :) És nem nehéz az enyémnél jobbat venni már nagyon korrekt árakon is.
Példaképpen: http://laptop.hu/termek/lenovo-ideapad- ... -376534-fd
Ez a gép, ha eltekintünk bizonyos szempontokból, akkor pl. vidkariban és prociban kenterbe veri az enyémet. (Nem azért linkeltem, hogy ilyet vegyél csak mutatok egy példát :) )


Én is infós vagyok mégse veszek évente új gépet, kb 8 éves gépem van, igaz asztali. (A vs, ff + torrent kombó után már nem indul el semmi :D)

Beszosz: AoC + Voobly-ra sztem elég neked az i3 is, vagy max az i5. Meló helyemen Dell notik vannak 3 éves garival és kb már mindnek volt valami baja (vinyó, dvd, külső monitor vibrál (vga)), de a 3 évnek köszönhetően mindig kicserélték a hibás cuccokat. Ezzel nem azt mondom h ne dell-t vegyél, hanem a 3 év gari azért jól jön bármely laptopnál (persze lehet hosszabbítani is a gari évek számát).
AoC - Military Technology Table

- Ez az SC mit is jelent?
- Scout.
- Ezért, diploma, nem jár.

Kép
Kép
Avatar
Turbo B.
Fejlesztő
Fejlesztő
 
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:00

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2013.12.18. 22:21

Hú, ez aztán megint volt egy nagy dózis. :D Jónak tűnik ez is amit belinkeltél. De aztán lehet, h már csak jövőre sikerül új gépet vennem, mert ünnepek előtt már nem hiszem h összejön. Mondjuk azt nem írtam, hogy Full HD-s videókat vigye, de az egyik alapkövetelményem legyen, mert hallod ezen pl neten megnézni egy jobb minőségű klippet, hát borzadály. :D
Igazság szerint én is ebben a kategóriában gondolkodok, teljesítmény/ár terén. Lehet, hogy akár a 80 ezres gép is elég lenne, de aztán lehet fellépek 1 év múlva a facebookra, azt úgy megvariálják h szétszedi azt a gépet. Amúgy olyat szeretnék ami azért egy 5 évig gép lenne. :)
Köszöntem! ;)
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_GamesJr » 2013.12.18. 23:07

Háttő, akkor azért vegyünk 1-2 új témát is a dologba :)

HD film felbontása: valami*720
FullHD film felbontása: valamix1080 (a korretk pl az 1920x1080)

Namármost, ha megnézed azt a gépet amit linkeltem, annak a felbontása 1366x768, ami teljesen normális az ilyen kategóriájú gépeknél (én ettől is meghalnék, de izlések és pofonok :D általában senkit nem zavar). Az enyém 1920x1080-as, viszont ha ilyen kategóriájú kijelzővel nézel gépet az megint egy plusz költség.

Ezzel most csak arra akarok célozni, hogy fullhd-t nincs értelme magán a notebook kijelzőjén nézni, mert úgy sem tudja megjeleníteni. Természetesen ha van külső monitorod, akkor ez no para.

Egyébként teljesítményben, remélem most nem mondok hülyeséget, de azért egy i3-asnak is illene már vinnie a full hd-t sztem. És ha úgy nézzük, hogy most pl nem tudom neked mid van, p4-ed, akkor megnyugodhatsz, 5 év múlva egy i5-ös még fog annyit érni mint most neked egy p4, vagy annyit is mint most egy core duo sztem.
TLW_GamesJr
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.01.08. 17:33

Re: Notebook

HozzászólásSzerző: TLW_Beszosz » 2014.01.09. 22:18

Köszi szépen Gyuri az infókat! Ma meg is jött a gép, maradtam a Lenovonal. Remélem nekem is olyan jól beválik mint neked. Már csak vlmi jó egeret kell néznem, mert a régi egerem nem USB-s 11. Azt meg el is felejtettem. Pedig már csapatnám AoC-ot, most a vas meg a sávszél nem lehet gond! :)
Avatar
TLW_Beszosz
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2012.01.07. 20:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron