Alapvető kérdések a játékmenettel kapcsolatban

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: slaca » 2012.01.12. 14:14

ti one click garrisont használjátok? vagy g? egyszerübb az egy klikk, gondolom, de van valami hátulütője?
slaca
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2012.01.11. 19:36

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: Maxxtro » 2012.01.12. 16:38

g-t használok és bal klikk, nem hinném hogy bármi hátulütője lenne, mivel funkcionálisan ugyanazt nyújtja!
Maxxtro
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.01.07. 17:12

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: JLHFans » 2012.01.12. 16:48

Maxtro esetleg vevő lennél néha egy magyar TG re? Szerintem kivételesen beszélhetek mások nevében, hogy megtiszteltetésnek vennénk:)
Pl ma este is akár:)
JLHFans
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 14:31

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: Maxxtro » 2012.01.13. 13:03

JLHFans írta:Maxtro esetleg vevő lennél néha egy magyar TG re? Szerintem kivételesen beszélhetek mások nevében, hogy megtiszteltetésnek vennénk:)
Pl ma este is akár:)

Későn olvastam (: Hát ami azt illeti én jöttem volna a tegnapira, de nem volt már hely. Mostanában _AmberRayne_ - nickel próbálok gyakorolgatni, nyugodtan írj rám!
Maxxtro
Profi
Profi
 
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.01.07. 17:12

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: JLHFans » 2012.01.13. 13:34

Maxxtro írta:
JLHFans írta:Maxtro esetleg vevő lennél néha egy magyar TG re? Szerintem kivételesen beszélhetek mások nevében, hogy megtiszteltetésnek vennénk:)
Pl ma este is akár:)

Későn olvastam (: Hát ami azt illeti én jöttem volna a tegnapira, de nem volt már hely. Mostanában _AmberRayne_ - nickel próbálok gyakorolgatni, nyugodtan írj rám!


Én se nagyon fértem be, csak az utolsóba:) Mondjuk örvendetes jelenség, mert tavaly volt hogy lasszóval kellett fogni az embereket, manapság meg van hogy 2 magyar gamere is meglennénk néha:)
Mondjuk ha te és Andrew is vagy, akkor kellek én (Arábian még 1500 se máshol azért 1550+) is meg vmi nálam is gyengébb a csapatba, hogy legyen vmi esélye a TLW nek:D:P
Hétvégén nem nagyon leszek, de ma este nem kizárt, hogy rádírok:)
JLHFans
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 14:31

Re: Kezdő vagyok, segítsetek!

HozzászólásSzerző: Rolo » 2012.01.13. 15:19

Maxxtro igazából minden gameban ott van, csak mindig másnak a nickjén :D :D :D
Lassan már körözést kell kiadni rá: Danger! Bárhol, bármikor feltűnhet!! Kérem vigyázzanak pontjaikra!!!
Avatar
Rolo
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.01.07. 22:37
Tartózkodási hely: Győr, Budapest

Maps / nyersanyagok

HozzászólásSzerző: Ata » 2013.02.01. 10:27

Sziasztok
Van már vagy 8 éve hogy AOE2-vel játszottam, akkor is csak "koca" szinten, és ritkán. Most újra kedvet kaptam hozzá. Elolvastam a gyors castle és imperialba lépés menetét, amit aztán ki is próbáltam, számomra nagy sikerrel és a játékkedvem tovább nőtt (egyszer még talán klántag is leszek, ki tudja). Ugyan még nincs meg az áhitott 20percnél 80as pop az imperialba, de jó úton haladok azt hiszem. Ime a kérdésem: A nagy mennyiségű info elolvasása után kedvet kaptam térképet készíteni, amit soha nem tettem az előtt. El is helyeztem az erdőt, meg a dombot, meg ami kell egy rendes térképre. Viszont az arany és kő "elemek" helyét nem lelem. A map szerkesztőben a terrian fülnél tartva az egeret kiírja, hogy resources, de én nem találom, hogy az arany és kő lelőhelyet hol kellene kiválasztani. Nyilvánvaló hogy triviális kérdés, hiszen annyi térképet készítettek mások, amin minden van, ezek szerint csak én keresgélek rossz helyen.
Előre is köszi a választ.
ui: mivel előrébb még nem haladtam, előfodulhat, hogy lesz még kérdésem ezzel kapcsolatban. Pl a halakra nem is emlékszem, hogy láttam volna őket mint erőforrás...
Ata
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.01. 01:30

Re: Alapvető kérdések a játékmenettel kapcsolatban

HozzászólásSzerző: Richard » 2013.02.01. 10:45

Szia Ata!
Ezeket az erőforrásokat (arany, kő, bogyó, hal) a Units/Gaia/Others alatt találod meg. A szarvasok, vaddisznók, farkasok pedig Units/Gaia/Units alatt érhetőek el.
Richard
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2011.12.26. 20:24

Re: Alapvető kérdések a játékmenettel kapcsolatban

HozzászólásSzerző: Ata » 2013.02.01. 20:22

Köszi Richard a gyors választ. Vagy én vagyok rossz menüpontban, vagy ez csak egy specko patchel érhető el. Map szerkesztő (edit), megnyitottam a már elkezdett "művet". Felül a következő fülek vannak 2 sorban (úgyis tudod de hátha itt van a kutya elásva) . Maps, terrian, players, units, diplomacy, global victory, options, messages, cinematics, triggers. A tanácsod az "UNITS" fülre iránytott. Ott 4 alfült leletem: Units, building, heros, other. Sajnos azt a szót hogy "Gaia" egyikben sem találtam.
Mit rontok el?
Ata
Új tag
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.01. 01:30

Re: Alapvető kérdések a játékmenettel kapcsolatban

HozzászólásSzerző: Apollo17hu » 2013.02.01. 21:11

Ata írta:Ott 4 alfült leletem: Units, building, heros, other.

Ezek alatt van közvetlenül egy lenyíló lista (Player 1, Player 2, ..., Gaia). Abból kell kiválasztanod a Gaia-t, és ezután klikkelj az Other alfülre. Gaia alatt találsz mindent, ami alapvetően a természethez tartozik, amit játékos általában nem irányíthat.
Apollo17hu
Aktív tag
Aktív tag
 
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2011.12.28. 00:18

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron