Tartalomjegyzék AoE2.hu archívum
2008-2011
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hotkeyek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Multiplayer
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 14, 2009 1:30 pm    Hozzászólás témája: Hotkeyek Hozzászólás az előzmény idézésével

vagy gyorsbillenty?k mind1

na most valaki tudja, hogy melyik fájlban tárolhatja a game a hotkey beállításokat?
Jó lenne tudni, hogy ne kelljen minden ujratelepités után beállítigatni ?ket újra...

Talán a player.nfp vagy player1.hki...
ezekre tippelek
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 14, 2009 1:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát, én azt szoktam, hogy az aoc-t átmásolom másik vinyora, törlöm az eredeti helyéröl, és feltezsem ujra, majd ha megvan minden, törlöm a frissen feltettett a picsába, és visszamásolo ma régit:D így szokott m?ködni, és nem kell sokat cseszekeni vele... én kerestem már, de nem találtam, sztem ez a legegyszerübb megoldás
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kunyi



Csatlakozott: 2006.12.28. Csütörtök 18:32
Hozzászólások: 1025

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 14, 2009 11:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fu nekem si kéen a régi hotkeyem :DDD
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 2:03 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez amúgy mindig is érdekelt, de sosem találtam választ rá, vagy szarul kerestem, és lehet ez választ el a pro szintt?l immár 8-10 éve... Very Happy Én sosem állítottam át ezt a konfot. Sokat számít? Elvileg így is csak arra használom egeret hogy a pályán kattintgassak, szóval a parancsokat bill.r?l adom, vagy lehet ezen még jobban optimalizálni saját konfiggal? Kiváncsi vagyok a véleményekre tényleg.
Örömmel vennék pár konfigot is (akár screenshot formában).
Majd én is utánanézek, hogy aoc hol tárolhatja ezeket. Nyilván fájl, hisz ahogy írtátok átmásolással megoldodik a probléma.

..már meg is van:
Priby jól gondolta: a player1.hki (mint HotKey Ivalami ) tárolja ezeket, ez módosul amint key-t váltasz és visszalépsz a f?menübe, a másik fájlban a player.nfp-ben pedig az egyéb, globális beállítások tárolódnak, pl a One Key Garrison esetén változik az. ( Gondolom ha több profil van, annak megfelel?en van playerN.hki )


A hozzászólást [KX]mole összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 21, 2009 12:37 pm-kor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
VNJ_Techno



Csatlakozott: 2006.10.19. Csütörtök 22:22
Hozzászólások: 957

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 9:46 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem egy jol beálitott hotkey kurvasokat számit...
_________________




http://www.youtube.com/watch?v=I9QJpwpLZWI&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]snatch



Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 1:30
Hozzászólások: 279
Tartózkodási hely: Mi az hogy Noobia?

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 10:32 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VNJ_Techno írta:
szerintem egy jol beálitott hotkey kurvasokat számit...

de mi számít jónak? én sose használtam semmi extrát, csak ami alapból is van. Most már én is kíváncsi vagyok egy fasza hotkey-re, mivel azért még néha játszom, igaz már 2k sose leszek, nem is akarok, de hátha jobban elbánnék az 1500asokkal 11.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
TiL_Lui_



Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 14:20
Hozzászólások: 1310

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 11:21 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Há' én lehet ezért bánok el jobban velük mert fasza a hotkeyem. Én ugy állítottam be hogy az "wasd" billenyt?k köré helyeztem minden fontosat (csakmert CSb?l ezt már ugyis ismerem Smile )
Q-gazd. épületek, E- az a Ház maradt, A-lumber, Y-mill, D-dock, F-farm, G-bánya.
R-TC, S-parigyáártás, W-tcb?l kipakolás, ésatöbi Very Happy
Na elárultam a titkomat Very Happy ett?l vagyok ilyen pro! Very Happy
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 12:41 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én teljesen átkonfigoltam az egészet, hasonlóan az asd köré mindent, kb 8 billel mindent tudok csinálni... ha érdekel vkit leirom, feleslegsen nem akarok szenvedni Very Happy
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 12:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

:worship: a pro Luinak
Very Happy
köszi, hogy megosztottad a titkot!
Ez azt jelenti, hogy nincs ilyen überkonfig, ami mindenkinek bevált? Szóval mindenki tök saját szájízre konfigol?
Mit éri meg beállítani? Pl hogy ne kelljen ctrl-t nyomni egyes parancsok esetén?
Még jöhetnének másoktól is tippek, köszi el?re is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 12:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xSeCh_Ultram írta:
én teljesen átkonfigoltam az egészet, hasonlóan az asd köré mindent, kb 8 billel mindent tudok csinálni... ha érdekel vkit leirom, feleslegsen nem akarok szenvedni Very Happy

engem mindenképpen, érdekes, hogy én mindig úgy voltam vele, hogy feleslegesnek éreztem a beállításával vesz?dni, inkább az alapot próbáltam megjegyezni Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]snatch



Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 1:30
Hozzászólások: 279
Tartózkodási hely: Mi az hogy Noobia?

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 1:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[KX]mole írta:
inkább az alapot próbáltam megjegyezni Very Happy

nekem ment is Very Happy. csak tényleg szar CTRL-ozni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 1:34 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nah, ez a billbeállításom (miközbe olvassátok, nézzétek, hogy hol vannka ezek a billek, sztem kézre esik nagyjábol... ami a szélén van, k, l, é, á, ezeket annyizor nem hazsnálod mint a többit, de sokszor van, hogy kell, és nem érek rá keresni a fél mapon:D):

A: Go to barrack
Q: Milicia---csempi
W: pika---Halbi
E: Eagle warrior
R: Huscarl

S: Go to arcery
Q: ijjász
W: skirmi
E: ca
R: puskás

D: Go to stable
Q: Hussar
W: Pala
E: Teve

F: Go to siege workshop
A: Ram
S: onager
E: skorpio
R: cannoner

T: go to castle
Q: unique unit
W: treb

H: go to TC
Q: paraszt
W: cseng? (asszem:D)

J: go to dock
Q: halászhajó
W: transport
E: war ship
R: bombard hajó
T: trade hajó

K: go to blacksmith

É: go to market
Q: trade cucc

Á: go to university

G: Épület építése (itt mind1, hogy military vagy eco épület, mind2-re hazsnálható)
G: farm (szal 2x G: 1 farm)
Q: barrack építés
W: arcery épités
E: stable építés
R: sw építés
T: ház építés
Z: lumber camp építés
X: paladise wall
ctrl + X: bombard tower

Unitokon:
Q: épületbe be
X: épületböl back to work
W: összehuzás
R: kétfelé osztás

asszem ennyi Very Happy Nkm így kb teljesen kézre esik minden... nem mondom h mindet hazsnálom, mert pl egy bbt lerakásához nem kezdek el szarkodni, de ha mondjuk michn 20at akarok lenettni akkor egyszer?bb igy gyorsbillel... az military épületeket is simán nyomom, gyorsbillel már cska akkor szoktam ha sokat kell leraknom gyorsan:D (meg néha félre is nyomom, ugyhogy elején simán kattingatok:))
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]snatch



Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 1:30
Hozzászólások: 279
Tartózkodási hely: Mi az hogy Noobia?

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 2:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xSeCh_Ultram írta:

asszem ennyi Very Happy Nkm így kb teljesen kézre esik minden... nem mondom h mindet hazsnálom, mert pl egy bbt lerakásához nem kezdek el szarkodni, de ha mondjuk michn 20at akarok lenettni akkor egyszer?bb igy gyorsbillel... az military épületeket is simán nyomom, gyorsbillel már cska akkor szoktam ha sokat kell leraknom gyorsan:D (meg néha félre is nyomom, ugyhogy elején simán kattingatok:))

Nekem max egy gondom van, hogy nehéz ennyi év után átszokni egy újra. Sajnos régen eszembe sem jutott változtatni, de egyértelmű, hogy sokkal gyorsabb lehetne az ember. nekem a standard beállításokkal sincs bajom, inkább a CTRL gomb elhagyása lenne üdvözítő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 2:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xSeCh_Ultram írta:
...

köszi! átnézem
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 2:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[KX]snatch írta:

Nekem max egy gondom van, hogy nehéz ennyi év után átszokni egy újra. Sajnos régen eszembe sem jutott változtatni, de egyértelm?, hogy sokkal gyorsabb lehetne az ember. nekem a standard beállításokkal sincs bajom, inkább a CTRL gomb elhagyása lenne üdvözít?.

Ja én is tartok ett?l, de biztos meg lehetne szokni egy új beállítást. Nekem eszemben volt, nomeg tudtam hogy sokan saját konfiggal tolják, csak lusta voltam (és vagyok is, ezért kérdezek most Smile ) sajátot kialakítani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 2:22 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát én nem is hazsnáltam billt, 1-2 dolgot kivéve (farm, hc, meg ienek), ugyhogy nem volt nehéz megszoknom... az els?t... mert ez már _V2:D az elözö beállításom is hasonló volt, csak egy sorral lejjebb, amikor 2. átállitottam kb 3-4 nap volt átszokni...
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 3:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

látom a seregformációra is van hotkey, na ez a másik amit kb sosem szoktam használni, bár ez itt offtopic (mondjuk az eredeti kérdésre már megvan a válasz ) , de van értelme neki?

én amúgy a gyári beállítást használva sokszor 'akarok' dokkot rakni a tc köré Very Happy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 3:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ultra elég sokmindent hülyén oldottál meg..
H-Q a paraszt? Very Happy Az hogy áll egy kézre? Mutatóujjaddal nyomod a H-t, kisujjaddal meg a Q-t? Elég gáz... Very Happy Vagy a nagyujjaddal? Very Happy Nekem az se jobb xD
Ugyanígy a várnál sem hiszem, hogy a legjobb megoldás.
Én a föls? bet?sort állítottam be a házakra ugrásnak, s minden alatta lév? és t?le jobbra lév?t a benne lév? egységek kiképzésére.
A B+a mellette balra lév? gombok pedig az economic házak építésére, a többi házra nem használok hotkeyt, bár lehet azokra is érdemes lenne.. Smile
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 3:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez nem rossz ötlet, hogy épületeket és egységeiket egy helyre pakolni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 4:16 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt kimaradt a space az idle vill!

Nem pribi, a hüvelykujjam a spéjsz fölött van, a mutatóujjam a h-g felett és a középs? és a gyürüs ujjam az asdfqwer-t nyomja... csak elfelejted azt kedves Pribi, hogy én 2 méter vagyok, te csak 160cm, ezáltal a kezem is kicsit nagyobb a tiédnél, és elérhetem a billeket simánSmile
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Multiplayer Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség