Tartalomjegyzék AoE2.hu archívum
2008-2011
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Te hogyan ismerkedtél meg a játékkal?

 
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Multiplayer
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 05, 2007 12:29 am    Hozzászólás témája: Te hogyan ismerkedtél meg a játékkal? Hozzászólás az előzmény idézésével

kunyi felvette ezt a kérdést és gondoltam kíváncsi vagyok rátok is...

Na szóval én, ha minden igaz, akkor azt hiszem Beszosz apja hozott még régen egy cd-t amikor kaptam az els? gépemet és azon rajt volt az AoE RoR demója. Nézegettük meghát tetszett a grafika, egyik osztálytársam el is jött, vele egy csomó mindenre rájöttünk, hogy mit kell benn csinálni. Aztán a ddemo 3. pályálya legalább 20-szor végig lett játszva, ha nem többször. Nagyon egy jól megcsinált pálya volt, a rendes gameben többet sem találkoztam olyan jó pályával.
Aztán utána meg lett a sima AoE, azzal is sokat játszottam, f?ként a Scenario résszel. Tudniillik, hogy ott a scen nem azt jelentette mint amire most gondolunk, hanem rendes mapok voltak, csak el?re készen voltak. Tudtad, hogy hol az arany meg iylenek. Meg ugye akkor már módosítottam is ?ket, pl több kaja kell bele, nehogy a szegény ai kihaljon, mert ha elfogy a kajája, akkor csak 2 paraszttal farmozik és kifujt. Aztán azok könnyen meghalhatnak xD Na meg olyat csináltam, hogy ugye a gép letesz 3 falpöttyöt 2:1 arányban egy ház vagy a tornya köré. És azon túl nem építkezik. Akkor már én se lógjak ki a sorból, énis letettem 3 falpöttyöt pontosan ahogy a gép. Szóval elég sokat játszottam vele.
Akkor utána megjelent az AoK, ami eleinte kicsit furcsa volt, de megtetszett és a hadjáratot végigtoltam. De a random mapja már nem volt iylen hangulatos mint az egynek azzal nem játszottam oylan sokat. Többször is el?vettem de mindig csak Single Player maradt, aztán 2005-ben jött a multi.
Rövid voltam ugye Razz
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
TLW_GamesJr



Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:35
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Miskolc

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 05, 2007 11:04 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hihi!

Én asszem úgy kezd?dött az egész, kb még nagyon korán, hogy bátyám hozta magának az AOE els? részét, és jáccogatott vele. Én csak arra emlékszem, hogy mindig néztem valakit, hogy hogyan jáccik vele, sajnos azt nem tom ki volt, de gondolom bátyám Razz És mindig nevetgettem, meg emlékszem, hogy mindig katapulttal szenvedtünk és alig tudtuk megcsinálni a pályákat Razz Azután kés?bb már énis kezdtem rászokni a gépezésre és túrtam ki bátyámat... Nemsokára ? kapott egy újabb gépet, és sztem akkor már kb meg is jelent a AOK... Hozta is mint zsír gamet, aztán nekem is hú de megteccet, hát nyomoljunk benne Smile El?sz?r persze csak singleben énis... Emlékszem, hogy a 6. meg 7. pályát alig tudtam megcsinálni :\ De hogy mennyit szenvedtem vele Very Happy Azután vittem tovább és pl a 3 ilyen fejezet 3. pályáját kóddal kellett átlépnem, azt is tom Smile Aztán ha már olyan sokat nyomok vele meg bátyámnak is tetszik, ki kell próbálni a multit is Very Happy Nyomtunk vele keményen iszonyat sokat Razz Ilyen 2001 vagy 2002 nyarán nem is tudom, de valameiken volt olyan, hogy 2 hónapig szinte minden nap 6-8 órákat csak AOK-val Very Happy KB odáig jutottunk el, hogy 2-en 3 hardest néha megvolt Razz Azután unokatesóm is sokat járt, bátyám pedig nem volt annyit otthon, akkor vele játszottam sokat multiban... A champaing részét vagy 4x kiakasztottam, pedig annyira nem tetszik a singleje, de azért zsír volt Very Happy Ezeke után egyik haver elhozta az AOC-t, németül eredeti CD-n Very Happy Hát próbálgattuk azt, is de valahogy nem ment a 2 hardest, f?leg az új népekkel Very Happy Very Happy Azután maradt a multi meg néha a single AOK haverokkal meg minden Very Happy Végül 2004 végén megismertem bátyámnak 1-2 haverját csocsózás alatt akik mondták, hogy mennyek csapatni velük(pl Soni). Aztán ez 2005 elejére már ki is alakult, néha jáccogattunk Smile Fedeztünk fel 1-2 új ember, mikorcsaknem Soniék rátaláltak Apollora meg néhány ismer?sére, majd Pribyékre (ez lehet más sorrendben volt:D) s összejött a kis csapat. Elkeztük a gyakorlást ezerrel, hogy ki a jobb meg minden Very Happy Aztán eljutottunk ide Razz

Nah kb ennyi amire most hirtelen emlékszem Razz Az eleje a nagyon homályos számomra Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 05, 2007 10:59 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már nem emlékszem rá, de valószín?leg az 1. részt oszt.társaimtól kaptam meg. Amikor kijött az Age of Kings, egyikük lemásolta nekem, még be is scannelte a borítóját, tintasugarassal kinyomtatta, méretrevágta, aztán úgy adta oda, én meg kb. így nézhettem rá Shocked, h vazze, azt se tudtam, megjelent a 2. része a játéknak. Rengeteget játszottam vele, 2 évig csak offline, el?ször csalásokkal, aztán többször csalás nélkül vittem végig minden kampányt. 2001-ben kötötték be a kábelnetet, haverok azonnal megmutatták a non-patched room1-et (Zone) Very Happy, és 1-2 hetente 4-en, 5-en megpróbáltunk játszani is. A 433-as Celeronom nem mindig bírta, néha el?fordultak szinkronhibák is. Szóval leginkább a non-patched room1-ben játszottam néhány nyarat. Ez id? alatt találkoztam magyarokkal is. Az egyik állítólag elméleti matematikus volt. De 3-4 erdélyivel is összefutottam. A Prohardveren olvastam a Conqerors-ról, és mivel láttam, h szinte mindenki ezzel tolja, ezért letöltöttem a kiegészítést.
Na, most visszaolvasom, h onnan hogy volt tovább, mert onnan bonyolódnak a dolgok...

Ahogy nézem, 2005 februárjának közepén toltuk az els? gamet CzKareszzel (lol!), Pribyvel és még pár - azóta elt?nt - sráccal. Rene 1 hónapra rá linkelte be a fórumra a Virus klán honlapját (akkor még Virus_Viking volt a neve Laughing). Úgy emlékszem, utána játszottunk pár gamet a Virus klán ellen is IP-vel, el?ször talán vegyes osztású csapatokkal. Rene ajánlotta az ase-t is, és mind odaözönlöttünk...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
VNJ_Techno



Csatlakozott: 2006.10.19. Csütörtök 22:22
Hozzászólások: 957

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 05, 2007 11:25 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát az úúgy vóót kéremszépen h kezembe került egy korong amit volt vmi angol szöveg valami age of... izéke aztán felraktam a gépre oszt jácottam, aztán mivel tul profinak éreztem magam gép ellen neki álltam jáccani haverokkal is
_________________




http://www.youtube.com/watch?v=I9QJpwpLZWI&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TiL_Lui_



Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 14:20
Hozzászólások: 1310

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 06, 2007 12:08 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én haveromhoz átmentem egy szép vasárnap délután valamit gépen nyomni, amikor épp kidobni készült egy CD-t amire az volt írva hogy Age of Empires 2 The Age of Kings.Kérdem t?le miez, azt mondja valami szar stratégia, dobom a kukába, akkoriban énse szerettem az efajta játékokat, de mondom itt a váltás ideje!Elkértem aztán otthon feldobtam gépre, és elkezdem tolni vele.Az els? gép elleni gamem, 4 órásra sikerült, mert nem nagyon uraltam a pályát, például nemtudtam mi az a relik, meg hogy miért van mellette farkas:)(az csak véletlen volt).Jah és a popok annyira idegesítettek, hogy beírtam a kódot!Kis id? mulva leszedtem a kiegészítést is, és az sokkal jobb volt.
Aztán én is bevertem már gépet, nagyon gyenge volt ellenem:)Smile, és felmentem arra netes oldalra, hogy www.ageofempires.lap.hu nemtudom megvan e még, de ottvolt az összes klán meg tagok meg elérhet?ségek, és asszem a Paladin klánnak írtam elösször, hogy hadd lépjek be mert nyomni akarom meg minden, utána a Men? Manóknak, de senki sem válaszolt, talán még andrew klánjának is írtam, utolsó probálkozásom az ETA klánnál volt és ezt már siker koronáztaNah aztán egy délután alatt, már benne is voltam a nagy játékban.Msn-t felraktam, meg ilyen peccs, meg olyan peccs, meg tudok-e hostolni, meg hogy mi az IP-címem, szoval semmit se értettem, mert nem naygon konyítok sokat a géphez.Elösször CoolT-val nyomtam, aztán Priby is megjelent, meg Arsenal, és az akkori(és mostani)BoSB meg TLW tagokkal gémeltem!Mostanában megmár mindenkivel!Nagy élmény volt annyi biztos Very Happy
Ez kb. egy vagy két éve történt.Azóta vagyok én itt.Ennyi(asszem). Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Richard
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 19:40
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Solt/Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 06, 2007 12:25 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az egyik osztálytársamnál láttam az Age of Empires I-et, de akkor még RoR sem volt, nem játszottam vele, csak néztük, hogy a bátyja játszik, és nagyon tetszett a játék, mert nagyon hangulatosnak találtam. Aztán sokáig semmi... Utána valamikor Subi kapott valamelyik osztálytársától egy demokkal teli CD-t, és azon a RoR demoja volt, valami 3 pályával, és azzal játszottam, de nem túl sokat. Aztán apa ismer?se írt nekünk egy CD-t, nem is tudom, miért, szerintem csak azért, mert megkértük, hogy írjon már valami jó kis játékot. Akkor még nem volt mindenkinek CD írója, szóval nagy szám volt, nekünk meg 300 Mhz-es gépünk volt. Na, ez a CD volt egy hibásan megírt Age of Empires II, Age of Kings. Valamiért nem volt jó a krekk hozzá, és a Single Player nem indult el, csak a Learning Campaign-t tudtam elindítani, aztán azokat a pályákat elég könnyen megcsináltam, és amikor a 7ediket is megcsináltam, akkor utána lehetett másik campaign-okat is választani, addig nem, mert ugye a Single Player nem indult CD nélkül. Aztán azokat is végigjátszottam, de utána már rossz volt, mert egy csomó népet csak Tech-treeb?l láttam, és csak keltával, frankkal, szaracénnel, mongollal, meg teutonnal lehetett igazából játszani. Emléxem még, mennyire csodálkoztam, amikor Huskarlt, meg Cataphractot láttam el?ször! Very Happy Aztán egy id? után szóltunk a manusnak, hogy írja már meg mégegyszer a CD-t, és utána már tudtam random mapon is játszani. Azonnal ki is próbáltam a perzsát, britet, meg vikinget, aztán rohadt sokat játszottam gépek ellen, addig jutottam, hogy meg tudtam verni 3 hardot, és rendszerint 2 tc-m volt, ami több az egynél! Very Happy Aztán az egyik osztálytársammal, Gabával, aki játszott azóta asén is, játszogattunk lanban, de nem egymás ellen, csak gépek ellen zúztuk, aztán kiderült, hogy Subi új sulijában az osztálytársa, Pali (akkor még Shadowfury volt, most meg Roquen Very Happy) is szereti az age ofot. Akkor msnen játszottunk néhányan egymás ellen, miután hozzánk bekötötték a kábelnetet. A 6.2es msnen még meg lehetett hívni az embereket age ofozni. Utána Subi szerzett asét, és az els? gémem egy aréna volt, ahol két magyar ellen nyomultunk, valami francia lámával. Az egyik magyarnak norbiko volt a neve akkor, de azóta se tudom, ki volt az. Jól lealáztak, aztán mikor megláttam a egész pályát defeated után, majd leestem a székr?l, mert annyi TC-t, farmot, meg épületet nem láttam még. Legalább az egyik kelta volt, de lehet, hogy mind a kett?. Én mongol volt, a francia csávót márnem tudom. Így kezd?dött...
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
gab_



Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:42
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Pécs

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 06, 2007 1:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én már nem is tudom hogy kezd?dött... asszem haveromnál láttam én is, hogy játszik Aoe-val. Mert akkoriban neki mindig jó játékai voltak, én meg folyton t?le kértem mindent.. aztán pár alkalom után megkértem, hogy írja ki nekem is. Hazamentem és eljátszogattam vele.. aztán Aoe 2 is így került ide. De a Conq-ot még nem ismertem akkor. Egy id?re viszont abbahagytam, mert meguntam singleben... aztán jött suliváltás és egy osztálytársam (Conqueror MArci) mondta, hogy próbáljam ki neten. Akkor lett itthon bekötve net, és mondom jólvan, megpróbálhatjuk. Aztán majdnem naponta játszottunk.. ez olyan 2005 márciusában lehetett. Sokra nem emlékszek már, csak arra, hogy tesóm is játszott néha. Azóta meg már tudjátok mi történt. Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
kunyi



Csatlakozott: 2006.12.28. Csütörtök 18:32
Hozzászólások: 1025

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 06, 2007 11:20 pm    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

tizenéves lehetem mikor haver hiv matávon hogy menják át gyorsan kijot vami fasza demo ahol vannak szarvasok, bikák, meg elfántok amik viszatáamdnak ha megtámadod, mondooooommm neeee és és azota lekötöt, szeretni állatkák^^Smile no meg régi katonas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Beszosz



Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 18:00
Hozzászólások: 696
Tartózkodási hely: Lenti

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 08, 2007 12:04 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az els? számítógép?nket aszem 1997 húsvétkor kaptuk, alsós voltam még. Kaptunk rá játékokat, sokat is játszottam. Aztán 97 karácsonykor apám meglepett egy újsággal, amiben volt egy CD tele demokkal. Hozzáteszem az újság és a CD még ma is megvan Smile. Mivel elég szar egy gépünk volt, P1-es és még csak DOS volt rajta meg windows 3.1-es amin úgye age of nem fut el. Mivel Pribyék jobban álltak mint mi elvittük hozzájuk a CD-t hogy megnézzük. Akkor bukkantunk rá. Elindult a demo és egyb?l a 3. pálya bejött. Kicsit ledöbbentünk a grafikán és hogy milyen szép egy játék, egyb?l megtetszett. Aztán mivel nem értettünk hozzá sokat nem foglalkoztunk vele. Aztán kés?bb rájöttünk a lényegre. Ez a rész kicsit már homályos, de tudom hogy addig nyoszogattam a szül?ket hogy tegyük fel a 98-at, hogy vlmi értelmeset is lehesen a géppel kezdeni Very Happy. Aznap hogy visszahozták a gépet és a 98 futott feltettem a demot. Este nekiálltam játszani, emlékszek anyám még mondta is hogy ne sokat játszak. Aztán mivel a gép ennyit bírt, csak a demo pályáival játszottam. Kés?bb Pribynek megírták az egyet. Aztán miútán megkapta a kiegészítéses verziót vagy mi az, nekem adta a CD-t. Aztán azzal játszottam sokat. Miután végre lett CD-írója megírta nekem a legújabb verziót. Olyan boldog voltam hogy végre játszhatok én is ezzel a verzióval. Aztán nemsokkal kés?bb megírták neki a II-t. Elmentem hozzájuk azt csak lestem Very Happy Aszem a gép se bírta meg nagyon nem is jött be szóval csak nála játszottam vele. Már nagyon akartam új gépet és 2003 decemberében, a m?tétem után meg is kaptam. Ekkor feltettem a II-t, immár a Conqal és nekiálltam játszani. 2004 ?szén megkaptuk Pribyék modemét és lett netem. Aztán ? mondta, hogy majd neten játszunk vele, meg Apollot istenítette hogy mekkora játékos Very Happy. 2005 elején játszottam el?ször, addig csak Pribyvel. Aszem Karesz volt, vele egy gép meg mi 2en Pribyvel. Nem sokat toltam modemmel mert nagyon akadt. Így 2005 nyarán bekötötték az ADSL-t és megindult az igazi útam kitaposása az AoCban. El?ször Apollo-t, és a Vírus klánt ismertem meg. Sokat toltunk abba a felállásba, hogy Priby, Games, Apollo és én. Emlékszek állandóan byzánc voltam Smile Ezért én a legjobbak tartom akikkel mindig szívesen játszok együtt. Aztán jött a Leto klán ami már felülmúlta a Vírusokat, hát nekem a Vírus is nagy volt a Leto meg már, húú Very Happy Talán ennyi, meg jó emlékszek remélem. Nem volt rövíd id? még eljutottam idáig Razz
_________________



____________
-High Council-
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 08, 2007 12:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

WoRA_Beszosz írta:
Aszem Karesz volt, vele egy gép meg mi 2en Pribyvel.

Én meg asszem Ákos volt az Razz Mr. Green

Ja meg figyelj, nem Vírus, Virus Very Happy
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
VNJ_Techno



Csatlakozott: 2006.10.19. Csütörtök 22:22
Hozzászólások: 957

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 08, 2007 2:01 am    Hozzászólás témája: Re: . Hozzászólás az előzmény idézésével

kunyi írta:
tizenéves lehetem mikor haver hiv matávon hogy menják át gyorsan kijot vami fasza demo ahol vannak szarvasok, bikák, meg elfántok amik viszatáamdnak ha megtámadod, mondooooommm neeee és és azota lekötöt, szeretni állatkák^^Smile no meg régi katonas


állatkák
_________________




http://www.youtube.com/watch?v=I9QJpwpLZWI&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 3:57 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

melóhelyen, amikor a kedves kollegák már jobbak voltak aoe-ben, felvetettem egy új játékot amiben pár napig még jobb tudtam lenni náluk... :S Very Happy
ja, és sima aoevel meg még évekkel korábban, f?sulis nyárigyakorlaton Very Happy

( jo régi topicot poroltam le most Very Happy )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
[KX]snatch



Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 1:30
Hozzászólások: 279
Tartózkodási hely: Mi az hogy Noobia?

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 4:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[KX]mole írta:
( jo régi topicot poroltam le most Very Happy )

a 100. hsz érdekében bármit, mi? 11
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
[KX]mole



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 11:21
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Noobia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 21, 2009 4:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wink már 101 Smile
kellett már ez a szintlépés, longsvorciként mégiscsak komolyabbnak t?nök Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Multiplayer Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség