Tartalomjegyzék AoE2.hu archívum
2008-2011
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

2v1 (briton+frank v. ?)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Singleplayer
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 2:08 am    Hozzászólás témája: 2v1 (briton+frank v. ?) Hozzászólás az előzmény idézésével

hali!
olyan kérdésem lenne, hogy 2 ellenfél, 1 brit, f?leg hosszúíjasok és ágyúk, vlamint 1 frank, szinte csak palák kombó ellen mely nép, mely egységei, illetve milyen taktika jó? szaracém mameluk+camelt próbáltad, de ha ugyanannyi egység volt, akkor m?ködött általában, ha nagyobb, akkor nem, és mivel 2v1, ezért kb 2x akkora sereget várok.
el?re is köszi a válaszotokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 2:17 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Brit nem tud ágyút (frank viszont igen). A 6+6 range miatt elég nehéz megközelíteni a longbowmaneket még onagerrel is, pedig azzal tudnád a legegyszer?bben leszedni a nyilasokat. Hogy a palák ne szedjék szét ?ket, mass halb ajánlott. Erre mondjuk korea alkalmas lehet.

Esetleg góttal halb+husk kombó lenyomhatja a fenti kett?t, de ebb?l is marha sokat kellene gyártanod.

Mi a sz?k keresztmetszet? Az egységek száma vagy a nyersanyag?

Ha inkább az egységek száma, akkor szerintem csak a perzsa elefántok jöhetnek szóba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 4:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korea.... bbt+halb+ww+onager.
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Stranger



Csatlakozott: 2011.07.17. Vasárnap 11:57
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 4:18 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

" halb+husk kombó; bbt+halb+ww+onager." kicci occo kinai?? ezekbol talan a bbt= bombas torony?? , oranger stb.... vagy csak en vagyok ilyen kezdo?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Turbo B.



Csatlakozott: 2011.11.14. Hétfő 21:42
Hozzászólások: 41

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 4:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Stranger írta:
Sziasztok

" halb+husk kombó; bbt+halb+ww+onager." kicci occo kinai?? ezekbol talan a bbt= bombas torony?? , oranger stb.... vagy csak en vagyok ilyen kezdo?


husk: huskarl (goth uu: unique unit)
halb: halberdier
bbt: BomBard Tower
ww: war wagon (korea uu)
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Stranger



Csatlakozott: 2011.07.17. Vasárnap 11:57
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 4:47 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

thx
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 6:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi a válaszokat. perzsát próbáltam, elefántok csak-csak kinyírták a palákat, de aztán onnantól vége. beraktak még vagy 30 trebut, és onnantól végem volt. ja, és alap játék, kieg nélkül. valami más tipp?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 7:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem írtad le teljesen pontosan a szitut. Lehet, hogy nincs is megoldás a problémádra. 2v1-et általában úgy kell kivédeni, hogy az egyik ellenfeled korán rusholod, hogy a kés?bbiekben csak a másik ellen kelljen védekezned, amíg elég jó nem lesz a gazdaságod ahhoz, hogy ellentámadásba lendülj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 7:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

milyen infókra van még szükséged?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lali0000



Csatlakozott: 2007.05.03. Csütörtök 19:34
Hozzászólások: 200

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 7:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egyáltalán felesleges eljutni imperialig, szerintem ott már lehetetlen, de alapvet?en érthetetlen számomra a kérdés, meg hogy mi a szituáció és hogy jön ki ez a helyzet? Very Happy kb olyan mint paladin meg 30 elite scorp ellen küldjél valamit Very Happy persze van mögötte 40 elite longbowman is, stb..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 8:36 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Unforgiven írta:
milyen infókra van még szükséged?


Konkrétan az a kérdésed, hogy van-e olyan egység(kombináció), ami képes legy?zni egy pala-longbow-bombardcannon-trebu kombinációt, amely kétszeres túler?ben van.

Erre a válasz: nincs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 8:45 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TLW_Apollo17hu írta:
Unforgiven írta:
milyen infókra van még szükséged?


Konkrétan az a kérdésed, hogy van-e olyan egység(kombináció), ami képes legy?zni egy pala-longbow-bombardcannon-trebu kombinációt, amely kétszeres túler?ben van.

Erre a válasz: nincs.


értem. és ha csak pala-longbow? ostromgépek nélkül? akkor sincs semmi esély?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 8:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát paff, menj be a pályatervez?be, vegyél fel az egyik játékosnak n db palát, a másik játékosnak n db longbowmant, tedd ?ket allyba, és tesztelgesd egy 3., enemy játékossal...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 20, 2011 8:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

értem, köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Richard
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 19:40
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Solt/Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 21, 2011 1:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez gondolom olyasmi helyzet lehet, hogy két haverja ellen játszik, és mivel ö a legjobb játékos 3 közül, ö van egyedül.

Ha sokkal jobban tudsz termelni náluk, akkor Perzsa elefántokkal le lehet tarolni az egészet. De az csak addig müködik, amíg tényleg sokkal jobban termelsz, mint ök, és nem küldenek 100 pikemant ellened. (AoK-ban legalább nincs halberdier... Very Happy)

Ha ez nem megy, akkor rush. Valamelyikre rá kell szállni legkésöbb castle-ben, és nem hagyni kifejlödni, közben meg a te gazdaságodat felpörgetni. Legjobb lenne szerintem C-ben kt-okkal támadni a gazdaságukat, ha lehet, mindkettöét.

Ezek nagyon általános ötletek. Nem tudom, milyen pályán, milyen beállításokkal játsyotok, milyenek a körülmények, stb. Egy biztos: nem szabad megvárni, hogy Elit Longbowman és frank Paladin keveréke menjen neked, mert véged van.
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
TiL_Lui_



Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 14:20
Hozzászólások: 1310

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 21, 2011 5:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ejjj nincsen ezen a gépen aoc, de kipróbálnám...
de egy negyven-hatvan lonbowman + 40-60 pala ellen hát én se tudom mit tennék Very Happy
Koreával 40 siege onager eléjük meg 40hussar. talán....
vagy 60 elefánt+pár skirmi mutatóba hátha közel jutnak az íjjászokhoz...
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Unforgiven



Csatlakozott: 2011.11.20. Vasárnap 1:14
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 21, 2011 10:41 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, 2 haverral játszunk, el?ször játszottunk mindenki mindenki ellen, aztán mondtam nekik, hogy álljanak össze, mert nagyon aláztam ?ket. aztán frank lovas+szaracén puskás+ágyúval jöttek, azt britekkel szétvertem 4 óra alatt, small highland pályán. aztán mondtam nekik, hogy jöjjenek frank-brittel, de nem találtam ellene semmit, el is vertek szépen. 154 palával, vagy 30 brit trebuval, meg 3-4 csapat elit hosszúíjassal. elefántjaim a palákat csak elverték, de addigra a hosszúíjászok is beértek, és nem tudtam 3 lovardával+3 barakkal gyártani annyi egységet, hogy érjek is ellenük valamit. meg black forestre tették, ahol nem is lehet nagyon közelharciakkal taktikázni, mert palákat beteszik íjász elé, és meg nem közelítem ?ket. ja, meg volt 1 nagy aranybányám, meg 1 kicsi, többihez nem jutottam el... és a kaján is elfogyott a végére, pedig volt pár farmom.
a C és kt mit jelent? bocsi, nem vagyok otthon az itteni rövidítések terén.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Turbo B.



Csatlakozott: 2011.11.14. Hétfő 21:42
Hozzászólások: 41

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 22, 2011 12:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Unforgiven írta:
igen, 2 haverral játszunk, el?ször játszottunk mindenki mindenki ellen, aztán mondtam nekik, hogy álljanak össze, mert nagyon aláztam ?ket. aztán frank lovas+szaracén puskás+ágyúval jöttek, azt britekkel szétvertem 4 óra alatt, small highland pályán. aztán mondtam nekik, hogy jöjjenek frank-brittel, de nem találtam ellene semmit, el is vertek szépen. 154 palával, vagy 30 brit trebuval, meg 3-4 csapat elit hosszúíjassal. elefántjaim a palákat csak elverték, de addigra a hosszúíjászok is beértek, és nem tudtam 3 lovardával+3 barakkal gyártani annyi egységet, hogy érjek is ellenük valamit. meg black forestre tették, ahol nem is lehet nagyon közelharciakkal taktikázni, mert palákat beteszik íjász elé, és meg nem közelítem ?ket. ja, meg volt 1 nagy aranybányám, meg 1 kicsi, többihez nem jutottam el... és a kaján is elfogyott a végére, pedig volt pár farmom.
a C és kt mit jelent? bocsi, nem vagyok otthon az itteni rövidítések terén.


C: Castle Age
kt = kts = knight = knights
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Richard
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 19:40
Hozzászólások: 304
Tartózkodási hely: Solt/Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 22, 2011 3:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahh, bocsi. Turbo B. már megmagyarázta. Szóval arra gondoltam, hogy Castle Age-ben legkésöbb el kell kezdeni zavarni a gazdaságukat Knightokkal. De Black Foresten esélytelen. Ott azt lehet csinálni, hogy átszöksz egy paraszttal még a játék legelején, mielött befalazzák az átjárókat, és ha szerencséd van és nem buksz le, akkor belülre tudod építeni a lovardákat, és hátba támadni öket. De Black Forest még esélytelenebb 1v2-zni. Smile Inkább kérj valami olyan pályát, amit nehezebb falazni.
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
lali0000



Csatlakozott: 2007.05.03. Csütörtök 19:34
Hozzászólások: 200

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 22, 2011 10:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

leg esélyesebb egy nomád win, vagy egy ghost lake, esetleg islands Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Singleplayer Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség