Tartalomjegyzék AoE2.hu archívum
2008-2011
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Játsszunk együtt!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Hírek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Dolph Lundgren



Csatlakozott: 2010.01.31. Vasárnap 16:58
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 05, 2010 4:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fc+boom? az mi?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 05, 2010 4:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fc = fast castle (age) (gyors c)
boom = fejl?dés, nem gyártasz katonát csak tc-ket és parasztokat csinálsz
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dolph Lundgren



Csatlakozott: 2010.01.31. Vasárnap 16:58
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 05, 2010 4:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

így csináltam (volna) tegnap is , de egyszer?en nem tudom megakadályozni, hogy a közelembe építsen a másik, mert hiába építek ?rtornyokat, valahogy mindig beszivárog egy parasztja, és akkor már elbuktam. Meg tegnap volt, hogy egész korán megtámadtak, úgy a 12-13. perc környékén scoutokkal skirmisherekkel meg dárdásokkal, még tornyokat se volt id?m építeni úgy meg nem tudok gy?jtögetni, ha folyton nyomnom kell a cseng?t. Az a baj, h már elfejettettem melyik nép miben jó, csak nagyjából emlékszem, és át kéne mindíg nézni miel?tt játszok, de van ebb?l is egy csomó én meg még csak 5öt vagy 6ot toltam. Ebb?l összesen 1 gy?zeelem volt,de az is csak azért meg a másik megszakadt Very Happy mondjuk egyszer ugyanezért kaptam ki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 05, 2010 5:00 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ?rtornyokat egyel?re felejtsd el! Falazz, ha védelmet akarsz! Ha megtámadnak, mögéfalazol egy újabb sort, addig pedig nyugodtan fejl?dhetsz.

De a boomot el?bb offline próbáld ki easiest gép ellen, ami tuti nem fog bezavarni. 3-4 gyakorlás után már biztosan egész jól fog menni, utána beleveheted a falazást is. Ha már az is megy, áttérhetsz arra, hogyan és mikor kellene sereget gyártanod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dolph Lundgren



Csatlakozott: 2010.01.31. Vasárnap 16:58
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 3:16 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah és akkor mi van ha van víz is a pályán. Mert most pl volt olyan, hogy megcsináltam 2 réteg falat, aztán közbe meg betolt egy parasztot hajóval :/ Arra nincs id?, hogy az egész várost körülvegyem fallal. Toronnyal legalább annyit elérek, hogy lelövi a parasztot, ha alámegy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
abi_



Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 19:35
Hozzászólások: 154

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 12:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

micsoda problémák vet?dnek fel :>
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 12:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó, hát nem lehet mindent egyszerre. Very Happy

Vizes mapon gyors feudalt kell menni, halászhajókat gyártani, majd ha f-ben vagy, hadihajókat. Azokkal le tudod l?ni a transportot (meg minden mást). Vizes mapon tényleg nem célszer? falazni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_venace_



Csatlakozott: 2007.01.02. Kedd 14:42
Hozzászólások: 731
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 1:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

111
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 1:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

el?ször a gép ellen gyakorolj feudal wart, 22-24 poppal menj feudalt, 1 barrack mellé építs vagy 2 arceryt, vagy egy stable+1 arceryt, és támadd, közben parasztokat gyártsad. Azután szintén gép ellen gyakorolj boomot, lehet?leg michin, ha 33-ra már stabilan impbe érsz, mehetsz vooblyra, játssz ott is 1-2 michit, és ha nyersz, gyakorolhatod a többi mapot Smile 1v1-ben felesleges boomolni, mert úgyis csak megszívod, ha építkezni akarsz játssz simcityt, itt támadni kell.
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TLW_Priby
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 15:34
Hozzászólások: 2131
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 3:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én azt javaslom el?ször a boomot kell megtanulni Smile
ha az megy, akkor meg kell próbálni támadni feudalban
_________________



Ha bármiféle problémád van, a fórumba írd! PÜ-ben nem segítek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
TLW_Apollo17hu
Site Admin


Csatlakozott: 2006.10.21. Szombat 12:26
Hozzászólások: 329
Tartózkodási hely: nappali

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 06, 2010 4:22 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem a feudal harcot hagyhatná a legvégére... Én még most sem tudok feudalban harcolni. Bár lehet, hogy ezért sem kéne tanácsokat adnom neki! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dolph Lundgren



Csatlakozott: 2010.01.31. Vasárnap 16:58
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 2:39 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát pont most szívtam meg feudalban. 10 perc alatt meg volt a feudal, még helyzeti el?nyöm is volt, mert több katonám is volt, de beépített egy paraszttal fából egy falat az átkel?re a folyó felé és mögé meg tornyot nyomott, mikor átváltott feudalba, ésmire lenyomtam a falát, meg kezdtem felhúzni a sajátomat, már túltermelt katonákkal. 18 perc alatt castle ageben voltam, viszont annyira nyomta a katonáit, hogy nem tudtam lépést tartalani vele mivel én a gazdaságot húztam felfele a minél gyorsabb castle miatt, és íjászokkal szépen lel?tte a parasztjaimat, 30 a 30. percben váltott át castle agebe de akkor már egyb?l építette a kastélyt is és simán levert. Valahgoy az az érzésem, hogy az lenne a legjobb, ha minél el?bb meg tudnám támadni, mert akkor sakkban tudom tartani az ellenfelet, és én vagyok lépésel?nyben. Onnét meg már gyakorlatilag csak elveszteni lehet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Andrew_LK



Csatlakozott: 2007.02.26. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 1:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó úton jársz szerintem, mindenki így kezdte. A kérdés az, rá akarod-e szánni azt a rengeteg id?t, amit igényel, hogy jó legyél, mert hacsak nem vagy valami elképeszt? stratégiai tehetség, vagy nem tanultad meg a lényegi dolgokat valamelyik másik stratégiai játékban, nagyon sok gondolkodás és gyakorlás után lesznek csak eredményeid. Az elején még egész gyorsan lehetsz jobb nagyságrendekkel, de magasabb szintekre egyre nehezebben fogsz eljutni.

A legtanulságosabb ha a legjobbak receib?l tanulsz (bár most még szinte mindenkiéb?l tudnál értékelhet? dolgokat tanulni, de ?k viszont sok felesleges és hibás dolgot is tesznek, amik zsákutcába juttatnak, akárcsak a saját gondolataid sokszor, a legjobbak viszont majdnem mindent logikusan csinálnak és szinte tökéletes a megvalósításuk is), így megértheted a gondolkodásmódjukat, és megérted hogy miért fontos az a pár apróság, amit most csak annak tekintesz.

Tanulási folyamatnak szerintem az a legjobb, ha kitalálsz egy jó stratégiát, ami szerinted a lényeges dolgokat mind figyelembe veszi, amire még képes vagy figyelni, és amire számíthatsz az ellenfelekt?l. Nagyságrenddel több dologra vagy valószer?tlenre kár készülni, nem nagyon lesz és úgysem leszel képes kivitelezni, nem lesz sikerélményed, és abbahagyod. Tartsd magad az így kitalált stratégiához, és játsz voobly-n 1v1. Fontos hogy a receid nézzd végig, találd meg a hibáid, hogy mi az amit nem tartottál be a stratégiádból, hogy mi az amin még javítanod kell. Aztán ha mindent helyesen csináltál, és mégis kikaptál, egyértelm? hogy csak a stratégiád lehet a baj, tehát meg kell változtatnod. A stratégia készítéshez, az is nagyon jó, ha minden egyes pillanatban elgondolkozol rajta, hogy mib?l származhatna most el?nyöd, vagy hátrányod, és lehet?sége van-e az ellenfélnek azt kiküszöbölni, vagy épp kihasználni ellened. Tehát az ellenfeled szemszögéb?l is nézzd végig a játékot, váltogatva közte és közted. Gondold végig hogy a helyébe mikor-mit tennél. Ez sokat segíthet. De mindennek csak akkor van értelme, ha már az alapdolgokkal tisztába leszel. Úgy értem hogy melyik egység melyik ellen jó, mennyi id? alatt tudsz kort lépni, megtermelni nyersanyagokat, melyik egységhez milyen gazdaság kell, milyen alapstratégiák vannak és még sok mindent mást. Nyilván csak akkor tudsz ezekkel tervezni és m?köd?képes stratégiát kitalálni, ha minél kevesebb az ismeretlen tényez?. Tehát rengeteg tudást kell elsajátítanod, miel?tt még egyáltalán komolyabban képes lennél gondolkozni a stratégiákon. De a folyamat szerintem m?ködik, csak kitartónak kell lenni.

Nyilván az a straétgia, amiket a legjobbak használnak, valószín? hogy a legjobb, amit ma ismernek, azért ?k a legjobbak többek között, mert ezeket használják. Ha csak 1xr?en lemásolod ?ket, megértesz pár lényeges dolgot pl a forward rushból, és nagyon-nagyon jól megtanulok a kis seregedet kezelni (micro), és mellé figyelsz a gazdaságot m?köd?képességére is, akkor fejl?dsz a leggyorsabban, de nem biztos hogy ez a legjobb út hogy igazán jó legyél, de lehet hogy így is m?ködne. De a sok gondolkodást és a stratégiák kipróbálását, a recnézéseket nem lehet semmiképp sem kihagyni, id?be és energiába fog kerülni, sokba. Abból tudsz majd sokat tanulni, amikor látod hogy a legjobb játékos hogyan gy?z le egy szintén nagyon-nagyon jó, de pontjaiban a legjobbtól távol álló játékost (pl. 2200-2400 egy 1,9-2k-t). Sokx a microzás, a jobb gazdságelosztás, a gyorsaság, a stratégia pontosabb kivitelezése, a stratégiáik kifinomultabb volta lesz az ok. Sajnos arabian ez elmegy a microzás és a gyorsaság irányába sokx. De más mapon kevésbé.

Sok sikert! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
_venace_



Csatlakozott: 2007.01.02. Kedd 14:42
Hozzászólások: 731
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 1:50 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

andrew nem írod meg az aoc könyved? elolvasnám
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dolph Lundgren



Csatlakozott: 2010.01.31. Vasárnap 16:58
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 4:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát túl sok id?m nem lesz rá, de majd id?vel biztos jobb leszek.

Az a bja, hogy túlsokat játszottam gép ellen és az teljesen más megközelítést igényel. Hardon akár 2 AIval is elbánok, közepesen 4el, nem az a gond, hogy nem ismerem a játékot, bár már 3-4 éve nem játszottam, és sokmindent újra kell eleveníteni. Viszont ahány emberrel játszottam eddig, mindegyik mást csinált, más mapokon is játszottam, és nekem is mást kellett csinálni, amivel nincs is baj, mert így legalább nem unalmas a játék, csak így nagyon lassan fejl?dök. Bár már sokkal jobb mint el?z?leg, mert most már legalább fel tudom venni a keszty?t a harcban, mégha egy id? után el is nyomnak.

Melyik az a game amit a leginkább érdemes megnézni? Biztos van ilyen, amit ti is néztetek. Már láttam párat youtubon, mindent vágtam, de ez elég becsapós, mert olyan videót nézel így, amin látszik minden, akkor meg persze, hogy tutod mit kéne csinálni. AOC-ból végégnézni már egey kicsit más, mert ott ki tuod kapcsolni, hogy minden látható legyen, bár azon kívül, hogy látod mire mennyi er?forrást használnak fel, és milyen katonákat és mikor készítenek, nincs sok értelme, mert ezt valós szituban is kéne tudni alkalmazni, amit csak úgy lehet átültetni, hogy minél többet játszol. Igazából ez kéne szerintem nekem, mert pl az el?z? játékomban is rájöttem már játék közben, mit rontottam el, hogy több katonát kellett volna csinálni, és nem a gyors kastély korra rágyúrni, dehét ezt nem tudom, honnét tudtam volna eldönteni akkor ott, mert nem tudom, hogy az ellenfélnek mennyi er?forrása van, és azokat éppen katonák gyártására használja, vagy a gazdaság fejlesztésére. Át kellett volna jutnom az átjárón, csak az volt a gond, hogy amint észlelte, hol van, egyb?l felhúzott egy fa falat oda, és aztán át se tudtam menni a lovassal. Ezt kellett volna legel?bb megtalálni és felhúzni oda egy barakkot 2 butykossal dehát utólag már könny? okosnak lenni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rolo



Csatlakozott: 2007.06.13. Szerda 14:04
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest, Gy?r, Debrecen, Siófok, néha Kenya

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 5:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztem is a legjobb út és leggyorsabb is, ha megnézed a legjobbak receit és azokat próbálod lemásolni, valamint megérteni. Kés?bb majd tudsz rajtuk változtatni, ha már felfogtad h mit is csinálnak. El?ször gyakorold be az alapokat, hotkeys + alapstratégiák. Igazából andrew tökéletesen megfogalmazta a lényeget Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
xSeCh_Ultram



Csatlakozott: 2007.05.26. Szombat 16:14
Hozzászólások: 1346
Tartózkodási hely: Óperencián is túl

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 9:01 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

arabiat nézzél, a legtöbb game az Smile
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_venace_



Csatlakozott: 2007.01.02. Kedd 14:42
Hozzászólások: 731
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 9:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

itt van pár
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_venace_



Csatlakozott: 2007.01.02. Kedd 14:42
Hozzászólások: 731
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 07, 2010 9:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ugyanaz a kett? sry
_________________

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
The ConquERROR



Csatlakozott: 2009.07.07. Kedd 14:13
Hozzászólások: 24

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 08, 2010 9:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én messze nem vagyok olyan jó és rutinos mint az el?ttem szólok, de pár dolgot azért tanácsolok.

- arabian játszál 1vs1eket, sokat.
- próbálkozz 1 taktikát betanulni jól, amit jó játékosoktól láttál, lemásoltál

leirok nagyjából 1 taktikát:

Ez egy 22populationos 10.xx-re beérkez? feudal forward rushal egybekötve

Paraszt sorrend, gazdaság:
-els? 6 pari barit szed, pop 7
-következ? három fát vág és lumbert campt épít pop 10
-köv pari disznóért megy és rögtön utána loomot fejlesztesz, h még disznó csalás közben er?södjön a parid, h a vadkan ne ölje le Very Happy pop 11
-köv 3 pari millt épít és bogyózik pop 14
-köv pari 2. disznóért megy pop 15
-köv pari bogyózik pop 16
-ezután lév? 2 pari disznóra küldesz ( h szedjék a húsát) pop 18
-a maradék parik 22 populationig fát vágnak.
-két disznó csaló sérült parival farmot teszel

Támadás:
- amikor beindtod a feudalt 8.xx környékén, küldj el?re 5 parit az ellenfél territoriuma közelébe
- amint beérkeztél feudalba legyen 1 felépített barackod, amit az el?reépít? 5 parival építesz. valamint dobj le 2 archery ranget és nyomasd kifele a skirmishereket és pár pikásat a barackból
- ezekkel az egységekkel zargasd az ellenfeled gazdaságát folyamatosan és próbáld meg nem leöletni a sereged a tcje alatt, ami még fontos, hogy parasztjait öld, ne az épületeit.
- szoktak tornyot tenni, az ellenfeled bázisa és a forwardod közelébe, vagy valami stratégiailag fontos helyre, pl ellenfél fája mögé, h lel?jje a parijait.
- feudba ha beérkeztél fejleszd a favágó üzemben lev? dolgot
- kicsit kés?bb feudban rakj le blacksmitht és íj sebzést fejleszd, ez nagyon hasznos fejlesztés

Nagyjából ez a sorrend. Figyelj rá , h a scoutod is population, azaz 21 pari val inditod a feudalt. Scoutod használd derítésre folyamatoosan és ne halasd be.

Még 1-2 tanács.:
-Boomolást jó megtanulni, mert fejleszt, de 1v1ben nem életképes, inkább csapatjátékoknál használatos.
-Parasztgyártás folyamatos.
-Nagyjából veled egyszint? ellenfelekkel játsz és ahogy fejl?dsz úgy keress jobb ellenfeleket. Szerintem a mostani tudásod alapján 1300 - 1400 rate ellenfeleket vadássz.
- 1vs1 meccsen szerintem ne er?ltesd a gyors castle age-t, feleslegesnek tartom
- Sok kitartás, agyalás, játékelemzés és rengeteg game.
- Valamint a gyorsbillenty?ket sem árt elsajátítanod.
- A fenti stratégiával sikereket érhetsz el, ha ügyes vagy. Persze mindennek van ellenszere így ennek is. De úgy gondolom, ha ezt betanulod 1500 ratere elérhetsz legalább.
- Falazással meg csak okosan Wink
- Vizes mapokat és nem arabiat egyel?re kerüld, mert más taktikák érvényesek általában, de id?vel azokat is meg fogod tanulni, érteni.

Ezen kívül sok sok stratégia van amit szoktak alkalmazni. Felsorolok pár nevet, ami után érdekl?dhetsz a többiekt?l, ha érdekel: scout rush; íjász rush; tower rush; monk rush; tc rush; militia vagy man at arms rush (militia rush = drush); fent leírt spermen és skirmisher rush, knights rush, stb, stb.. továbbá ezek variálhatóak is.

Kés?bbi korokban annyi lehet?ség van, hogy az leírhatatlan Smile

Röviden (inkább hosszan) ennyi. És még így kis kihagytam rengeteg mindent. Sok sikert és remélem írtam számodra hasznosat is.

ui: Egészítsenek ki a többiek, ha valamit hibásan írtam. Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Hírek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség