Cikkek


Alsópáhok Hírei decemberi számában megjelent cikkek

2015. december

Két összetett dobogós hely az Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokságon

Az Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság idei szezonjában, Alsópáhok, férfi és női csapattal képviseltette magát. A fiúk a tavaly szezonvégi kétfordulós bemutatkozásuk után idén már nagy reményekkel és elszántsággal, teljes mellszélességgel álltak neki az egész szezonnak. A versenysorozat kapcsán a két csapat bejárta a szinte az egész országot, nézzük csak helyszínről helyszínre:

A lajosmizsei szezonkezdő verseny mindenki kedvence, találkozhatunk a rég nem látott barátokkal, ismerősökkel, végigszemléljük, ki milyen technikát, felszerelést újított. Az első versenyre a csapatok felkészültsége még nincs 100 %-osan toppon, a női csapat egy nem igazán tökéletes szereléssel is első helyezést ért el, a fiúk pedig nagyon szép bemutatkozással a negyedikek lettek. Azt egy kicsit megkérdőjelezhetjük, ha az időmérő technika tökéletes, lehet, hogy másodikak lettek volna!?

A püspökladányi helyszínnek nagyon örültünk, biztosak lehettünk egy jól szervezett versenyben, jó pályán, valamint élvezhettük a Yellow Panzió, és a helyi termálfürdő vendégszeretetét. Ez két éve már nagyon bevált, idén is szerencsét hozott, a nők nagyon jó idővel első helyezést, a fiúk harmadik helyezést értek el, egy olyan szereléssel, ami nagyon megmutatta, hogy igen is ott a helyük az elsők között.

A komlóskai verseny erdőhorváti versenyhelyszínnel és sárospataki szállással a legtávolabbi helyszínünk volt. A verseny reggelén jó páran küszködtek némi egészségügyi problémával, ami ennyi embernél már nem igazán mondható versenydrukknak, de szerencsére szerelés közben mindenki tökéletesen helyt állt. A helyszínre érkezve meglepetések sora ért, elfelejtették a fűnyírást, a pálya felépítése sem volt szabályszerű, valamint elszállt az elektronika, kézi időmérés volt. Ez persze csapatainknak nem kedvező, köztudott, hogy sugárcsöveseink, köszönhető a sok edzésnek, nagyon jól céloznak. Az eredmények: nők elsők, férfiak nagyon szoros küzdelemben harmadikak, bosszantó, hogy az első helyezettől 0,18 mp-el maradtak le. Kérdés, mi lett volna, ha működik az időmérő?!

A sárosdi verseny szervezése mindig tökéletes, és a versenyt kísérő programok rendkívül érdekesek, körünkben a bothúzó verseny aratott nagy sikert, az eredmény egy tálca sör! A versenyzésben először fordult elő, hogy a fiúk helyezése jobb lett, ők magabiztos második helyet értek el, a női csapat - több hibázással - harmadik lett.

Balatongyörök egyik legnépszerűbb helyszín, a legtöbb indulóval, itt igazán nehéz helyzete van minden csapatnak, ha dobogóra szeretne jutni. Ez Alsópáhoknak sikerült: fiúk 34,66 mp-es szereléssel másodikak, nők harmadikak. A délutáni strandolás után, akik bírták, éjszakába nyúló bulizás volt ("A nézését meg a járását?")

Hegykőn a fiúknak sajnos műszaki problémával kellett megküzdeniük, nem indult elsőre a motor, így csak az ötödik helyen végeztek, a női csapat harmadik lett. Egyre jobban felháborított bennünket, hogy néhány csapat szerelése, és a bírók, technikusok munkája köszönő viszonyban sem volt a sportszerűséggel. Emiatt a hangulat nem volt felhőtlen.

Böhönyén, - hogy kifejezzük egyet nem értésünket az egyre több megmagyarázhatatlan bírói döntéssel, a sorozatos időméréssel, lámpákkal, kijelzőkkel kapcsolatos, és az itt nem részletezett egyéb problémával, - a női csapat nem indult. De ott voltunk, és remegve szurkoltunk a fiú csapatért, akik egy kölcsönkapott pöpec Polonia motorral, egy mintaszerű szereléssel értek el 32,43 mp-es időt. Ez Alsópáhok csapatának mindenidők legjobb eredménye! Örömünk hamar alább hagyott, amikor egy női csapat egy "hihetetlen", szó szerinti hihetetlen eredménnyel megelőzte őket.

Zalaszentivánon immáron a női csapat is kipróbálhatta a kölcsönkapott szuper motort, és az idei legjobb eredménnyel, 38,14 mp, megszereztük a második helyezést. A fiúk hibás, de érvényes szereléssel nem jutottak ponthoz. Itt került sor az országos bajnokság összetett eredményhirdetésére is. Azt hiszem, méltán lehetünk büszkék az eredményekre, a női csapat 11 csapatból lett EZÜSTÉRMES, a férfi csapat 60 csapatból BRONZÉRMES.

Az eredmények mögött hatalmas összefogott munka áll, sok-sok lelkesedéssel, lendülettel, odaadással, és nem utolsó sorban BECSÜLETTEL.


Ifjúsági Tűzoltó Tábor

Hagyományainkhoz híven, fiataljainkból álló 9 fős csapat az idén is képviselte egyesületünket a CTIF Nemzetközi Ifjúsági Táborban Bázakerettyén, mely augusztus 10-16. között került megrendezésre. A fiatalok körében nagy népszerűségnek örvend ez a hét nap. A komoly munka mellett, tűzvédelmi, balesetvédelmi, katasztrófavédelmi ismeretek feladatok gyakorlása mellett, jutott idő strandolásra a bázakerettyei fürdőben, jetski-zésre a kistolmácsi tónál, latin salsa tanulásra, bulizásra. Az idei feladatok között volt: kötélpályán való lecsúszás, pszichikai pálya. Eltűnt, sérült személyt is kellett keresniük a közeli erdőben, nehezítve a feladatot, hogy mindezt sötétben, zseblámpák fényeinél kellett végrehajtani a csapatnak. Az éjszakai őrség is mindig nagy kihívás a táborlakóknak. A tábor során megismerik a fiatalok a CTIF verseny szabályait, nap mint nap gyakorolják, hogy a tábor végén bemutathassák egy verseny keretében. Szokásokhoz híven az idén is több szülő drukkolta végig a zárónapi versenyt, valamint az esti maszkabált.

A táborban elért eredmények: A legjobb készenléti alegység I. helyezés, CTIF verseny III. helyezés, Maszkabál II. helyezés.


2015, a pályázatok éve az Önkéntes Tűzoltó Egyesületben

A 2015-ös év rendkívül eredményes volt az Alsópáhoki Önkéntes Tűzoltó Egyesület életében. Minden képzeletet felülmúlóan sikeres pályázatok sora gyarapítja az egyesület értékeit, vagyonát. Ebben közrejátszott a szerteágazó szakmai, hivatali, baráti kapcsolat, minden lehetséges helyen ahol pályázatot lehetett beadni, megtette az egyesület vezetősége.

Az első sikeres pályázatnak júniusban örülhettünk:
?Civil szervezetek szakmai programjának támogatása 2015? című pályázati kiíráson "Tűzoltó egyesület szakmai program támogatása" című pályázaton 216.000,- Ft összegű támogatásban részesült az egyesület.
Ez az utánpótlást jelentő fiatalok nyári szaktáborozását segítette.

Másik jelentős nyertes pályázat:
Az önkéntes tűzoltó egyesületek működésének támogatására kiírt pályázat keretein belül 749.774,- Ft értékben sikeresen pályázott egyesületünk az alábbi tételekre: Oktatási vizsga (PAV), informatikai eszköz (laptop), tűzoltó bevetési védőruha 2 db, tűzoltó bevetési védősisak 1 db. (teljesülése folyamatban).

Az egyesület életében meghatározó jelentőségű pályázat:
A(z) 21/2015. (IV.17.) MvM rendelet alapján, a vidék gazdaság és a lakosság számára nyújtott alapszolgáltatások fejlesztése 2015-től igénybe vehető támogatások jogcímén kiírt pályázat keretein belül nyert, és az egyesület tulajdonába került egy Renault Trafic Combi Pack Comfort L2H1 kisbusz 10.136.923,- Ft értékben.

A kisbusz átadása Kis Miklós Zsolt a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára, Dr. Tollár Tibor tű. vezérőrnagy, Dobson Tibor, az MTSZ elnöke, Kelemen Zsolt az MTSZ alelnöke jelenlétében, október 29.-én Budapesten, ünnepélyes keretek közt megtörtént.
November 28.-ra meghívást kaptunk a Balatongyöröki Hamutipróktól, hogy a Zala Megyei Önkéntes Tűzoltó Egyesületek által nyert kisbuszok, terepjárók (összesen 7 db) érkezését együtt ünnepeljük, illetve a Keszthelyi Karmelita rendi Pável atya által áldásban részesüljenek.


Paál Éva



XVII. Tűzoltó Szaktábor, ahogy a gyerekek látták

2015. 08. 10. hétfő

Ma 3-kor érkeztünk meg a Tűzoltó Táborba. Nagyon szép helyen van, és jó állapotban van a szállás. Amint megérkeztünk, zászlókészítés volt. Amikor végeztünk a zászlókészítéssel, azután jött a tábor megnyitása és az újoncok beavatása. Az Alsópáhok ÖTE vette át az éjjeli őrséget.

Fehér Dániel és Molnár Roland


2015. 08. 11. kedd

A reggelt riasztással kezdtük, majd megreggeliztünk, és elkezdtük építeni a CTIF pályát. Délután a bázakerettyei strandon fürödtünk. Este újra riasztást kaptunk, eltűnt személyt kerestünk.

Kovács Bence és Mátyás Norbert


2015. 08. 12. szerda

A délelőttöt gyakorlással töltöttük. Ebéd után elmentünk gyalog a kistolmácsi tóra fürdeni, este megtanultuk a latin salsa művészetét. A tánctanulásból egy nagy közös tánc kerekedett. Nyugovóra térés után közös riasztást kaptunk DOHÖTE csapatával

Nagy Vilmos és Horváth Botond


2015. 08. 13. csütörtök

A napot reggeli tornával indítottuk, majd gyakoroltuk a CTIF feladatsort. Ebédeltünk, majd elmentünk a strandra. Hazajöttünk és gyakoroltuk a stafétát.

Lakesz Bence és Koczka Dominik


2015. 08. 14. péntek

Reggel felkeltünk, reggeli torna volt. Délelőtt megtanultuk a porral oltó használatát. Délután kötélpályán csúsztunk le, és ott volt egy pszichikai pálya. Utána a lenti tűzoltók jöttek el hozzánk, és tálca tüzet oltottunk. Este pedig elénekeltük a tábordalt.

Szabó Martin, Molnár Roland, Kovács Bence és Mátyás Norbert


2015. 08. 15. Szombat

Reggel felkeltünk és elmentünk a fürdőbe. Utána elkezdtük a versenyzést, először a stafétával, majd az akadálypályával folytattuk. Utána elmentünk fürdeni, majd visszajöttünk a táborhelyre és maszkabál volt.

Szabó Martin, Molnár Roland, Kovács Bence és Mátyás Norbert



Biciklitúra

2015. július 4.

Rendkívül hagyománytisztelő csapat vagyunk, mert ha egyszer kitalálunk valamit, teszünk róla, hogy minden évben megtartsuk vagy így, vagy úgy. Tavaly nyáron fordult meg a csapat fejében egy biciklitúra, ami egyben egy csapatépítő tréning is volt. Sajnos nem sikerült nekem elmenni velük, de idén az én szervezésem által már sikerült részt vennem rajta.

Július 4.-én volt egy versenymentes szabad szombatunk. Megjegyzem, kevés ilyen hétvégénk van és nehéz összehozni úgy a csapatot, hogy mindenki ráérjen. Sajnos ez most is így alakult. Sokan dolgoztak vagy más elfoglaltságuk volt, így csak 9-en tudtunk útnak indulni.

Reggel 10-kor volt a találkozás, a már megszokott alsópáhoki játszótéren, majd útnak indultunk. A bemelegítő tekerés a Sparig tartott, ott volt az első megálló. Majd miután mindenki megvette az útravalót, elindultunk. Természetesen a kísérő autónk is megvolt Murányi Misi és Morzsa vezetésével. Balatonberényt vettük úti célnak. Kisebb megállókat iktattunk be, mert valljuk be, azért nem vagyunk még rutinos biciklitúrázók. A következő megálló Keszthelyen volt, ahol már várt minket a Misi-Morzsa páros. Leküzdöttük a hosszú meredek dombot az erdőben, majd miután már kaptunk levegőt, leültünk megreggelizni. Megbeszéltük melyik úton haladjunk tovább és új lendülettel elindultunk. A fenékpusztai feketefenyő-sor felé vettük az irányt, és közben gyönyörködtünk a tájban. Majd a Helikon-strandnál rácsatlakoztunk a bicikliútra és haladtunk tovább. Újabb megálló érkezett, ahol a fiúk már hideg sörrel vártak minket a nagy melegben. Azt hiszem Balatonszentgyörgy közelében lehettünk, de nem tudom pontosan, így biciklivel közlekedni valahogy minden más, mint autóval. Miután mindenki pótolta a folyadékveszteséget, felpattantunk a biciklire és a célig meg sem álltunk. És sikerült, elértük az úti célt. A nagy hőségre való tekintettel a balatonberényi szabadstrandon telepedtünk le és alig vártuk, hogy a kellemes hideg vízben megmártózzunk. A délután nagy részét a vízben töltöttük, közben a helyi büfében megebédeltünk. Kis pihenés után 4 óra körül hátunkra vettük a táskát, kissé vizesen mondván az úton majd hűsít, elindultunk haza. Hazafele csak egy megállót iktattunk be. A hévízi erdőből kiérve kellett még egy nem tervezett megállás, mivel Szilvi fején koppant valami. Azt hittük kókuszdióval dobálóznak, de nem volt ekkora szerencséje. Sajnos egy arra tévedt madár pottyantotta le a ?kis csomagját? :D. Miután kinevettük magunkat és Szilvi is lemosta sapkájáról, - megjegyzem talán abba szerencséje volt, hogy sapka volt rajta -, az utolsó 1km-t is leküzdöttük. Fáradtan, kimerülve, kicsit leégve hazatekertünk és szerintem mindenki úgy volt, ahogy én, alig várta, hogy vízszintbe kerüljön.

Nekem ez volt az első biciklitúrám és nagyon élveztem minden percét. Ahogy mondtam, mi szeretjük a hagyományokat, így idén tervbe van még egy bringatúra, ami remélhetőleg nagyobb létszámmal lesz. Már alig várom! :)

Benczik Szandra



V. Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság
/4. állomás, Sárosd/

2015. június 20.

Ahogy megérkeztünk a sárosdi versenypályára, mindjárt szembetűnő volt két újítás. Az egyik a két versenypálya között kiszalagozott rész volt, ami azért volt jó, hogy a versenypályára illetéktelen személyek ne léphessenek, a másik újítás, a dobogó és kád közti részt szőnyeggel borították, nem kellett sárban, vízben, homokban csúszkálni. Igaz, ez egy kicsit furcsa és szokatlan is volt. A pályával kapcsolatban még meg kell jegyezni, hogy tökéletes volt a felépítés, és pontosan meg tudták mondani, hogy rövidebb 4 méterrel.

A megnyitó után hamarosan női csapatunk állt rajthoz, a szokásos "Sárga margaréta" és az izgulás ugyanúgy megvolt, mint eddig, de a jó szerelés sajnos nem igazán jött össze. Fő célunk az érvényes szerelés volt, de azért mi se gondoltuk ennyire szó szerint. Hát igen ez egy olyan versenysport, amit nem lehet újrajátszani, a félidő után nem tehetjük be a cserejátékosokat, és egy ember nem tudja megnyerni a futamot. Egy hibás mozdulat viszont elég sokat tud rontani a helyzeten. Sajnos most azt a ?játékot? játszottuk, ahol több ember is, több rossz mozdulattal szerelt. Ilyen még soha nem volt, hogy ennyien hibáztunk, de a fő célunk meglett, így is érvényesen lelőttük a célt. Időnk 47,38 mp, ami tudtuk, hogy nem igazán jó idő, de mivel csak három női csapat volt, a dobogós helyezés tuti meglett. A versenyt a becsehelyi lányok nyerték 36,52 mp-es káprázatos szereléssel.

Aztán vártuk a férficsapatunk szerelését. Nem igazán volt zökkenőmentes a várakozás, ugyanis közben a fiúknak szóbeli óvást is be kellett nyújtaniuk. Az újbudai csapat felpakolásánál, és szerelésénél egyértelműen össze voltak csatolva az alsó kapcsok. Ezt fényképekkel és videóval is alátámasztottuk, de szóbeli óvásunkat elutasították, mondván, hogy előtte kellett volna szólni, így utólag már nem fogadhatják el. Viszont arra nagyon hasznos volt, hogy a versenybírók figyelmét felhívtuk, hogy a többi csapatnál erre nagyon figyeljenek.

A fiúk egy nagyon precíz, gyors és látványos szereléssel 35,44 mp-et értek el, meglepő módon ugyanazt az időt szerelték, mint a püspökladányi pályán. Itt most csak a becsehelyi fiú csapat tudta felülmúlni őket, úgyhogy "fiainknak" meg lett az ezüstérem!!!!! Persze ezért végig kellett izgulni az egész napot, ebédelni is csak úgy mertünk elmenni, hogy hárman maradtak a pálya szélén, mi meg állandó kapcsolatban voltunk velük, hogy ki mit szerel.

Aztán jött a lazítás, pihenés, nézelődés. A nap remek szervezésének köszönhetően továbbra sem unatkoztunk. Volt versenyautó kiállítás, kismotoros-távirányítós repülőgépek bemutatója, erős ember bemutató, és bothúzó verseny. A bothúzásról fogalmunk sem volt, hogy mit jelent, de elsőként neveztük be mindkét csapatunkat. Első versenyzőnk "Ficsúr Károly Alsópáhokról" volt. Ezt a szpíker mondta így, és mivel egész nap az alsópáhoki versenypólónkban volt, csak néhány embernek tűnhetett fel, hogy legkevésbé szószerinti alsópáhoki. De mint a csapat régi szurkolója, barátja, most már szponzora is, annál inkább alsópáhoki, és nagyon örültünk, hogy azonnal bevállalta csapatunk nevében a megmérettetést. A nagyon erős férfi mezőnnyel ellentétben, női kategóriában ellenfelünk csak nagy nehezen akadt egy fiatal hölgy személyében, akit sikerült legyőzni, így a bothúzó verseny fődíját, egy kocka sört, megnyertük!!!

Hamarosan kezdődött a számunkra nagyon meglepő, és valószínű emlékezetes eredményhirdetés. A fiúk nagy taps közepette átvették első ezüst színű érmüket. Aztán jött a női eredményhirdetés. Csapatunk (ekkorra már) teljesen jól feldolgozta az eredményt, hogy most nem mi vagyunk a legjobbak. A bronzérem átvételéhez elsőnek szólítottak minket. Az érem átadására felkérték Kővágó Dezsőt, Sárbogárd Tűzoltóság parancsnokát, a nap szakmai fővédnökét. Az érem átadását pedig mindjárt gratulációval, további eredményes munkát kívánva kezdte. Majd az éremátadás közepette megbeszéltük, hosszú-hosszú percek folyamán, hogy szeretne csapatunkkal találkozni, és egy közös, kötetlen beszélgetés alkalmával feleleveníteni közös emlékeinket. Ugyanis tavaly szeptemberében együtt voltunk a Murán, pontosabban Tótszerdahelyen a Borsfai patak áradásánál. Az Ő irányítása alatt dolgoztunk, raktuk a homokzsákot, tartottuk a frontot egész éjjel. Ezen a beszélgetésen nagyon meglepődtünk, de nem csak a mi csapatunk, hanem az eredményhirdetésen résztvevő többi csapat is. Egyre nagyobb lett az ováció, mire megkaptuk az oklevelet, és érmeket, a fényképeszkedésnél már szabályos vastaps alakult ki. Mire is véljük ezt a nagy sikert, a mai napig nem tudjuk, (csak nagyon szerényen és halkan merem mondani, lehet hogy még is mi vagyunk a legjobbak?).

És ha mertem volna elég bevállalós lenni, biztos ezzel kezdtem volna a cikket: Mindenki most nézze meg az OB jelenlegi állását! Az V. Országos Kismotorfecskendő szerelési bajnokság negyedik fordulója utáni eredmény: Retro kategória 1. hely: Alsópáhok ÖTE férfi 60 pont, Retro női kategória 1. hely: Alsópáhok ÖTE női 90 pont. Gyönyörű látvány! Azért kíváncsi lennék, ki mert volna ilyenre fogadni év elején. Tudjuk, hogy ez csak egy átmeneti állapot, ez még nagyon sokat változhat, de szerintem senki nem gondolta volna, hogy egyszer ilyet is lát a tabellán. Azért egy kicsit matekozzunk! A női csapat a bajnokságban már nem lehet rosszabb, mint ezüstérem. Azért ezt a negyedik forduló után elérni, nem kis teljesítmény. A fiúknál ez sokkal bonyolultabb, ebbe nem is kezdenék bele. De egy biztos, nagyon ügyesek, gyorsak, ott vannak az élmezőnyben. És amit nem szabad elfelejteni, vannak még rejtett tartalékok!!!

Ki a jó! Alsópáhok!

Paál Éva



V. Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság
/3. állomás, Komlóska/

Sárospatak - Erdőhorváti - Komlóska :)

2015. június 06.

Ismét felkerekedtünk egy 3 napos fergeteges kiránduláshoz pénteken hajnalban. Külön a csajok, és külön a fiúk. Hát ismét megállapítottam, hogy kicsit messze van Sárospatak. Alig vártuk, hogy megérkezzünk, megtaláltuk a szállást, ami felülmúlta az elképzeléseinket, azt hiszem senki nem gondolt arra, hogy egy koszos házat kapunk és takarítással kell foglalkoznunk, ez mindenkinél kiverte a biztosítékot. Elhelyezkedtünk, majd irány a strand, amit már nagyon vártunk. Itt szeretném újból megköszönni a Polgármester Úrnak a belépőjegyeket. Nagyon jó hangulatban töltöttük el a délutánt, ettünk, ittunk, lazultunk a meleg vízben. Este dumáltunk és vacsorát rendeltünk, amit jóízűen elfogyasztottunk, a mai napig nem tudom, hogy ettől vagy a strandos kajától voltam szombaton rosszul :). Elérkezett a szombat, a reggeli kávé után összeszedtük magunkat, elmentünk reggelinek valót venni és WC papírt :). Irány a verseny helyszíne Erdőhorváti, ahol egyből robbant a bomba, közölték velünk, hogy elszállt az elektronika így kézi időmérés lesz vízmegjelenés táblaérintkezéssel. Hát ez van, nem elég, hogy a fű ismét nem volt lenyírva, de mit nekünk bonyodalmak. Én személy szerint nem tudtam részt venni a megnyitón, mert még a küzdöttem magammal az árnyékban, hogy ne legyek rosszabbul, de a kapott gyógyszer helyre rakott. Ráadásul eggyel előrébb kerültünk a futamban, így egy kicsit aggódtam, hogy bírni fogom-e a két futamot. Először felpakoltunk a csajokkal, felkészülni, vigyázz, rajt, futás "jók voltunk csajok 34,13 mp". Egyből utána jöttek a fiúk egy kis kiegészítéssel VELEM - szárnyaltunk :) 32.68 mp sokáig úgy volt, hogy elsők leszünk, de pár század mp-cel megelőztek minket. Nem gond örülünk mi mindennek! Ebédre átmentünk Komlóskára, ahol az eredményhirdetés is volt, örömmel vonultunk fel a színpadra főleg én aki két érmet is kaptam. Nagyon büszke vagyok mindkét csapatra, csajok 1.hely, fiúk 3.hely. Délután páran visszamentünk még egyet áztatni magunkat a strandra, a többiek úgy döntöttek, hogy a szálláson maradnak pihenni. Este sokáig beszélgettünk, hülyéskedtünk, megtárgyaltuk az eseményeket. Vasárnap fáradtan, de vidáman összepakoltunk és hazaindultunk, amihez gondolom nem nagyon volt kedve a társaságnak, de hát hétfőn várt mindenkit a munka.

Mindent összevetve egy nagyon jó hétvégét töltöttünk el ismét együtt!!!

Ki a jó "ALSÓPÁHOK" :) !

Bokor Kriszta



Zala Megyei Tűzoltóverseny

2015. május 31.

Május 31.-én vasárnap, Zala Megyei Tűzoltóversenyre indultunk Becsehelyre.

Reggel mindenki meglepetésére esett az eső, az "időjósok" szerint nyárbeköszöntő napsütéses időnek kellett volna lennie, ez egy kicsit izgalmassá tette a dolgokat.

Az alsópáhoki Morzsa ABC előtt gyülekeztünk, majd fél 8 után kicsivel indult el a 8 autóból álló "kis csapat" a verseny helyszínére.

Odaérve a pálya szélén elfoglaltunk egy jó kis fedett helyet a versenypadoknál, persze az eső esett tovább. Neveztünk, majd feltérképeztük a versenypályát.

Ünnepélyes megnyitó után az alsópáhoki női csapat felpakolt a verseny helyszínére, mert ők kezdhették elsőként a versenyt. Becsehely és Lakhegy volt még induló csapat a retro női kategóriában. A fű csupa víz volt, így nagyon csúszott a pálya, az eső esett, de a páhoki lányok jól vették az akadályt, érvényes szerelés mellett, és ami a legfontosabb, sérülésmentesen értek célba.

Az izgalmakat fokozta, hogy az elektromos időmérő eszköz a csapat versenye közben elromlott, nem állt meg az óra, így a versenybírók által használt kézi időmérők eredményét kellett figyelembe venni. A női csapat 2. helyezést ért el, 39,68 másodperces idővel. Gratulálok Csajok!

Többi csapatot is figyelemmel kísértük, majd következett a fiú csapat, akik retro férfi kategóriában, 38,68 másodperccel a legjobb időt szerelték, így övék lett a dobogó 1. helye. Ügyesek voltatok Fiúk, csak így tovább!!!

És hogy még mindig izguljunk egy kicsit, a fiúk után CTIF ifjúsági fiú kategóriában indultak a legifjabbak, "Nelli növendékei", akik a CTIF pályán hajtottak végre csapatban feladatokat, gyakorlatban és elméletben, majd kisebb idő eltolódással, már napsütéses időben váltót futottak. Ők is szép eredményt értek el, 2. helyezettek lettek! Szép volt Gyerekek!

Mindenki jókedvű, vidám volt, hiszen volt rá okuk, nagyon szép eredményekkel szereltek a csapatok. Néhányan még a falmászást is kipróbálták.

Versenyek után ebéd várt a csapatokra, majd a hivatalos eredményhirdetés, fotózás és indulás haza.

Én, mint "újonc", úgy gondolom jó kis csapatba kerültem, ahol a móka, jókedv mindig jelen van, felkészülések alatt pedig keményen, kitartóan végzi mindenki a dolgát. Köszönöm Nektek, hogy bevettetek a csapatba és már most sokat segítettetek nekem.

Hajrá Csajok, hajrá Fiúk!!! Hétvégén KOMLÓSKA!

Takácsné Rákos Melinda



V. Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság
/2. állomás, Püspökladány/

Idei első 3 napos versenyünk

2015. május 09.

Reggel 8 óra, kezdődik a püspökladányi versenyhétvége, német érettségivel. Ez kb. fél 12-ig elhúzódott. Gyors telefonos egyeztetés a csajokkal (Reni, Anikó, Laura). Találkozóhelyünk a Choco szolárium, ahol a jó ismeretség által át tudtunk öltözni és felkészülni a Püspökladányig tartó hosszú útra. Tiszteletbeli sofőrünk Gábor volt, aki szerencsésen eljuttatott minket a tett helyszínére. Érkezésünk után gyors átöltözés és irány a strand. Ahol már a pénztáros néni is ismerősként kezelt minket, s tette fel kérdését: Maguk is a csoporttal vannak?! Kicsit meglepődve helyeseltünk, ezek szerint már ott is népszerűek az alsópáhoki tűzoltók. A strandon már a csapat jó hangulata fogadott bennünket, már messziről hallottuk a hangjukat. Végre velük lehetünk, a "nagycsaláddal"! A fürdés után visszatértünk a szállásunkra, ami a Yellow Panzióban volt. Itt a házigazdák vendégszeretete és finom vacsorája várt minket. Az este további része is jó hangulatban telt a vacsora elfogyasztása után (szokásunkhoz híven :) ). A versenyre való tekintettel időben nyugovóra tértünk, és gondolatban készültünk a másnapi szerelésre. Hipp-hopp, reggel lett. Ébresztő sem kellett senkinek, hisz mindenki időben magától megébredt. Felöltöztünk, összeszedtük magunkat, és indultunk a püspökladányi sportpályára, a verseny helyszínére. Továbbiakban minden a szokásos menetrendben zajlott. A rajtsorrend alapján Alsópáhok női csapata 2.-ként, férfi csapata 4.-ként szerelt. Mindenki nagyon izgult. Az új szlogen: Érezd jól magad, szerelj érvényeset! E szerint hajtotta végre feladatát mindkét csapatunk. Szereléseink után továbbra is figyelemmel kísértük a többi csapat szereplését is. Az eredmény pedig nagyon pozitívan sült el! Ennek nagyon örültünk! A lányoknak sikerült újból az 1. helyezésért járó díjakat elhozni, és a fiú csapatunk is felállhatott a dobogó 3. fokára. A csapatok az eredményhirdetés után fáradtan tértek vissza a szállásra, de még pár ember kivételével mindenkinek volt ereje strandolni. A strandon úgyszintén nem volt hiány a hülyeségből, és a jó kedvből. Mi voltunk szinte az utolsók, akik elhagytuk a strand területét. Ez után a szálláson folytatódott az esti meeting. Vacsorára pizzákat és finom ételeket rendeltünk, ami kicsit váratott magára, de "kis" késéssel, odaért. Már mindenki nagyon éhes volt. Jóllakottan, fáradtan és elégedetten tért mindenki nyugovóra. A vasárnap reggel pakolással és búcsúzkodással telt, majd 9 órakor útra keltünk hazafelé. Köszönjük a vendéglátóinknak a szíves vendéglátást és a kellemes környezetet, ha lesz rá lehetőségünk Schwarzeneggert (Terminátor) idézve: Visszatérek!

Szabóné Reni és Szabó Laura



V. Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság
/1. állomás, Lajosmizse/

2015. április 25.

Amikor április elején megkezdődött a felkészülés a tűzoltó bajnokságra, akkor még oly távolinak tűnt a lajosmizsei 1. forduló időpontja. Az edzések nem mindig voltak zökkenőmentesek, olykor-olykor a másik csapat segítségét kellett kérni, hogy összejöjjön a 7 ember az edzésre. Nem kis izgalommal, de bízva abban, hogy az ellenfél csapatok felkészülése sem volt egyszerűbb, neki vágtunk az első versenynapnak. Reggel a szokásos korán kelés, majd 6 óra magasságában már indult is a két kisbusz Lajosmizsére. Nem sokkal később indult még egy személyautó is, így minden helyet kihasználva 19 csapattaggal és 2 sofőrrel érkeztünk meg kicsivel 9 óra előtt. Gyorsan beregisztráltuk a két csapatot és leellenőrizték a felszerelést, ahol természetesen minden rendben volt. Addig a csapat másik része, elfoglalta a legjobb helyet a vendég kispadnál. Sajnos Szilvi útközben rosszul lett, de az elmúlt versenyek tapasztalatai alapján - amikor lehetőség van rá - próbálunk minden versenyre + 1-2 fővel menni, hogy az ilyen eseteket is meg tudjuk oldani. Szerencsére ez most sem volt másként, így a jobb sugarasunk Szandra lett. Mint a többi csapat időeredménye is mutatja, valóban "nehéz a kezdés". Így a női csapat 46.21-es - korántsem a legjobb időeredménye - is elég volt az első hely megszerzésére. A férfi csapat 40.17-es szerelése pedig a 4. helyezésre volt elég. Mindkét csapat teljes mértékben meg volt elégedve az elért helyezéssel. A verseny felétől már csak a többi csapatért izgultunk, hogy mindenki legalább egy érvényeset tudjon szerelni. Néha-néha ez már úgy tűnt mintha jobban izgultunk volna értük, mint egymásért. Az utolsó csapat szerelése után mentünk a nem feltétlenül osztatlan sikert arató ebédet elfogyasztani, nevén nevezve a zúzapörköltet. Össze szedtük sátorfánkat majd elindultunk az eredményhirdetés helyszínére, ahol még volt néhány percünk a díjkiosztó megkezdése előtt. Szerencsére nem telt unalmasan, ugyanis egy helyi 4-5 éves kissrác szórakoztatta a megjelenteket az elektromos kisautójával, amibe az apukája szerelte be a dudát! Végül elkezdődött az eredményhirdetés, ahol először minden versenyző csapattag egy emléklapot kapott. Először a női csapatok vehették át a nekik járó elismerést. Nagy öröm volt számunkra, hogy már az első fordulón a páhoki csajokat tapsolták/tapsoltuk meg az aranyérem, a kupa és az oklevél átvétele során. Sajnos a férfi csapatunk egy kis szervezői baki miatt csak később veheti át a nekik járó oklevelet. Indulás előtt még készítettünk pár gyors képet a csapatainkról, végül mindenki elfoglalta a helyét valamelyik autóban és neki vágtunk újra a hosszú útnak. Mi úgy érezzük, hogy ez az év is hosszú lesz, élményekkel teli, és bízunk benne, hogy a versenyen elért eredményeink legalább olyan jók lesznek, mint a hangulatunk! ;-)

Biró Anikó és Murányi Gábor



Alsópáhok Hírei áprilisi számában megjelent cikk

2015. április

Versenyszezon előtt az Alsópáhok ÖTE

Az Alsópáhoki Önkéntes Tűzoltó Egyesület az elmúlt három évhez hasonlóan idén is indul az Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokságon. Újdonság, hogy a korábban remekül szereplő női csapat mellett, az idei évben férfi csapatunk is indul a versenyeken. Az edzések már április közepén megkezdődtek, aki az esti órákban jár a falu futballpályája felé, már láthatta, hogy szorgos munka folyik. Első versenyünk április 25.-én Lajosmizsén lesz. Előzetes tervek alapján ezt követi Püspökladány, Komlóska, Sárosd, Balatongyörök, Hegykő, Böhönye, és a záró rendezvény helyszíne Zalaszentiván.

Az országos bajnokság mellett készülünk a május 31.-én Becsehelyen megrendezésre kerülő Megyei Versenyre. Itt női és férfi csapatunk mellet az ifjúsági CTIF csapat is szerepelni fog.

CTIF csapatunk táborozása, alapszíntű katasztrófavédelmi ismeretek elsajátítása, az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is augusztusban a Kistolmácsi tó közelében történik, várhatóan idén is Bázakerettyén.

A Dr. Szántó Imre Általános Iskola diákjai közül egy ötfős csapat vett részt a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny járási fordulóján. A fiúk zömmel az ifjúsági CTIF csapat tagjaiból álltak össze. A Keszthelyen lebonyolított versenyen elsők lettek a páhokiak, így továbbjutottak a megyei versenyre. A csapat felkészülését az általános iskola és egyesületünk közösen segítette.

Az egyesület feladati közt első helyen áll, ha a közelben baj van, tűz, baleset, azonnal megyünk és segítünk. Április hónapban már négy alkalommal volt riasztásunk, ahova minden alkalommal, rövid időn belül, több fővel, tűzoltóautóval vonultunk segíteni:

  • április 1. - tűzeset, gépkocsi tűz Alsópáhok
  • április 3. - műszaki mentés, Alsópáhok
  • április 10. - baleset, műszaki mentés, Alsópáhok elkerülő út
  • április 15. - tűzeset, Zalavár, Kis-Balaton berektűz

Az éves munkánk, versenyeink folyamatosan követhető honlapunkon. Versenyeinkre, főleg a közeli helyszínekre, várunk minél több szurkolót.

Aki úgy gondolja, lenne kedve, ideje, kitartása részt venni a versenycsapatok munkájában, nagyon szívesen várjuk a jelentkezéseket női és férfi csapatunkba egyaránt.

Paál Éva




Adószám: 19267340-1-20



   Online látogatók: