SzerzÅ‘ Téma: Témabeszélgetés I. - A torony és a hangok  (Megtekintve 266 alkalommal)

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji MágusképzÅ‘
Témabeszélgetés I. - A torony és a hangok
« Dátum: 2014. május 27. - 10:24:38 »
Május 23-án, pénteken tartottuk az első témabeszélgetésünket, melynek rövidített naplózását itt olvashatjátok. A beszélgetés egyébként önmagában sem volt túl hosszú, mivel a megbeszéltek ellenére csak kevesen jöttek el, és hamar távoztak is, ezért akinek hiányérzete, kérdései, gondolatai vannak a témával kapcsolatban (jogosan), jelezzék itt a fórumban, és itt folytatjuk a társalgást;)

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji MágusképzÅ‘
Re:Témabeszélgetés I. - A torony és a hangok
« Válasz #1 Dátum: 2014. május 31. - 20:44:14 »
[20:19:29] <Meselo> tehát a téma: A Torony és a Hangok
[20:19:47] <Sweet> aham, ki mire emlékszik?:D
09[20:19:54] <Meselo> lehetőleg ne az legyen hogy csak én beszélek, szal kérdéseket, okfejtéseket, ilyesmiket is várok tőletek
09[20:20:04] <Meselo> igen, kezdjük azzal ki mire emlékszik. ki akarja kezdeni?
[20:21:13] <Hikaru> Lancel ugráltunk a torony tetején :D
09[20:21:36] <Meselo> de egyáltalán hogy kerültetek oda :)
[20:21:42] <Sweet> én emlékszem valami volt a vajsör feszten, egy kastélyban
09[20:22:06] <Meselo> az franciaországban volt, de haladjunk sorban szerintem
[20:22:32] <Chris> namármost én nem voltam a tendajiban , de mikor (az új világban) börtönből szabadulgattam volt ott torony ahonnan jöttek hangok ( bár az lehet őrtorony volt) és akörül repkedtem körbe-körbe
09[20:22:53] <Meselo> chris chris az egészen más volt, bocsi :D
[20:23:00] <Chris> tudtam én :D de azért hátha
[20:23:26] <Sweet> még a tendaji első félévében elkezdődött talán a hangokkal. páran hangokat hallottunk: "építs fel"
09[20:25:20] <Meselo> és aztán?
[20:25:35] <Sweet> jó kérdés
[20:25:36] <K_Oliver_Osborn> aztán voltak valami sötét alakok, akik bejöttek a tendába is, nem?
[20:25:38] <Meselo> többiek, ti is szóljatok hozzá ha van emléketek a "hangokkal" kapcsolatban
[20:25:41] <Sweet> nem emlékszem sorrendbe mindenre, igen tényleg
09[20:26:07] <Meselo> oké próbáljuk sorrendbe tenni. ki mit tud a hangokról? ki mit hallott? hol hallotta őket?
[20:27:01] <Hikaru> Elmentünk oda, és lementünk abba a föld alatti városba, vagy az később volt?
09[20:27:17] <Meselo> az picit később volt. először most a hangokról beszéljünk, csak hogy ne legyen kavarodás
[20:28:10] <Sweet> hmmm én folyton csak azt hallottam hogy építs fel, meg amikor Franciaországban voltunk, akkor volt hogy elvezetett arra helyre, és mondta, illetve mutatta merre menjünk, semmit többet nem mondott xd
[20:28:17] <K_Oliver_Osborn> hmm, am timan-ba vagy hová, ahol a mészárlás volt, nem a hangok miatt mentünk? :D
09[20:29:26] <Meselo> am timanba a torony miatt mentetek hortonnal, bár nem tom hogy hogy tudtátok már meg hogy pont ott van. mert am timan és egy falu között van a torony a pusztában
[20:30:13] <Sweet> ez akkor volt amikor matt és horton kirobbantottak egy háborút, vagy amikor matt lerobbantotta sweet karját?
09[20:30:19] <Meselo> előbbi
[20:30:24] <Sweet> mert rémlik olyan, hogy voltunk a torony romjainál
09[20:31:23] <Meselo> szal hol hallottátok a hangokat? tendajiban ugye, ami közép-kelet afrika, aztán franciaországban is (a

vajsörfesztiválon) egy régi várnál. am timan az sulidőben volt (azért kellett Hortonnak kisérnie titeket)
[20:32:32] <K_Oliver_Osborn> a hangokat szinte mindenhol :D
09[20:34:59] <Meselo> szal mindenhol hallottátok a hangokat kb. ugye johannesburgban a teázóban is. ebből milyen következtetést lehet levonni, szerintetek? :)
[20:35:24] <Sweet> hogy követett minket vagy hogy ott ahol hallottuk a hangokat ott is vannak darbok
[20:39:30] <K_Oliver_Osborn> vagy valaki közülünk volt az, aki miatt hallottuk
09[20:39:46] <Meselo> de nem csak ti hallotátok. Na hát elárulom, hogy valójában a téglákból jött a hang (mint azt már páran sztem kifundálták). Egyébként volt valaki aki véletlen olvasta a történelmi részt a fórumban?
[20:45:25] <Chris> én elolvastam. mondjuk a torony darabjai azok a babiló torony darabjai és szétszóródtak a világon és ezért hallják őket mindenhol?
09[20:50:01] <Meselo> igen, a torony darabjai hívtak, és ezért hallják őket olyan sok helyen. Szanaszét hullottak hát nem az egész világon, hanem nagyrészt afrikában. de onnan sok helyre széthordták a tégláit. igy került pl franciaországba is
[20:51:28] <Sweet> miért emlékszem repülő téglákra? xd
09[20:51:37] <Meselo> mert mozogtak
[20:51:40] <K_Oliver_Osborn> volt valami repülő téglás sztori, én is emlékszem rá. meg volt, hogy összeálltak belőle darabok, vagy nem?! :S
09[20:53:50] <Meselo> hát a téglák eleinte ugye összevissza voltak szétszóródva. de amikor volt rá lehetőségük, megpróbáltak összerakódni. például itt a tendajiban is sok téglát felhasználtak az épületekben, mert anno a torony egy része ide hullott le.
[20:55:06] <Chris> lehet h valaki össze akarta rakni őket?
[20:55:36] <K_Oliver_Osborn> mi is próbáltuk összerakni
[20:56:00] <Sweet> 10de volt valami ami miatt elindult ez az összerakódási folyamat. amikor voltunk a toronynál nem csináltunk valamit?
[20:56:32] <K_Oliver_Osborn> volt valami varázspálca, valami toronyba, vagy az még az Új Világos történet?:D
09[20:58:39] <Meselo> a téglák magukat akarták összerakni. a varázspálca a toronyban pedig teljesen más.
[20:59:25] <Sweet> 10de miért? már nem emlékszem mindenre, de egy ideig nyugodtak voltak a téglák, és nem akarták összerakni magukat, vagy tévedek?
09[21:02:44] <Meselo> azért mert szét voltak szóródva. aztán ti (és mások) összeraktak párat. és minél több össze van rakva annál nagyobb a "vonzásuk" . és gyakorlatilag mintha mágnesek lennének, vonzották egymást, és minél több összeakadt, annál messzebbről szedték össze a részeiket.
[21:03:08] <Sweet> 10de jó tudni xD
09[21:03:40] <Meselo> hát nem csak ti játszottatok
[21:04:00] <Sweet> 10károly is kéne, azért ő sokat tudott annak ellenére, hogy keveset járt fel. ezzel így nem megyünk sokra.. ._.
09[21:07:19] <Meselo> bizony, akkor csináljunk kérdések megválaszolását első körben.
[21:07:59] <Chris> mire akarsz az egész toronyból kihozni ehhez még kéne pár játék nem? vagy még tervezel?
09[21:08:14] <Meselo> nem fogok már játékot csinálni újból
09[21:08:21] <Meselo> nincs elég aktívan érdeklődő játékos.. a tornyos témával az egész mágia eredetét és történelmét akartam meghatározni. hogy lett a mágia ilyen formában mint ma a HP-ban. A mitológiákat és legendákat összekötni egy történelemben. ezt részben már olvashatjátok is a fórumon. majd annak jön a folytatása a későbbi korszakokkal. olyan részekkel kapcsolatban amit még érinteni sem tudott a játék, sajnos. ha van kérdés jöjjön :)
[21:10:47] <Sweet> 10mi volt az a medál amit a kastélyban találtunk, és furcsa füst jött ki belőle? kié volt? miért akarta a hang hogy megtaláljuk?
09[21:12:37] <Meselo> ugye volt ez az ősi város, Babiló, ahol a torony volt. A tudás tornya. És a város összes beavatott polgárának volt egy medálja. minden medálon a család egyedi szimbólumával. és a medál az egész életüket, emlékeiket eltárolta. ez aztán a toronyba került automatikusan. és ugye sok medál olyan emberekhez tartozott akik tudtak olyan információkat a torony pusztulásával és sorsával kapcsolatban, ami kulcsfontosságú lett volna. ezért akarta a hang, hogy megtaláljátok, hogy megnézzétek az emlékeket.
[21:14:35] <Sweet> 10de nem néztük  meg. vagy igen?
09[21:14:38] <Meselo> az emlékek csak a család többi tagjainak nyiltak volna meg sérülés nélkül. ezért kellett eltörni, hogy meghibásodjon, és kifollyanak a medálból az emlékek. ez volt a kék fura füst. :)
[21:14:50] <Sweet> 10áhĂ. de akkor így kárba ment a sok emlék ._.
09[21:15:43] <Meselo> hogy érted hogy kárba ment?
[21:16:42] <Sweet> 10hát "kifolytak" az emlékek a kék füst által, nem rémlik hogy kiderült volna mégis mi merre hány méter... Oliver próbálta kideríteni, de nem tudom, hogy mire jutott
09[21:20:33] <Meselo> meg az emlékek akkor aktiválódtak a kék füsttel, ha ellepte az embereket a füst. szal ha a fejük a füstben volt. egyébként ilyen füstös emlékek is vannak a fórumon fent. az egyik tornyos témában.
09[21:21:36] <Meselo> más kérdés? Chris?
[21:21:49] <Sweet> 10nekem más nem jut most eszembe
09[21:21:56] <Meselo> még van facen amit többiek feltettek, meg te is
09[21:22:05] <Meselo> hol van a torony többi darabja?  Nincs hozzá valami térkép? Vagy azáltal gondolt egyet és felépült magától?
09[21:22:10] <Meselo> ezt te irtad szvetlana
[21:22:22] <Sweet> 10tényleg?xD tényleg :D
09[21:22:27] <Meselo> hol van a torony többi darabja? a nagy része a föld mélyén szanaszét afrikában
09[21:23:25] <Meselo> sokat beépitettek meglévő épületbe, de azokat a lassan újraépülő torony vonzása kiszedte, pl a tendajiból is, de ebben segédkezett pl ööö a tanár akit Marzi alakitott anno Tereza!
[21:24:17] <Sweet> 10az az xD
09[21:24:26] <Meselo> és hát sok darabja meg is semmisült a toronynak
[21:24:28] <Sweet> 10Å‘ is ott volt valahol
09[21:24:29] <Meselo> legalább a fele. elvégre több mint húszezer éve dőlt össze a torony ezért újraépülni teljesen sose tudott volna.
[21:24:55] <Sweet> 10és hány ezer darabja van?
09[21:25:00] <Meselo> nem tudok számot mondani :D de rengeteg. konkrétan az égig érti, és tiszta időben sem láttad a tetejét. mágia tartotta össze.
[21:25:37] <Sweet> 10oda felmászni...
09[21:26:03] <Meselo> ki akarna felmászni? :D am is volt benne mágikus felvonó.
09[21:26:37] <Meselo> Kriszti kérdése:
09[21:26:37] <Meselo> úgy emlékszek volt darabja a tendaji falaiban is. Ha onnan hipp-hopp eltűntek a kövek, hogy visszamenjenek helyükre, miért nem lett lyukas az iskola
09[21:27:20] <Meselo> erre válaszoltam az imént: Tereza meg talán Matt nyári szünetben volt a Tendajiban, és megpróbálták "összevonzani" a köveket, mert rájöttek úgy működnek mint a mágnesek. majdnem össze is dőlt pl a nagyterem, meg több fontos épület, de aztán kiokoskodták, és betettek másokat a helyükre. aztán egy időre besüllyesztették a téglákat az iskola tavába, hogy elrejtsék.
[21:29:21] <Sweet> 10még mindig ott vannak?
09[21:29:51] <Meselo> nem, amikor a torony, az eredeti helyén (Csádban) elég nagyra nőtt (a kész torony töredékére), akkor a vonzása kihúzta a tóból. ezt sztem elég sokan láttátok. lehet te pont nem. ahogy kiemelkedett a vízből egy hatalmas téglahalom, persze némelyik akkora volt mint egy fél szoba.
[21:30:56] <Sweet> 10akkor sztem nem voltam. kár.
09[21:31:43] <Meselo> "Mi közük volt a szellemeknek a toronyhoz, már ha volt? Nem emlékszem kiderült-e. "
09[21:32:16] <Meselo> a toronyban , csakúgy mint a roxfortban, egy Dzsinn lakozott. ez irányitotta, tartotta fenn a torony mágikus működését. egy félig evilági, félig túlvilági lény. ő suttogott. ő mondta hogy épitsd fel a tornyot. ő maga volt a torony.
[21:33:21] <Sweet> 10akkor azért volt olyan ködfelhő, aki mutatta az utat.
09[21:33:43] <Meselo> de a dzsinn az benne volt a téglákban. a téglákból szólt az emberekhez. de igaz, ki tud hatni a környezetére. és azért hallották a szellemek, mert mikor a dzsinn még gyenge volt (lévén a toronnyal együtt darabokra hullott) csak azok hallották akik a túlvilági, szellemi léthez legközelebb álltak. aztán később azok is hallották akik öntudatukat vesztették és hasonlók. minél üresebb, tisztább volt a fejed, gondolkodásod, annál nagyobb esélyel hallhattad.

Mivel kevesen voltunk jelen az alkalomkor, a témabeszélgetést itt a fórumban folytathatjuk! Szólj  hozzá!