SzerzÅ‘ Téma: A Szerepjáték a Kommunikációról szól  (Megtekintve 106 alkalommal)

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji MágusképzÅ‘
A Szerepjáték a Kommunikációról szól
« Dátum: 2013. május 16. - 23:22:45 »
"Houston, do you copy? Captain Asshole has just landed."

Kisebb problémával szembesültünk a mai játék során, és nem azzal, hogy összesen hárman voltunk magamat beleszámolva - ez már megszokott. Hanem egy irtózatos félreértésre jöttünk rá, ami egyesek (részben jómagam) hanyag és rossz kommunikációjára vezethető vissza.

Emlékszik még valaki Geth Alderman-ra? Mi történt vele? Sok ökörség után váratlanul felszívódott úgy tűnt, és másnap megjelent egy új srác a suliban, Jack Freeborn. A véletlen egybeesésnek köszönhetően egyből felvetettétek, hogy a két személy biztos ugyanaz, csak törölték ugye az emlékeit. Mai játékban rájöttem, hogy szerintetek Jack tök ugyanúgy néz ki külsőre, mint Geth. Márpedig nem így van, a két személy totálisan, feltűnően máshogy néz ki. Nem értem, miért nem lehetett hangsúlyozni egyesek által a külső leírást, hogy ez a ******** félreértés elkerülhető legyen.
Mivel az még oké, hogy azt hittétek ugyanaz a személy megváltozott külsővel/emlékekkel, de így hogy sokan azt hitték ugyanaz a karakter van ott csak más emlékekkel (ugyanazzal a külsővel) az egésznek a hatása megváltozott...

Ezért a meglevő 2+X aktív játékosnak ajánlom, hogy a jövőben jobban figyeljen oda a kommunikációra, és a leírásra, valamint, hogy a karakterek beszéljenek egymással! Rengeteg értékes információ veszett már el, amiatt mert egyszerűen nem osztottátok meg élményeiteket egymással, aztán csak elfelejtkeztetek róluk, vagy hogy annak jelentősége lehet. Ilyenkor ezek a gondosan elültetett információk kiesnek a játékból, és aztán csodálkoztok, hogy "nem történik semmi", "nincs elég infó, hogy elinduljunk", "nyányányá".
Valamint, még ha a karaktereitek felesküdtek némaságra és utálják egymást, szóba nem állnak egymással, akkor is ott a fórum, ahol megoszthatjátok az userekkel az infókat, ezzel támogatva a játékot. Igen, naív vagyok.