Szerző Téma: Tendaji - ennyi volt?  (Megtekintve 2142 alkalommal)

Nem elérhető Lumis

  • A Nap Hőse
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #15 Dátum: 2013. szeptember 25. - 21:54:32 »
Ez nekem így már nem kell.. egyszerűbb kéne legyen nem ennyire bonyolult több(100) szálon futó.. vagy legalább valahova vagy valamelyik része célba érne..tudom ember kell hozzá stb.... meg sok időt beleöltetek, de nekem már nincs kedvem úgy színt ennyit csak ha tényleg tudom hogy jutok valamerre és azt akit vezetek. Hát most ennyi.. általánosítottam és a magam részét mondtam el..
« Utoljára szerkesztve: 2013. szeptember 25. - 21:56:06 írta Lumis »

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #16 Dátum: 2013. szeptember 25. - 21:58:27 »
Megvárom, míg Feri óhajtkozik reagálni, aztán én is írok Lumis :) De előjáróba: sok mindenben egyet értek veled :)
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #17 Dátum: 2013. szeptember 25. - 22:16:03 »
Lehet, hogy mire leírja mondandóját, én kinövesztem a szakállam....
Inkább írok közben, mert nem akarok vén maskara lenni :D

Idézet
Meg úgy a történet is már elég csavart nem értettem már semmit hiába olvastam el az ittenieket és egy egy részt próbáltam kibogarászni ..azt éreztem ez egy naaagy katyvasz. Pedig a gondolataimat nagyjából leírtam (de ez nem volt akkor sem elég meggyőző még magamnak sem hiába én írtam le) a sok ha... semmi biztos..
Te még egész jól át is látod a dolgokat, de tény, nagyon kuszák már a szálak, s Mesélőnknek mondtam is az imént, hogy kellene egy összefoglaló, hogy jelenleg hol is tartunk, mert ez is lehet ok, hogy nincs játékos, hogy a kutya ne érti már az egészet.
Idézet
Nekem ne mondja senki, hogy teljesen eltudja határolni az egészet mert az hazudik vagy egy író.
Teljesen soha nem lehet elválasztani a karaktert a valóságtól, hiszen a lényedből fakad. Szerintem az írók is beleélik magukat arra az időre, míg írnak a karaktereikbe. Én magam igyekszek úgy tekinteni a játékra, mint egy könyvre, amit közösen írunk, vagy egy filre, amiben mi szereplünk. Így tudok sírni, nevetni egy egy játékszituáción.
Idézet
hogy egymás nyakában lóg két két ember aztán elvonul a fenébe vagy meg sem lehet közelíteni mert igazából olyan minthogy ha a senkikkel az oldal lapjával játszanál... és átfutnak azon amit te írsz vagy olyan nagy ívben tesznek rá..
Röstellem, de tudom jól, hogy ez nekem is szól. Igen, én is volt, hogy átsiklottam akár a te, akár más emberek mondatain, ha belemerültem a játékba. Volt, hogy egy emberre koncentráltan játszottam, de úgy vélem, hogy ez az utóbbi időben már nem jellemző rám, ha mégis, kérlek figyelmeztess!

Amit leírtál nagyon is jó, mert látni belőle, hogy merre kellene elmenni játéktéren. És az lenne a jó, ha más is megtenné, így lehetne belőle következtetni sok mindenre.  Úgy vélem nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, hogy már olyan kusza a fejedben minden, hogy elment a kedved.
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji Mágusképző
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #18 Dátum: 2013. szeptember 25. - 22:35:14 »
Hát megértem, hogy bonyolult, mert az, sőt túl van bonyolítva.. Mert itt nem egy történet van, hanem sok-sok szál, amelyek nem is mindig érnek össze, hanem csak párhuzamosan mennek. Elvégre ne feledjük, hogy vannak több évtizedeken (és századokon) át húzódó történetszálaink is, azoknak vannak kisebb egységeik, vannak a személyes karaktertörténetek, utazások (jellemfejlődés). Nem beszélve, hogy az volt a célom, hogy a világ a játékosok körül élő legyen, történjenek dolgok, de erre hatással is lehessenek (ennek mintapéldája az Am Timani vérengzés, és az azt követő eseménylánc). A problémák abból fakadnak, amikor az ember nem tudja eldönteni, hogy két esemény között lehet-e kapcsolat... De megint... szerintem közös, kommunikatív játékkal ez kiküszöbölhető lenne.

egyszerűbb kéne legyen nem ennyire bonyolult több(100) szálon futó.. vagy legalább valahova vagy valamelyik része célba érne..
Kissé filozofikus kérdés, hogy hol van a cél, mi a vége egy-egy történetnek.. elvégre, ha ez egy élő szerepjátékos világ, akkor minden tett reakciót szül (kivéve, ha teljesen elszigetelt eseményről van szó). Persze értem én, hogy szükséges a lezárás, szerintem van/volt is némelyiknek (pl. a szellemek), de megint csak, a kommunikáció hiánya miatt sokakhoz ez nem jut el.

Egyébként frusztráló tud lenni, mikor olyan szépen elültetek néhány kulcselemet a történethez játékosoknak, de egyesek (mutogathatnék, de úgy sem olvassák a fórumot valószínűleg) aztán  teljesen figyelmen kívül hagyják, vagy hanyagságuk miatt (pl nem jönnek fel sokáig), elfelejtik, vagy csak lusták a többiekkel megosztani, mikor lenne rá lehetőség, és indok is.. És akkor mennyivel tisztább lenne sokaknak némelyik szál..
Persze gondoltam én is rá, hogy valahogy azt az infót odacsempészni a többiekhez, de az iszonyat kilóg, erőltetett lesz valószínűleg, míg az eredetileg csepegtetett információ gyönyörűen be volt ágyazva a karakter környezetébe.. És ilyennel már annyi fontos részlet tűnt el.


Mesélőnknek mondtam is az imént, hogy kellene egy összefoglaló, hogy jelenleg hol is tartunk, mert ez is lehet ok, hogy nincs játékos, hogy a kutya ne érti már az egészet.

Ilyenkor viszont az a kérdés, hogy mi legyen az összefoglalóban... Osszuk meg azt is, amit csak egy-két karakter tud (többek közt mert nem hajlandóak beszélni róla), vagy  csak amit a játékosok környezete ismer (tehát amiről hallani a varázsvilágban, stb.) ? Egy példa: meséljünk el az egész tornyos mizériát, vagy maradjunk meg ott, hogy korábban sokat lehetett Afrika-szerte "segélykérő" hangokat hallani?

Teljesen soha nem lehet elválasztani a karaktert a valóságtól, hiszen a lényedből fakad. Szerintem az írók is beleélik magukat arra az időre, míg írnak a karaktereikbe. Én magam igyekszek úgy tekinteni a játékra, mint egy könyvre, amit közösen írunk, vagy egy filre, amiben mi szereplünk. Így tudok sírni, nevetni egy egy játékszituáción.
Szerintem is úgy van, ahogy Kriszti mondja, tudni kell azonosulni a karakterrel, viszont azt is tudni kell, hogy Mikor kell távolságot tenni a karakter és a játékos között. Elvégre az jó, ha kötődsz, érzelmeket táplálsz a karaktered iránt (ha nem, akkor van az, hogy nem foglalkozol mi történik vele, és szuperhősködik, stb.), de tudni kell eltávolodni is tőle: egyrészt azért, mert nem jó ha a karakterek közötti konfliktusokat, stb-t átemeljük a valóságba, másrészt mert távolságból, más szemszögből nézve új dolgokat fedezhetünk fel. Könnyebben láthatjuk az összképet, ha el tudunk távolodni a karaktereinktől egy kis időre.
Erről most az Inception (Eredet) című film jut eszembe... tudni kell, hogy mi a valóság, és mi az álom. Nem szabad túl sokat egyhuzamban a karakterben lenni, mert különben azt hihetjük, hogy azok mi vagyunk.

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #19 Dátum: 2013. szeptember 25. - 22:41:03 »
Erre már holnap fogok reagálni érdemben, ezt a posztomat átírva. Puszi nektek, jó éjt, és köszi a jó eszmecserét. Többek között ezért is nem lenne jó végleges játékzárás.
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #20 Dátum: 2013. szeptember 26. - 15:34:52 »
Hogy mi legyen az összefoglalóban?
Nem hiszem, hogy minden apró részletet le lehetne írni, hiszen abból lassan két könyv is kitellene, ha nem három. De amint mondtad, több szálon halad egymás mellett a történet, s ezeket a szálakat nem mindenki ismeri, vagy nem érti. Talán próbáljuk meg a már megkezdett idővonalat összehozni. Időt szánok rá én is, hogy segítsek, de azt te tudod megcsinálni lényegében.
Majd az alapján jöhetne egy leírás, hogy mi is most a helyzet. Nem tudom mennyire lesz érthető, de talán sokat segítene.
Adj meghatározott időt, amíg bármilyen feltett kérdésre válaszolsz játékkal kapcsolatban, mondjuk egy hét, s akkor olyan is tisztázódik, amire te nem gondolnál, hogy nem világos.

Kulcselemeket csepegtesd el több embernek a későbbiekben (már ha lesz tovább), akkor nagyobb eséllyel kerül felszínre. 
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Lumis

  • A Nap Hőse
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #21 Dátum: 2013. szeptember 26. - 15:50:06 »
De ezt csak akkor van értelme csinálnia(tok) ha van kiért mert így értelmetlen az egész..

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #22 Dátum: 2013. szeptember 26. - 15:54:56 »
Lumis, te szeretnél-e tovább játszani, ha van ember, akivel tudsz, és van ilyen összefoglaló? Ha tisztább kicsit a kép? :) Ha hetente, vagy kéthetente lenne Feri által mesélés, érdekelne?
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Lumis

  • A Nap Hőse
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #23 Dátum: 2013. szeptember 26. - 16:05:52 »
Ha van mit értsek és van kivel igen ja meg ha képes vagyok úgy játszani ahogy kell...
« Utoljára szerkesztve: 2013. szeptember 26. - 16:11:09 írta Lumis »

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #24 Dátum: 2013. szeptember 26. - 16:19:41 »
Na akkor már az velem együtt két fő :)
Egy fecske nem csinál nyarat, de már kettőnél kisüt a nap :D
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji Mágusképző
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #25 Dátum: 2013. szeptember 26. - 16:25:13 »
Adj meghatározott időt, amíg bármilyen feltett kérdésre válaszolsz játékkal kapcsolatban, mondjuk egy hét, s akkor olyan is tisztázódik, amire te nem gondolnál, hogy nem világos.
Akkor érdemes lenne valakinek létrehozni egy témát az Elméletek részlegbe, ahol a kérdéseiteket gyűjthetitek össze.

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #26 Dátum: 2013. szeptember 26. - 16:43:30 »
Mesi, én megnyitom a témát, de valami szöveg akkor is kell, ami alapján el lehet indulni a kérdésekkel. Mert vaktában nem biztos, hogy jönnek kérdések, lévén ha nem ért valaki valamit, kérdezni sem egyszerű. Különösen azoknak nem, akik azt sem tudják, hogy saját játékainkon kívül még milyen szálak futhatnak.
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji Mágusképző
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #27 Dátum: 2013. szeptember 26. - 17:14:39 »
Mesi, én megnyitom a témát, de valami szöveg akkor is kell, ami alapján el lehet indulni a kérdésekkel. Mert vaktában nem biztos, hogy jönnek kérdések, lévén ha nem ért valaki valamit, kérdezni sem egyszerű. Különösen azoknak nem, akik azt sem tudják, hogy saját játékainkon kívül még milyen szálak futhatnak.
Addig is lehet kérdezni, míg elkészül az összefoglaló (ha egyáltalán  szükség lesz rá - meg lesz-e az elegendő ember). Felőlem olyan kérdés is jöhet, hogy mi van azzal a csúnya bácsival..

Nem elérhető Hikaru Tudor Patrik

  • Lelkes
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #28 Dátum: 2013. szeptember 26. - 19:22:56 »
Sziasztok.
Én szívesen játszanék, és remélem, hogy minél többen leszünk.

Nem elérhető Carpe diem!

  • Meghasonlott személyiség
  • ***
  • Hozzászólások: 148
    • Profil megtekintése
Re:Tendaji - ennyi volt?
« Válasz #29 Dátum: 2013. szeptember 26. - 19:27:14 »
Szia :) Nagyon örülök neked Patrik :) ha megkérlek, azok kedvéért, akik ide nem lesnek be, facere is beírnád eme szándékodat? Oda, ahol kiírtam, hogy 1-2 hetente lenne mese is. Köszi :)
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után:a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...)Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
Popper Péter