Számunkra azért fontos helyszín, mert itt található meg az
Afrikai MágusUnió központja, ha problémánk van az afrikai tartózkodásunk alatt ide fordulhatunk intézésük lebonyolításáért.
Valamint itt található kedvenc teázónk is, a
Szelíd Víziló teaház.
Részletek a Wikipédiáról:Johannesburg, másik nevén eGoli (az arany helye), a Dél-afrikai Köztársaság legnagyobb területű és legnépesebb városa. A várost Jo'burg, Jozi és JHB néven is emlegetik a dél-afrikaiak. Johannesburg Gauteng tartomány székhelye, amely a leggazdagabb tartomány Dél-Afrikában és amelynek a legnagyobb a gazdasági ereje az egész Fekete-Afrikában.
A város egyike a Föld 40 legnagyobb metropoliszának, s Afrika egyetlen, hivatalosan is elismert világvárosa (a gamma világváros kategóriába sorolva). Bár gyakran hiszik Dél-Afrika fővárosának, nem székhelye egyik fő hatalmi ágnak sem (a végrehajtó hatalom Pretoria, a bírói hatalom Bloemfontein, a törvényhozás Fokváros székhellyel működik), azonban itt székel a Dél-afrikai Alkotmánybíróság, Dél-Afrika legfelsőbb bírósága.
Történelme:1880-ban a Transvaal keleti területe volt. 1886-ban aranyra bukkantak itt, és beindult az aranykeresés.
Az 1899 és 1902 között lezajlott angol-búr háború után a briteké lett a vidék. 1910-ben a Dél-Afrikai Unió része lett.
Johannesburg legnagyobb fekete negyede, az 1920-as években létrejött Soweto (South-Western Townships), ahol 1976. június 16-án a rendőrség belelőtt az afrikaans nyelv kötelező iskolai oktatása ellen tüntető, főleg gyerekekből álló tömegbe. Az 566 halálos áldozatot [1] követelő véres akció után az egész országra kiterjedő tiltakozómozgalom indult meg, nemzetközi bírálatokat is kiváltva az apartheid rendszer ellen.
Az ún. Group Areas Act (szegregációs törvény) visszavonása után (1990-es évek elején), Johannesburgba szegény feketék ezrei költöztek be, többek között Sowetoból. A bűnözés azóta ugrásszerűen megnőtt. Főleg a sűrűn lakott városrészekben több ingatlant elhagytak a tulajdonosaik, de menekültek a cégek és intézmények is, és a város szélén építettek ki új városrészt maguknak (például, Sandton kerületben). Az 1990-es évek vége óta Johannesburg egyike a világ legveszélyesebb városainak. A kriminalisztikai helyzet ma sem túl rózsás.