Tartalomjegyzék H.E.G.

 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Matematika I

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> DE TTK Villamosmérnök Bsc
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Csodaturmix
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 7:53
Hozzászólások: 2321

HozzászólásElküldve: Csüt. Jan. 03, 2008 6:51 pm    Hozzászólás témája: Matematika I Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na örömmel értesíthetek mindenkit arról, hogy túléltem a matekvizsgát.
Mivel előtte tudtam meg, hogy a zárthelyik 60 és nem 40 %-al számítanak be a jegybe, ezért nagyon nyugodtan vágtam neki a vizsgának tudván azt, hogy 12 %-ot csak összehozok valahogyan. Na szóval. Nem nyúzom tovább az idegeket, lássuk a nyers tényeket:

Első kérdésem mint megszokhattuk, a -lehet e függvénytáblát használni- volt.
Mivel igen választ kaptam rá ezért mégjobban kezdett virulni a fejem.

A kérdések egy része:

1) mikor szorozható össze két mátrix, és hogyan számítjuk szirzatukat.
2) adjon meg egy 3X3-as mátrixot melynek rangja 2
3) rögzített oszlop szerint determináns kiszámítása.
4) mire jó a függvény deriváltja
5) milyen összefüggés van a konvexitás, és a második derivált értéke között
6) szorzatfüggvény deriváltja
7) bizonyítsa be a la grange tételt
Cool integrál kiszámítása terültetképlettel.
9) Bizonyítsa be, hogy két konvergens sorozat szorzata is konvergens
10) bizonyítsa be, ha egy sorozat a végtelenbe tart, akkor a reciprókája a nullához
11) mit értünk az f fv. a-b intervallumon értelmezett határozott integrálján?
12) Mit értünk egy mártix rangján?
13) Determináns kifejtési tétele sor szerint szavakkal.
14)
15)


A többi kérdés nem jut eszembe.
Ne is kérdezzétek nem fog. Toltam utánna 3 óra hardcore programozást képfeldolgozás témában, és az súlyosan roombolja a memóriát Smile

Szerintem a vizsga kérdéssor nagyon korrekt volt. Kozma papa hozta megint a szokásos jófej formáját.
Köszönöm szépen ezúton is neki.

Továbbá feldobom ide azt a kidolgozott cuccokat amikből érdemes tanulni.



minosegfelkesz.doc
 Description:

Download
 Filename:  minosegfelkesz.doc
 Filesize:  439 KB
 Downloaded:  182 Time(s)



Legutóbb Csodaturmix szerkesztette (Kedd. Jan. 08, 2008 5:51 pm), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
maxwell



Csatlakozott: 2007.12.07., Péntek, 18:55
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: Csüt. Jan. 03, 2008 7:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon köszönjük. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csodaturmix
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 7:53
Hozzászólások: 2321

HozzászólásElküldve: Csüt. Jan. 03, 2008 7:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szívesen.

Terjesszétek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vivus
Kadét


Csatlakozott: 2007.12.12., Szerda, 13:39
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Csüt. Jan. 03, 2008 8:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi az infókat Miki! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szabika
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2006.08.23., Szerda, 16:49
Hozzászólások: 644
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygón

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 04, 2008 1:08 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 4-es, 6-os, 8-as, 9-es, 10-es, 11-es könnyű! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Balubáti
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 13:01
Hozzászólások: 3176

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 04, 2008 1:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amíg nincs előtted a feladatsor, addig minden könnyű... Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csodaturmix
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 7:53
Hozzászólások: 2321

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 04, 2008 6:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szabika írta:
A 4-es, 6-os, 8-as, 9-es, 10-es, 11-es könnyű! Very Happy


Azt kell hogy mondjam az egész könnyű volt.

Mindig tépem az arcom, hogy milyen szar nekünk, és a végén rájövök hogy mégsem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vivus
Kadét


Csatlakozott: 2007.12.12., Szerda, 13:39
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 04, 2008 6:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Miki! Ne haragudj, késtem egy kicsit, nem tudtam hamarabb menni...de lefényeltettem neked...beszéltem az egyik tanárral, aki egyszer bejött fiz-t tartani, és mondta, hogy beszélt Deménnyel, és hétfőn lesz kirakva...szóval akkor összefuthatunk és oda is adom, ha gondolod, mert én nem tok mit kezdeni vele Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csodaturmix
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 7:53
Hozzászólások: 2321

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 04, 2008 7:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi gond én ott voltam, csak egy idő után ráuntam, és elnyelt a labor.
Hétfőn megyek be én is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csodaturmix
Sötét nagyúr


Csatlakozott: 2005.03.20., Vasárnap, 7:53
Hozzászólások: 2321

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 08, 2008 5:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

UPDATe a második vizsga is ugyanez volt.

Már csak két kérdés hiányzik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szmyke



Csatlakozott: 2007.12.16., Vasárnap, 22:55
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 08, 2008 5:58 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na , ha jól emlékszek , akkor a 14. feladat az volt , hogy hogyan lehet megoldani egy lineáris diferenciálegyenletet - tudjátok - homogoén - inhomogénre külön megoldás kell !


Aztán a 15. nekem az volt , hogy ha egy fv. az x0 tetszőleges környezetében differenciálható , és monoton csökkenő , akkor bizonyítsuk be , hogy a differenciálhányados nem negatív , (azaz a határérték nagyobb vagy egyenlő . mint 0 . )

Figyelem ! Nem pusztán egy feladatsor van ! Tévedés ne essék , a mellettem ülő Balázsnak más kérdései voltak . Szal A B van minimum . Sok sikert !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Szmyke



Csatlakozott: 2007.12.16., Vasárnap, 22:55
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 08, 2008 6:01 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

elnézést kérek - elírtam - a differenciálhányados nem pozitív , tehát 0 vagy negatív .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Vivus
Kadét


Csatlakozott: 2007.12.12., Szerda, 13:39
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 08, 2008 6:08 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi mindenkinek az infókat...remélem ez a matek jobban fog elsülni, mint az eddigiek...bár...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> DE TTK Villamosmérnök Bsc Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © 2003. Andai Szilárd