Tartalomjegyzék  
  Gy.I.K. •  Keresés •  Taglista •  Csoportok •  Regisztráció •  Privát üzenetek •  Belépés

id.Dárdai Pál évértékeséle!(interjú)!!!

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsibi
Site Admin




Csatlakozott: 2007.07.10. Kedd 16:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Barcs

Hozzászólás Hozzászólás témája: id.Dárdai Pál évértékeséle!(interjú)!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Remek idény tudhat maga mögött a Barcs SC
Barcs SC labdarúgó csapata az NB II-es bajnokság nyugati csoportjának a negyedik helyén végzett, ezzel pedig történetük legjobb szereplését produkálták a Dráva-partiak. Az együttes végig nagy harcot vívott a bajnoki címért, ám balszerencséjére még a dobogóra sem állhatott fel. A barcsiak vezetőedzője, Idősebb Dárdai Pál a Somogy Sportjának adott interjút.

– Mennyire elégedett csapata elmúlt bajnoki idényben mutatott teljesítményével?

– A vezetőségtől elvártakat nem teljesítettük túl, hiszen a negyedik és nyolcadik hely közé gondoltuk a csapatot a bajnokság elején. Az őszi második helyünk, valamint az éves teljesítményünk azonban örömteli. Szinte végig ott tudtunk lenni a dobogón, és a feljutásért is

nagy harcot vívtunk, mindez maximálisan elégedettségre ad nekem okot. Ötvenkilenc pontot szereztünk, amely figyelemre méltó és azt gondolom a mutatott játékunkkal is több mérkőzésen elégedett lehettem. Hogy nem tudtunk érmes helyen végezni, az inkább a balszerencsének

tudható be.

– A játékosai közül kik nyújtottak átlagon felülit?

– Nagy csalódást összességében nem okozott senki. Kiemelném a Koller, Márton, Fónai és Matus

négyest, akik sokszor kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A többiek időszakonként jól szerepeltek, de gyengébb periódusaik is voltak.

– Mely mérkőzésekre emlékszik vissza szívesen?

– A tavasszal több rangadót is megnyertünk. A Felcsút elleni hazai derbin, jó játékkal egy nagyon erős csapatot fektettünk két vállra. Siófokon is bravúros teljesítményt nyújtottunk, amelyet 2-1-es győzelmünk mutat meg igazán. A Szombathely elleni 0-0-al is elégedett lehetek a játék képét illetően. Hét-nyolc meccs jut eszembe az elmúlt bajnoki esztendőből, amelyekkel nagyon elégedett voltam. A gyengébb csapatokkal szemben pedig nagyjából hoztuk a köztelezőt. Külön öröm volt számomra, hogy a bajnokesélyesekkel idegenben is partiban voltunk.

– Több szakember szerint a másodosztály élcsapatainak NB Ies kerettel kell rendelkezniük. Barcson is így volt ez?

– NB I-es keret? Ezt nem tudom ki mondja, de az “nagy okos” lehet... Teljesen mások a feltételek Barcson, mint egy élvonalbeli gárdánál. Ha csak a játékoskeretet nézzük, az enyém fiatal és romlatlan társaság, a Márton Gabi és a Hévízről igazolt Kónya volt csak első osztályú játékos, a többiek nem játszottak soha életükben az elit ligában. Szó sincs arról, hogy a mi keretünk meghaladná az NB Ies szintet, ezért is csodálatos a teljesítményünk.

– Új bajnoki év következik. Mit várhatunk a Barcs csapatától?

– A cél már megfogalmazódott bennünk. Tavaly a 4-8. helyet tűztük ki magunk elé, most az 1-8.

pozícióért fogunk küzdeni. Úgy látom, most benne van a csapatban az előre lépés.

– Kik az új igazolások, illetve kik hagyják el a csapatot?

– Sajnos Márton Gábor abbahagyja a labdarúgást, ami nagy hiányt jelent majd számunkra. Hat ember eligazolt tőlünk, olyanok akik nem meghatározók. Gondolok itt a két szerb fiúra, valamint Lutz Andrisra, Halászira, Bakó Csabára és Vassra. Három játékos érkezett mindössze hozzánk. A tavalyi huszonkettes keretből tizenkilencest csinálunk inkább, kiegészítve két-három ifistával. Véleményem szerint nem leszünk gyengébbek mint tavaly.

– Melyek azok a csapatok, amelyek a következő bajnoki idény során a feljutásért harcolhatnak?

– Na, ez az amit nagyon nehéz megjósolni. Ezt a csoportot nagyon erős csapatok alkotják. A Győri DAC és az NB I-ből kiesett Pécs is fel van vértezve jól képzett játékosokkal, hogy csak kettőt említsek. Tavaly négy volt, idén tíz egyforma csapat lesz, amelyek a bajnoki címért küzdenek majd.

– Ha már említette a Pécs csapatát... Jól tudom, hogy hívták oda vezetőedzőnek?

– Felhívtak, hogy tárgyaljunk. Megkérdeztem akkor, hogy az elnökségben lesz-e változás, azt mondták nem. Erre pár napra megválasztották az új elnökséget. De benne voltam a pécsiek kalapjában. A baranyai megkeresés azonban tárgytalan, hisz szóbeli megállapodásom volt Hamarics Miklóssal, a Barcs elnökével.

– Mikor kezdték a felkészülést a 2007/2008-as NB II-es évadra?

– Hagytam a fiúknak három hetet a bajnokság után a pihenésre, azt követően álltunk edzésbe. Két felkészülési mérkőzésen már túl vagyunk, szerdán folytatjuk őket a Nagyatád ellenében, hétvégén pedig Négyvárosok Tornáján veszünk részt a Lenti, a Körmend és a Celldömölk társaságában. Ezután az NB III-as Pécsvárad, majd a Komló meccs jön, és jöhet a bajnoki nyitány.

– Játékban mit kér az együttestől?

– Én abban bízom, hogy a következő évben a védekezésben és a támadásban is még inkább előrelépünk. Kevesebb gólt szeretnénk kapni húsznál, és ötven rúgott találat fölött kívánunk végezni. Bízom a hasonló jó szereplésben, továbbra is látványos játékot várok a csapattól, és sokkal jobb helyzetkihasználást. Ha mindez sikerül, akkor összejön a dobogó!

– Mennyire nőtt meg a barcsi közönség száma a sikerek hatására?

– Nagyon lázba jött a közönségünk! Lelkesen szurkoltak a csapatért, mellénk álltak, és ezek a szimpatizánsok az edzőmeccseinkre is kijönnek. Kétszász nézővel biztosan megnőtt a közönségünk száma, és a mai világba ezt egyáltalán nem szabad lebecsülni. Ha még kétszáz drukker látogatná a mérkőzéseinket, akkor már közel ezer nézővel rendelkeznénk. Sajnos egy magyar UEFA kupás csapatot sem néznek már ennél többet, ami nagyon elszomorító, hisz ennyire nem rossz a honi futball. Ha az MTK-MIKA találkozón kinn van öt-hatezer ember, akkor nem 2-1, hanem 5-1 a végeredmény. Elnézést, ha egy kicsit elkalandoztam volna. A lényeg: Hajrá Barcs!

Varga P. (Somogysportja Online)
Hozzászólás Elküldve: Pént. Aug. 03, 2007 10:22 am 
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  



Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség