___________________________________________________________________

Nyílt nap
A Gyulia Modellező pályán   2012.04.29.
Aki csak teheti jöjjön el!
A gyermekeknek is lesz lehetőségük kipróbálni egynémelyik autót, persze a teljesítményt visszavettük így nyugodtan körözhetnek a kissebb gyakorló pályánkon.
Alapvetően bemutatót tartunk, hogy egyre több ember ismerje meg ezt a hobbit is.
A helyszínen az íjjászok is bemutatóznak!

A következő forduló
Derecske, Városi Sportcsarnok   2011.11.20.
Nevezni az alábbi linken lehet:
NEVEZÉS

Nevezési lista eddig!

Megvolt az idei szezon 2011-2012, Kelet-Magyarország Kupa 1. Fordulója, a verseny a BÉKÉS RC szervezésében folyt le, teszteltünk egy új jeladórendszert ami az elején fennakadások kíséretében, de később gond nélkül zajlott.
Azt hiszem igen színvonalasra sikerült, a Versenyzők a szokott tájakról érkeztek (Budapest illetve Debrecen irányából, és a környező településekről.) Az idei szezonban viszont már a Határon túlról is köszönthettünk versenyzőket és a Debrecen környékéről egyre többen jöttek.
Az idei versenynaptárban immár szerepel Derecske is, ezáltal szinesebb és mozgalmasabb versenysorozatot tudhatunk magunkénak.
A visszajelzések szerint mindenki nagyon élvezte a versenyt, reméljük a következő állomáson hasonló ha nem gazdagabb élmények és tapasztalatokat zsebelhet be a versenyzők népes tábora.
A létszám is fölfelé növekvő tendenciát mutat, reméljük nem csak a hirtelen felindulás eredménye ez.
Új kategóriát köszönthettünk a kezdés napján, melyet 1:10 Junior/Kezdő kategóriának nevezhetünk. Ide azokat a Kezdő illetve Fiatal tehetségeket várjuk akik még eddig nem voltak versenyen és nem mernék azt mondani magukra hogy versenyzők, pedig ők is azok ám.

A szezonynitó versenyünkön tiszteletét tette a Békés RC egyik nagy szponzora is Szimicsevics László aki az RCRulez.hu képviseletében versenyzett, valamint akinek nem volt vagy elégett a Saturn 27T motorja lehetőséget biztosított rá hogy tesztelje és versenyezzen az Ansmann 28T nem szerelhető motorjával.

Már nagyon várjuk a Derecskei versenyt.

Egész nyáron folyt a Debrenceni DVMK Nyári versenysorozata amit Fehértói Tibor-nak köszönhetünk, nagyon jól érzetük magunkat minden versenyen, az egyik verseny alkalmával elcsíptük a nyár leg melegebb napját az aszfalt 60 fokosra hevűlt, a levegő pedig 40 fok környékére. Volt olyan futamunk amelyet zápor is kísért mindent számbavetve nagyszerű és izgalmas versenysorozat volt.
A BÉKÉS RC itt is képviseltette magát egyedül a leg első versenyen nem tudtunk részt venni ám a végelszámolásnál ez a 3 forduló is elég volt ahhoz hogy Érmet és Kupát is hozhassunk haza. Köszönjük a szervezést Fehértói Tibornak.

A BÉKÉS RC csapata képviseltette magát az RCR Off-Road Maraton-on ami Tatabányán került megrendezésre..
A csapatunk 3. nak tette le az autót a pályára és ezzel megalapoztuk a 3. helünket, az összerakásnál nem voltam elég figyelmes és a difit rosszúl tettem bele így mikor belekerült az elektronika kiderült hogy a kerekek összefelé forognak így ezt a hibát javítanunk kellett emiatt nem lett miénk a 2. hely.
A versenyen egy Ansmann SC4 4WD 1:10 Short Course autót kellett összeépítenünk és róni a köröket a pályán ami 8 órán keresztül történt a talaj kohósalakos volt és elég sok fejtörést okozott a versenyzők számár.
A motorok áttételét át kellett gondolni volt olyan csapat aki 9 motort használt el a versen folyamán nekünk csak 2 db-ra volt szükségünk.
A pálya talajszerkezete miatt a hűtéssel voltak gondjaink a motor hűtőventillátorai folyamatosan eltömődtek ezáltal mindenegyes boxkiállásnál ellenőrízni kellett azokat.
A versenyről készült fotókat az alábbi linken tekinthetitek meg.:RcPilot -on
Köszönjük a szervezést az RCRulez.hu -nak és az RCPortal.hu-nak, azon belül Sziminek, Józsinak, Necronak és mindenkinek aki a lebonyolításért felelősnek tehető meg.
Reméljük jövőre közelebb kerülhetünk a Menő Manók csapatához.

Pontosítanék!

Sipos Zoltán a Managertoys.hu képviseletében azt a felajánlást tette hogy a Békés RC tagjait, valamint a Kupasorozatban regisztrált versenyzőket azzal támogatja hogy már 8.000 Ft rendelés leadása esetén inygenyes a szállítási költség.

Nézzetek szét, sok érdekes dolog található itt és van amit csak itt lehet kapni.

A Béksé RC tagjanak rendelését összegzetten gyűjtük a fórumon és egyben adjuk le ezzel is könnyítve az össeghatár elérését és a managertoys-nak a szállítást.

Edzésről a képek föntvannak, és az RCPortal.hu-n is.

Új edzési időpont! 2011.03.27. (Vasárnap)