} .style8 { color: #FFFFFF; font-size: 12px; } -->

Svéd vagy szlovén ellenfelet kaphat a Loki

Az egymás után harmadszor magyar bajnok Debreceni VSC a Bajnokok Ligája-selejtező.

Második körében kapcsolódik be a sorozatba, ahol a szlovén NK Domzale és a svéd IF Elfsborg is a lehetséges ellenfelek között szerepel.
A tavalyi Rabotnicski Szkopje elleni kiesés fájó emlék a hajdúságiaknak, azonban elképzelhető, hogy idén is macedón ellenfél vár rájuk.

Ha csupán a száraz adatokat, jelen esetben az UEFA-együtthatókat vesszük alapul, akkor a Debrecen legnagyobb játékerőt képviselő ellenlábasai az izraeli Beitar Jeruzsálem, a szlovén NK Domzale, valamint a svéd Elfsborg lehetnek.

Túlontúl könnyelmű, sőt teljesen felesleges lenne a csapatokat kizárólag az együttható alapján értékelni, hiszen a lehetséges ellenfelek közül papíron éppen a macedón bajnokcsapat a leggyengébb.

Egy évvel ezelőtt pedig éppen a macedón Rabotnicski Szkopje búcsúztatta idejekorán a cívisvárosiakat. Nem is akárhogy. A hazai szempontból csalódást keltő debreceni 1-1-es döntetlen után a kinti visszavágón kijózanító pofont kapott a magyar bajnok (4-1).

A DVSC összefuthat azzal a lett Ventspilsszel is, amely 2000 nyarán az UEFA-kupa selejtezőjében alaposan megnehezítette a Vasas dolgát. Az angyalföldiek Lettországban 2-1-re kikaptak, a budapesti visszavágón aztán 90 percnyi játék után is 2-1 állt az eredményjelzőn. A piros-kékek végül hosszabbításban harcolták ki a továbbjutást.

Négy csapat, az osztrák Austria Salzburg, a ciprusi Apoel Nicosia, valamint a lengyel és a szlovák bajnokcsapat besorolása egyelőre ismeretlen, ezek az együttesek egytől egyig azok közé tartoznak, akikkel nem szívesen kerülne össze a DVSC.

A Debrecen könnyedén szembetalálhatja magát a grúz bajnokkal is, de akár a bosnyák győztes is juthat a Lokinak. A lehetséges ellenfelek között szerepel továbbá az ír Derry City, az izlandi FH Hafnarfjardar, a litván FBK Kaunas, a finn Tampere United és a Sheriff Tiraspol is.