Angol nyelvi délután iskolánkban
November 30 – án hétfőn tartottuk az első “Festivals” nevű programunkat az angol nyelvet tanuló felső tagozatos diákokkal. A program célja az volt, hogy ne csak a már jól ismert Halloween legyen az őszi ünneplés központjában, hanem említsük meg az angol nyelvi kultúra más ünnepeit is.
Ezért a gyerekek 3-5 fős csoportokban készültek az összejövetelre és csoportonként egy ünnepről kellett rövid beszámolót készíteniük. Ezen kívül egy vers szép felolvasása volt a feladatuk és, ami a legkedvesebb volt a számukra, minden csapatnak vagy egy kézműves munkával, vagy édes- illetve sóssüteménnyel kellett érkezniük, amelyet a jelen lévő pedagógusok értékeltek is. Bármelyiket választották, azon valamilyen módon meg kellett jelennie Halloween szimbólumainak.
Az összejövetel egyik helyszínén magnós szövegértési feladatot teljesítettek, a másik helyszínen pedig játékos nyelvi feladatot oldottak meg. Ezután már elfogyaszthatták a rengeteg finomságot és közös éneklésre is maradt idő, ahol nem csak egy új őszi dalt tanultak meg, de a legkedvesebb új karácsonyi dalaikat is énekelhették.
A részvétel nagyon nagy létszámú volt és minden diáknak köszönjük a sok csodálatos munkát és a finomabbnál finomabb süteményeket.
Némethné Hunya Gabriella
angol szakos tanár
A múlt koptatja a jövőt,
A jövő koptatja a múltat,
és ez a kettő a jelenben ér össze.
Koronczi Endre
Iskolánk fennállásának 30. évfordulója tiszteletére a városunkban élő és itt alkotó művészek anyagából képzőművészeti kiállítás nyílt.
Megtisztelő, hogy városunk művészei, alkotói, elfogadták felkérésünket és így megvalósulhatott az emlékév keretein belül ez a szép kiállítás.
A tárlaton láthatóak Artner Ilona, Berkes Gyula, Czafrangóné Bandl Mária, Kerekes Anna, Lehel Endre, Mikó F. László, Nyári A. Ildikó, Uzsák Sándor, Várkonyi Lajos, Volker Schwarz, W. Tóth Mara alkotásai.
A kiállítást Zs. Molnár Márta és Babati Csaba nyitotta meg.
Külön élményt jelentett a képpel, zenével egybefűzött vetítés, mely a képzőművészet minden ágát bemutatva igazi ráhangolódást teremtett a kiállított művek megtekintéséhez.
Köszönöm a látogatók, de elsősorban diákjaink nevében, a szépségek sokaságát.
Úgy érzem, jelen korunkban, mikor a hagyományos értékek válságát éljük, ez a tárlat is egyfajta hitvallás az örök emberi értékekről, az esztétikai élmény fontosságáról.
A kitűnő szervező, rendező munkáért W. Tóth Mara kolléganőnknek mondok köszönetet.
Zimmermann Anna