Fórumtéma: Cycling Manager Hungary :: Caisse d' Epargne 2006 - Fel a csúcsra!
Írta: bendzsi98 - Dátum: 30 January 2013 21:25:00
#1
2006 januárját írjuk. A Caisse d'Epargne - Illes Balears második idényét tölti ezen a néven. 2005 sikertelenségei után a spanyolok vezetősége Mallorca szigetén gyűlt össze egy szezonértékelésre. A tanácskozáson minden egyes részletet kiveséztek, végül úgy döntöttek, változtatásra van szükség. A csapat élére (José Miguel Echavarri mellé) ezért egy eddig ismeretlen magyar szakvezetőt állítottak, akit azzal a szándékkal neveztek ki, hogy kollégájával együtt élessze fel az egykori Banesto gyönyörű sikereit, és próbáljon minél jobb eredményeket elérni ezzel a nagyszerű csapattal. A vezetők nehéz, ám összeszokottsággal és munkával elérhető célokat tűztek ki a gárda elé, amelyeket az Alejandro Valverde - Oscar Pereiro Sio tengely remek segítőkkel körülvéve meg is valósíthat. Ilyen tervekkel indultak neki a hosszú és rögös útnak, bizakodóan, reménykedve a legjobbakban. Az idény során nézzük jó szívvel, élvezetesen, sikerülnek e ezek az elvárások, vissza tudja-e hozni a csapat a régi csillogást!

Adatbázis: PCMFreaks 2006 DB
Képességek evolúciója: 0.6
Karrier nehézség: normál
Verseny nehézsége: hard
Frissítés:
minden valószínűség szerint hetente 2-3-szor, mikor hogy jut rá idő...
Remélem, örültök hogy sztoriírásra szántam el magam, reménykedek benne, hogy kitartó leszek, lesz motivációm és az időm is engedi. Megkérlek benneteket, ne sürgessetek a frissítésekkel, úgy próbálom intézni, hogy mindenkinek jó legyen! Valószínűleg nem lesz szakaszonkénti beszámoló, csak a versenyekről jön majd hír, jól összefoglalva, képekkel és egyebekkel. A GrandTourokról várható esetleg bővebb írás, de ez még a jövő zenéje... Majd jelentkezem a csapattal, az elvárásokkal és egyebekkel! Addig is, visca Caisse d' Epargne!
Szerkesztette: bendzsi98 - Dátum: 30 January 2013 21:25:34
Írta: Csabikaa13 - Dátum: 30 January 2013 21:37:15
#2
Érdekes kariernek nézünk elébe reméljük sikerül kinevelni a spanyol fiatalokat!
Írta: bendzsi98 - Dátum: 31 January 2013 21:11:12
#3
A masszív spanyol mag adja a 28 fős keret alapját, amivel építhetjük a jövőt. Célunk, hogy ezt a létszámot az elkövetkezendő években fiatal hispán tehetségekkel megtartsuk. A fő vezető természetesen
Alejandro Valverde, akivel egyértelmű komoly szándékaink vannak, szeretnénk GrandTourt, GrandTourokat nyerni. Kiemelt szerepet kap
Oscar Pereiro Sio is, aki valószínűleg majd azokon a többnapos viadalokon lesz vezető, amelyeken a "főnök" nem veszt részt. Minden bizonnyal az ardenneki klasszikusokon és a Vuelta a Espanan mutathatja meg remek képességeit
Joaquín Rodríguez, a 2005-ös Vuelta hegyi trikósa. Puritohoz hasonlóan
Constantíno Zaballa is a Benelux államok meghódítására utazik. Fontos hegyi segítőként, egyhetes versenyek kapitányaként számolunk
Vladimir Karpets-re,
Francisco Pérez Sánchezre és
David Arroyora is. Nálunk teker
José Ivan Gutierrez, Spanyolország egyik legjobb időfutammenője;
Isaac Gálvez, szinte egy szem sprinterünk,
Antonió Colom vagy
Pablo Lastras is, a többiekről nem is beszélve (
megjegyezném, a mallorcai megbeszélésen bejelentettük a szemtelenül fiatal, mindössze 15 éves szlovák tehetség, Peter Sagan leigazolását). Egyszóval, minden adott egy remek idényhez!
Egyelőre ennyi, majd még jelentkezem az egyéni illetve szponzori elvárásokkal is!
Szerkesztette: bendzsi98 - Dátum: 31 January 2013 21:52:12
Írta: bendzsi98 - Dátum: 01 February 2013 13:55:51
#4
A szponzorok és a csapat céljai a szezonra összefonódtak, mindenki úgy döntött, a legfontosabb versenyeken való szereplés a cél. Íme, támogatókra lebontva.
És még néhány "kiegészítő", érdekes információ:
Nos, mint láthatjuk, nincsenek könnyű célok, de ha azok lennének, élvezhetetlen lenne az idény. A franciák főként a hazai versenyeket helyezték a középpontba, amikkel természetesen a vezetőség is egyetért. A Tour de France első helyéért hatalmas harc várható, de mi hisszük,
Alejandro Valverde kiegészülve remek csapatmunkával elérheti ezt. Egyúttal szeretnénk a legnagyobb körversenyt felvezető viadalokon (Dauphiné Libere, Svájci kör) is jól szerepelni, dobogóra állni. Tavasszal is szép eredmények várhatnak ránk egynapos, jó dombmenőink révén, ezt az objektívát pedig "átmentettük" a német körversenyre, illetve a plouay-i egynaposra is. A spanyolok a másik két GrandTouron való remek helyezést várják el, a Giro d'Italián Oscar Pereiro Sio mutathatja meg, mit is tud, míg a Vuelta a Espanan sok olyan emberünk lesz, aki odaérhet. Emellett természetesen (mivel spanyol gárdáról van szó) egy-egy sikert kívánnánk ünnepelni Baszkföldön, Katalóniában, valamint San Sebastíanban is. Szóval, jó kis feladatok várnak ránk!
Ennyit a mallorcai megbeszélésekről, a csapat már bőszen edz Ausztráliában a Tour Down Under versenyre, amiről (mivel nem ProTour-viadal) egy tömörebb összefoglalás várható. Remélem, szurkoltok nekünk! Visca Caisse!
Írta: banyai2000 - Dátum: 01 February 2013 14:01:25
#5
Tetszik alig várom hogy mit tudsz Bendzsi a csapatból kihozni , egy kérdésem lenne a Vueltánál kit-kiket értesz az alatt hogy odaérhet ?
Írta: bendzsi98 - Dátum: 01 February 2013 14:02:38
#6
banyai2000 írta:
Tetszik alig várom hogy mit tudsz Bendzsi a csapatból kihozni , egy kérdésem lenne a Vueltánál kit-kiket értesz az alatt hogy odaérhet ?
Köszönöm! :) Természetesen a Valverde-Pereiro Sio-Karpets hengerre gondolok, de a kapitány valószínűleg "Sanyi" lesz.
Írta: banyai2000 - Dátum: 01 February 2013 14:03:24
#7
bendzsi98 írta:
banyai2000 írta:
Tetszik alig várom hogy mit tudsz Bendzsi a csapatból kihozni , egy kérdésem lenne a Vueltánál kit-kiket értesz az alatt hogy odaérhet ?
Köszönöm! :) Természetesen a Valverde-Pereiro Sio-Karpets hengerre gondolok, de a kapitány valószínűleg "Sanyi" lesz.
Azta ebből Dupla dobogó is lehet sok sikert :)
Írta: balazschleck12 - Dátum: 02 February 2013 18:18:15
#8
Érdekes látni egy régi csapat virágzását a kezed allat sok sikert! Hajrá Alehandro!
Írta: cyclearound17 - Dátum: 03 February 2013 01:14:28
#9
Jól néz ki Bendzsi, stílusos!
Írta: bendzsi98 - Dátum: 03 February 2013 11:22:13
#10
@mindenki: köszönöm a biztató szavakat! :)
Tour Down Under - összefoglaló:
Az ausztrál bajnokság lebonyolítása után (amelyet egyébként
Cadel Evans nyert) rögtön következett az év első viadala, a
Jacob's Creek Tour Down Under. A kenguruk országának legnagyobb versenye ugyan még nem ProTour-státuszú, ám elég jó nevek és csapatok vettek rajta részt, gondolok itt a fiatal Robert Gesinkre, Tony Martinra, Matthew Lloydra vagy Javíer Pascual Rodriguezre. Mi egy gyöngébb gárdát küldtünk, ám kapitányunktól,
Pablo Lastrastól jó eredményre számítottunk. Nem is kellett csalódnunk! Az első két etap egyaránt sprinthajrát hozott (megosztva uralkodott Claudio Cucinotta, Bostjan Mervar és a hazai pályán villogó tehetség, Matt Goss). A harmadik napon jött a nehéz, dombokkal tarkított szakasz, amelynek végén Stirlingben Lastras a 3. helyen végzett, megszerezve a Caisse d'Epargne első dobogóját. Egy röpke sprinternap után pedig már el is érkeztünk a királyetaphoz, ami a végén a Willunga hegy kétszeri megmászását tartalmazta. A szökevények befogása után végig uraltuk az etapot, a végső emelkedőre pedig együtt érkezett meg a mezőny. Egy kemény hajrát követően Lloyd diadalmaskodott, Lastras lett a második, míg Pascual Rodriguez a harmadik. Mindez azt jelentette összességében, hogy az adelaide-i körözés előtt az első három helyezett között (az egyszerre történő befutók miatt) minimális, két (!) másodperces különbség alakult ki, az ausztrál vezetésével, és sajnos Lastras harmadik pozíciójával. Amint várható volt, a záró akkord nem hozott változást, Crescenzo D'Amore sikerével együtt Matthew Lloyd is ünnepelhetett: megnyerte a Tour Down Undert! Lastras ugyan csak harmadik lett, ennek az eredménynek nagyon örülünk, reméljük, a formát tovább tudja menteni az idény későbbi eseményeire is.
Az összetett végeredménye:
1 Matthew Lloyd SouthAustralia.com - AIS 17h04'24
2 Javier Pascual Rodriguez Comunidad Valenciana + 5
3 Pablo Lastras Caisse d'Epargne - Illes Balears + 6
4 Robert Gesink Rabobank Continental + 21
5 Tony Martin Thüringer Energie Team + 46
6 Ruslan Pidgorny Team Tenax Salmilano + 1'15
7 Borut Bozic Perutnina Ptuj + 1'28
8 Ivan Seledkov Omnibike Dynamo Moscow s.t.
9 David Blanco Comunidad Valenciana + 1'32
10 Paolo Bossoni Team Tenax Salmilano + 1'46
Ennyit a szezonkezdetről (egyben januárról), remélem, tetszik ez a leírás az efféle viadalokról! Folytatás a februári hónappal, ahol már több helyen is megmutatja magát a csapat. Addig is: Visca Caisse d'Epargne!
Írta: banyai2000 - Dátum: 03 February 2013 11:26:40
#11
Gratula a szép sikerhez tetszik ez a forma jó kis leírás alig várom hogy mi lesz Februárban :)
Írta: Csabikaa13 - Dátum: 03 February 2013 14:35:17
#12
Szép kezdés!
Írta: pepecs98 - Dátum: 08 January 2014 20:50:51
#13
Van ehhez az adatbázishoz magyaritás?