A delfinek gyógyító ereje


Delfinterápia - A „mosoly” ereje

Nem csak a víz gyógyíthatja testünket-lelkünket, hanem a tengerek bűbájos lakói, a delfinek is. Ma már hazánkból sem elérhetetlen a delfinterápia: csoportos utakat szerveznek a gyógyulni vágyóknak a horvátországi Marmarison működő terápiás központba. Számos ősi kultúrában a delfineket szentként tisztelték, bölcs lelki vezetőt láttak bennük, megvilágosodott lényeknek tartották őket. Bár a delfinek vadon élő állatok, mégis vonzódnak az emberhez, szociálisan érzékenyek és nagyon fejlett intelligenciával rendelkeznek. A nyolcvanas évek elejétől kezdve számos kutatás és tudományos értekezés foglalkozik a delfinterápia pozitív hatásaival.
„A hangulatváltozás talán a legszembetűnőbb jelenség, amit az ember észrevesz magán, amikor egy delfinnel találkozik – mondja Nógrádi Szabó Zoltán programszervező. – Az állatok „vitaminbombák” a léleknek, ami a belőlük sugárzó életerőnek és jókedvnek köszönhető. ” A delfinek „arckifejezése” olyan, mintha mosolyognának, ezért is olyan vidám hangulatú a delfinúszás, amely mindenki számára ajánlott, akár hisz a gyógyító energiákban, akár nem. Jótékony hatással van a depresszióra, a pszichoszomatikus problémákra, de autista, halmozottan fogyatékos vagy magatartászavaros gyermekeknél is alkalmazzák, akik a delfinterápia hatására szívesebben lépnek kapcsolatba a külvilággal, és végeznek el különböző gyakorlatokat. A kutatások szerint a delfinhang jó hatással van a gyermek szívverésére és agyműködésére.                                        


Kinek ajánlott?

Kortól függetlenül bárki igénybe veheti. Az állatok játékosságának köszönhetően újra fiatalnak érezzük magukat. Az érzéseink hatására olyan energiák szabadulnak fel, amelyek segítségünkre lehetnek a jelenlegi élethelyzetünk kisebb-nagyobb problémáinak megoldásában, segítenek más szemszögből látni a világot. Várandós édesanyáknak is ajánlott a módszer, az állatok hangja jó hatással van a magzatra.

A delfin varázslata





Ha ezekre a csodálatos tengeri emlősökre gondolunk, általában a tenger habjai közt fickándozva, örök mosollyal az "arcukon" jelennek meg előttünk, kedvességüket, játékosságukat látva jókedvre derülünk. Ez régen sem volt másként. Az emberi történelem kezdetétől számos mítosz, monda hordozza az ember és delfin találkozásának emlékeit. Számos, ősi kultúrában ezeket az állatokat szentként tisztelték, bölcs, lelki vezetőt láttak bennük, megvilágosodott lényeknek tartották őket. A delfinek vadon élő állatoktól szokatlan módon, szintén igen vonzódnak az emberhez. Gyermeki kíváncsiságuk, játékosságuk, a belőlük áradó elragadtatottság és életöröm lehet leginkább felelős a gyógyításban elért sikereikért. Napjaink tudományos kutatásai behatóan foglalkoznak a delfinek képességeivel. Legendák keringenek a delfinek szociális érzékenységéről és segítőkészségéről, számos történet szól bajbajutott hajósokról, akiket delfinek mentettek ki az óceánból. A delfinek intelligenciája is legendás. Kutatások bizonyítják, hogy ezek a csodálatos élőlények külön, bonyolult nyelvvel és szokásrendszerrel rendelkeznek. Korán észrevették, hogy a delfinekkel való találkozás mélyen megérinti az embereket, így jelentős gyógyító erővel bír. A 80'as évek elejétől kezdve számos kutatás és tudományos értekezés foglalkozik a delfinterápia hatásaival. Birch és Cole a delfinekkel együtt úszó emberek agyhullámaiban mutatott ki szignifikáns változást, szemben a kontrollcsoport agytevékenységével, amely nem úszott az állatokkal. Ez meggyőzte a kutatókat is arról, hogy a delfinek képesek hatást gyakorolni az emberre. A delfinekkel való találkozás megnyitja az utat lelkünk olyan mély és elrejtett részeibe, ahol a gondtalanság, szabadság, önfeledt játék, spontaneitás és kreativitás forrása rejtőzik. Ezt az élményt leginkább a watsu kezelések szabad lebegéséhez tudnám hasonlítani, mely felszabadítja lelkünket a mindennapok terhei és súlya alól, érzelmeink hullámai lecsillapodnak, a gondolatok kitisztulnak, s megtapasztaljuk a gondtalanság élményét, az itt és most pillanatát, tiszta, játékos, gyermeki Önmagunkat.

DelfinekDelfinek fajtái  Teszt