forrás: Zalai Hírlap 2010.09.10.

ÖNKORMÁNYZATI VÁLASZTÁS 2010 /TÁJÉKOZTATÓ/

VAGYONKIMUTATÁS 2006-2010

BESZÁMOLÓ (2010)


Dobronhegyi hírmondó

2010. X. szám

Idén is megrendezésre kerül a Boldogasszony szobornál az immár hagyományos megemlékezés, mely a trianoni békeszerződés aláírásának évfordulóján került megrendezésre.
A Perjászlói búcsú napján került felszentelésre a hegyi kápolna:


Perjászló - kápolnaszentelés

Trianoni megemlékezés

Autóbusz - menetrendváltozások

A Pálfiszegről 6:15-kor induló, iskolai előadási napokon közlekedő járat, Hottó érintésével közlekedik, Zalaegerszegre érk. 6:50.
A Zalaegerszegről 11:15-kor induló, Szilvágyra tartó munkanapi járat megszűnik, csakúgy, mint a Szilvágyról 12:24-kor induló, és Zalaegerszegre 13:20-kor érkező munkanapi járat.
A korábban Velemérből 12:23-kor induló munkanapi járat 25 perccel később közlekedik, érintve Szentgyörgyvölgy, Csesztreg, Zalabaksa, Pórszombat, Szilvágy, Becsvölgye településeket, így indulási ideje: 11:58. Zalaegerszegre érkezik: 13:25.
A korábban Zalaegerszegről 11:30-kor induló kustánszegi munkanapi járat 10 perccel korábban, 11:20-tól közlekedik.
A Kustánszegről eddig 12:16-kor induló munkanapi járat 5 perccel később, 12:21-kor indul, és Milejszeg érintésével közlekedik (Dobronhegy: 12:57). Zalaegerszegre érk.: 13:15
A Zalaegerszegről korábban 12:05-kor induló munkanapi járat 10 perccel korábban, 11:55-kor indul.


"A lap vicce"

Kisfiú sétál az utcán iskolatáskával. Mellette az úttesten egy lassan haladó autós követi. Egy kis idő múlva a vezető odaszól a kissrácnak:
- Ha beszállsz, kapsz egy százast, meg egy tábla csokit!
A kisfiú nem szól, megy tovább. Kis idő múlva megint:
- Ha beszállsz, kapsz egy ötszázast, meg 2 tábla csokit!
A kisfiú még mindig nem válaszol, megy tovább. Egy-két perc múlva megint:
- Ha beszállsz, kapsz egy ezrest, meg két tábla csokit!
Mire a kisfiú mérgesen:
- Apa, ha már Trabantot vettél, próbálj meg együtt élni vele!




"Tavaszi nagytakarítás": szemétszedés április 3-án

Pótszilveszter
Január és február során előzetes meghirdetés után két alkalommal is bulizhattak a faluházban a megjelentek.
A falubeli fiatalok, valamint az ismerőseik barátaik gyűltek össze egy kis közös táncra, beszélgetésre.
Mindkét este jó hangulatban, rendbontás nélkül, kulturált szórakozással telt el.






téli örömök



Dobronhegyi hírmondó

2009. IX. szám

Tartalom:
- Tollfosztás
- Eseménynaptár, január, Pécs - Európa Kulturális Fővárosa

Jegyzet
A szerkesztő írja:
Január, az év első hónapja, kezdete. Nevét Janus istenről kapta, aki a kapuk és átjárók istene volt az ókori római mitológiában.
A január és a február volt az utolsó két hónap, amit hozzáadtak a római naptárhoz. Egy ideig március volt az év első hónapja, ám január hamarosan átvette a helyét.
Január elején, az új év kezdetekor sokunk fogadalmat tesz. Általában a különböző szokások elhagyására fogadkozunk, leggyakoribb ígéret a dohányzásról való leszokás.
Aztán a fogadalmak fele elfelejtődik, vagy csak egyszerűen rájövünk hogy a szokásaink rabjai vagyunk, és nem tudunk elszakadni tőlük.

Tollfosztás
Hagyományteremtő szándékkal 2010. január 8-án került megrendezésre a tollfosztás.
Köszönjük szépen a tollat Balogh Józsefné Kerkai Marika néninek!
A program kihirdetése után sokakban felmerült a gondolat, hogy majd libákat kergetünk a faluházban, és megkopasztjuk őket...
A tollfosztás azonban az előre kitépett tollak feldolgozása, amikor is a pihéket eltávolítják a középső kemény szárról. A ludak tolla utána persze visszanő. Az így kapott tollakkal tömték régen a párnákat, dunyhákat.
Maga a munka hosszadalmas folyamat, régen több délutánon-estén át végezték, hogy kellő mennyiségű tollpihe összegyűljön. Közben tökéletes lehetőség nyílt a beszélgetésre, egy kis pletykálkodásra.
A program délután 4-kor kezdődött, szép számmal összegyűltünk, és még a fiatalabb korosztály képviselői (fiúk-lányok) is kivették a részüket a munkából. Persze az ifjúság inkább csak belekóstolt a tollfosztásba az est nagyobb részében a teleház és a faluház szórakozási lehetőségeit használták ki.
Zajlott a pingpong, csocsó, számítógépezés, kártyázás. Az est végül ízletes vacsorával zárult, mely a résztvevők készítette fogásokból állt.




Dobronhegyi hírmondó

 

2009. VIII. szám

Tartalom
- Közmeghallgatás
-
Mikulás ünnepség
- Az orvosi rendelő felújítása, aktuális helyzet
- Eseménynaptár, december


Jegyzet

A szerkesztő írja:

December nem csak azért fontos hónapja az évnek, mert ez az utolsó, hanem mert karácsonyt, és szilvesztert ilyenkor ünnepeljük. Ez az időszak mintegy lezárás, összegzés, számvetés, hogy mi mindent sikerült véghezvinnünk az esztendőben.

A karácsony számos vallás legismertebb ünnepe, a szilveszter pedig vallási hovatartozástól függetlenül jelentős, hiszen a változást jelképezi.

Az év utolsó két hetében többségünknek lehetősége van egy kis pihenésre. A családok ilyenkor több időt tudnak együtt tölteni, amitől még bensőségesebbé, szeretet-telibbé válik az ünnep.

A karácsony és szilveszter közötti néhány nap egy kis átmenet a nyugodt, kellemes pihenésből az óév búcsúztatására rendezett nagy bulizásig vagy szerényebb összejövetelekig.

Az új év első napjai a jókívánságokról szólnak, aztán pedig jöhet a visszazökkenés a dolgos mindennapokba.

 

Közmeghallgatás

2009. december 14-én sor került 18:00 órai kezdettel a szokásos éves közmeghallgatásra a faluházban.

Sajnos nem mondhatom, hogy szép számban gyűltünk össze, de szerencsére azért még mindig vannak emberek, akiket érdekel a falu sorsa, és aktívan részt kívánnak venni annak életében.

A képviselőtestület, a polgármester, és a körjegyzőség küldöttsége a megjelentekkel szemben foglaltak helyet.

18 óra után néhány perccel, az éves beszámolóval kezdetét vette a gyűlés. Az este folyamán számos dolog elhangzott, amelyről a Dobronhegyi Hírmondóban már olvashattak, azonban mintegy emlékeztetőként így év vége táján, elevenítsük fel újra mi is a 2009-es év eseményeit!

Először a költségvetés elemzése került sorra, majd a pályázatok ismertetésével folytatódott a program.

-         Első pályázati sikerként Barabás Erzsébet polgármester az e-Magyarország pontos fejlesztést említette, mely kiírás elsősorban a már meglévő és működő teleházakra épült. Így az utófinanszírozott pályázat keretében egy számítógép vásárlása, valamint a korábbi számítógépek korszerűsítése valósult meg.

-         Ezután az Ilona-kápolnához kapcsolódó pályázat következett, melyet a Megyei Közgyűléshez adtunk be, Teskánd községgel karöltve. Az összeg viszonylag szerény volt, így a tűzoltók költségeit (fa kivágás) és a földmérés díját takarta, valamint a kápolnához vezető útra két teherautónyi vegyes mészkövet tudtunk szállíttatni a tisztítás után. A tisztítás, mint ahogy arról már korábban is írtunk, társadalmi munka keretében zajlott, Dobronhegyről és Teskándról érkeztek a szorgos munkások. Ilona-kápolna egyébként a Boncodföldi egyházközséghez tartozik, és Teskánd önkormányzata csupán egy aprócska részt, a kápolnához vezető utat birtokolja.

-         Az orvosi rendelő felújítására már régóta vártunk, pályázat keretében most adódott lehetőség ennek megvalósítására. Mivel az orvosi rendelő Csonkahegyháton található, és a körjegyzőség központja is Csonkahegyhát, így a felújítás lebonyolítását Csonkahegyhát végzi. Kedvező időjárási viszonyok esetén március közepére várható az átadás, ha azonban a természet közbeszól, ez a dátum szerződésmódosítással egy-másfél hónappal eltolódhat.
-         Az Új-Magyarország program keretében szeretnénk megvalósítani egy ún. felújítási munkálatot, ez kiterjedne a faluház melletti parkra: parkoló illetve lépcsősor kialakítására, továbbá a temető fejlesztésére. A pályázat elbírálása Nagypáliban történik (tartalmi és formai elemek vizsgálata), míg a döntést az MVH hozza meg.

Jövőre a gazdasági helyzet, és a válság miatt sajnos jóval kevesebb pályázati lehetőség adódik, így a különböző fejlesztésekre a pénzt EU-s pályázatokból, vagy önerőből kell előteremteni.

 

A Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében megvalósuló ivóvíz-minőségjavító programhoz csatlakozott Zalaegerszeg, és vele együtt számos település, köztük mi is aláírtuk a szándéknyilatkozatot ez ügyben. Községünk Milejszegből kapja az ivóvizet, melynek egyik összetevője az arzén. Az ivóvízben az arzén mennyiség minimálisan a megengedett határérték felett van. Ez az érték az egészségre nem káros, nem veszélyes, viszont így lehetőségünk van pályázni, hogy javítsák a szolgáltatást. Azaz, nemcsak az ivóvíz minőségét javítanák (arzén-szint csökkentése), hanem az ivóvízrendszert is korszerűsítenék.

 

Az éves ismertető nagyjából eddig tartott, ezután pedig következhettek a lakosok részéről az észrevételek, kritikák, panaszok.

Néhányan a háziorvos rendelési idejének rövidségét nehezményezték, illetve hogy a hétköznap dolgozók számára nem túl kedvező időpontban van, valamint a buszközlekedéshez is jobban idomulhatna. Azonban itt szeretném megjegyezni, hogy amióta a falugondnoki szolgáltatás működik, a falugondnok feladatai közé tartozik, hogy a lakosságot igény esetén eljuttassa a háziorvoshoz. Így szeretnénk ismételten kérni, hogy használják ki a lehetőséget. Mindegy, hogy van-e személyautó, vagy milyen a buszközlekedés, a falugondnoknak jelezni kell, és ő elszállítja a kedves Lakost az orvoshoz.

 

Ezután ismételten, már-már a szokásokhoz híven a szennyvíz került a figyelem középpontjába.

Felmerült, hogy a szennyvízhálózat nincs átadva. Nos, a Zalavíz hivatalosan is átvette a rendszert, hibák, kifogások az átadás során nem merültek fel. A kivitelezőnek 2 év garanciális időszak áll rendelkezésére az esetleges hibák orvoslására. Nyomvonalas helyreállítás tavasz előtt nem lesz, mivel nem célszerű az időjárási viszonyok miatt.

 

Néhány szót a feljelentésekről, bejelentésekről (kinek melyik szó tetszik), illetve a Dobronhegy körüli Zalai Hírlapos médiacirkuszról.

A balázsfai hegyi utat érintő feljelentésben ugyan Dobronhegy község szerepel szenvedő alanyként, viszont a feljelentők rossz tábláról írták le a számokat, így Milejszeget is be kellett vonni a dologba. Ugyanis a Balázsfai út fejlesztése Milejszeggel közösen valósult meg. A hegy bejáratától egészen a kápolna elágazójáig Milejszegi terület az út, és a bejáratnál elhelyezett tábla (EU-s tábla a fejlesztés forrásairól) a milejszegiek pályázatát jelöli. A kápolna elágazójától a hegy végéig tart Dobronhegy része az útból, így a mi pályázatunk tájékoztató táblája a kápolnához vezető útelágazásnál található. Tehát, aki a feljelentést tette, az a Balázsfai út bejáratánál lévő tábláról írta le az adatokat, amely adatok Milejszeg községre vonatkoznak. Mindenesetre, hogy továbblépjünk, az ellenőrzés megtörtént. A dokumentáció megtekintése, és a helyszín bejárása után az ellenőrzés szabálytalanságra utaló jelet nem talált!

 

Ezután szóba került a már szintén említett kutya-história, az eset feltárása során a gyepmester megállapította, hogy állatkínzás nem merült fel.

 

A parlagfüves feljelentgetések és büntetések megtárgyalása során számos személyes sérelem is felmerült.

 

A közmeghallgatás végeztével ismételten csak ugyanarra a véleményre jutottam, mint eddig. Ha valakinek problémája van, először próbáljon meg kommunikálni a falu vezetőségével, a jegyzőséggel, ha ez sem megy, akár még a Hírmondó is teret ad a gondok megvitatására. De semmiféleképpen nem a Zalai Hírlap a megoldás, hiszen nem tartozik a megye több ezer olvasójára aprócska falunk maréknyi lakosának - legtöbbször személyes - sérelme.

És, gondoljunk csak arra, hogy ezáltal nem csak azokat bántják, és alázzák meg, akik a támadások célpontjai, hanem az esetleges barátokat is.

A negatív megítéléstől az egész község szenved!!!


Mikulás ünnepség

A hagyományokhoz híven idén is megrendezésre került a Mikulás-ünnepség. A Télapó messzi vidékekről látogatott el hozzánk, hogy megajándékozza aprócska falunk gyerkőceit. Az összejövetelre természetesen nemcsak az ifjak voltak hivatalosak, hanem a falu egész lakossága.

A gyermekek számára az est fénypontja minden bizonnyal a Télapó megérkezése, és az ajándékosztás volt. Azonban ezen kívül is akadt programlehetőség, kicsiknek-nagyoknak egyaránt. Köszönet minden kedves vendégnek, akik saját készítésű süteménnyel, pogácsával örvendeztették meg az egybegyűlteket.

Az est barátságos beszélgetéssel folytatódott, aki pedig aktívabb programra vágyott, bátran tesztelhette csocsó- illetve biliárd-tudását. Később Előkerültek a kártyapaklik és zsetonok, kezdődhetett a póker-játszma.

 

Pillanatkép az ünnepségről

 

 

Az orvosi rendelő felújítása

A falak felhúzása után a tetőszerkezet befejezése következett. A tetőre már a cserepeket is felrakták, az építkezés jó ütemben halad.

 

 

Az építkezés állása december 14-én

Esemény-naptár

Karácsony, szilveszter, újév

 

Karácsony

A keresztény vallások egyik legfontosabb ünnepe. Az ünneplés december 24-én, Szenteste napján kezdődik, amikor is Jézus születését ünnepeljük.

Ilyenkor felállítjuk a karácsonyfát, elkészítjük az ünnepi ételeket.

Az ünnepi vacsorán napjainkban fontos szerepet játszik a hal, akár halászlé formájában, akár más variációkban. A karácsony elengedhetetlen kelléke a bejgli, vagy kalács, melyet desszertként is felszolgálhatunk.

Hazánkban az ajándékozás is többnyire e napon, este történik.

Az ünnepi lakomától eltelve, a kellemes este megkoronázásaként sokan ellátogatnak az éjféli misére is.

 

A karácsonyfa legendája

A karácsonyfa állítás nem egyidős az ünneppel. Réges-rég a karácsonyi asztalt virágzó Borbála-ágakkal, fagyöngyből kötött koszorúval és kis tálkában hajtatott Luca-napi búzával díszítették.

A Borbála-ág gyümölcsfaág, melyet december 4-én metszettek le, vízbe tették és karácsonyra kivirágzott, míg Luca napján, december 13-án néhány búzaszemet tettek kis vízbe egy tálkára és az kihajtott szép zöldre. Ezen rítusok jelképezték a télben megőrzött tavaszt, az újjászületést.

Ezek a díszek a hiedelmek szerint védelmet nyújtottak az ártó szellemek ellen. Az első fenyőfa, amelyet cukorkákkal, süteményekkel, papírdíszekkel díszítettek a XV. századi német földről ismeretes. A legenda szerint Luther Márton a téli erdőben sétált és gyönyörködött a csodaszép fenyőkben, annyira megragadta a nagy vallástudóst a látvány, hogy hazatérve el akarta mesélni, amit látott. Aztán gondolt egyet, inkább bevitt a szobába egy fenyőfát, és csillogó gyertyákkal díszítette fel.

Így vált a karácsonyfa az év legszebb keresztény ünnepének jelképévé, Jézus születésnapjának, a szeretet, a család ünnepének díszévé. Régebben a fenyőfát mézeskalács figurákkal, piros almával, ezüst, aranypapírba csomagolt dióval díszítették. Ma már ezernyi dísz, szaloncukor ékesíti a XXI. század ”karácsonyi fáját”, változnak az ünnepi szokások, de a karácsonyfa jelzi és élteti az ünnepet.

 

Szaloncukor

A szaloncukor ősét a franciák kezdték el készíteni a 14. században, ez volt az ún. fondantcukor (kikristályosított cukormassza). Később, német közvetítéssel a 19. században jutott el Magyarországra ez a cukormassza, a magyarok ebből alakították ki a szaloncukrot, melyet selyem és sztaniolpapírba csomagolnak.

Kezdetben a szaloncukor készítése csak kézileg történt, de a 19. század végén megjelentek az első gépek, amiket a híres Stühmer csokoládégyár gyártott a Gerbaud cukrászda részére.

A szaloncukor-készítési műveletek közül legtovább a csomagolópapír rojtozása maradt kézi, de később már ezt is megoldották géppel. Ma már szinte csak a magyarok aggatnak szaloncukrot a karácsonyfára, így ez a termék hungarikumnak tekinthető.

Recept:

Fél kiló cukrot felteszünk főni két deci vízzel. Addig főzzük kevergetve, amíg hólyagos és átlátszó nem lesz. Ekkor ujjpróbát veszünk, úgy, hogy a mutató- és hüvelykujjunkat hideg vízben lehűtjük, ezzel csípünk a keverőkanálban lévő masszából. Ha 2-3 cm hosszú, nyúlós szálak képződnek a megnyitott ujjak között, akkor kész. A pépet osszuk annyifelé, ahányféle cukrot szeretnénk készíteni. Keverjük hozzá az ízesítőket. A citromoshoz belecsavarunk egy citrom levét, de annyival kevesebb vizet veszünk. A diósba vagy mogyorósba tíz deka finomra darált diót vagy mogyorót keverünk. Finom aromát ad a pár csepp citromlével lazított baracklekvár vagy málnadzsem, a vaníliás cukor, és a készen kapható narancs- vagy császárkörte-aroma is.

 

Ez után egy kicsit langyosítsuk meg, hogy jól kenhető legyen, és hideg tálcán simítsuk el 1,5-2 cm vastagságban. Amikor megdermedt a cukor és már vágható, akkor vizes késsel vágjuk kis téglalap vagy kocka- formákra. Az elkészült szaloncukrot csokoládébevonóval is bevonhatjuk. Vágjunk méretre selyempapírt és színes csomagolókat, rojtozzuk be a szélét és - ha már jól kihűltek - csomagoljuk be a cukorkákat.

 

Az ünnepek alatti pihenéshez, íme néhány lazító ital-recept:

 

Karácsonyi tojáslikőr

Hozzávalók:
- 6 dl tej,
- 1 evőkanál rum,
- 0,5dl vodka,
- 15 dkg porcukor,
- 5 csomag vaníliás cukor,
- 5 tojássárga.
Elkészítés:
A tejet forraljuk fel, és teljesen hűtsük ki. A tojások sárgáját alaposan dolgozzuk össze a cukorral és a vaníliás cukorral, és verjük habosra. Lassan, folyamatos kevergetés mellett adagoljuk hozzá a lehűtött tejet, majd vodkával és rummal ízesítsük. Tegyük a hűtőbe, és likőrös pohárkákból kínáljuk. Minél tovább áll a likőr a hűtőben, annál finomabb és annál jobban összeérnek az ízek. 2 naponta rázogassuk össze.

 

Kávékülönlegességek

Farizeus
Előmelegített kávéscsészébe rakjunk egy csipet csokoládéreszeléket, 1 teáskanál cukrot és egy likőröspohárnyi rumot. Jó alaposan keverjük össze, és töltsük fel erős, forró kávéval. A tetejére keményre felvert tejszínhabot halmozzunk. Rum helyett kerülhet bele whisky vagy konyak is.

Vaníliás tejeskávé
2 fő részére 1 vanília rudat vágjunk ketté, a belsejét kaparjuk ki, és az egészet adjuk 3 dl tejhez. A tejet melegítsük meg, majd a tűzről levéve vegyük ki a vaníliát és a tejet habverővel habosítsuk fel. 3 dl erős kávét osszunk el két pohárba, öntsük rá a vaníliás tejet. Ízlés szerint kínáljuk cukorral és tálaljuk a pohárba tett vaníliarúddal.

Ír kávé
Hozzávalók: 15 cl forró kávé, 3cl ír whiskey, 2 kávéskanálnyi barna cukor, tejszín.
Fülespohárba beletesszük a cukrot, felöntjük a whiskeyvel és a forró kávéval, majd megkeverjük, hogy a cukor elolvadjon. A tetejére két kanálnyi felvert tejszínt teszünk.

 

Szilveszter - Újév

Az óév utolsó és az újév első napjához számos babona kapcsolódik. Rendszerint ilyenkor fogadalmakat teszünk, amiket aztán vagy megtartunk, vagy nem. Az óévtől mindig hangosan búcsúzunk, hogy elűzzük az ártó szellemeket. Az év utolsó napján csak „jó” dolgokkal vegyük körül magunkat, kerüljük a mosást és a takarítást, mert nem hoznak szerencsét.

 Szilveszterkor hangsúlyos szerep jut az ételeknek. Leggyakrabban malac kerül az asztalra, hiszen a szerencse szimbólumának is tartják, „kitúrja a szerencsét”. Tilos azonban a lábasjószágok, mint a csirke, pulyka fogyasztása, ezek az állatok ugyanis „elkaparják” a szerencsénket. Úgy tartják, hogy aki az új év első napján szemes ételt (bab, lencse) fogyaszt, sok pénzt várhat az új esztendőben.

Azt is tartják, hogy a szilveszteri álom beteljesedik, előrevetíti, milyen évünk lesz, így célszerű egy kis időt szánni az alvásra is.

Egyes hagyományok szerint, ha valamit kiöntünk a földre, akkor az új évben „dől a lé”.

Közérdekű információk

 

Teleház, könyvtár: Péntek: 16:00 - 19:00, Szombat: 14:00 - 18:00

Háziorvos: Dr. Literáti Nagy Ferenc, 92 / 363-008

Rendelési idő: Hétfő: 08:30 - 10:30, Kedd: 10:00 - 12:00, 14:30 - 15:30, Szerda: 08:30 - 10:30 Milejszeg,

10:45 - 12:45 Pálfiszeg, páros hét, 10:45 - 12:45 Németfalu, páratlan hét, Csütörtök: 08:30 - 10:30, Péntek: 08:30 - 12:30. Dobronhegy: Minden hónap első, csütörtökén 11:00, helye: faluház

Körjegyzőség: 8918. Csonkahegyhát, Fő út 20. 92 / 363 - 001

Állatorvos: Dr. Fórizs Imre. Telefon: 363-004; 30/ 993 3208

Körzeti megbízott: Luczi Jenő 30 / 650 7510

Fogorvos dr. Németh Miklós. Hétfő, szerda: 07:30 - 13:30, Kedd, Csütörtök: 14:30 - 20:00

Görbe László plébános:  +3620 9491178

Tóth Győző református lelkész: 363-078

Családsegítő szolgálat: Páratlan héten, kedden, 13:00 - 14:00 között várja az érintetteket a faluházban.

Falugondnoki elérhetőség: Németh Ferenc: +36 30 / 502 - 9395, e-mail: nfrici77@freemail.hu

 

"A lap vicce"

A 80 éves férfi karácsony előtt felhívja távol élő fiát:
- Fiam! Anyád és én úgy döntöttünk, hogy nem folytatjuk tovább, és elválunk. Arra kérnélek, hogy hívd fel a nővéredet, és kíméletesen próbáld vele közölni a hírt! A fia azonnal telefonál a nővérének, és közli vele a rossz hírt. A nővére egyből intézkedni kezd:
- Azonnal csomagolj, elutazunk és rendbe tesszük ezt a dolgot.
Majd felhívja az apját is:
- Azonnal odautazunk hozzátok, addig ne csináljatok semmit!
Az apja:
- Jó, akkor várunk.
Majd odafordul a feleségéhez:
- Nos, a gyerekek nálunk töltik a karácsonyt. Csak azt tudnám, húsvétra mit fogunk kitalálni...

 

Hirdessen nálunk ingyen! Apróhirdetését leadhatja a következő elérhetőségen: erzsebet-nemeth@freemail.hu, vagy Németh Ferenc falugondnoknál, vagy a faluházban naponta munkaidőben.

 

Lapzárta: 2009. december 18.

 

Szerkesztő: Németh Erzsébet - erzsebet-nemeth@freemail.hu

Fotók: Németh Ferenc - nfrici77@freemail.hu

 

Kiadja: Önkormányzat Dobronhegy, Dobronhegy Üdülőfaluért Faluszépítő és Polgárőr Egyesület