Tizenegyes góllal kapott ki az Eger Kazincbarcikán
Írta: 666 - Dátum: 2011.10.15 16:42

Büntetővel maradt alul Kazincbarcikán az Egri FC csapata a labdarúgó NB II. Keleti csoportja 9. fordulójában.

Kattints a részletekre!

Teljes hír

Kazincbarcika SC – Egri FC 1-0 (1-0)
Kazincbarcika, Pete András Stadion, 300 néző. V.: Kovács Gábor (L. Tóth L., Szilágyi N.).
A mérkőzés osztályzata: 3
KBSC: Szabó Á. 6 – Nyitrai 5, Toplenszki 6, Nyisalovits 6, Horváth Sz. 6 – Konate 6, Fehér 5, Tátrai 5 (Badalik -, 89.), Kovács P. 6 – Mbei 5 (Horváth B. -, 65.), Bene 5 (Borbély -, 77.). Vezetőedző: Szabó János.
EGER: Sztankó 6 - Balog Zs. 4 (Hrisztov 4, 40.), Knakal 5, Benke 5, Preklet 5 - Pavicsevics 5 – Olasz 5 (Horváth Z. -, 77.), Dobrics 5 (Fürjes 4, 59.), Farkas Á. 5, Hamouz 5 – Pavlov 5. Vezetőedző: Simon Antal.
Gólszerző: Horváth Sz. (1-0), a 35. percben.
Sárga lap: Hrisztov a 40., Mbei az 50., Konate az 58., Bene 76., Knakal a 85. percben.
Szögletarány: 3 (2), ill. 4 (-).
Lesek száma: 1 (-), ill. 3 (-).
Kapura lövések: 1 (-), ill. 5 (2).
Szabálytalanságok: 18 (9), ill. 16 (10).

Az Egri Téglagyár feliratú mezben (a lelátón az EFC és a KBSC korábbi tulajdonosa, Keller József is helyet foglalt) pályára lépő házigazdák ellen először kezdett a vendégeknél a szerb trió: Pavicsevics, Dobrics és Pavlov. Ebből is kitűnik, hogy Simon Antal a megszokott képest több helyen is változtatott az EFC kezdőcsapatán, amelynek célja egyértelműen a győzelem volt.

A mérkőzés krónikája

Nyitányként négy percen belül kétszer is földre került Szasa Dobrics, ám rosszabbul Preklet Csaba járt, akit Petr Knakal a KBSC 16-os vonalánál (!) rúgott nyakon. Szerencsére mindkét labdarúgó tudta folytatni a játékot az alaposan fellocsolt, így meglehetősen csúszós pályán, ahol több apró szabálytalanság tördelte a futballt. A 15. percben Bene és Sztankó öt és felesnél történt találkozása okozott apróbb riadalmat, de az esetleges 11-es nem jött szóba. Az első kapura lövésre a 27. percig kellett várni, amikor Josef Hamouz bedobása után Dusan Pavlov estében, 14 méterről célozta meg a bal alsó sarkot, ahol azonban Szabó Ádám útját állta a labdának. Védekezésben mindkét gárda jól oldotta meg a feladatát, a nézőket ez viszont aligha töltötte el elégedettséggel.

A 35. percben aztán a „semmiből jött” egy 11-es. Nyitrai Dávid jobb oldali beadása után Balog Zsolt rántotta le Bene Attilát a 16-oson belül. A büntetőt Horváth Szabolcs ballal a jobb felső sarokba bombázta, 1-0. A 39. percben Pavlov egyenlíthetett volna, ám a szerb támadó emelése 12 méterről fölé szállt. A hazai találat előtt hibázó Balog helyett a 40. percben Hrisztov lépett a pályára, aki azonnal sárga lappal kezdett, mert a cserét szabálytalanul végezték el a vendégek. A levonult jobb hátvéd posztját Preklet vette át, Hamouz pedig visszalépett bal oldali védőnek. Eseményből több nem jutott az első 45 percben.

Szünet után

Az 51. percben Farkas Ádám felívelt szabadrúgása után Knakal fejelte le a labdát az öt és felesnél, amelyet Szabó ölelt magához. Az egriek elszántságával nem volt baj, de a támadásépítés igencsak akadozott. A Barcika számára maradt a zárt védekezés és már az is tapsot érdemelt hazai részről, amikor Mbei 35 méterről rápuffantotta a labdát, amely 10 méterrel kerülte el a kaput. Az 58. percben Farkas Ádám újabb előreívelt szabadrúgása keltett zavart, de mivel Knakal csúsztatása nem talált újabb egri társat, így jöhettek a hazaiak. Dobrics és Mbei cseréje után Kovács Péter 24 méteres lövési kísérlete jelentett történést.

Ígéretesebbnek számított a Farkas Ádám előtt 72. percben adódott helyzet, amikor a középpályás Hrisztov begurítása után 17 méterről csúnyán fölé lőtt. Pavicsevics 18 méteres bombáját a 73. percben Szabó tolta szögletre, amelyből egy minutum alatt három is akadt, jelezve: nyom az Eger! Horváth Zoltán pályára küldésével Pavlov és Hrisztov után immár három egri csatár rohamozta a KBSC kapuját. Munkája azonban Sztankónak is akadt, aki a 80. percben Nyisalovits bal oldali ívelését követően Fehér Balázs 5 méteres fejesét fogta. A „fekete leves” azonban öt perc múlva jöhetett volna, de a Borbély lerántásáért megítélt 11-est Horváth Balázs kihagyta. Ez azonban Sztankót dicséri, aki vetődve hárította a hazaiak második büntetőjét. A 89. percben aztán Pavlov kihagyta a meccs helyzetét: Pavicsevics középre ívelését 7 méterről, hanyatt vetődve, jobbal a bal kapufa mellé lőtte.

Forrás: Heol.hu