Hiába játszott szinte végig mezőnyfölényben, egy találattal mégis alulmaradt az Egri FC Cegléden a labdarúgó NB II. Keleti csoportja 11. fordulójában.

Cegléd, 300 néző. V.: Szőts Gergely 7 (L. Tóth L., Berettyán P.).
CEGLÉD: Miski 6 – Robson 5, Buzás 6, Ladiszlai 6, Vincze 6 – Kenderes 5, Nagy L. 6, Odbrobéna 5, Farkas I. 5, - Koncz 6 (Fekete -, 75.), Balog Sz. 6 (Medgyesi 6, 52., Markó -, 90.). Vezetőedző: Ványi Zsolt.
EGER: Sztankó 6 – Preklet 5 (Hrisztov -, 79.), Knakal 6, Benke 6, Sallai 5 - Pavicsevics 5 – Hamouz 5,  Dobrics 5 (Bojtor -, 63.), Farkas Á. 5 - Horváth Z. 5 (Olasz -, 67.), Pavlov 5. Vezetőedző: Simon Antal.
Sárga lap: Sallai (34.), Farkas Á. (92.)
Szögletarány: 4 (-), ill. 12 (6)
Szabálytalanságok: 12 (7), ill. 21 (11)
Lesek száma: 3 (-), ill. 3 (1)
Kapura tartó lövések: 6 (2), ill. 4 (3)

Egy helyen változtatott az egriek kezdőcsapatán Simon Antal a Budapest Honvéd II. elleni találkozóhoz képest: Simeon Hrisztov helyett Horváth Zoltán kapott lehetőséget a játékra. Csapatkapitányként ezúttal is Petr Knakal vezényelte pályára a vendégeket, akik a váci siker után szezonbeli második győzelmük reményében kezdték a játékot az EFC vezetőedzőjének korábbi állomáshelyén.

A mérkőzés krónikája
6. perc: Az első kapura szánt lövést Horváth Zoltán követette el, aki 15 méterről ballal lőtt, ám a labda jócskán elkerülte Miski „ketrecét”.
12. perc: Dobrics indította kiváló labdával a középen egyedül kilépő Horváth Zoltánt, akivel szemben Miski 35 méterre a kaputól (!) találkozott. A hálóőr kézzel ért a játékszerhez, a játékvezető azonban továbbot intett. Ezzel azonban még nem volt vége a támadásnak, mert a menteni igyekvő hazai kapusnak újra a kezét érte a bőrgolyó a 16-oson kívül. A bíró sípja mégis néma maradt…
1-15. perc: Kezdeményezőbben és agilisabban játszott az Eger. A labdát a vendégek birtokolták többet és rendre a sokat mozgó Horváthot keresték elöl. A fölényt a négy szögletrúgás is ékesen jelezte.
18. perc: Dobrics 23 méterről eleresztett jobb lábas lövése alig kerülte el a felső lécet.
21. perc: Farkas Á. bal oldali beadás után a Horváth és Dobrics között helyezkedő Buzás kezéhez ért a labda a 16-oson beül. A sípmester ezt sem vette észre…
24. perc: Sztankónak akadt könnyű feladata, miután Farkas I. alapvonal közeli, bal oldali beadását követően Koncz fejelte a labdát gyengén a kapu felé.
30. perc: Koncz bal oldali szabadrúgását követően Balog Sz. 6 méterről bólintotta a labdát a kapu jobb oldalába, 1-0.
16-30. perc: Ahogy Kazincbarcikán, úgy Cegléden is a „semmiből jött” a hazaiak gólja. Az egrieket ez a találat is villámcsapásként érte: hiába játszottak jobban, ismét hátrányba kerültek.
35. perc: Farkas Á. jobb oldali szabadrúgását Pavlov csúsztatta tovább a kapura, ahol Miski nem tudta megfogni a pattanó játékszert. Nagyobb zavar mégsem lett, mert Knakal újrázást tisztázni tudták a hazaiak.
38. perc: Farkas Á. jobb oldali szabadrúgása után Hamouz csúsztatta a labdát kapura, amelyet Miski tolt a felső lécre, ahonnan a játékszer a szögletre került.
43. perc: Az erősen lesgyanús helyzetben kilépő Kenderes a bal oldalról jobbal, 18 méterről spiccelte magasan kapu fölé a labdát.

Második félidő
47. perc: Benke rövid felszabadítási kísérlete után Prekletről Balog Sz. elé került a labda, amelyet a hazai támadó azért nem tudott kapura lőni, mert Sallai becsúszva szerelte 13 méterre a kaputól. A kipattanó labdát Koncz 17 méterről vágta kapura, a játékszert Sztankó szögletre tolta.
52. perc: A megsérült gólszerző, Balog Sz. helyett Medgyesi lépett pályára.
55. perc: A csereember mindjárt gólt is szerezhetett volna, ám 13 méteres emelése a bal kapufa mellett egy méterrel hagyta el a játékteret.
58. perc: Vincze labdájával Medgyesi iramodhatott meg egyedül a jobb szélen. Az alapvonal közelből laposan középre passzolt, Preklet azonban tisztázott.
62. perc: Medgyesi újra csak veszélyt okozott a jobb oldalon, ahonnan néhány méteres labdavezetés utá kapura is lőtt, de labdát Sztankó a jobb sarok elől ki tudta ütni. Simon Antal reagált a bal oldal „ürességére”: Dobrics helyett Bojtort küldte a játéktérre.
68. perc: Koncz lapos szabadrúgással Kenderest játszotta meg, aki 13 méterről kapura lőtt, de Sztankó biztosan fogta a jobb lábas lövést.
72. perc: Hamouz jobb oldali beívelését követően Bojtor 5 méterről fejelt, ám a labda Miski kezében kötött ki.
75. perc: Az aktív hazai kezdés után az elmúlt félórában az EFC birtokolja többet a labdát. A fölény azonban meddő, miközben a ceglédiek egy-egy megugrása elsősorban Medgyesi révén mindig veszélyt jelent.
78. perc: Robson jobb oldali beadását Medgyesi 6 méterről estében küldte a labdát a kapu fölé.
80. perc: „Mocskos csaló, mocskos csaló” – szól a rigmus a játékvezetőnek, aki Medgyesi lesen történt kiugrása miatt állította meg a játékot. A sípmester a reklamáló ceglédi kispadról a lelátóra küldte Kecskeméti József pályaedzőt.
84. perc: Pavlov 15 méterről fordult kapura, ám jobb lábas lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.
87. perc: Hamouz jobb oldali beadására Hrisztov ugrott fel, öt méterről fejelt, de a labda jobb kapufa mellé szállt.
91. perc: Farkas Á. bal oldali szögletrúgása után Olasz 7 méteres fejes szállt a kapu fölé.