Bojtor lombozta le a lilákat
Írta: 666 - Dátum: 2011.11.02 16:07

Őszi második hazai győzelmét Bojtor László (képünkön) góljával aratta az Egri FC NB II-es labdarúgó-csapata, amely a Keleti csoport 8. fordulójából pótolt mérkőzésen az Újpest II. ellen nyert.

Kattints a részletekre!

Teljes hír

Egri FC - Újpest FC II.  1-0 (1-0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Eger, Szentmarjay Stadion, 200 néző. V.: Berényi Tamás 8 (Farkas B., Kovács P.).
EGER: Sztankó 0 - Preklet 6, Bíró 6, Katona 6, Sallai 6 (Debreceni -, 69.) - Hamouz 0 (Balog Zs. 6, 22.), Pavicsevics 0 (Fürjes 5, 27.), Farkas Á. 6, Bojtor 7 - Pavlov 6. Horváth Z. 6. Vezetőedző: Simon Antal.
ÚJPEST: Horváth T. 6 - Nagy J. 4 (Kocsis -, 67.), Horváth K. 6, Privigyei 6, Petrezselyem 5 - Üveges 5, Egerszegi 5, Bognár I. 5, Tóth B. 5 (Iflinger -, 56.) - Popovics 6 (Horváth R. -, 78.), Szabó B. 4. Vezetőedző: Szlezák Zoltán.
Gólszerző: Bojtor (1-0), a 37. percben,
Sárga lap: Szabó B. (48.), Üveges (64.), Pavlov (68.), Preklet (71.),
Szögletarány: 4 (3), ill. 5 (3)
Lesek száma: 8 (5), ill. 4 (3)
Kapura menő lövések: 7 (5), ill. 3 (1)
Szabálytalanságok: 13, ill. 21

A mérkőzés egy perces gyászszünettel kezdődött a hétfőn elhunyt Albert Flórián emlékére.
Az egrieknél a sérült Petr Knakal helyét Katona Attila vette át a kezdőcsapatban, Benke Viktort pedig a felépült Bíró Péter váltotta középső védőként. Az újpestieknél a fiatalok voltak a meghatározóak, az A-csapatból alkalmanként visszajátszó Balajti Ádámék ezúttal hiányoztak a liláktól.

A mérkőzés krónikája, 1. félidő

2. perc: Preklet jobb oldali beadására Bojtor érkezett a hosszú oldalon, ám 6 méteres lövése elkerülte a jobb kapufát.
9. perc: Hamouz egy pattanás után, 18 méterre a kaputól lövésre vállalkozott, a kísérlet egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
13. perc: Horváth Z. jobb oldali beadását Farkas Á. érkezett, ám a kaputól egy méterre Horváth T. vetődve elcsípte a labdát az egri középpályás elöl.
14. perc: Hamouz jobb oldali beívelésére Bojtor bátortalanul érkezett, így az újpesti hálóőré lett a játékszer.
15. perc: Farkas Á. 19 méteres szabadrúgása után Preklet 6 méterről sarkallta a labdát a kapu felé, amely a vendég hálóőr kezében landolt.
17. perc: Bal oldali szögletrúgás után Bognár 18 méterről lőtte a kapu felé a labdát, amely fél méterrel zúgott el a jobb kapufa mellett.
18. perc: Bojtor kiváló bal oldali beadását Horváth Z. 5 méterről fejelte kapura, ám a középre tartó bólintást Horváth T. biztosan fogta.
20. perc: Tóth B. futott el a jobb oldalon, ám Bíró beérte és becsúszva szerelte a 6 méterről lőni kényszerű játékost.
22. perc: Kényszerű csere történt a hazaiaknál, a fejsérülést szenvedett Hamouz helyére Balog Zsolt érkezett.
23. perc: Popovics 22 méteres bal oldali szabadrúgása a felső lécet érintve jutott a játéktér fölé.

27. perc: Újabb váltásra kényszerült Simon Antal: lábsérülés miatt a csapatkapitányi karszalagot viselő Csedomir Pavicsevics helyére Fürjes Ádám lépett a pályára.
31. perc: Farkas Á. alacsonyra sikeredett szabadrúgása Pavlovot azért megtalálta. A szerb csatár kapura fordult, ballal lőtt, a labda fél méterre a bal kapufa mellett Horváth T. kíséretében jutott az alapvonalon túlra.
33. perc: Popovics iramodott meg a bal oldalon, de Bíróék beérték. A kaputól 16 méterre azonban lőni tudott az újpesti játékos, akinek labdát Sztankó magabiztan ölelte magához.

34. perc: Pavlov csúszott össze Horváth T.-vel, de mindketten tudták folytatni a játékot.
35. perc: Pavlov újra „kapcsolatba került” Horváth hálóőrrel: az egri csatár 12 méteres lövését az ÚFC kapusa fogta.
37. perc: A hazai helyzetek végre góllá értek. Pavlov 6 méteres kísérlete még elakadt Horváthban, de a tovább guruló labda Bojtor elé került, aki 11 méterről ballal, a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-0.
39. perc: Balog Zs. nagyszerű indításával Bojtor léphetett ki, 12 méterről lőtt, ám a labdát „eltörte”, így az a kapu jobb oldala mellé perdült.

A szünetben kiderült, hogy Josef Hamouz enyhébb agyrázkódást szenvedett, míg Csedomir Pavicsevics rúgás miatti izomsérülésből adódóan kényszerült cserére.

Második félidő

48. perc: Popovics keresztbe ívelése után Nagy János egyből lőtt, a védő 13 méteres kísérlete elcsúszott a kapu előtt.
50. perc: Szabó B. szöveg miatt sárga lapja után gyengén helyezett Sztankó kapujára, ami az egri hálóőrnek nem okozott gondot.
51. perc: Horváth Z. visszagurítását a bal oldalon érkező Bojtor küldte erőteljesen kapura. A 19 méteres bombát Horváth T. ölelte magához.
54. perc: Üveges középről, 23 méterről tett úgy, mint a másik oldalon Bojtor. A zúgó lövést Sztankó fogta.
65. perc: Bojtor a félpályától vezethette a labdát a bal oldalon, 20 méterre a kaputól azonban elhamarkodta a lövést, a labda így messze és magasan elkerülte Horváth T. „ketrecét”.
67. perc: Újra Bojtor volt a főszereplő, akinek 14 méteres ballábas lövését Horváth T. ölelte magához a rövid saroknál. Ez már sokkal jobb próbálkozás volt, igaz, gól nem ért.
88. perc: Kavarodás támadt az újpesti kapu előtt, amelynek végén Preklet fordult kapura 6 méterről, a jobb lábas lövés a bal kapufáról vágódott a mezőnybe.

Az Egri FC a REAC elleni 1-0-ás sikert követően idei második hazai győzelmét aratta, a s 12. helyről előrelépett a 10. helyre.
Szombaton 13.30-tól a sereghajtó Vecsés látogat a Szentmarjay Stadionba.

Forrás: Heol.hu