Egri tévelygés a Nagyerdőben
Írta: 666 - Dátum: 2011.11.22 15:56

Válogatott szidalmakban nem volt hiány az Oláh Gábor utcai stadionban, amikor Koós Gábornak a játékvezető felmutatta a piros lapot.

Kattints a részletekre!

Teljes hír

Az egri játékos passz helyett cselezni próbált, de elvesztette a labdát, rögtön utána pedig egy pillanatra a fejét is, így Lucas akasztása (nem a bitóra) után a 82. percben ballaghatott le a pályáról. Az Egri FC sorsa akkora már rég eldőlt Debrecenben, így a nemrég felépült támadó – elnézés kérés utáni – távozása már nem befolyásolta a mérkőzés kimenetelét (3–0).

A döntőnek más számított a Hajdúságban, ahol a gyors hazai fiatalok először az 50. percben egy szöglet után vitték (Nagy)erdőbe vendégeiket. A balhátvéd Sallai Balázs akkor még aligha feltételezte, hogy a gondjára bízott területről kapott fejesgólt követően lesz még két olyan megmozdulása, amelyet később legrosszabb álmaiban sem akar felidézni. A bekkről két 11-est is befújt a síp mestere, így „Sala” nagyon messze került a vidám vasárnaptól. Egy emberen elverni a port azonban ehelyütt is badarság lenne. Annál is inkább, mert előzőleg Preklet és Knakal fejjel, Bojtor pedig lábbal sem tudott Malinauskas kapujába találni. Bűnbakok így akár ők is lehetnének, ám a felelősség most is közös.

Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy amikor az EFC hátrányba kerül, onnan nem tud már fordítani. Egyenlítésre (sőt a Békéscsaba ellen fordításra 0–1-ről 2–1, majd 2–2) még futja a csapattól (lásd: Nyíregyháza 1–1, Balmazújváros 1–1), ám arra már nem, hogy felállva a hátrány okozta pillanatnyi padlóra kerülésről, győztesen zárja az adott mérkőzést. A recept világos: vezetni kell, akkor nem lehet probléma, mint ahogy nem is fordult ilyen elő az ősszel. Amikor az első gólt Farkas Ádámék nevénél jegyezték, három egri pont lett a 90 perc vége. Ebből is látszik, hogy ez a nyár óta formálódó keret még nem alkot igazi CSAPATOT. Ennek kialakításához még akkor is több hónap szükséges, ha sztárok soráról lenne szó. Az egri állomány NB II-es igenis jó, és egyre inkább látszik a gárdán a Simon, Vojtekovszki páros edzői munkája, amely viszont csak akkor lehet igazán eredményes, ha valamennyi játékos többet ad ki magából, mint amit várnak tőle.

Hatvanhetes (tév)út

Vacogós vasárnap ingyenes meccsnézéssel. Debrecenben – félidei számolásunk szerint – 67-en éltek a lehetőséggel. Ehhez képest több tudósításban is 600 nézőt jegyeztek látogatóként.
A maradék 533 a szünet után jöhetett...

Ősszel egy mérkőzés még adott a bizonyításra. Szombaton a Mezőkövesd ellen akárhogy is, de előnyhöz kellene jutni. Utána lehetne követni a „hagyományokat”.

Forrás: Heol.hu