Reszkess Mátra csoport!
Írta: - Dátum: 2010.08.10 17:40
Újabb NB I-es focista Egerben. Mint azt az oldalunk a játékos lehetséges érkezését elsőnek jelezte, az 1977.02.05-én született Zováth János egy évre aláírt Egerbe. A jobb lábas középpályás 179 centi magas és 75 kg. 332 mérkőzésen szerepelt az NBI-ben ahol 5 gólt termelt. Az olimpiai válogatott kétszeres magyar bajnok (FTC) a nagyválogatott keretig is eljutott.
Isten hozott János!
Kattints a részletekre!

Teljes hír
Zováth János (Gödöllő, 1977. február 25. – ) magyar labdarúgó, jelenleg a Paksi FC játékosa, posztját tekintve középpályás. Többszörös utánpótlás válogatott.

A BVSC csapatában kezdte profi pályafutását, első NB I-es mérkőzését 1995. március 4-én játszotta, amelyet csapata 2–1-re elvesztett a Matáv Sopron ellen. Első NB I-es gólját a Stadler FC-nek lőtte.

2003 tavaszától az FTC játékosa, itt először tétmérkőzésen 2003. március 4-én lépett pályára a ZTE ellen 2–0-ra megnyert kupamérkőzésen. A 2003–2004-es szezonban 16 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, de gólt nem szerzett. A 2004–2005-ös UEFA-kupa csoportkörébe jutott csapat tagja is volt. 2004 telén közös megegyezéssel szerződést bontottak.

2005 tavaszán a ciprusi AÉ Páfosz játékosa volt, amely 12. lett a 14 csapatos bajnokságban és kiesett az élvonalból. Az egyik bajnoki mérkőzésen súlyos sérülést szenvedett, a támaszkodó lábára ráesett az ellenfél játékosa, emiatt elülső keresztszalag-szakadást szenvedett.

Ezután hazatért Magyarországra, régi csapatához, a Vasashoz. Az itt eltöltött egy szezon alatt 25 mérkőzésen lépett pályára, jelentős sikereket nem ért el, a kiesést is csak az FTC kizárása miatt kerülték el. Következő egyesülete az NB I-be akkor feljutott Paksi FC lett. Az itt töltött szezonokban stabil kezdőember volt a középcsapatnak számító együttesben, de különböző sérülések miatt többször is műteni kellett, így hosszabb kihagyásokra kényszerült.

Többszörös utánpótlás válogatott. Részt vett az 1997-es U20-as világbajnokságon, Argentína és Ausztrália ellen lépett pályára.

A felnőtt válogatottban nem szerepelt, csak kerettagságig jutott.
(wikipedia)