Noha toronymagas esélyesként érkezett Dunakeszire az éllovas Egri FC csapata, az együttes csak nehezen tudta érvényesíteni a papírformát az NB III. Mátra-csoportja kilencedik fordulójában.

Dunakeszi, 150 néző. V.: Bogár Gergő (Tóth I., Hornyák L.).
DUNAKESZI: Botlik - Kőszegi, Csitári, Gyetván A., Kőrösi - Krajcsek, Murányi (Lőrincz 84.), Madar T., Kákonyi (Kiss Á. 66.) - Leinweber, Rudolf. Játékos-edző: Lőrincz László.
EGER: Illyés - Debreceni, Káposzta, Kiskapusi, Busai - Zováth, Bezzeg (Kálmán 46.), Vén - Kotula (Aranyos 76.), Bardi, Hamar. Szakmai igazgató: László István.
Gólszerzők: Kotula (43.), Madar T. (75.), Bardi (88.).
Kiállítva: Krajcsek (2. sárgalap után a 74. percben).
Sárgalap: Káposzta (37.), Botlik (85.), Csitári (86.), Bardi (88.).

Vadonatúj, nevekkel ellátott kék mezben lépett pályára az Egri FC a hajdan szintén szebb napokat látott Dunakeszi Vasutas otthonában. A vendégek kezdőcsapatában újra feltűnt Bezzeg Tamás, aki sérüléséből felépülve a négy védő előtt kapott helyet. Meglepőnek számított Busai Barna bal hátvéd szerepköre, amelyre a sárgalapok miatt pihenő Szűcs Ádám kiesése miatt került sor. Favoritnak mindentől függetlenül az EFC számított, ám ez a játékban kezdetben nem mutatkozott meg. Sőt!

A hetedik percben Rudolf Máté emelésénél Illyés Dánielnek igencsak nyújtózkodni kellett, hogy a labda ne kerüljön a jobb felső sarokba. Az egriek nem kapták el a játék ritmusát, akadozott a gépezet, így egészen a 23. percig kellett várni arra, hogy Kotula révén gólszerzési lehetőséghez jusson a gárda. A rutinos támadó nyolcméteres lövését Botlik azonban hárította.

Több, bosszankodásra okot adó egri megoldás közepette a 33. percben Hamar Ádám ollózása vitt színt a mérkőzésbe. No meg két sárgalap, egy-egyes eloszlásban. A 37. percben a "kis Madar" - a debreceni Madar Csaba Tamás nevű öccsének - 24 méteres szabadrúgása zúgott el a bal kapufa mellett. Válaszként a 40. percben Vén szabadrúgása után Hamar hétméteres fejese szállt a kapufa fölé, majd jött az első egri gól. A 43. percben Debreceni, Bardi, Kotula összjáték végén utóbbi 15 méterről ballal a bal sarokba lőtt, 0-1.

Szünetben cserélt az Egri FC, Bezzeg helyére Kálmán lépett pályára, így immár négy vérbeli csatártól várhatták a vendégek szimpatizánsai az újabb találatot. Ehelyett folytatódott az, ami az első 45 percet jellemezte. A 69. percben aztán Bardi harcossága után Hamar nyolc méterről elgurított labdája a kapufáról pattant ki. Növelte a megyeszékhelyiek esélyeit, hogy a 74. percben Krajcsek Gergelyt második sárgalap után kiállította a játékvezető. Erre jött a fordulat, ugyanis egy perc múltán Madar Tamásnak a jobb oldalról, 22 méterre a kaputól elvégzett ballábas szabadrúgása a hosszú sarokban kötött ki, 1-1.

Görcsösen akart az EFC, de nem jött össze semmi a mieinknek, egészen a 88. percig. Akkor egy előre ívelést követően Bardi fordult le védőjéről, és 12 méterről ballal a bal sarokba lőtt, 1-2.

Nem tett jót a listavezető gárdának a Régió-kupa miatti pihenő, ugyanis az egriek ezúttal vérszegény futballt nyújtottak. A csapat erejét azonban jól mutatja, hogy a szerény teljesítmény ellenére ismét sikerült begyűjteni a három pontot.

Jók: Madar T., Leinweber, Rudolf, illetve Debreceni, Kiskapusi, Kotula, Bardi.

Lőrincz László: - A döntetlent tartottam volna reális eredménynek, de sajnos a körülmények ezt nem engedték.
László István: - A korábbiakhoz képest egy picit gyengébben játszott a csapat, de a gárda erejét mutatja, hogy újra sikerült kiharcolni a győzelmet.