Lapszemle
Írta: - Dátum: 2009.11.07 20:24

Kikapott az Egri FC, László a távozást fontolgatja

Debreceni kiállítása után tíz percen belül fordítottak a balassagyarmatiak Egerben, a labdarúgó NB III. Mátra-csoportja 11. fordulójában.

Teljes hír

Egri Futball Club – Balassagyarmati VSE 1–2 (1–0)
Eger, stadion, 100 néző. V.: Solymosi András (Bak B., Vígh-Tarsolyi G.).

EGER: Botló – Debreceni, Káposzta, Jeney, Szűcs – Siróczki, Busai, Gáspár (Mundi, 81.), Vígh, Balogh B. – Zsarnai (Érsek, 46., Veréb, 87.).

Vezetőedző: László István.

BALASSAGYARMAT: Földi – Balga (Benécs, 85.), Gaál, Udvari, Zolnyánszki – Duba, Schuchmann, Mohácsi (Murányi, 88.), Székesi – Széles, Bánáti (Smiknya, 36.).

Edző: Nagy Tibor.

9. perc: Siróczki bal oldali szögletrúgása után kavarodás támadt a gyarmati kapu előterében. A labda Gáspár elé került, aki 12 méterről, jobbal a hálóba lőtt, 1–0.
56. perc: A kapura törő Széles buktatásáért megítélt 17 méteres szabadrúgást Mohácsi jobbal a háló jobb oldalába csavarta, 1–1.
63. perc: Schuchmann bal oldali beívelése után Smiknya 6 méteres fejesébe Botló még bravúrral beleütött, de a labda a kapufáról a kapuba pattant, 1–2.
Két műesésért már a 8. és a 12. percben sárga lapot kaptak a gyarmatiak, míg az egriek a köztes időt gólszerzésre fordították. A vezető találat mellett a 38. percben még egy, a kapu mellett nem sokkal elsuhanó Debreceni lövés jelentett eseményt az első félidőben.

Az előny birtokában sem lehetett elégedetett László István, amire bizonyíték, hogy a keveset mutató Zsarnai helyett Érsek folytatta a második játékrészben. A 47. percben aztán Széles jelezte, hogy nem adta fel a küzdelmet a nógrádi egylet, a támadó 12 méteres lövését azonban Botló kiütötte. Nem úgy az 56. percben Mohácsi szabadrúgását, amelyet Debreceni piros lapot érő szabálytalansága előzött meg.

Az emberhátrány újabb hat minutum elteltével gólhátrányt is jelentett az EFC-nél. Az egyenlítésért azonban mégis csupán az utolsó tíz percben tett látványosan a házigazda, ám Vígh és Siróczki kapu elé ívelt szabadrúgásai után csupán veszély keletkezett az ötösnél, újabb találatot nem tudtak elérni Balogh Balázsék.

A pontokat így a szervezetten futballozó balassagyarmatiak vitték magukkal, ám a csapatát végig lelkesen buzdító Agria Ultras szurkolói csoport tagjai ezzel együtt is megtapsolták kedvenceik teljesítményét.

Kiállítva: Debreceni (buktatásért) az 54. percben.
Jók: Jeney, ill. Gaál, Udvari, Schuchmann, Duba, Mohácsi.

László István: – Egész félévben az a jellemző, hogy valami hiányzik a csapatból. Át kell értékelni az új igazolásokat, mert mentálisan rossz társaság jött össze. A jövő héten egyeztetek a szponzorokkal, és ha szükséges, természetesen átadom a helyem másnak, aki talán többet képes kihozni az együttesből.

Nagy Tibor: – Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs lesz, mert az Egert szervezett, jó csapatnak tartom. Szerencse is kellett, hogy elvigyük mindhárom pontot.

Forrás: Heol.hu