Az Egri FC-ről írták
Írta: - Dátum: 2009.11.09 10:23
Idénybeli negyedik vereségét szenvedte el az Egri FC az NB III-as pontvadászatban. A Balassagyarmati VSE, Debreceni Dávid kiállítása után a második félidőben megfordította a mérkőzést.
Kattints a részletekre.

Teljes hír
Az eltiltott Hompoth Balázs nélkül vágott neki a 11. forduló mérkőzésének László István csapata a találkozó előtt az ötödik helyen álló Nagy Tibor irányította Balassagyarmat ellen. Egy félidőn keresztül minden jel arra utalt, hogy az Egri FC, győzelmével ismét csatlakozhat az élmezőnyhöz. Három ponttal akár a negyedik helyre is ugorhattak volna Siróczki Gergőék.
Hazai szempontból remekül indult a meccs, a szezon során már nem először pontrúgásból veszélyeztetett az Egri FC. Jobb oldali szögletet követően nem sikerült felszabadítani a gyarmati védőknek, a labda Gáspár Renátó elé került, aki igazítás után nagy erővel a hálóba vágta azt (1:0). Ezzel gyakorlatilag el is lőtte puskaporát az Eger, Földi kapusnak egyedül Debreceni lövésénél volt még oka némi aggodalomra. A Balassagyarmat Bánáti révén lesgólig jutott, de a támadásaikra jellemző, hogy a legveszélyesebb Schuchmann kísérlet is méterekkel kerülte el a kaput.
A szünetet követően magukra találtak a vendégek, Széles helyzeténél Botló még bravúrral menteni tudott a 49. percben, négy perccel később Mohácsi szabadrúgásánál viszont már ő is tehetetlen volt. Súlyosbította a helyzetet, hogy a gólt megelőzően, az utolsó emberként szabálytalankodó Debreceni Dávidot kiállította a játékvezető. A csereként beállt Smiknya fejesével a vezetést is átvették a nógrádiak, a létszámhátrányban játszó Eger akcióból már nem tudott veszélyeztetni. Vígh Ferenc szabadrúgása után még kétszer volt esély az egyenlítésre, de a kapufa is a legbátrabb város csapatát segítette.
Winner Sport NB III Mátra-csoport
11. forduló

Eger, Városi Stadion 100 néző
V.:Solymosi (Bak, Vígh-Tarsolyi)
Egri FC: Botló – Debreceni, Káposzta, Jeney, Szűcs – Busai, Gáspár (Mundi), Siróczki, Vígh, - Balogh, Zsarnai (Érsek, Veréb) Edző: László István.
Balassagyarmati VSE: Földi – Balga (Benécs), Gaál, Udvari, Zolnyánszky – Schuchmann, Székesi, Duba, Mohácsi  (Murányi) – Széles, Bánáti (Smiknya) Edző: Nagy Tibor.
Gól: Gáspár 9' ill.: Mohácsi '53, Smiknya '60
Sárga lap: Érsek ill.: Gaál, Duba, Széles
Kiállítva: Debreceni '52.
Mestermérleg:
László István: Valami hiányzik a csapatból, ez az egész évre jellemző. Át kell értékelni az igazolásokat, mert egyértelműen rossz volt, egy mentálisan rossz társaság jött össze. A nagyobb akaraterővel rendelkező csapatok maguk alá gyűrnek bennünket. Az igazolásokkal kapcsolatban én döntöttem, vállalom érte a felelősséget. A héten egyeztetünk a szponzorokkal, ha szükség van rá, átadom a helyem.
Nagy Tibor: Tudtuk, hogy nehéz lesz, mert az Eger szervezett, jó csapat. Rossz periódusban voltunk az elmúlt három héten, a szerencse is kellett a három ponthoz.

Forrás, kép: Egriszín