Magyar Kupa beharangozó!
Írta: - Dátum: 2010.08.05 21:48

Az Egri FC a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei MVSC-MÁV TISZAVAS csapatához látogat a Magyar Kupa országos táblájának az első fordulójában. A Borsodi gárda az előző bajnokságban a Borsod megyei első osztályban szerepelt ahol a 18 csapat közül a 13. helyen végzett. A 34 mérkőzésből 13-at megnyert 4-et hozott döntetlenre és 17-szer kapott ki. A 65 kapott gólra 53-al válaszoltak. A megszerzett 43 pontjukból 26-ot szereztek hazai pályán. Azt hiszem nem vagyunk nagyon elfogultak, ha szerintünk simán kell hoznia csapatunknak ezt a mérkőzést.

Kattints a részletekre!


Teljes hír

Miskolci VSC

Csapatadatok:

Teljes csapatnév: Miskolci Vasutas Sport Club

Alapítva 1911. december 9.

Stadion Kubik, 3530 Miskolc, Csokonai. u. 3 tel. + 36 46 357-578

Vezetőedző Kapitány Béla

Elnök Illyés Miklós

Bajnokság Borsod-Abaúj-Zemplén megye I.

A vasutas fiatalok Miskolcon, 1911. december 9-én a MÁV-műhelyi étteremben határozták el önálló sportegyesület létrehozását. A Miskolci Napló című helyi lap tájékoztatott az eseményről és jelezte, hogy a labdarúgáson kívül további sportágak bevezetését és elterjesztését is célul tűzték ki. A könyvtári kutatásokból előkerült jegyzőkönyv tanúsága szerint az egyesület címe: „Miskolczi Vasutas Sport Club” volt, Miskolcz székhellyel, és a sötét-pirost jelölték a klub színeként. (Ezt később zöld-fehérre változtatták).

Az alapítás óta eltelt több mint kilenc évtized során igen sok kitűnő sportoló ,sportvezető, edző ténykedett az eredmények gyarapításában. A politikai, társadalmi változások az egyesületet sem kerülték el, egy ideig működésében is akadályozták, de a második világháború utolsó hónapjaiban újraalakították. A múlt század második felében olimpikont is adott, a nyolcvanas évek elején világbajnoki sikernek örvendezhetett a klub közönsége. A labdarúgócsapat egy évi az élvonalban játszott, a női kézilabdázók a megyében elsőként országos csapatbajnokságot szereztek. A röplabda szakágban mindkét nem képviselői ott voltak a legjobbak pontvadászatában.

A Miskolci VSC szakosztályai közül legelőbb, az alapítással egyidőben a labdarúgó, egy évvel később az atlétikai szakosztály hallatott magáról, aztán a birkózó, úszó, céllövő, a tenisz, az ökölvívó szakosztály alakult meg. Az evezős szakosztály 1934-ben, a kerékpár- és tornasport kedvelői 1935-ben jelezték létüket.

A múlt század második felében a Tiszavidéki Vasúttársaság nagyarányú vasútépítési munkálatokat végzett Miskolcon. Az építkezéshez szükséges téglát a mai Tiszai pályaudvar melletti területről kitermelt agyagból gyártották – hatalmas agyaggödröt, úgynevezett „kubikgödröt” hagyva maguk után. Később, a már a századforduló után épülő két vasúti híd felüljáróihoz is innen hordták a földet, ezzel tovább növelték a gödör méretét.

A MÁV igazgatóságának hathatós támogatásával a régi pálya területén 1931-ben megépítették a most is létező sporttelepet (80 méternyi betontribün, hat teniszpálya, céllövő pálya, futballpálya, 400 méteres futópálya). Később a teniszpálya területén telente korcsolyapályát létesítettek, amelyek a téli estéken zsúfolásig megteltek.

Az utolsó nagyarányú korszerűsítés a labdarúgók NB I-be kerülésének évében (1958) került sor. Betonaljakból 2961 méter hosszú körlépcsőt építettek, három melléképületet emeltek, 22 ezerre emelték a nézőtér befogadó képességét. 1959. január 17-én volt a korszerűsített MVSC sportpálya hivatalos, műszaki átadása. Az előbbiek mellett röplabda- és kézilabda-kispályák épültek, bitumenborításuk 1982-ben készült el. Az épületkomplexumban két korszerű tornacsarnokot és kajak-kenu tanmedencét létesítettek a sportolók versenyekre való felkészülési lehetőségének biztosítására.