Értékelés szurkolói szemmel
Írta: 666 - Dátum: 2019.09.11 16:55

Kérésemre, a DVTK II elleni mérkőzést megtekintő T. László szurkolótársunk értékelte a látottakat.

Kattints a részletekre!

Teljes hír

Kíváncsian, azonban kissé hitehagyottan indultam Diósgyőrbe vasárnap.

A játék eddig sem kápráztatott el, a hétközi bejelentés értelmében a csapatunk ugyanakkor edző nélkül készült a testvérháborúra, a másik oldalon pedig a válogatott szünet és a hazaiak nagy csapatának új mestere miatt valószínűleg visszajátszókkal felálló egylet…

Nem túl jó előjelek, még ha persze tudom is, hogy a csapat mellett ott van Szakál Csaba és Harmati Péter, no és ha ki is derült a meccs előtt, hogy nem sok visszajátszó kapott szerepet a hazaiaknál.

Sajnos a játék és persze az eredmény igazolták félemeimet. A mieink igazi meggyőződés nélkül, enerváltan, kissé céltalanul futballoztak. Az első félidőben Nacsa nagy védései tartottak életben minket, de a félidő végére így is jött a második hazai találat… A második etapban (miként egyébként az elsőben) ritkán jutottunk el az ellen kapuja elé, akkor is rendre rossz megoldást választottunk. Közben a kis-diósgyőr is elszórakozott néhány helyzetet, de ez belefért, látható volt, hogy mieink, ha reggelig játszanak sem rúgnak gólt. Nem volt jó nézni Farekék vergődését. Az eddig csupán két gólt szerző sereghajtó nekünk kétszer is betalált, de lehetett volna 5 vagy 6 is!

Ami ennél bántóbb volt, hogy a csapat kissé magára hagyta vezetőjét! Azt hiszem, Harmati Péter nem ezt érdemli. A képességek adottak, azonban fegyelemmel és lelkesedéssel sok minden pótolható. Kimondom: egyes játékosok pocsékul teljesítettek. A védelem átjáróház volt, egyedül Gajdán láttam, hogy szeretné bizonyítani, hogy jó döntés volt leigazolása. Középpályánk szinte nem volt, az ESMTK ellen jól teljesítő Vitelki ismét „betlizett”, csatárainktól meg magam nem is vártam többet.

Remélem, télen az egri mezt nem érdemlő játékosoktól megválunk. Persze addig is jó lenne gyűjtögetni a pontokat. Ezzel a kerettel és ezzel a mentalitással nem sok jót várhatunk.

Szurkolok az új edzőnknek, hogy kapja össze annyira a magát többre értékelt játéksok seregét, hogy csapat legyen belőle, amely valahogy kiszenvedi a bent maradást. Remélem, ebben Vaskó Tamás is segítségére lesz majd.

Sajnos a csapat összetétele jól mutatja Klink mester szakértelmét…. Ha a fiúk nem szeretnék, hogy az őszi utolsó fordulókban csak 10-15 hozzátartozó szurkoljon nekik a stadionban, akkor ALÁZAT, FEGYELEM, ELSZÁNTSÁG KELL!