Szurkolói szemmel
Írta: 666 - Dátum: 2022.01.16 19:16
T.László szurkoló társunk jelen volt az első felkészülési mérkőzésen, amiről a véleményét a részletekre kattintva olvashatjátok el.

Teljes hír

Röviden: első meccsnek nem volt rossz. Kicsit hosszabban: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei I osztályt magabiztosan vezető ellenfél ellen viszonylag magabiztosan, 3 góllal sikerült nyernünk úgy, hogy hellyel-közzel a játék is rendben volt. Persze ettől több kell majd, de hát az alap csapatból is hiányoztak, hiszen több próbázó is szerephez jutott, így a két félidőben szinte két különböző csapat játszott egri mezben és így azért nem olyan könnyű. Elsősorban nem is a már jól ismert játékosainkkal szeretné most foglalkozni, hanem azokkal akik próbajátékon vettek részt, akik ha meggyőzik a szakmai stábot, tavasszal talán bajnoki meccseken is segíthetik az ESE-t. Előre jelzem, egyikük sem ügyetlen, többségük igen fiatal, így akár sokra is vihetik még, kérdés azonban, hogy rövid, vagy középtávon segítség-e a hírek szerint az Nb 3 középmezőnyébe igyekvő csapatunknak. Véleményem személyes vélemény, ami ennél fogva szubjektív, így akár el is térhet a vezetőkétől.

Fedisinivec Eduárd. Nehéz a mai meccs alapján megmondani, hogy segítségünkre lehet-e. Az első félidőben – egy jó kifutást leszámítva – nem sok dolga volt. A másodikban már inkább próbára tették, amikor egy sárgát érő rossz ütemű kimozdulás mellett több labdát húzott le jól, de néhány apróbb pontatlansága is volt. Mindenképp több, a kapunkat érdemben is veszélyeztető ellenfél elleni meccs kellene ahhoz, hogy meggyőződjük valós tudásáról. Ezzel együtt – már csak azért is, mert tisztában vagyok képességeivel – Nacsa Petinek személy szerint jobban örülnék.

Medveczki Máté: Kicsit furcsa, de hasonló megállapítás tehető róla is. Néhány egész ígéretes megmozdulása mellett több ízben is hibázott, vagy indokolatlanul késlekedett. Mocorog benne valami, de hogy ez elég-e ahhoz, hogy itt maradjon, kérdéses.

A támadó sorban két próbázó volt, az egyikük – talán az ígéretesebb is – Batta Gergő. Jóban van a labdával, és ötletesen is játszott, azonban a befejezéseknél rendre hiba csúszott játékába. A távozó támadóinktól több spiritusz látszott benne és talán ha összeszokna a többiekkel…

Berki Péter is igyekezett, de hát a támadót a gól, gólok minősítik, amit sajnos neki sem sikerült elérnie, igaz, csupán egyetlen félidő jutott számára. Mégis talán kevésbé volt feltűnő, meggyőző a játéka, mint Battáé.

Rébék Richárd és Dobler Szabolcs a második félidőben kapott lehetőséget, amivel – véleményem szerint – nem biztos, hogy megfelelően éltek is. Fiatalok, előttük a lehetőség, de nem gondolom, hogy jelen „állapotukban” számunkra erősítést jelentenének.

Összességében legalább elmondhatjuk, vannak kiszemeltek. Szilárd meggyőződésem azonban, hogy érdemi előrelépés is csakis akkor lehet, ha legalább 2-3 ebben az osztályban – de akár magasabban is – bizonyított, tapasztalt játékos is jönne. E nélkül az érdemi előrelépés, mint terv csupán lózung anélkül, hogy valós akarat állna mögötte. Nem úgy néz ki, hogy a tulajdonos ettől feltétlenül többet akar. Bennmaradáshoz talán elég, többhöz nemigen. Itt a lehetőség, hogy rám cáfoljon az, akiről azt sem tudjuk, ki ő…..