A TACHION SZERKEZETE
 

   Képezzük le egy tachion jövõterét egy véges tartományba. Mivel az idõ a jelenponton keresztül kiáradva hozza létre a múltteret, a jövõteret a jelenpont belsejében, annak képzeletbeli felnagyításával ábrázolhatjuk. Ekkor a pont egy körnek felel meg, amelynek szélérõl, a peremérõl, azaz a jelenbõl nézünk befelé a jövõbe, amely a kör középpontjából áramlik kifelé.

   Ez a jövõtér azonban struktúrálisan eltér a külsõ múlttéritõl. Míg a múltteret alkotó eseményhorizontok egymástól való távolsága (álló forrás esetén) azonos, tehát a jelentõl távolodva nem változik, addig a jövõtéri hullámok befelé, a távoli jövõ felé egyre sûrûsödnek. Az eseményhorizontok egymástól való látszólagos távolsága hiperbolikusan csökken, ami egy reciprok sorozattal írható le.
   Az eseményhorizontok sugara a jelenkör középpontjától: 1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5... 1/n lesz.
   A tachion idõegységenként 90°-ot fordul a mozgástengelye körül, mert a bindu felületén az áramló idõnek egy teljes körbeforduláshoz 4 részfordulatot kell megtennie: kettõt a felület relatíve külsõ, kettõt a felület relatíve belsõ oldalán. Részletesen kifejtve ezt lásd: A bindu topológiája címû írásomban, a létfilozófia rovatban.
   Ha a jövõtéri hullámok leképezésekor kapott hiperbolát elölrõl nézve leképezzük a komplex síkra, a rendszer 90°-os forgásával együtt, akkor egy hiperbolikus spirált kapunk. Ennek komponensei viszont összeadhatók, és ekkor az alábbi érdekes eredményekre jutunk.:

   A függõleges komponenseket összeadva: 1/3-1/5+1/7-1/9+1/11... = pi/4 !!!
   A vízszintes komponenseket összeadva: 1/2-1/4+1/6-1/8+1/10... = ln gyök2 !!!

   Ha ezt a két számot egy komplex számként kezeljük, akkor az ln gyök2 lesz a valós, a pi/4 pedig a képzetes szám. Alkalmazva rájuk az exponenciális függvényt (ex) egy forgó exponenciális spirált kapunk, vagyis ezt látja a koordinátarendszer origójában lévõ szubjektum.: A világ forogni látszik körülötte. Ezért mondjuk azt az egoistára, hogy azt képzeli, körülötte forog a világ?!

   További következménye mindezeknek, hogy a szubjektum számára a logaritmikus csillapítás miatt (lásd: az emberi érzékszerveket: szem, fül) a valóság nem tapasztalható meg olyannak, amilyen. Ugyanis az ex függvény miatt az objektív valóság leképezõdése a szubjektív számára egyre nagyobb eltéréseket, különbségeket eredményez. Vagyis a valóság tulajdonképpen megtapasztalhatatlan a szubjektumok, a benne lévõ és azt alkotó, fenntartó tudati halmazok, illetve az idõforrások számára.
   Lássuk ennek következményeit.:
 

ÍGY LÁTJUK A VILÁGOT
 

   Az objektív világ az, ahogy egy szubjektív világ kívülrõl látszik. A szubjektív világ az, ahogy én, mint szubjektum látom az objektív (-nak tekintett) világot. Ez azt jelenti, hogy én objektív világnak látom a körülöttem lévõ többi szubjektív világot is, akik szintén objektívnak látnak engem. Ennek folyamata: objektív -> szubjektív -> objektív -> szubjektív -> stb. a végtelenségig.
   Az egymással való kommunikáció (kölcsönhatás), információ csere miatt a valóságról való információink az átviteli késedelem és az információvesztés, torzulás és szûrés miatt folyamatosan változnak. Az én szubjektív világom az objetív világ leképezõdése. Amikor ezen tudásomat átadom valaki másnak, az õ számára ez szubjektív információ lesz az objektív világról. Így az információk folyamatos torzulását észleljük, vagyis a valóság változni látszik körülöttünk.

   Most terjesszük ki ezen felismerésünket az idõ áramlási szerkezetének vizsgálatára!

   Másoknak a múlttere alkotja az én jövõteremet bennem, ahogy engem elér, mert én, mint jelen és múlt ebbõl táplálkozom. Az én múltterem pedig másoknak lesz a jövõtere, abban a formában, ahogy és amikor majd el fogja õket érni (és hatást gyakorol rájuk).
   Mivel az én (a jelen) múltterem egységnyi (emanációs) sebességgel árad ki belõlem, ezért azt normál körülmények között nem látom, nem észlelem (RV<1). Látom viszont a jövõmet, ami folyamatosan közelít, árad felém. Ez a beáradás a jelenpontba egyben azonos az összes többi idõforrás által kibocsátott múltterekkel, vagyis ami másoknak a múlt, az nekem a jövõ (és fordítva).
   Ennek következtében a létezés minden pillanata egy idõvisszacsatolást alkot önmagában, vagyis mindenki megszüli önnön múltját és jövõjét a jelenbõl. Az idõvisszacsatolás egyben információ visszacsatolódás is, méghozzá szuperponáltan, vagyis egyre halmozódik a rendszerben az információ, a végtelenségig.
   Mi következik mindezekbõl? Az, hogy csak a jelen van. Csak õ képes bármit is csinálni a múlttal és a jövõvel, változtatni a rendszer állapotán. A múlt és jövõ csak a jelenben változtatható meg, annak mozgatásával (a többi jelenforráshoz képest). A létezés tehát egy önmagába zárt (hermetikusan) és önteremtõ, önkeltõ megnyilvánulás.

Készült: 2000.05.05.

Vissza a tartalomhoz