Motto : "Ami létezik, az létező."
 

2. A LÉTEZÉS - AZ ELSŐ DIMENZIÓ
 

   Egy (létezõ) Világban mindig van egy ok-okozati rendszer, ami a Világ konzisztenciáját biztosítsa. Ez az ok-okozati rendszer különíti el a Valamit térben és idõben, hogy az mindenütt és minden pillanatban konzisztensnek látszódjon.
   Legyen a Valaminek két szubjektív vetülete: a Létezõ, mint objektum és a Létezés, mint folyamat, függvény vagy reláció. A Létezés és a Létezõ együttes meghatározása: Ami Létezik, az Létezõ. A Létezési reláció a legegyszerûbb olyan ok-okozati rendszer kialakítását teszi lehetõvé, amely nem igényel további magyarázatot, hiszen a Létezés definíciója egyértelmûen megmutatja, hogy önmagán (a Létezõn) kívül mást nem tételez fel.
   Matematikailag tehát a Létezés az identikus leképzésnek felel meg. Mivel az identikus leképzés modell független, ezért a leképzés argumentuma lehet akár önmaga is, mint függvény elem. Ezáltal az identikus leképzés önmagával is definiálható. Természetesen ez
egy rekurzív definíció:

l := L -> L , ahol 'l' (Létezés) és 'L' (Létezõ) azonos

   A tudomány nem engedi meg a rekurzív definíciók jelenlétét. A tudomány viszont csak akkor lép életbe, ha már egy konzisztens (logikailag feltárható) Világban vagyunk. Még nem vagyunk ott, tehát a rekurzív definíciók megengedettek.
   A Valaminek tehát egy szubjektív felbontása a Létezõ-Létezés páros, amely olyan konzisztens ok-okozati rendszert definiál, amely minden más konzisztens ok-okozati rendszernek az alapja. (Identikus leképzés minden rendszerben értelmezhetõ.) Ez a étezési rendszer megtalálható a Nézõpont-Világ felbontásban is, ahol a létezés helyett az érzékelést használtuk. Mindkét kifejezés az identikus leképzést jelenti a történetben. A Nézõpont-Világ felbontás tehát a definíció értelmében minden esetben egy konzisztens
ok-okozati rendszert alkot, ahol a Nézõpont a Létezõ, a Világ a Létezés: A Világ Létezik (folyamat) a Létezõ Nézõpont (alany) számára.
   A Létezési hurok, amely a Létezõt a Létezõbe képzi le egy ciklikus rendszert eredményez objektívan. De szubjektívan egy lineáris (sorrendi) rendszert ad, amely a Létezõbõl - a Jelenbõl - két irányban iteratívan generálható. A szubjekív megkülönböztetések alapja, a Jelenhez viszonyított periódus szám, amely segítségével a Létezõk indexelhetõek - sorrendbe állíthatóak:
   Mivel L -> L igaz és L0 (Jelen) azonos L-lel ezért létezik olyan L1, hogy L0 -> L1. Mivel L1 és L0 azonos és L0-nak van L1 rákövetkezõ eleme, ezért L1-nek is van L2 rákövetkezõ eleme. A gondolatot tovább folytatva valamennyi 'i' természetes számra Li elõállítható (L0,L1,L2,L3,...).
   Mivel létezik olyan L1, hogy L0 -> L1 igaz és L0 azonos L1-gyel, ezért létezik olyan L(-1), hogy L(-1) -> L0. Mivel L(-1) és L0 azonos és L0-nak van L(-1) megelõzõ eleme, ezért L(-1)-nek is van L(-2) megelõzõ eleme. A gondolatot tovább folytatva valamennyi 'i' negatív egész számra Li elõállítható (L(-1),L(-2),L(-3),...).
   Ezzel valamennyi egész 'i' -re Li-t (...,L(-2),L(-1),L0,L1,L2,...) elõállítottuk. A Létezõt Pontnak, a Létezést Élnek modellezve a szubjektív modell egy Létezési-Szálat ad. A Létezési-Szál a Világ Elsõ dimenziója.
   A szál aktuális irányához képest a fenti módszerhez hasonlóan egy másik - ellentétes irányú - szál is levezethetõ. Ennek a neve Anti-Világ. Mivel a Létezõ és a Létezés egy fogalomnak a szubjektív felbontásai, ezért ezek felcserélhetõek. A felcserélt elemekkel
megvalósított világ(ok) neve a Duál-Világ. A Létezési-Szál Duál-Világát úgy lehet megkonstruálni, ha a Létezési-Szálban ilyenkor minden pontot élre és minden élt pontra cserélünk. A konstrukció eredményeként belátható, hogy a Duál-Világ is egy
Létezési-Szál lesz.
   A létezési folyamat a jelenbõl állítható elõ kétirányban, de szubjektívan úgy látszik, hogy a létezés a Múltból (negatív indexû Létezõktõl) a Jövõ (pozitív indexû Létezõk) felé áramlik a Jelenen (nullás indexû Létezõn) keresztül. A létezés tehát objektívan a jelenbõl generálódik két irányba és nem a múltból a jövõ felé, ahogy az a szubjektívan látszik.
   Ha L0-t Atyának, L1-et Fiúnak és a Létezést Szentléleknek nevezzük, akkor igaz az alábbi kijelentés:
   Az Atya a Fiút a Szentlélek által teremti/élteti/létezteti úgy, hogy ezek hárman egyek. Így már érthetõ, hogy mire utalhattak a Bibliában a fenti kijelentéssel...

Következõ fejezet