SOLARIA HATÁRÁN INNEN ÉS TÚL

1. kép - A Naprendszer bolygópályái.

1. A terembúra

A magyar parafelderítõ sámánok beszámolóiból tudjuk, hogy a Naprendszert egy rugalmas felületû, áthatolhatatlan védõpajzs, dimenzióbuborék övezi, mely a Plútó pályavonalán túl húzódik. Terembúrájának is hívjuk, mivel elválasztja a benti három dimenziós téridõt a kinti négy dimenzióstól. Ezt a Solariát fenntartó istenségek mûködtetik hosszú évmilliók óta, s feladata igen sokrétû.
Visszatartja a test nélkül bolyongó (bilokációt végzõ vagy halott) lelkeket, mint valami kerítés, s egyben megakadályozza, hogy idegen lelkek hatolhassanak be ide. Megfogja a nekirepülõ kisebb porszemeket, aszteroidákat, üstökösöket, létrehozva ezzel az Oort-felhõt a dimenzióhatárnál. Valószínûleg ûrhajók, ûrszondák számára is áthatolhatatlan mindkét irányból, mert nemcsak a térben, hanem a nemtér-nemidõ felöl is szigeteli a rendszert, megakadályozva a beugrást az õskáosz irányából.
Jelentõs mértékben tompítja a kintrõl érkezõ fényt, s emiatt sötétnek látjuk a kozmoszt magunk körül, vagyis ez okozza az Olbers-paradoxont. Mindkét irányban szûri a gravitációs hullámok információs hatását, részleges árnyékolóként akadályozva a telepatikus kommunikációt a kinti civilizációkkal és rontva a csillagközi távolbalátás hatékonyságát. Ennek fõ célja az, hogy az emberiség primitív, kollektív telepatikus zsibongása ne zavarja a környezõ fejlettebb világokat és õk se tudjanak ránk hatni. Egyfajta információs karantén és szeparátor, amely benntartja a hülyeséget és kizárja az okosságot, védve ezzel a kintieket és a bentieket egymástól.
Védi a Naprendszert a 4D-s téridõnek azon tulajdonságaitól, melyek a 3D-s anyagok szerkezetét módosítják. Ilyen például az a jelenség, hogy 4D-ben az elektromosan vezetõ anyagok szigetelõvé válnak. A 4D-s hatásokat produkáló földönkívüli ûrhajók hajtómûveinek közelében ezért állnak le a mi elektromos rendszereink a gépkocsimotortól a számítógépekig. Sõt, az emberi test izomzatára is bénítóan hat mindez, bár a szívmûködés és a légzés nem áll le (szerencsére).
A térbúra határsávként funkcionál, ellenõrizhetõvé téve a csillagközi ûrforgalmat. A buborékon több helyen átjárók, kapuk mûködnek óriás ûrállomások formájában. Ezek nagysága emberi léptékkel mérve óriási és közvetlenül a határon belül keringenek a Nap körül. Nem tudjuk hány van belõlük és hogy néznek ki, pontosan mi található a fedélzetükön. Mindössze egyrõl vannak részletesebb információink.
A Grál nevû térállomás szabályos kocka alakú, élhosszúsága 800 kilométer és az északi Sarkcsillag irányában található. Fedélzetén minimális emberi õrszemélyzet dolgozik és számos android. Hangárjaiban ezerszám parkolnak a fenntartási rendszer flottájához tartozó hadihajók, a vadászgépektõl a több kilométeres csatahajókig. A Nap felé nézõ oldala koromfeketének látszik az álcázás miatt, hogy távcsövekkel, radarberendezésekkel ne lehessen felfedezni a Földrõl. A belsejében a közlekedést vasútvonalak könnyítik meg.
A határõrállomások nemcsak a külsõ támadásoktól és illegális behatolóktól védik a rendszert, hanem lokális, tematikusan csoportosított akasha eseménytárakként is mûködnek, nyomon követve és rögzítve a buborékon belül történteket kronovizorjaikkal.
A buborékot megközelítõ lélek számára a fal egy szürkés színû, rugalmas, gumiszerû hártyának mutatkozik, amely visszalöki a nekiütközõ lelket. Ha erõvel próbál rajta áthatolni valaki, elkezdi fázisában tolni a belsõ, ciklikus idõforrás rendszereinek önkeltési ritmusát, ami nagyon kellemetlen élmény és mindenképpen visszalöki az illetõt. További érdekessége a pajzsnak, hogy intelligensen reagál a háborgatásra. Kiolvassa a lélek tárolójából azokat a dolgokat, amiktõl a legjobban fél, retteg a személyisége és megvalósítja neki. Ez a gyakorlatban többnyire szörnyek formájában jelentkezik, melyek hirtelen megjelennek (materializálódnak) az illetõnek és visszazavarják az "óvodakerítéstõl".
A pajzs sem képes azonban bármekkora nyomásnak ellenállni. Egy bolygó vagy csillag átszakíthatja a felületét, ami komoly következményekkel jár. Többször történt már ilyen az elmúlt évtízezredek során, fõként a Marduk bolygó ciklikus betörései 3600 évenként, amit a sumér krónikák részletesen feljegyeztek. Égszakadásnak nevezzük a pajzs sérülését, amikor a résen át betör a kinti 4D-s univerzum fénye, komoly téranomáliák kiséretében. A lyukat a fenntartási rendszer pár nap alatt befoltozza az égitest mögött és helyreállítja a belsõ téridõ harmóniáját.
Az égszakadás a Földrõl nézve felér egy közeli szupernóva robbanással. Mintha két Nap lenne az égen, de ez azúrkéken ragyogó, vakító fény. A 4D-s anomáliák hatására az emberek aura és kisértet látóvá válnak, vagyis kis idõre megnyílik elõttük a "rejtett világ". Valószínûleg ezzel párhuzamosan megbénulnak az elektromos hálózatok, kommunikációs vonalak, ami totális káoszt eredményez a társadalomban.

2. Javasolt kisérletek

Ûrszondát kellene küldeni a buborék falához olyan közelre, amennyire csak lehet. Számos érdekes kisérletet lehet elvégezni a pajzs és a külsõ világ tanulmányozására, ezekbõl sorolok fel itt néhányat.
Mérni kell a buborékon bejövõ fénykvantumok darabszámát, illetve ezzel párhuzamosan, gravitációs hullám detektorral a "meddõ fényt", a kvantum nélküli üres orrkupakokat. A kettõ különbségébõl (optikai és gravitációs mérés együtt) kiszámíthatjuk, mennyi fény verõdik vissza a buborék külsõ faláról vagy nyelõdik el benne, vagyis milyen világos lehet odakint. Ez a kisérlet persze csak akkor lesz sikeres, ha a buborék részben átlátszó, és nem teljesen átlátszatlan, aminek a felületére valami fiktív hologramot vetítenek nekünk az istenek (mert ez a lehetõség is elképzelhetõ, bár nem valószínû).
Meg kellene próbálni mintát venni a falból mechanikusan, kaparással vagy robbantással, hogy kiderüljön, anyagból van-e vagy valamiféle energiamezõ alkotja. Kérdés, hogy lehet-e rátapasztani, ráragasztani valamit a felületére? Megfúrható-e esetleg lézerrel, illetve hogyan veri vissza vagy nyeli el a fénysugarakat, elektromágneses hullámokat a különbözõ frekvenciákon?
Jó lenne tudni, hogy a pajzs áll vagy forog a Naprendszer körül? Pontosan hová esik a gömbjének origója és mennyire szabályos alakú? Tökéletes gömb vagy eltorzul annak megfelelõen, hogy a Naprendszer halad a galaktikus spirálban? Ezt ütköztetési sorozatokkal és több mûszeres pozíció mérésekkel lehetne eldönteni. A vizsgálatokat valószínûleg zavarni fogja az a nagy mennyiségû por és gázfelhõ, amely a falnál halmozódik évmilliók óta a napszél jóvoltából. Erre felkészülve megfelelõ védõpajzsokkal kell ellátni a szondákat és a mûszereket.
Kérdés, hogy lehetséges-e mûszert kijuttatni térugrással a buborékból, hogy körülnézhessünk odakint? Bõven elég lenne egy gravitációs távcsõ érzékelõjét kidugni a 4D-be ehhez. Ha a térugrás nem lehetséges a falon túlra, és mechanikusan sem tudjuk áttörni, még mindig van egy lehetõségünk. Meg kell keresnünk (g-távcsõvel) az ûrben a Mardukot, s megvárni, hogy égszakadást csináljon, amikor belép a rendszerbe. Az általa szakított lyukon kell kiröptetni egy szondát, mielõtt bezárulna a sérülés. Ha valamiért erre sem nyílna lehetõségünk, még mindig ott a következõ égszakadás, amikor a Marduk elhagyja Solaria buborékát (20-30 évvel késõbb). Elõtte letehetünk a bolygó felszínére vagy a holdjaira egy idõszálas távirányítással mûködtetett, hosszú életû megfigyelõ rendszert. Miután a Marduk megkerüli a Napot, újra kimegy a buborékból, s magával viszi az érzékelõket, mi pedig az idõszálon át láthatjuk mi van odakint.

2. kép - A Naprendszer bolygói.

Készült: 2001.09.05.

Vissza a tartalomhoz

Következõ írás