BEVEZETÉS NÉHÁNY SZÓ A TUDOMÁNYRÓL
1. A tudomány feladata a világ, az ismeretlen kutatása.
2. Ismeretlen mindaz, ami az aktuális tudásunk látóhatárán kívül van.
3. A tudomány által aktuálisan ismert és elfogadott dolgokon kívüli világ kutatása paratudományosnak minősül.
4. Az igazi tudomány tehát mindig paratudomány, az igazi kutatás pedig mindig parakutatás.
5. Ami tehát nem parakutatás, azaz a látóhatáron belüli dolgokkal foglalkozik a már megismert világgal, az nem tudomány, hanem tudománytörténet.
6. A (para)tudomány célja tehát: meghaladni önnön határait.Erre vállalkoztak mindazon "paranormális" kutatók, akik az Eseményhorizont rendelkezésére bocsátották írásaikat.
Köszönettel az olvasók nevében is: Elibom.
AZ ESEMÉNYHORIZONT (MAGYARUL: LÁTHATÁR) DEFINÍCIÓI
1. Az asztrofizikában: A fekete lyukak határfelülete, amelyen belülről az erős gravitációs vonzás miatt nem tudnak kiszökni a fénysugarak, ezért optikai távcsövekkel láthatatlan számunkra a belseje. Az eseményhorizont kialakulásának elméleti lehetőségét először Karl Schwarzschild (1873-1916) német asztrofizikus vetette fel a XX. század elején, és alkotott a kiszámításához képletet, az általános relativitáselmélet gravitációs egyenletei alapján.
2. Az időfizikában: Valamely időforrás által keltett, a végtelenségig terjedő, gömbszerű időhullám felszín, múltszféra, amelynek egész felületén egy időpillanat, a kibocsátáskori időpont található. Fogalmát és tulajdonságait először Kisfaludy György határozta meg teremtésfilozófiai világmodelljében 1991-ben.
3. A hétköznapi életben: A megtapasztalható világban zajló változások észlelési késedelmének ábrázolása gömbszerűen, az idő és a távolság függvényében. Bármely folyamatról az információt közvetítő hatás (pl.: fénysugár, elektromágneses hullám vagy időhullám) véges idő alatt jut el a megfigyelőhöz. Ez azt jelenti, hogy sosem a megfigyelt dolgok jelenét látjuk, hanem a múltját, a térbeli távolsággal arányosan. Minél messzebb van tőlem valami, annál régebbi múltját látom emiatt.
A LAPGAZDA ÉSZREVÉTELEI
Az élet és az internet folyton változik, bennük semmi sem állandó. Ennek megfelelően az Eseményhorizont Magazin a születése óta (2000 április) kénytelen volt számos alkalommal átköltözni egyik szolgáltató szerveréről a másikéra. Először a nexuson voltunk, ahonnan 2002 január elsejével technikai okokból a zónára kerültünk. A zóna még azon a nyáron megszűnt, ezért ideiglenesen az x3.hu-n találtunk menedékre a Létfilozófiai Kerekasztal Lovagrendjének tárhelyén (ami azóta szintén megszűnt). 2003 novemberében a cx.hu által biztosított tárhelyen telepedtünk meg, két teljes évre. 2005 decemberétől 2021 júniusáig pedig az uw.hu-n futottunk, amíg fizetőssé nem vált a tárhely szolgáltatás. Ezután a www.muporta.hu magánszerver következett, ami egy évvel később már meg is szűnt. Jelenleg az atw.hu ingyen tárhelyén bújunk meg.
Nehéz dolog egy honlapot rendszeresen frissíteni, bővíteni. Főként azért, mert az ide felkerülő paratudományos írások és egyéb anyagok kiválogatásában többféle szempontot is figyelembe kell vennem. Egyfelöl a lehető legújabb, kiforrott gondolatokat tartalmazó írásokat kell összeválogatnom és csoportosítanom. Másfelöl tekintettel kell lennem a többnyire névtelenséget kérő szerzők azon óhajára, hogy a legújabb ötleteiket, felismeréseiket pihentessem, amíg "megérnek". Az Eseményhorizontra kikerülő publikációk, az elkészültük dátumától függetlenül, általában 5-10 éves gondolatokat, eredményeket tartalmaznak, tehát időnként bizony igencsak elavultak már. Mert a tudomány, és főleg a paratudományos kutatási területek nagyon gyorsan fejlődnek, változnak, átalakulnak. Másfelöl, éppen ezért akadnak 3-4 hónapos újdonságok is időnként, amelyek tényleg "korszerűnek" tekinthetők és relatíve újnak.
Az évek során számos pozitív és negatív visszajelzést kaptunk, egyszóval (ahogy várható volt) vegyes fogadtatásra találtak írásaink az emberiség köztudatában. Akiknek tetszik, amit csinálunk, azok olvassanak minket továbbra is, mert még messze nem értünk a témáink végére. És persze töltsenek le mindent, mert ki tudja, meddig fog a Magazin létezni és éppen hol lesz megtalálható. Csak ami a saját gépeden megvan, az a tuti! Akiknek pedig nem tetszik, nos lapozzanak vissza az index.html oldalunkra, ahol világosan ki van írva: "Az itt olvasható írások nem tükrözik a tudomány mai álláspontjait." Sőt, a holnapit és holnaputáni sem. Vagyis nem tudományosak. Ennyi. Szidni minket gyakorlatilag fölösleges.
A honlap frissítése azért esetleges, mert itt nem a naprakészség a lényeg, hanem a működőképesség. Egy internetes oldal akkor működik jól, ha minden írás és kép a helyén van, működnek a linkek és áttekinthető a tartalomjegyzék. Az oldalak egyszerű megjelenését és gyors letölthetőségét fontosnak tartom, ezért a felhasznált képek méretét igyekszem 50-100 kilobájt alatt tartani. Az esetleges technikai hibákért előre is elnézést kérek, és örülnék, ha írnátok nekem, amennyiben ilyet fedeztek fel.
Elibom