HURKAPÁLCIKA MODELLEK A SZERINÓRÓL ÉS A FOTINÓRÓL A térkvantum és a fénykvantum működésének megértéséhez készítettem néhány vázmodellt az oktaéderről és a kockáról. A színezés nem sikerült valami jól, mert az összeragasztás után akartam befesteni, a ragasztóról viszont lepereg a vízfesték. A lényeg azért így is látszik.
A színek jelentése: A kocka éle zöld, a lapátlója sárga, a testátlója kék, a negyedelővonala barna. Az oktaéder éle kék. Mindkét testnél a források felvillanási sorrendjének körbejárási útvonala piros.
Minden szerkezetről négy vagy több nézetből készítettem képeket a szemléletesség kedvéért. Az első kép olyan, hogy lehetőleg minden él látszódjon. Utána jön a test háromféle nevezetes nézete.
Első: ha a szemlélő a középpontot valamely lap középpontjával összekötő egyenesen helyezkedik el.
Második: ha a szemlélő a középpontot valamely él középpontjával összekötő egyenesen helyezkedik el.
Harmadik: ha a szemlélő a középpontot valamely csúccsal összekötő egyenesen (a testátló meghosszabbításán) helyezkedik el.1. A kocka és lapátlói:
2. A kocka és testátlói:
3. A kocka és a fotinó forrásainak körbejárási útvonala:
4. A kocka és a négy negyedelővonala által adott rombusz:
Ezt azért csináltam meg, mert a szíriuszi hun rokonainktól kapott arvisúra lemezek egyikén (lásd a lenti képen a bal alsó kockát) a fotinó szerkezetéről súgtak valami érdekeset. Hogy mit, nos erre kellene rájönnünk. Ha valaki megtalálta a megoldást kérjük írjon az Eseményhorizontnak!
5. Az oktaéder:
6. Az oktaéder és a szerinó forrásainak körbejárási útvonala:
7. Két oktaéder különféleképpen összerakva (lapjaikkal, éleikkel, csúcsaikkal):