TEREMTÉSFILOZÓFIAI SZAKSZÓTÁR

B

Barion: Az anyagi részecskék általános neve, fajtájuktól függetlenül. Szűkebb értelemben csak a neutron és proton, de tágabb értelemben az elektron is ide tartozik, mint a proton kiugrott magja, valamint a szubanyagi részecskék (neutrinó, protinó, elektrinó). Lásd még: Anyag, Leleon.

Barionfürt: A lélek részecskék 3D-s térszínéből kiálló, bimbózással növesztett anyagi részecske rendszerek, atomi méretű képződmények, amik segítségével kapcsolódik a lélek az agy megfelelő idegsejtjeihez a kétirányú kommunikáció érdekében. Lásd még: Lélek, Bimbózás.

Beágyazási szám: Egy folytonos pontsokaságba beágyazott P pont azon szomszédos pontjainak száma, melyeken a P pont origójába állított térkereszt egyenesei áthaladnak. Belőle következtetni lehet a környezetének térdimenziószámára. Lásd még: Térkereszt, Térdimenziószám.

Behúzási tartomány: Egy időhurok tachionjai számára az a néhány időrétegből álló zóna, amelyen belül körbefordulva úgy lépnek be a saját múltterükbe, hogy képesek újrakelteni az időhurkot. A Teremtő okforrás tachionjának behúzási tartományát megkülönböztetésül teremtési tartománynak hívjuk. A különböző szerkezetű és tachionszámú időhurkok behúzási tartományainak mérete eltérő. Lásd: Tachion, Teremtő, Teremtési tartomány.

Belépési tartomány: A térnek az a része, amelyen belülre az előzetes számítások szerint nagy valószínűséggel meg fog érkezni az űrhajó a térugrás után. Ennek átmérője számos tényezőtől függ, de minél nagyobb, annál bizonytalanabb az ugrás. Lásd még: Térugrás.

Beszélő Fény Krónika: Az isteni mindentudás transzcendens adatbankja a teremtésben, aminek tárolói szétszórtan működnek az univerzumban, egymással művonalas hálózatba kapcsolva. Részei a lelkek is, üzemeltetésével külön könyvtáros angyalok foglalkoznak. Felfogható az Isten internetjeként is, ami ráadásul intelligens és tematikusan csoportosítva tárolja az univerzummal kapcsolatos fontosabb információkat. Része a világéternek, de tartalmilag kevesebb annál. Lásd még: Akasha, Világéter, Élet Könyve.

Beszinkronizálódás: Belépés valamely téresszenciába (általában űrhajóval vagy lélekkel) a térváltás során a nemtér-nemidőből. Lásd még: Térváltás, Térugrás, Nemtér-nemidő, Kiszinkronizálódás.

Betüremkedés: Speciális téranomália, amikor egy adott téresszenciába részben belóg egy tárgy valahonnan kívülről, például egy másik téresszenciából (paralel betüremkedés), egy magasabb vagy alacsonyabb dimenziószintről (vertikális betüremkedés) vagy a nemtér-nemidőből (külső betüremkedés) a szeparátoron keresztül. Lásd még: Téranomália, Téresszencia, Nemtér-nemidő, Szeparátor, Kitüremkedés.

Bétatér: Lokális, beágyazott téridő az alfatérben. Bármely szerinó által keltett téridő hullámtere egy alfatéri téresszencián belül. Mérete (sugara) megközelítheti az alfatérét, de mindenképpen kisebb nála. Az űrhajók szerinója által keltett bétateret megkülönböztetésül sajáttérnek hívjuk, mivel térugráskor a nemtér-nemidőben ideiglenesen alfatérré válik. Lásd még: Alftér, Téridő, Szerinó.

Bilokáció: Két helyen levés. Szűkebb értelemben egy jelenpont virtuális felhasadása a törésponton a tachion kettős idősűrűségű hullámterében, tágabb értelemben egy teremtmény (részecske halmaz) téridőn belüli kettős megnyilvánulása téranomália következtében vagy egy térablakon való áthatolása során. A misztikában és a lélektanban két változata ismeretes. Az egyik a lelki bilokáció (hardveres két helyen levés), ami a testen kívüli élmény egyik formája. Ekkor a leleon magja kiugrik az időtartályból (részecske bomlás) és elhagyja azt. A másik a szellemi bilokáció (szoftveres két helyen levés), amikor egy szellem két lélekben van jelen és összehangoltan működik. Az istenségek és fejlett tudatú mesterek képesek a több helyen levésre is (trilokáció, multilokáció). Lásd még: Töréspont, Téranomália, Térablak, Lélek.

BinduBimbózás: Egy komplex időhurok rendszer (lélek vagy anyagi részecske) által magából generált, hozzá hasonló másolati időhurok rendszer (lélek vagy anyagi részecske) létrehozásának folyamata. Lásd még: Időhurok, Teremtőgép, Anyag, Lélek.

Bindu: A létező jelenpont, két egymás számára létező Manduból álló időforrás, amik önmagukban látják egymást, bár fizikailag nem tartózkodnak egymásban. Lásd még: Mandu, Jelenpont, Időforrás, Létező.

Bolygószerán: Egy bolygó helytartó istensége, a Föld esetében régen Gaia néven is emlegetett szerinó. Lásd még: Csillagdémon, Helytartó, Istenség.

Bolygótűz: Az időhurok régi neve, jelentése: körbejáró tachion. Lásd még: Tachion, Időhurok, Tűz.

Vissza a szótár tartalmához