Néhány megjegyzés, néhány szóban.
Írta: imcsi - Dátum: 2015. January 19. 08:38:19
Bencsik József


Néhány megjegyzés, néhány szóban 
Az írás, amelyben hivatkoztam a mellékelt videóra, sajnos érdektelennek tűnik  a magyar méhészek szemében.  15 nap alatt mindössze 15 megnyitás ? Tárgyilagos következtetés : Az olyan írás amely nem « rázós », és még csak  nem is hoz pénzt a konyhára, és az rögvest, az  kérem szinte teljesen érdektelen a magyar  méhészek előtt, legyen az  a következményeiben hasznos. Ja kérem, és különben is, milyen értékű lehet egy 8 kaptáros  műkedvelő méhész megjegyzései, egy 800 kaptáros méhész tudásához képest ? Nem de 100 szor kisebb ? IRET (Igazságos, Részarányos, Ésszerű  Törtető) meggondolás ? Mi hogyan,  és mi  történik máshol, az persze ugyancsak nem érdekel szinte senkit, 
 
Nem így francia oldalon ?
 
Éppen tegnap január 17- én,  délután volt a Rhone- Lyon-I Méhegészségügyi  Társulat  évi  összefoglalója közgyűlése egyben méhegészségügyi konferenciával összekötve.  Mint 40 éve óta tényleges tag, magam is jelen voltam mintegy 500 társulati tag között  (állítólag több mint 800- an vagyunk  tagok) A társulat céljai között nem, csak a méhesesek időszakos egészségügyi ellenőrzése, hanem  év közben is több, (4) alkalommal is méhegészségügyi  gyakorlati gyűlések rendezése is  rendszeres rendezése is, az évi programban.
Mint látható a meghívón, ezúttal Dr Yves le Conte, az Avignon-i  INRA intézet kutató igazgatója volt a meghívott előadó. « A méhek ellenállása a betegségek és  a varroa atkával szemben » volt az előadás fő témája.  Az előadás végén beszámolt,  a kutatási kísérletekről, amelyek  Dr. Bencsik Martin, a Nottigham-i Műszaki Egyetem, fizika matematika  tanárának vezetésével folyik az Intézetben. Nagy tapsot aratott ! Végül, név szerint  fölszólított, tegyek némi ismertetést további fejlesztésekhez, a kutatási reményekhez,  gyakorlati alkalmazásokhoz.  Az előadás ezen részlete, ugyancsak  külön tapsvihar követte. Elvégre is  a kutatások kiinduló pontja a Rhone-Alpes vidék közepén, a Jarnioux –i méhesemből indult ki  ! Az előadás befejeztével sokan jöttek hozzám, megkérdezni hol lehet máris rajzásjelző műszereket vásárolni. A találmány tulajdonosai és valószínűleg kereskedelmi forgalmazói  egy angol és egy német cég, de  a kutatási kísérletek hivatalosan csak 2015 júniusában járnak le.
 
Így ez kérem Franciaföldön Lyonban ! Hogy az Magyarországon?
Mint ismeretes a korábbi üzeneteimen keresztül,  az utóbbi években Magyarországon is többszörösen lépéseket, és valós ajánlatokat  tettünk, ezen  kutatási tervekben való magyar részvételek elősegítésére.   Többek között a VM főtisztviselőihez, úgy mint az országos méhésszervezthez fordultunk, sajnos  hasztalanul.  Lehet e, az ilyen kudarcból arra következtetni hogy például a rajzás előjelzés  10 nappal előre mint értesülés érdektelen lenne a magyar méhészek részére ? Legalábbis ez idáig,  senki nem érdeklődik nálam , hol, mikor,  milyen áron lesz a műszer vásárolható Magyarországon ?

Teljes hír
Bencsik József


Néhány megjegyzés, néhány szóban
Az írás, amelyben hivatkoztam a mellékelt videóra, sajnos érdektelennek tűnik a magyar méhészek szemében. 15 nap alatt mindössze 15 megnyitás ? Tárgyilagos következtetés : Az olyan írás amely nem « rázós », és még csak nem is hoz pénzt a konyhára, és az rögvest, az kérem szinte teljesen érdektelen a magyar méhészek előtt, legyen az a következményeiben hasznos. Ja kérem, és különben is, milyen értékű lehet egy 8 kaptáros műkedvelő méhész megjegyzései, egy 800 kaptáros méhész tudásához képest ? Nem de 100 szor kisebb ? IRET (Igazságos, Részarányos, Ésszerű Törtető) meggondolás ? Mi hogyan, és mi történik máshol, az persze ugyancsak nem érdekel szinte senkit,

Nem így francia oldalon ?

Éppen tegnap január 17- én, délután volt a Rhone- Lyon-I Méhegészségügyi Társulat évi összefoglalója közgyűlése egyben méhegészségügyi konferenciával összekötve. Mint 40 éve óta tényleges tag, magam is jelen voltam mintegy 500 társulati tag között (állítólag több mint 800- an vagyunk tagok) A társulat céljai között nem, csak a méhesesek időszakos egészségügyi ellenőrzése, hanem év közben is több, (4) alkalommal is méhegészségügyi gyakorlati gyűlések rendezése is rendszeres rendezése is, az évi programban.
Mint látható a meghívón, ezúttal Dr Yves le Conte, az Avignon-i INRA intézet kutató igazgatója volt a meghívott előadó. « A méhek ellenállása a betegségek és a varroa atkával szemben » volt az előadás fő témája. Az előadás végén beszámolt, a kutatási kísérletekről, amelyek Dr. Bencsik Martin, a Nottigham-i Műszaki Egyetem, fizika matematika tanárának vezetésével folyik az Intézetben. Nagy tapsot aratott ! Végül, név szerint fölszólított, tegyek némi ismertetést további fejlesztésekhez, a kutatási reményekhez, gyakorlati alkalmazásokhoz. Az előadás ezen részlete, ugyancsak külön tapsvihar követte. Elvégre is a kutatások kiinduló pontja a Rhone-Alpes vidék közepén, a Jarnioux –i méhesemből indult ki ! Az előadás befejeztével sokan jöttek hozzám, megkérdezni hol lehet máris rajzásjelző műszereket vásárolni. A találmány tulajdonosai és valószínűleg kereskedelmi forgalmazói egy angol és egy német cég, de a kutatási kísérletek hivatalosan csak 2015 júniusában járnak le.

Így ez kérem Franciaföldön Lyonban ! Hogy az Magyarországon?
Mint ismeretes a korábbi üzeneteimen keresztül, az utóbbi években Magyarországon is többszörösen lépéseket, és valós ajánlatokat tettünk, ezen kutatási tervekben való magyar részvételek elősegítésére. Többek között a VM főtisztviselőihez, úgy mint az országos méhésszervezthez fordultunk, sajnos hasztalanul. Lehet e, az ilyen kudarcból arra következtetni hogy például a rajzás előjelzés 10 nappal előre mint értesülés érdektelen lenne a magyar méhészek részére ? Legalábbis ez idáig, senki nem érdeklődik nálam , hol, mikor, milyen áron lesz a műszer vásárolható Magyarországon ?