****
ezotaro.com <<< ezotaro.odafigyelo.com <<< archív számok

TARTALOM (sorrendben):

IRODALOM – Mire jó az irodalom? Szép és tanulságos történetek: A marokkói lány; Vers: Ego szerelem; Próza: Ma ismét az egóról gondolkodtam; Gondolkodom Kicsi Énről
SZÉL MIHÁLY ROVATAKrisztusimpulzus 2. rész; Családállítás 3. rész; Esettanulmányok - A szeretet lekorlátozása
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT? - Biológiai fogászat ; Ébredés szótár: Magány; Étkezés vagy táplálkozás? - Gabonáink

AKTUÁLIS - Szerves társadalom

PROGRAMOK …- Nyitott akadémia előadás; ÉLET Magazin
GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA
– Hogyan tartsuk féken haragunkat? Byron Katie Önmunka módszere
MAGYAR SPIRITUS - Az égig érő fa (5.rész); Magyar újjászületés – Szakralitás, államrend; Szer-tartás; Videók: Kozsdi Tamás előadása; Arvisúrák – riport Kozsdi Tamással
EZOTARO SZÁMMISZTIKA® – Februárra
SZOLGÁLTATÁS – Letölthető hanganyagok; Kistermelői és bio-piacok
HUMOR – Humoreszkek; Csan buddhista anekdoták; Viccek; Vígjátékok: A szentfazék; Madonna – Ki ez a lány? Ég velünk; Bohózatok: Az albérlő; Békés megegyezés
TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT- Alma és víz
FILMEK – Vezet a ritmus; Az élet háza; A végtelen hit; A szavak titkos élete
VIDEÓK – Bagdi Bella: Elengedés, Megadom magam; A múlt fájdalma; A szavak ereje; Byron Katie film – Fordítsd meg; Több pénzre van szükségem
ZENE: Richard Clayderman 2012 The finest tunes; Enigma - Remember the Future; Vangelis - Albedó 0,39; Enya - The Best Of Enya

FELHÍVÁS!

Kulturális Kreatívok - Cultural Creatives
2013.02.06 (23:11)

Sziasztok!

Egy személyes kéréssel fordulok most hozzátok. Mint tudjátok anyagi helyzetem meglehetősen nehéz, ezért most - a magas rezsi es bérleti díjak miatt - fel kell adnom azt a házat, ahova hazatérésemkor, 10 hónappal ezelőtt beköltöztem.
Mivel itt rendeztem be a Kulturális Kreatívok filmprojekt stúdióját és itt lakom a 3 kiskutyámmal együtt, most egy olyan kedvező lehetőséget keresek valahol Budapesten vagy annak kb. 60 km-es körzetében, ahol be tudok rendezkedni és meg tudom húzni magam a kutyaimmal, a kameráimmal és az utómunka stúdió gépeivel mindaddig, amíg véglegesen megoldódik az itthoni életem.

Ezért most azt kérem tőletek, hogy ha akár nektek vagy ismeretségi körötökben van olyan üres lakás vagy vidéki családi ház, amit most nem használnak és átmeneti időre egy jelképes összegért kiadnák nekem, akkor írjátok meg egy e-mailben.
Köszönöm, hogy meghallgattátok a személyes kérésemet és talán érzitek, hogy ezzel milyen sokat tudtok nekem segíteni abban, hogy a KK filmprojektet a jövőben tovább tudjam csinálni.

Baráti üdvözlettel
Fogel Frigyes
E-mail: frigyes@culturalcreatives.cc

Kulturális Kreatívok
Facebook (Magyar)
Cultural Creatives - The Revolution 1.0
Facebook (English)
FogelMedia

„Van valamilyen elképzelésünk arról, hogy milyenek szeretnénk lenni, ezért aztán nem látjuk azt, amilyenek valójában vagyunk.” (Sophie)
IRODALOM

Mire jó az irodalom?

Nem lehet megenni, nem lehet fölvenni, nem lehet lakni benne …
Akkor mégis mire jó az irodalom? Mire jók a versek, a rövidebb – hosszabb történetek?

Köztudott, hogy a művészetek nem az elemző agyunkhoz szólnak, hanem az érzéseinkhez. Lehet, hogy elsőre nem is értjük. De ez nem baj, mert a történeteket – főleg a verseket – nem érteni, hanem érezni kell. Valamilyen hangulatot, valamilyen érzést kelt bennünk. És így maradandóbb hatást gyakorol ránk, mint bármilyen magasröptű előadás.
Régen – amikor még nem voltunk ennyire elmagányosodva – mi emberek történeteket meséltünk egymásnak. Vidéken, városon egyaránt. A történetek szájról szájra hagyományozódtak, ezek megtörtént események voltak. Vagyis az életből vett példákat meséltük egymásnak.
Elgondolkodtam.
Lehetséges, hogy azok a mesék, amiket gyermekeinknek mesélünk – azok is igaz történetek a régmúltból?
Nyelvünk, a mi édes – szakrális anyanyelvünk ismét megérint minket bűvös pálcájával: akkor hát mi is a mese? Valóság vagy fantázia? (Sophie)

 

SZÉP ÉS TANULSÁGOS TÖRTÉNETEK

A marokkói lány

Asad elmesélte a történetét. Egy fiatal marokkói lányról szólt, akinek az apja fonó mester volt. Jól boldogult a mesterségében, és magával vitte a lányát a mediterrán országokba tett utazására. El akarta adni a fonalait, és azt mondta a lánynak, hogy ő is keressen magának olyan fiatalembert, aki jó férje lehetne. Azonban egy vihar miatt hajótörést szenvedtek Egyiptom közelében, az apa meghalt, lánya pedig partra sodródott. Szánalmas állapotban és kimerültén vándorolt a lány a homokban, alig emlékezve korábbi életére, míg végül egy szövőcsaládhoz vetődött. Ők befogadták, és megtanították posztót készíteni. Végül elégedett életre lelt.

Néhány év múltán azonban rabszolga kereskedők fogságába esett a parton, akik keletre vitorláztak, Isztambulba, és a rabszolgapiacra vitték. Egy árbockészítő férfi azért ment a piacra, hogy rabszolgákat vásároljon segítségül a munkájában, ám amikor felfigyelt a lányra, megsajnálta, megvásárolta, és hazavitte a felesége mellé szolgálónak. Ám a szállítmányt, amelyben a pénze feküdt, kalózok rabolták el, és a többi rabszolgát nem tudta megvenni. Ő, a felesége és a lány maguk csinálták az összes árbocot. A lány keményen és lelkiismeretesen dolgozott. Az árbockészítő olyan ügyesnek találta, hogy végül megajándékozta a szabadságával, és társává tette az üzletben, amelyben a lány egyre inkább kedvét lelte.
Egy szép napon az árbockészítő megkérte öt, hogy kísérjen el egy hajórakomány árbocot Jávára. A lány ráállt, ám Kína partjainál a hajót elsüllyesztette egy tájfun. Újra egy ismeretlen tengerpartra vetette a víz, és ő újra kikelt a sors ellen. „Miért történnek velem folyton ilyen szörnyűségek?" — kérdezte. Nem érkezett válasz. Felkelt a homokból, és elindult a szárazföld belseje felé.

Kínában egy legenda járta arról, hogy egy külhoni nő fog felbukkanni, és sátrat készít a császárnak. Mivel Kínában senki sem tudott sátrat készíteni, az egész lakosság — beleértve a császárok egymást követő nemzedékeit is — csodálkozott a jóslaton. A császár évente egyszer minden városba elküldte a megbízottait, hogy minden külhoni nőt vigyenek a császári udvarba. A hajótörött nő annak rendje és módja szerint a császár elé került, aki tolmács útján megkérdezte tőle, tudna-e sátrat készíteni. „Úgy hiszem, tudnék" — felelte ő. Kötelet kért, ám ez a kínaiaknak nem volt, úgyhogy a fonómester lányaként töltött ifjúságát felidézve selymet kért, és kötelet font belőle. Erős posztót is kért, ám a kínaiaknak posztójuk sem volt, úgyhogy a takácsok között töltött életét felidézve megszőtte azt a fajta posztót, amelyet sátrakhoz használnak. Sátorpóznákat is kért, ám a kínaiaknak póznájuk sem volt, tehát, az árbockészítőnél leélt idejét felidézve, ezeket is elkészítette. Amikor mindezekkel a dolgokkal elkészült, tőle telhetőén megpróbált visszaemlékezni valamennyi sátorra, amit életében csak látott. Végül is összeállított egy sátrat. A császár elámult a szerkezeten és a régi jóslat beteljesedésén, és felajánlotta a lánynak, hogy bármely kívánságát teljesíti. A lány férjhez ment egy jóképű herceghez, Kínában maradt a gyerekeitől körülvéve, s késő öregségéig boldogan élt. És ráébredt, hogy jóllehet a hányattatásai szörnyűségesnek tűntek, amikor éppen megtörténtek vele, végső boldogságához mégis nélkülözhetetleneknek bizonyultak.
(A történet Gwyneth Cravens: Fénysebesség c. könyvéből származik.)

MA ISMÉT AZ EGÓRÓL GONDOLKODTAM

Érdekes elképzelésünk van az egóról. Mindenáron meg akarunk tőle szabadulni, vagy kisebbet akarunk belőle, mert azt halljuk bennfentesektől ("megvilágosodottaktól"), az egó akadályoz bennünket abban, hogy boldogok és megvilágosultak legyünk. De valahogy ahhoz már nem fűlik a fogunk, hogy az egót apránként, lépésenként lecsiszolgassuk. Inkább legszívesebben egyetlen mozdulattal kihajintanánk az ablakon. De kedves embertársaim! Ez nem megy! Az egó ugyanis ettől legfeljebb megsértődik, de még inkább dühbe gurul, és újult erővel támad! (Arról nem beszélve, hogy az agresszivitás éppen az ő fegyvere – márpedig az ablakon való kihajigálás keményen az – és nem tudom, miért vagyunk annyira naivak, hogy azt gondoljuk, az ő hazai pályáján majd fölébe kerekedhetünk!)

Sajnos az a rossz hírem van, hogy kénytelenek vagyunk apránként lehántani magunkról a kérgeket olyasformán – amin évszázadokon át nevettünk, manapság meg egyenesen fel is fordulunk a röhögéstől – , hogy „ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel”. Vagyis a Szeretethez, az Isteni Minőséghez nem vezet más út, mint hogy Ónfegyelmet tanulunk a valódi Megértés útján, és amikor már megértjük az agresszivitás természetrajzát is, az sem tud kihozni a sodrunkból. No, ekkor már le sem hajolunk a kőért.
(Sophie)

EGO SZERELEM

Miért lenne más ez, mint a többi?
És mégis más, mert nekünk kell megélni.
Mi éljük meg a jót és a bántást
a rosszat és a megbocsátást.

Megéljük a féltékenységet s az áldást
a függőség láncait, s a birtoklást
összeveszünk, kibékülünk
eltávolodunk és nem remélünk.

Csillapítjuk szexuális éhségünket
akkor a szerelem mégis átölel bennünket.
Nem tudom merre tart, s mi lesz belőle
de nem múlik, bár az ego sokszor nem kér belőle.

Birtokló az ego szerelem
figyel és méricskél szüntelen
néha átadja magát, s akkor megriad
és nyomban fölépíti a leomlott falakat.

Ez hát nem az ideális, a Valódi Szerelem
pedig azt hittem, hogy azt élem
de rájöttem, hogy ez a hozzávezető lépcsőfok
melyet – hiába sietek – ki nem hagyhatok.

Nem bízunk egymásban – hogyan is tehetnénk?
Hisz’ máris ott van a szomorú következmény:
visszaélünk bizalommal, szeretettel
megfizetünk csalással és gyűlölettel.

Számtalan sebet osztunk egymásnak –
így áldozunk az ego szerelem mámorának.
Én is csak önzőn tudok szeretni, mint mindenki más…
Mégis Uram! Add meg nekünk az Égi Áldást!
(Sophie)

231 Sophie - versből válogathat kedvére!
http://ezotaro.com/versek/index.htm

SOPHIE: GONDOLKODOM KICSI ÉNRŐL
Műfaját tekintve: tragikomédia 10 részben
Egyébként pedig: akár így is történhetett

I. Rész
LélekÉnből egy rész Kicsi Énként Földre jön születni. Kicsi Énnek múltja van, amire viszont ő nem emlékszik, teljes amnéziával érkezik ugyanis. Itt éri őt az első igazságtalanság. Él, éldegél, szerencsétlenkedik, mert teljesen vak, spirituális szeme ugyanis csukva. Az amnézia mellé! Illetve azt sem tudja, hogy láthatna, mert volna mivel. Így aztán Kicsi Én születésétől kezdve marionett figurát játszik, kötélen rángatják. Hogy kicsoda? Nem tudja, mint ahogy azt is csak később kezdi majd gyanítani, hogy rángatják. Most még nem is sejti. Úgy tűnik, hogy van szabad akarata, ami igaz is, de nem sokra megy vele, mert „vak”, és fogalma sincs róla, hogy amihez hozzákezd, amit „megteremt” magának, abból mi lesz, mivé alakul. Kicsi Énnek egyetlen bűne van, az, hogy nem tanul. Nem akar tanulni, rossz tanuló, így állandóan évet (életet) ismétel. De miért rossz tanuló? Ismét csak azért, mert nem lát, nem látja az összefüggéseket. Most valami olyasmit kérünk számon rajta, aminek nem is tud megfelelni, hiszen ahhoz, hogy rálátásunk legyen valamire, nekünk feljebb kell lennünk, mint az a valami, amit látni akarunk. Namármost, Kicsi Én természetesen nincs följebb, mint a saját élete, ezért rálátása sincs. Ergo: nem arról van szó, hogy nem akar tanulni, hanem arról, hogy nem tud, mert meghaladja igen keményen korlátozott képességeit a tananyag. (Bűnvádi eljárás később indul, amikor az elkövető személye ismertté válik.)
Tehát Kicsi Énre ráverjük a balhét, így aztán szégyenkezhet. Születésétől egészséges önbecsülése léket kap, és csökkenni kezd, mert lám, hülyeséget csinált.
És nem elég, hogy szégyenkezhet, még boldogtalansággal is fizet azért, amiről nem tehet.

II. Rész
Viszont Kicsi Én megérzésekkel született, vagyis gyéren adagolt képességei között azért akad valami. Igaz tehát, hogy vakon kénytelen tapogatózni a „Minek mi lesz a következménye” nevű labirintus-játékban, de azért a belső érzékelései, megérzései, intuíciója mégis valami támpontot jelentenek neki. Azonban ez meglehetősen bizonytalan a számára abban a világban, amelyben az elsődleges tájékozódási szervei közvetlenül a fizikai világot érzékelik, valamelyik frekvencián. A fizikai világ állandónak látszik, ehhez van hozzászokva, ezért Kicsi Én rosszul tűri a bizonytalanságot. Visszamenekül tehát közvetlen érzékszervei biztonságába. És rögtön lecsapunk rá, elégedetlenségünket szemöldökhúzogatással kifejezve. „Ah! Szóval belekapaszkodsz a biztonságba?” – rivallunk rá. Ezt jól a szemére vetjük, és megint szégyellheti magát!
Tovább csökken az önbecsülése.
Naná, hogy eszébe sincs kijönni biztonságából, és bármin is változtatni!

III. Rész
A lánc tökéletesen van felépítve (Isten dicséretére legyen mondva), mert Kicsi Én ugyan meghúzza magát az általa biztonságosnak vélt helyzetben, környezetben, de ezért komoly árat kell fizetnie. Számára érthetetlenül, nem sikerülnek a dolgai, sem a munkahelyen, sem emberi kapcsolatai. Családi kapcsolata és baráti kapcsolatai még többé-kevésbé működnek, de boldogtalan.
Nem érti, viszont szégyelli inkompetenciáját, tehetetlenségét.
Önbecsülése tovább csökken.

IV. Rész
Mivel a Föld nevű bolygón a dolgok úgy működnek, hogy mindenért fizetnünk kell, Kicsi Énnek muszáj valamiféle egzisztenciát teremtenie. Mivel ő nem a hontalan földlakó kategóriába tartozik, igényei vannak. Például lakást, kocsit akar (nem átall kényelmes életet álmodni magának), netán hétvégi pihenőházat, közvetlen kertkapcsolattal, mert Földanya ölelésére vágyik, legalább hétvégenként. Ezért ő hajlandó is dolgozni. Megtesz mindent, hogy álmait valóra váltsa, ám balul ütnek ki a dolgok, hibát hibára halmoz, és kudarcok sorozata állja útját álmai megvalósulásának.
Nem érti, viszont ezt is szégyelli, és most már el is keseredik.
Önbecsülése nem csökken tovább, mert már nincs.

V. Rész
Kicsi Én depressziós lesz, úgy érzi, eddigi élete úgy kudarc, ahogy van. Nem érdekli senki és semmi, teljesen befelé fordul, épp’ hogy csak vegetál.

Meg akar halni, de nem tud. Nem engedik. (A lélek még nem akar hazamenni, hiszen dolgavégezetlen, de erről Kicsi Én mit sem tud, mert habár hallott már a lélekről, de sosem volt ideje eddig elgondolkodni azon, hogy ki és mi a lélek, valamint azon sem, hogy neki is van-e olyan. Nem ért rá, mert állandóan dolgoznia kellett, hogy fönntartsa magát, életét, körülményeit – éppen amit megél.) És kezdi elölről az egészet.
Ugyanúgy.
Életeken át.
Vagy.
Kezdi elölről az egészet, de másképp’.
Esetleg így.
A depressziós ember befelé fordul, vagyis a külvilággal kapcsolatos érdeklődését elveszíti, és érdektelensége folytán kívülről egyre kevesebb impulzus éri. Ezzel fordított arányban belső érzékelése felerősödik. (Valószínűleg ezért emlegetik úgy a depressziót, mint a lélek sötét éjszakáját, ami megelőzi a megvilágosodást. Na nem biztos, hogy ebben az életedben!)
Kicsi Én tehát most ösztönösen afelé a képessége felé fordul, amit valamikor ugyan felfedezett magában, ám bizonytalansága miatt lemondott róla.
Kevés emberrel találkozik, de érdekes módon mégis bevonz egy hasonlót, mint ő, egy másik Kicsi Ént. Kiderül, hogy Másik Kicsi Én is hasonló gondokkal küzd, így nagyon megörülnek egymásnak, mert hát ugye „hasonló a hasonlónak örvend”.

VI. Rész
Kicsi Én és Másik Kicsi Én beszélgetnek. Betévednek egy könyvesboltba, és ott találják magukat, ahol az ezoterikus könyvek vannak. Vásárolnak, hazamennek, ki-ki a saját odújába. Olvasnak. Azután megint találkoznak, sétálnak, beszélgetnek. Megállnak egy plakát előtt, mely önismereti tanfolyamot hirdet. Beiratkoznak, hazamennek, ki-ki saját odújába.

VII. Rész
Színhely: tanfolyam.
Kicsi Én és Másik Kicsi Én mellett még számos Kicsi Én vesz részt a tanfolyamon. Úgy ülnek ott, mint egy-egy tojás, kb. olyannyira bezárva saját magukba. Az előadó előad, a tanulók tanulnak, és lassan, centiről centire nyílni kezdenek. No nem teljesen – valamennyire. Van egy Harmadik Kicsi Én, aki szimpatikus Kicsi énnek és Másik Kicsi Énnek. Harmadik Kicsi Én meginvitálja őket egy ezoterikus klubba, ahova ő is jár. Kicsi én és Másik Kicsi Én elfogadja a meghívást.

VIII. Rész
Színhely: ezoterikus klub.
Kicsi Én és Másik Kicsi Én feszeng. Senkit sem ismernek, viszont túlesnek a bemutatkozási ceremónián. Szédülnek. Vagy 10 ember ölelgette őket hosszú percekig, és a szeretetről beszéltek. Kicsi Én és Másik Kicsi Én nem szólnak semmit, mert szégyellik, hogy ők nem érezték a szeretetet, sőt nem is érezték magukat jól ennyi idegen ember keblére borulva. Szégyellik magukat, mert azt hiszik, hogy ők alacsonyabb szinten vannak a szeretetben, mint a többiek, hiszen lám, nem is érezték jól magukat az ölelésekben. El is határozzák, hogy máskor is eljönnek, mert fejlődni akarnak.

IX. Rész
Színhely: ugyanaz az ezoterikus klub.
Kicsi Én és Másik Kicsi Én figyelik az önjelölt guru előadását (azt adja elő, hogy ő a guru), önelégült pöffeszkedését, és klubtársaik hozsannázását a gurut illetően, amit ő persze méltósággal fogad.
Kicsi Én és másik Kicsi Én 1 óra múlva távozik.
És szégyellik magukat.
A guru helyett.

X. Rész
Kicsi Én átmegy másik Kicsi Énhez. Filmet néznek, beszélgetnek. Majd csenget Harmadik Kicsi Én, és némi szabadkozás után csatlakozik a társasághoz. Később ő is otthagyja a klubot, az önjelölt guruval együtt.
Két hónap múlva alig férnek el Másik Kicsi Én garzonjában, annyi újabb Kicsi Én csatlakozott hozzájuk.
Beszélgetnek, sikerekről számolnak be. Ki a munkájában jutott örömökhöz az utóbbi időben, kinek a párkapcsolata lett sokkal harmonikusabb, ki „csak úgy” jól érzi magát a bőrében.
Megtalálták önmagukat.
És egymást.

(Sophie)

„Amikor szereted azt, ami van, a szenvedésednek vége.” (Byron Katie)
SZÉL MIHÁLY ROVATA

KRISZTUS-IMPULZUS
avagy az emberiség előtt álló legfontosabb feladat.
2. rész

Az előző cikket ott fejeztem be, hogy Krisztus az emberiség egyik nagy céljára hívta fel a figyelmet, ami nem más, mint a szeretet.
A másik a szabadság.
A kettőnek csak együtt van értelme.
Az embernek nevezett szellemcsoportnak az a célja, hogy a szabadság, és a szeretet principiumait képviselje, vagyis fejlődése során a szabadság és a szeretet szellemeivé váljék.
Ám, hogy ezt megértsük, vizsgáljuk meg, hogy mit értünk azon, hogy Ember?
A Bibliában Heródes mondja Jézusról, hogy „Íme az Ember!” (János evangéliuma 19,5)
Miért kellett ezt így kihangsúlyozni?
Nem egyértelmű, hogy Ember?
Sajnos nem.
Ilyen értelemben nem vagyok Ember, sem én, sem Te, sem senki, ill. csak nagyon kevesen ezen a Földi síkon.
A tragédiánk az, hogy az EGÓ-val akarunk szabadok lenni, és mikor a szeretetről ömlengünk, azt az EGÓ teszi.
Az EGÓ áll közted és Isten között.
Az EGÓ áll közted és a szabadság+szeretet között.
Hosszú időn keresztül én sem értettem, hogy miről is van szó, de a családállításoknak köszönhetően már kezd derengeni.
Nézzük mik tisztultak le:

1. Én, mint Szél Mihály nem vagyok más csak egy bábu. Nem nekem van lelkem(!!!), hanem van egy lélek, aki megteremtett engem, hogy ebben a fizikai világban megnyilvánuljon.
2. Azt mondjuk, a világban minden tükör. Azért vált ki belőlem érzelmet valami, mert az bennem is megvan, és problémám van vele. Pl.: Miért vonzok olyan nőket, akik mindig elutasítanak? Mert a bennem élő nő is elutasító.
Ám ha ez a helyzet, akkor én kinek, vagy minek vagyok tükör???
A léleknek, aki engem megteremtett!
3. És a nagy kérdés: a szabad akarat!
NEM, nem nekem van szabad akaratom!!!

Ez is csak az EGÓ játéka.
A léleknek van szabad akarata!
Hogyan működik ez?
Megszületik egy döntés.
Mielőtt én, mint Szél Mihály eldönteném, hogy bort iszom vagy üdítőt, már megszületett a döntés.
A lélek állapotától függ, hogy bort iszom vagy üdítőt.
NEM én döntök, én csak megmagyarázom az EGÓval, hogy miért úgy döntöttem.
Ha kételkedsz, nézd meg „Az intuíció elektrofiziológiája” c. kisfilmet itt:

A lélek reinkarnációs múltjának kötöttségében él: van egy apa, akinek tartozik, van egy anya, akitől azt várja, hogy megszülethessen ide a földre, van egy másik lélek, akitől el kell szenvednie egy pofont, még nem tapasztalta meg milyen gazdagnak lenni, vagy sámánként megkötözött pár lelket, és így őt is kötik ezek a lelkek, és stb., stb., stb.
Rengeteg kötelék.
Képzeld el, hogy mindez gúzsba köti a lelket.
Már nem is lát mást, csak ezt a sok kötelet.
És a gombolyag csomó közepéből hallani a segélykiáltását!
Felvetődik a kérdés: akkor mit tehetek én, mint Szél Mihály.
Ha nem spirituális úton járok, akkor tulajdonképpen semmit.
Elszenvedem ezt a földi létet örömeivel, bánataival egyetemben, és nem veszek tudomást a lélek segélykiáltásairól.
Ha spirituális úton kezdek el járni, az azt jelenti, hogy elkezdek odafigyelni a segélykiáltásaira. Elkezdem kibogozni ezeket a csomókat, köteleket.
Az EGÓmmal nem önös célokat szolgálok, hanem elkezdem a lelket szolgálni.
A Spirituális Családállítás pontosan ebben tud segíteni, mivel a lélekkel dolgozik.
Minden családállítással elvágunk 1-1, vagy akár több kötelet is.
A lélek ez által válik szabaddá! Persze mikor már elég sok kötelet elvágtunk.
És ha ő szabad lesz, Te is az leszel!
Emlékszel, minden tükör?
Nem felejtem el azt az élményt, mikor az egyik családállítás után azt éreztem: kinyílt a világ!
Valami gyökeresen megváltozott!
Mára már mások is átélték ezt az élményt.
A szeretet ennek a következménye.
Azért nem értjük a szeretetet, és azért nem tudjuk mi is az valójában, mert nem vagyunk szabadok.
Amint szabaddá válunk, megjelenik a szeretet. (Szél Mihály)

Az élő mátrix (film a gyógyulásról - más szemszögből, 6 részben)

CSALÁDÁLLÍTÁS
3. rész

A mező
A családállítás egy sajátos "energiamezőben" történik. Ez a mező pontosan, egyértelműen nem mérhető és nem meghatározható, ám határozottan megtapasztalható. Mondhatjuk úgy, hogy azt a közös családi lélek, tágabb értelemben sorsközösségek lelke: az élet létrejötte és fennmaradása szempontjából kialakult közösségek kohéziós ereje formálja. Ez a mező olyan, mintha hordozná és továbbítaná az információkat, olyan, mintha emlékezne. Hellinger egy időben okos mezőnek nevezte. Rupert Sheldrake angol biológus morfogenetikus mezőnek nevezte el ezt a jelenséget. Ezt okozati mezőnek is nevezi, mivel a forma- és viselkedésminták előképeiként szolgálnak. A kifejezés a morph: forma és a genezis: létrejövés szavakból ered. Sheldrake és Hellinger egyetértettek abban, hogy hasonló jelenségről beszélnek. Ma Hellinger szellemi mezőnek nevezi, olyan térnek, amelyben megnyilvánul a lélek mozgása.

"Létezik egy mélység, amelyben minden összefolyik. Ez a mélység kívül esik az idő határain. Az életet olyan, mint egy piramis. Fenn, az egészen kicsi kis csúcson zajlik minden, amit haladásnak, történelemnek nevezünk. Lenn, a mélységben a jövő és a múlt összemosódik. Ott csak tér van, idő nincs. Néha előáll olyan helyzet, melynek során kapcsolatba kerülünk ezzel a mélységgel. Ilyenkor valamilyen rejtett rendszert ismerünk fel benne és lelkünk valami nagyobb méretű irányába képes elmozdulni."

A családfelállítás ebből a mélységből, energiamezőből jeleníti meg képviselők segítségével a család erőterét addig a határig, amíg azt érzékelni képes. A végső határ a végtelen, ám a családfelállításnál általában négy-öt generáció erőtere jelenik meg.

Amikor az egyén cselekvés előtt áll, a mező emlékezik és megismételhet egy korábbi cselekvést. Ezért fordulhat elő, hogy egy családban generációról generációra ugyanazok a sorsok ismétlődnek, mert a családi mező emlékezete ugyanazokat a mozgásokat hívja elő. Hellinger megfigyelte, hogy ha ezt a mezőt kívülről egy új szellemi behatás éri – egy új szellemi mozgást állítunk be – akkor ez az ismétlődés megáll, és az egyén képes lesz egy új életszakaszt kezdeni. A gyógyulás azzal kezdődik, ha a múltat – az ismétlődésekkel együtt – tisztelettel elfogadja, nyitottá válik a jövő felé, és vállalja a pillanat kockázatát. Amikor az egyén felismeri a valóságot, azt, ami van, és nem annak bűvöletében él, hogy a valóságnak milyennek kellene lenni, akkor ez az a pillanat, amikor az új szellemi mozgás elindítható bizonyos gyógyító mondatokkal. Olyan mondatokkal, amelyek szeretettel teljesek, elfogadóak és a mélyben hatnak. Általuk felismerhetjük, hogy mindaz a rossz, ami eddig történt velünk, hozzátartozik ahhoz a jóhoz, ami ezután fog megtörténni. Egyik nincs a másik nélkül. Az ellentétek a létezés mélyebb szintjén elválaszthatatlanok egymástól.

A családállítás a gyakorlatban
A családállítás általában csoportos formában történik, de egyéni foglalkozással is lehetséges. A kliens két-három mondatban elmondja témáját, majd a csoportból ő (vagy a vezető) a családtagok helyett megszemélyesítőket választ. A vezető megkéri az állítót, hogy kezeit a képviselők vállára téve helyezze el őket úgy térben, ahogy ott, az adott pillanatban érzi. Ezután magától elindul a személyek mozgása, mintegy ráérezvén az egyén és a hozzátartozó sorsok, események energiájára, kötődéseire. Gyakran a csoportból egy-egy tag magától belép a mezőbe, mintegy behívja őt a mező. A mozgásban előbb utóbb megjelenítődik a sérült pont, a kitagadott, elfelejtett, megítélt odatartozó. Ezt követi a tudattalan szeretetből fakadó terhes kötődések feloldása, és tudatos szeretetté alakítása. Az egyén a felvállalt sorsot nagy tisztelettel visszaadja annak, akihez az tartozik, ezáltal a gondolkodásmódja ítéletmentessé válik, és elkezdheti a saját életét.

Bert Hellinger a módszer és saját maga negyedszázados fejlődésében három szakaszt különböztet meg: a klasszikus családállítás, a lélek, majd a szellem mozgását követő családállítás szakaszát.

A klasszikus családállításnál a terapeuta valamivel többet beszél. Megkérdezi a képviselőket, hogyan érzik magukat a helyükön, s a kapott válaszok alapján módosításokat végez – megváltoztatja némelyikük helyzetét vagy helyét, illetve újabb személyeket állít be – egészen addig, amíg mezőben nyugalom áll be, amíg kliens tekintetén megjelenik a felismerés.

A lélek mozgását követő családállításnál a képviselők külső irányítás nélkül is addig módosítgatják a helyzetüket, illetve a helyüket, amíg a felállásban jól nem érzik magukat, ezért szinte nincs is szükség a külső irányításra. Elég, ha a terapeuta és a kliens összhangba kerül ezekkel a mozgásokkal és hagyja magát vezetni általuk. A megfelelő pillanatban mindig megszületnek a kimondható szavak, mondatok.

A szellem mozgását követő családállítás a lélek mozgását követőtől annyival több, hogy nagyobb mélységeket, nagyobb sorsközösségeket, archetipusokat enged feltárulkozni. Például a család egy nehézsorsú nőtagján keresztül kapcsolódik a nők sorsközösségéhez, a női minőséghez. Ugyanez egy férfin keresztül a férfi sorsközösséghez, a férfi minőséghez. A tudatos énünk tudattalan hátterének végtelenül gazdag képvilágát engedi látni, érzékelni.

A háromféle családállítás szabadon összemosódhat, akár követheti is egymást. Mindhárom esetben fontos Hellingernek az a felismerése, hogy a családállító és a kliens együtt figyelik a mezőt. A jó családállító azonos szinten marad páciensével, nem kerekedik fölé úgy, mint a hagyományos értelemben vett terápiákban szokásos, ahol szükségszerű, hogy a terapeuta a Nagy a kliens pedig a Kicsi szerepét vállalja. Itt azonos szintről figyelik a kliens tudattalanjából kivetülő családi energiamezőt, amelyben mélyen benne van a megoldás, és együtt engedik azt a felszínre jönni.
(folytatjuk)
(A cikk forrása: http://hellingerakademia.hu/)

CSALÁDÁLLÍTÁS - ESETTANULMÁNYOK

A szeretet lekorlátozása

Mielőtt belefognék az esetleírásba, szeretnék egy fontos dologra rávilágítani a családállításokkal kapcsolatban. Számtalan esetben fordult elő, hogy az állítás előtti megbeszéléskor az állítást kérő hosszan ecseteli pl.: az édesapjával, édesanyjával való remek kapcsolatát vagy, hogy a párjával, minden rendben, nagyon jó a kapcsolatuk. Ám mikor a szereplők beállnak, és a morfogenetikus mezőt követve megjelenítik a problémát, nagyon sokszor azt látjuk, hogy a lefestett jó kapcsolatnak nyoma sincs.
Minden esetben az a valóság, ami a családállítás során a felszínre került!
Csak már annyira elfedtük magunkban, annyira elnyomtuk, hogy nem is emlékszünk az adott probléma gyökerére.
Ha elég tudatosak lennénk, és nem söpörnénk a szőnyeg alá problémáinkat, nem lenne szükség családállításra.
Ám ez csak az egyik része az igazságnak!
A másik az, hogy sokszor előző életben gyökerezik a probléma, mint ahogy esettanulmányunkban is:

Egy édesanya gyermeke problémájával fordult hozzám.
Hogy konkrétan mi volt a probléma, az az állítás szempontjából lényegtelen.
Az állítás során az a kép tárult elénk, pontosabban az elénk táruló képek mind arra a problémára világítottak rá, hogy a gyerek hiányolja az édesanyja szeretetét.
Az állítást kérő édesanya ez ellen nagyon tiltakozott, hiszen ő úgy éli meg, hogy mindent megad gyermekének.
Először próbáltuk Hellingeri módszerekkel helyreállítani a szeretetet, de a felállított képben nem változott semmi, vagyis a gyermek még mindig nem tudott közeledni az édesanyjához.
Majd beszélgettünk, vitatkoztunk az édesanyával, próbáltuk meggyőzni, hogy amit ő gondol szeretetnek, az nem az, de ez sem vitt közelebb a megoldáshoz.
(De hisz nem is vihetett, mert nem volt minek tudatosodnia!)

Ekkor átmentünk előző életbe, ahol fény derült a probléma gyökerére:
Az állítást kérő édesanya, az előző életben is édesanya volt.
Nagyon szerette gyermekét, ám jött a háború, és ő elengedte a frontra.
A gyermek meghalt, az anyának pedig meghasadt a szíve fájdalmában.
Egész hátralevő életében magát hibáztatta, hogy elengedte a gyermekét a frontra.
Mi az alap dilemma?

Szeretek, és meghal a gyermekem.
Szeretetből elengedtem, nem akartam megakadályozni, és meghalt.
Azzal az élettapasztalattal halt meg az akkori édesanya, hogy ha szeretek, az egyenlő a halállal.
A mostani inkarnációban, ez az édesanya ezért lekorlátozta a szeretetét: Nem szerethetem, mert akkor meghal!
Ez a „szoftver” a gyermeke születésekor aktiválódott!
És ő tényleg úgy érzete, hogy mindent megad a gyermekének, elhalmozta minden földi jóval, de a lelkében a „nem szerethetem, mert akkor meghal!” szoftver fut.
A gyermek pedig ennek megfelelően reagál!
NEM azt látja, hogy gondoskodnak róla, hogy mindennel elhalmozzák, minden este mesélnek neki, hogy az édesanyja naponta többször is elmondja: szeretlek, stb.
A gyerek az édesanya lelkére reagál, és nem érti, hogy miért nincs összhangban az, amit lát, tapasztal, és amit lelkében érez.
Azért mert két ellentétes dolog.
Ezért mindent elkövet, hogy segítsen édesanyjának ezt rendbe tenni.
Ha kell, az életét is feláldozza.
Mikor mindez tudatosult, felszínre jött, elindult az oldódás.
Ez onnan is látható volt, hogy most már a szereplők meg tudták ölelni egymást.
Az édesanya még párszor elmondta, hogy sajnálom, ami gyorsította az oldódást.

Szél Mihály
Tel.: 06 70 629 5807
E-mail: szelmihaly@gmail.com
Web: http://www.lelekmagszellemiiskola.hu

Kérdésekre válaszolok, elsősorban e-mailben.
Családállítások időpontjai: lásd a PROGRAMOKNÁL


A családállításra jelentkezni lehet a MedDiamond Orvos – Természetgyógyászati Központban 1111. Budapest, Budafoki út 12. 1.em.6. csengő: 15. Bővebb információ a +36 30 490 7157-es, és a +36 1 783 1204-es telefonszámokon, részletek a http://www.meddiamond.hu/ weboldalon.
Szeretettel várunk mindenkit érdeklődőként, szereplő-segítőként vagy állítóként.
Ha a 30/490-7157-es telefonszámra üzenetet írsz, visszahívlak.
További szép napot kívánok: Gurbó Éva

„A fejlődés a kísérletezés folyamata, a próbálkozások, a tévedések és az alkalmankénti győzelmek sorozata. A sikertelen kísérletek éppannyira részei a folyamatnak, mint azok, amelyek beválnak." (Byron Katie)
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?

BIOLÓGIAI FOGÁSZAT – dr. Mocsonoky Zsuzsa
A FOGAK ÉS SZERVEK KAPCSOLATA

Fogorvosi tanulmányaim során szeretett gyerekfogász professzorunk Dr. Tóth Pál mondogatta gyakran: „Sose feledkezzenek meg róla kedves kollegák, hogy minden fog végén egy ember lóg!” Akkor még nem igazán értettük pontosan mire is gondol – az akkori tudásunk még nem adott erre választ. De azt minden esetre jól érzékeltette, hogy a fogak és a szájüreg folyamatai hatással vannak az egész szervezetre. Felhívta a figyelmünket már akkor (az 1970-es években), hogy a gyerekkorban elvégzett gyökértömések életre szóló hatással lehetnek az ember számára.


A képre kattintva, az kinagyítható

Voll és Kramer fedezték fel, hogy a szájüregben ugyanúgy reprezentálva van az egész szervezet, mint a kéz, a láb, a fül, a nyelv, a skalp esetében. Ma már közismert és elfogadott terápiás eljárás a talpon végzett reflexológiai kezelések – vagy a fül akupunktúra.

Voll és Kramer Megállapították az egyes fogakat körülvevő területek és az egyes belső szervek kapcsolatát.
Dr. Gleditsh fedezte fel az 1970-es évek elején, hogy ezek a területek inger hatására akupunktúrás pontokat is tartalmaznak. 4000 beteg 10 éven át tartó megfigyelése alapján bebizonyosodott, hogy gyors és tartós gyógyulás volt elérhető: visszatérő arcüreg-, mandula-, középfülgyulladás, neuralgiák, fejfájás, emésztési zavarok, székrekedés esetén.

Mit értünk a fogakat körülvevő területen? Magát a fogat, a benne levő ereket, idegeket, a fog körüli gyökérhártyát – csontállományt, a fogínyt – és a fogakkal szemben, az orcában levő nyálkahártya területet. A szájüregi akupunktúrának az a megfigyelés az alapja, hogy a különböző betegségek és működési zavarok következtében a pofa nyálkahártyáján szabályszerűen meghatározott körülírt területeken, nyomás-érzékeny pontok jelennek meg. Itt találhatóak azok az akupunktúrás pontok, melyeket kezelve hatással tudunk lenni a fogra és a hozzá tartozó szervre is.

Minden fognak – illetve fog csoportnak szabályszerűen meg vannak a szerv kapcsolatai. A táblázat ezt mutatja. És ahogy látszik, nem csak szerv rendszerekre, hanem melléküregekre, csigolya szakaszokra, ízületekre, nyirokmirigyekre és érzékszervekre is hatással van.
Érdemes itt egy picit a szervrendszerekről beszélni. A kínai gyógyászat alapja, hogy egyes szerveknek párjuk van – szoros energetikai kapcsolatban vannak. Az ismert yin-yang szimbólum szerint így alkotnak egy egységet. Szervezetünkben ezek a szerv párok viszonylag logikusan kapcsolódnak – egy tömör (yin) és egy üreges (yang) szervvel. Vese – húgyhólyag, máj – epehólyag, tüdő – vastagbél, gyomor – hasnyálmirigy – lép, szív – vékonybél.

Sokáig nem gondolkodtam azon, hogy egy szájüregben – ahol minden fogat ugyanaz az inger ér, miért lyukad ki néhány fog olyan gyorsan, és miért van az, hogy némelyik sosem, vagy csak évtizedekkel később. A szájüregi akupunktúra erre világos választ ad. Minden fogorvos tapasztalja, hogy a nagy rágófogak (az ún. 6-7-esek) nagyon korán szuvasodnak - és főképpen először az alsók. Ezek a fogak a vastagbél-tüdő funkciós körhöz tartoznak. Jól megmutatkozik már pici kortól az antibiotikumokkal (és védőoltásokkal!!) terhelt immunrendszer legyengülése – melynek közel 80 %-a a vastagbélben lakozik. Ennek következménye a gombák és egyéb kórokozó bélbaktériumok túlszaporodása a bélben – mely szinte ördögi kört alkotva fent tartja a visszatérő betegségeket. A vastagbél párjaként a tüdő - légutak gyengesége, és az állandóan visszatérő hurutos állapotok ebből egyenesen következnek.

A felső nagy őrlők a gyomor – hasnyálmirigyhez kapcsolódnak. Ennél is erőteljesen látszik a táplálkozás fontossága. A pici kortól normálisnak talált kekszek-finom lisztes péksütemények, édességek, és ún. üdítő italok fogyasztása korán megterheli ezt a rendszert. Ennek szinte első jele éppen ezeknek a fogaknak a szuvasodása.
Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy az időben (már egész pici korban) elkezdett jó táplálkozási szokások az egészség meghatározói lesznek – és valódi, elsődleges megelőzést jelent a fogszuvasodás témájában is.
A folytatásban a szájüregi akupunktúra technikájáról lesz szó.

Ha kérdésed van, hívjál:
Dr. Mocsonoky Zsuzsa
Tel: 06-30/526-5170

ÉBREDÉS SZÓTÁR – EzoTaro
Érzelmek 5. – MAGÁNY

Mi jut eszedbe róla?
Kulcsfogalmak: hiányérzet, elszigeteltség, tehetetlenség érzése, fájdalom, menekülés az egyedülléttől, megalkuvás a párkapcsolatban (mindegy kivel élek, csak ne legyek egyedül), megalkuvás a barátok, ismerősök tekintetében (mindegy, hogy kivel és hol töltöm el az időmet, csak ne legyek egyedül).

Mi a magány?
Magány: mások társaságától elzár(kóz)va, visszavonultan, egyedül élő ember helyzete, állapota.
Magányos: társtalan, magányos személy
Mi az egyedüllét?
Egyedüllét: magányosság
(Magyar Értelmező Kéziszótár)

Kérdések:
Mi az egyedüllét és a magány közötti különbség? Milyen érzést vált ki a magány? Hogyan küzdhetjük le a magányt? Hozhat-e valódi megoldást, ha folyamatosan menekülünk az egyedülléttől? Miért nem hozhat ez megoldást? Szükségünk van-e a magányra? Szükségünk van-e az egyedüllétre? Milyen pozitív dolgokat tartogat számunkra az egyedüllét?

Magány

A magány, a társtalanság, és az egyedüllét szinonimája. Mégis van különbség közöttük, mert a magány és az egyedüllét nem csak társtalanságot jelent, hanem azt is, hogy senki sincs körülöttünk, sem társ, sem más. Az egyedüllét viszont nem feltétlenül kellemetlen érzés, hiszen mindenkinek szüksége van arra, hogy bizonyos időközönként egy kis időt egyedül töltsön, amikor csak saját magával, saját kedvteléseivel foglalkozik. Így az egyedüllét csak akkor válik negatívvá, ha felborul az egészséges egyensúly és ez lesz a jellemző valakinek az életében. Bizonyos mennyiségű egyedüllétre minden egészséges embernek szüksége van ahhoz, hogy az egész napi, heti stresszt kiheverje. Problémát csak az okoz, ha az egyedül töltött idő lesz a domináns. Persze ezt is embere válogatja, hogy kinek mi a sok. (Extravertált, introvertált típusok.)
A magány hiányérzetet vált ki, mert hiányzik valaki konkrét vagy nem konkrét személy. A magányt is meg kell tapasztalnunk, hiszen azt éppen az egó általi elszigeteltségünk váltja ki.
A magány az elszigeteltség érzésétől olyan mardosó, mert azt érezzük, hogy el vagyunk zárva a jótól, vagyis mások társaságától. De a kellemetlen, mardosó, fájdalmas érzés nem szükségszerű! Ha nem arra koncentrálunk, hogy ki hiányzik ahhoz, hogy ne legyünk magányosak, hanem valami olyan tevékenységhez fogunk, ami teljesen leköt bennünket, akkor nem hogy hiányt nem érzünk, de az alkotás öröme energiával tölt fel bennünket. Így a negatív átfordul pozitívba, az energiahiányt pedig az örömből eredő energiatöbblet megszünteti. (EzoTaro)

Kutatók a magányról

„A kutatók a magányosság különböző típusairól számoltak be, például (1) reménytelenség (az illető tehetetlen, félelemmel telített és reménytelen),
(2) türelmetlen unalom (az illető valahol máshol akar lenni, unatkozik és kényelmetlenül érzi magát), (3) depresszió (az illető elszigeteltnek érzi magát, melankolikus és szomorú) és (4) önbecsmérlés (az illető csúnyának, bizonytalannak és butának érzi magát). Az emberek reakciója a magányra nagymértékben függ attól, hogyan magyarázzák meg önmaguknak

Megújult külső és belső tartalommal várjuk Kedves Olvasóinkat a LélekRestaurátor weboldalain. http://www.lelekrestaurator.info/
magányosságukat. Az olvasó bizonyára emlékezik arra, hogy az attribúció-elmélet képviselői az ilyen magyarázatokat aszerint osztályozták, hogy hova helyezik a kiváltó okokat (kívülre vagy belülre) és mennyire tartják az okokat stabilnak (állandó-alkalmi). Azok a magányos emberek, akik magányosságukra belső-állandó magyarázatot adnak, (pl. külső megjelenésük, személyiségük) a leginkább lemondóak és depressziósak. Azok, akik magányosságukat saját erőfeszítéseik hiányának tulajdonítják (belső-alkalmi) kevésbé idegesek és jobban bíznak a változásban. Az alkalmi külső okok (pl. azért vagyok magányos, mivel éppen most költöztem egy új környékre) több reménnyel kecsegtetnek a változásra, mint az állandó külső okok (pl. az emberek szándékosan kiközösítenek engem) gyakran vezetnek ellenségességhez.”
(Forgács József: A társas érintkezés pszichológiája)

Osho a magányról és az egyedüllétről

Amikor nincs egy "fontos másik" az életünkben, akkor ott a választás előttünk: magányossá válunk, vagy pedig élvezzük a szabadságot, amivel az egyedüllét ajándékoz meg bennünket. Amikor mélyen megélt igazságainkhoz nem lelünk támogatást a környezetünkben, akkor is ott a választás: vagy elszigeteltnek és keserűnek érezzük magunkat, vagy inkább ünnepeljük azt a tényt, hogy meglátásaink elég mélyek és erősek ahhoz, hogy túljussanak azon a hatalmas emberi igényen, hogy családunk, barátaink vagy munkatársaink egyetértését elnyerjük. Ha úgy érzed, hogy te most ilyen helyzetben vagy, légy óvatos, mikor eldöntöd hogyan tekintesz az "egyedüllétre", és vállald a felelősséget ezért a döntésedért.
Ez az egyszerű, szerény alak a kártyán önnön fényét árasztja szét maga körül. Buddhának egyik legjelentősebb, az emberiség spirituális fejlődését segítő tanítása ez: "Légy önmagad fénye!" Végső soron mindenkinek ki kell fejleszteni magában a képességet arra, hogy bármilyen kísérő, térkép vagy útmutató nélkül megtalálja a kiutat a sötétségből.
"Amikor te egyedül vagy, akkor nem egyszerűen egyedül vagy - te magányos vagy. A magány és az egyedüllét között pedig óriási különbség van. Amikor magányos vagy, akkor a másikra gondolsz, hiányolod a másikat. A magányosság egy negatív állapot. Úgy érzed, jobb lenne, ha a másik - a barátod, a feleséged, az anyád, a szerelmed, a férjed - ott lenne. Jobb lenne, ha a másik ott lenne veled... de nincs ott.
A magány a másik hiánya. Az egyedüllét viszont önmagunk jelenléte. Az egyedüllét nagyon pozitív; egy jelenlét, egy túlcsorduló jelenlét. Annyira szétárad a jelenléted, hogy betöltheted vele az egész világegyetemet, és senki másra nincs szükséged."
(Osho: Zen Tarot IX. Egyedüllét kártya)

TÖRTÉNET

50 év (kép)
"A pályaudvaron egy idős bácsi a feleségét várja. Mikor a nénike megérkezik, megölelik egymást: - De jó, hogy végre megjöttél, úgy hiányoztál! - szól a bácsi. - De jó, hogy végre látlak, olyan hosszú volt ez a két nap - válaszol a néni. A közelben álldogáló fiú, aki a barátnőjét várja meghatódik a jelenet láttán és odalép hozzájuk: Ne tessék haragudni, önök mióta házasok? - Éppen 50 éve - hangzik a válasz. - Remélem mi is ilyenek leszünk ötven év múlva a kedvesemmel - mosolyog a fiú. A bácsi odalép hozzá, megfogja a vállát és azt mondja: Fiatalember, maga ezt ne remélje. Maga ezt döntse el." (ismeretlen)

Batta Éva - LélekRestaurátor
Tel.: +36-20/384-8888
Skype: ezotaro
E-mail: info@ezotaro.com
Web: http://www.lelekrestaurator.info/

ÉTKEZÉS VAGY TÁPLÁLKOZÁS? – Orosz Tünde

GABONÁINK

Táplálkozástanilag egyik legértékesebb és legfontosabb csoportot képviselik a gabonák. Szénhidráttartalmuk jellemző, ezek nagy része keményítő.
Héjukban, illetve magbelsőjükben élelmi rostokat, cellulózt, lignint valamint pektint tartalmaznak. Fehérjetartalmuk számottevő ugyan, de nem teljes értékű fehérje, nem esszenciális aminosavakat hordoz, ezért szükség van az ún. komplettálásra. A búzaféléink egyik fehérjéje a sikér, ami tartalmazza glutén nevű anyagot, s ez a glutén az okozója a coeliákiának, vagy ismertebb nevén a lisztérzékenységnek.
Lisztérzékenyek számára tehát tilos fogyasztani búza, durumbúza, tönkölybúza, kamut, triticale, árpa, rozs, zab tartalmú ételeket.
A gabonaszemek héja, és héj alatti része B vitamint, míg a csíra zsírban oldódó E vitamint tartalmaz. Jelentős még ásványi anyag tartalmuk, így pl. kálium, magnézium, foszfor és kalcium.
Magas rosttartalmuk miatt a teljes kiőrlésű gabonafélék ezért foglalnak el olyan fontos helyet az egészséges táplálkozásunkban.

Búza
A legrégebben és leggyakrabban termelt gabonafélénk. Jelentős a fehérjetartalma, de lizinből kevesebbet tartalmaz a szükségesnél.
A lizin a 20 esszenciális aminosavak közül az egyik, aminek hiánya erőtlenséghez, dekoncentráltsághoz, ingerlékenységhez, enerváltsághoz vezethet. Ezért kell komplettálni, azaz kiegészíteni étkezésünket, ha búzakenyeret vagy más búzából készült ételt eszünk pl. tojással, halhússal, tejjel, illetve élesztővel.
Burizs = hántolt búza
Bulgur = áztatott vagy gőzölt, szárított, tört búzaszemek

Durumbúza
Üveges búzának, keményszemű búzának, vagy makaróni búzának hívják. Előszeretettel alkalmazza a tésztaipar, rendkívüli tulajdonsága miatt, mivel tojás nélkül is kiváló száraztészta készíthető belőle.
Érdekessége, hogy a durumtészta tulajdonképpen nem is durumlisztből készül, hanem szemolinából, ami nem más, mint a derce, durvábbra őrölve, mint a hagyományos lisztek, és ezért más az elkészítési módja is a durumtésztáknak. Nagy nyomáson, magas hőmérsékleten, vízzel keverve préselve készítik ezt a tésztát, melynek kiváló főzési tulajdonságai mellett még nagy előnye a higiénikusabb és hosszabb tárolása. Cukorbetegek is fogyaszthatják, mivel egy elágazó szerkezetű keményítőlánc alkotja, s így lassabban emeli a vércukorszintet. Laktatóbb is, és kiadósabb is a durumtészta, valamint ízletes, a mediterrán konyha ezért kedveli.

Tönkölybúza
Ősbúza fajta, bár terméshozama alacsony, rendkívül ellenálló a betegségekkel szemben. A tönkölyliszt beltartalmi értéke megegyezik a búzaszemével, mivel teljes kiőrlésű, így benne található a csíra és a korpa is, s mint tudjuk, ezeknek igen fontos szerepe van a rákmegelőzésben.

Rozs
Tartalmaz ugyan sikérképző fehérjéket, de jóval kevesebbet, mint a búza így jól nyújtható rugalmas tészta és ritka bélzetű kenyér nem készíthető belőle. Kenyér alapanyag, a rozskenyér jóval tömörebb, mint a búzakenyér – keverve alkalmazzuk legtöbbször.
Gin és vodka előállításához is használják még.

Rizs
A búza után a leggyakrabban fogyasztott gabona. Hántolatlan formája a barnarizs, hántolva, fényezve fehér rizsként ismerjük. A hántolt forma értelemszerűen kevesebb B vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, míg a barna rizs értékesebb. A változatos táplálkozásban mindkét formának helye van, megfelelően kiegészítve egyes ételsorokban. Mivel a rizs nem tartalmaz glutént, így az erre érzékenyek táplálkozásában igen változatosan elkészíthető. Nemcsak szemes formában, hanem rizspehelyként, rizslisztként alkalmazhatjuk.
Az Amerikában őshonos vadrizst, mely dióízre emlékeztet, ugyanúgy készítjük, mint a megszokottabb rizsfajtákat.

Zab
Sokáig gyomnövényként tartották számon, majd állatok eledeléül szolgált. Később a germánok, írek, illetve skótok rendszeresen fogyasztották kásaételként. Rendkívül értékes tápanyagai és változatos felhasználhatósága miatt napjainkban egyre gyakoribbá válik fogyasztása, mindenképpen a reformkonyha egyik szuper alapanyaga. Zabpehelyként, zabkorpaként, zablisztként használjuk sütéshez, főzéshez, sűrítéshez. Gluténérzékenyek sajnos ezt sem fogyaszthatják. Magas rosttartalma koleszterin vérnyomás és vércukorszint csökkentésben fontos. Jellegzetes fehérjéje az avenalin, egyébként is számottevő fehérjetartalma alkotójaként.

Orosz Tünde - Reformkonyha szakács
E-mail: tunde@tundekonyhaja.hu
06-20/378-68-60
Web: http://www.tundekonyhaja.hu

Jó lappal a kezében bárki tud nyerni, de rosszal csak a legjobb játékosok. (Axel Rode)
AKTUÁLIS
Régi Kedves Olvasóink bizonyára emlékeznek rá, hogy volt néhány szám, amiben az "Aktuális" c. rovatban olyan embert (csoportot) mutattam be, akinek tevékenysége az egészségünket, örömünket, jóllétünket szolgálja, illetve egy élhetőbb élet előhírnöke. Most ismét olyan valakivel találkoztam, akinek a gondolatai többeket érdekelhetnek. Következzék PATAKI ANTAL, aki egy emberhez méltóbb életformát, társadalmat mutat be nekünk.

GONDOLATÉBRESZTŐ A "SZERVES TÁRSADALOM" VILÁGKÉPHEZ

Kedves Olvasó, gondolt-e már arra, hogy a sok spirituális információt elolvasó, vagy a tényleges belső (lelki-) munkát végző emberek számának a gyarapodása hatással lehet-e Magyarország gazdaságára és közösségére?
Ha nem, akkor mire jó ez az egész? Ha igen, akkor hogyan?
Ha ugyanis nincs hatással a közösségre, akkor a személyes fejlődésünk csak öncélú lenne, és ettől még maradna továbbra is ez a megosztó, kifosztó és az embert lealacsonyító liberális-globalista rendszer. Ekkor a „külvilág” az önmagukat fejlesztő emberek belső világával teljesen ellentétes értékrend szerint működne, az pedig hosszabb távon szerintem nem lehetséges.
Ha pedig van hatással, akkor az hogyan és miben nyilvánulhat meg? Gondolom, Kedves Olvasó, hogy Ön is úgy gondolja, hogy az emberek tömeges belső munkájának előbb-utóbb meg kell nyilvánulnia a külvilágban is, hiszen ez spirituális törvény. Ráadásul, az egyik vezető tudomány, a kvantumfizika már sok évtizede egyértelműen bebizonyította, hogy az emberi tudat és az ember meggyőződés-rendszere meghatározó arra nézve, hogy a láthatatlan energiamezőből mi jelenjen meg a fizikai valóságban.

Mi lenne akkor, ha azok az emberek, akik már elindultak ezen az úton, és már előbbre is léptek, megfogalmaznának egy olyan világképet, ahol az Ember van a középpontban, ahol minden történés, minden folyamat az Ember és vele együtt minden más létező kiteljesedését szolgálná? Azt hiszem, ha lenne egy ilyen közös célunk – ami, természetesen, messze fölötte van a megosztó pártpolitikának −, akkor egy öngerjesztő folyamat indulhatna be: ha egyre több és több ember ismerné meg ezt az új világképet, és egyre többen alakítanák át a személyes értékrendjüket ennek az új és élhető világnak a megvalósítása céljából, akkor az meglepően hamar megvalósulhatna!
Ez az új világkép a „szerves társadalom”. Persze, nincs új a Nap alatt, ezért pontosabb, ha úgy fogalmazok, hogy „régi-új” világkép. Ugyanis e szerint az értékrend szerint éltek az ősi civilizációk, és szkíta-hun-magyar őseink is, egészen 973-ig, amikor Géza fejedelem aláírta a Quedlinburgi Szerződést. (Ez a szerződés vezette be a római központú kereszténységet, a központi irányítású államot és ez alapján kezdték el irtani az ősi tudás képviselőit. Ennek az írásnak azonban nem célja, hogy erre részletesebben kitérjek.) Maga a „szerves társadalom” kifejezés többször felbukkant már az elmúlt évtizedek során, de sehol sem találtam egy olyan megfogalmazást, ami egyértelművé teszi, hogy mit is kell érteni alatta. Ahogy elkezdtem ezzel a témával foglalkozni, olyan emberekkel hozott össze a sors, akiknek a munkássága hozzájárult ahhoz, hogy egyre jobban megértsem a szerves társadalom lényegét, és ezzel egy időben elkezdett a fejemben összeállni a kép.

A legfontosabb törvény, ami nem kerülhető meg egyetlen esetben sem, a Smaragdtáblákon maradt ránk, és a Világmindenség egylényegűségére hívja fel a figyelmünket. Biztosan Ön is ismeri: „Amilyen kint, olyan bent; amilyen fent olyan lent; amilyen kicsiben, olyan nagyban!” Szóval, eszerint, ha egy valaminek megismerjük a működését, akkor már minden másnak is tudjuk a működését, hiszen minden ugyanazon a módon működik tökéletesen. (Csak éppen fel kell ismernünk az egymással egylényegű rendszereket, aminek a megtanulása némi gyakorlást igényel.)
Amikor idáig eljutottam a dolgok rendszerezésében, belém villant, hogy a szerves társadalomnak pont úgy kell működnie, ahogyan például az emberi testnek, és a „szerves társadalom” elnevezés is pont arra kell, hogy utaljon, hogy az így működő társadalom részei pont azokat a funkciókat töltik be, mint például az emberi (vagy bármely más) testnek a szervei! Az emberi testben a test részei, a sejtek, szervek, a szervrendszerek úgy járják be a saját fejlődésük útját, és úgy teljesednek ki, hogy közben a működésüket összehangolják abból a célból, hogy egy őket óvó és összetartó testet fejlesszenek ki. Ha ez igaz, akkor pont így kell működnie a társadalomnak is: a részei („szervei”), vagyis az ember, a család, a települési közösségek úgy kell, hogy végigjárják a saját kiteljesedésüket, hogy közben összehangolják a működésüket egy olyan állam („test”) megteremtése céljából, ami óvja és összetartja ezeket a részeket! Ez az összehangolás csakis úgy lehetséges, ha minden rész ugyanazért a közös célért dolgozik, és ugyanazon iránymutatás alapján dönt minden döntési helyzetben!
Ezek után eljutottam oda, hogy meg tudtam fogalmazni egy mondatban azt, hogy szerintem mi is a szerves társadalom: „Szerves társadalom” az embereknek az a nagyobb csoportja, amelyik az általa lakott élettérben minden élő és élettelen létező kiteljesedésével összhangban szervezi meg és támogatja a közösségei működését, úgy, hogy az minden létező legjavát szolgálja.

Hárman, akik ugyanígy gondolkodunk, összefogtunk, és létrehoztunk egy honlapot, ahol minden olyan információt megosztottunk, ami szerintünk minimálisan szükséges ahhoz, hogy aki akar, elkezdhesse megvalósítani a szerves társadalmat ELŐSZÖR A SAJÁT SZEMÉLYES ÉLETÉBEN(!), majd tudatosan, ha kell, másokkal összehangolva a cselekedeteit, ha a helyzet azt kívánja.
A honlapunk címe: http://www.szervestarsadalom.info
Egy előadást is megtekinthet a szerves társadalomról, itt:

Kérem Önt, segítsen abban, hogy a fenti információk minél több emberhez eljuthassanak!
Pataki Antal

„A védekezés a háború első lépése, még az önmagunkkal vívott háborúé is.” (Byron Katie)
PROGRAMOK: SZABADIDŐ, EGÉSZSÉG, ÉLETMÓD

LÉLEK ÉS BETEGSÉG

„A lélek, amikor szorult helyzetben van és szenved, sokszor csak a test nyelvén tudja kifejezni magát. Ilyenkor a különböző kellemetlen fizikai tünetek és betegségek arról adnak hírt, hogy valami odabent megrekedt, fáj, feszít, nem működik – és változtatni kellene. A tünetek tehát csak jelzik az igazi problémát, így azok gyógyítása önmagában nem jelent megoldást. Valódi eredményt csak akkor érhetünk el, ha feltárjuk a betegség kialakulásában szerepet játszó lelki okokat, és azokat (is) kezeljük.
A betegséget a legtöbben olyan zavarnak tekintik, melyet a lehető leghamarabb meg kell szüntetni, hogy aztán továbbra is ugyanúgy élhessenek, mint korábban. Ám - mivel test és lélek elválaszthatatlan egységet képez - a "betegség" az egész ember zavara, diszharmóniája, nemcsak az adott szervé. S egyben persze belső felhívás is az eddig követett út módosítására. Minden egyes lelki eredetű betegség egy-egy dekódolásra váró rejtjeles üzenet - ahhoz, hogy helyreállíthassuk a belső harmóniát, meg kell fejteni, honnan ered, mi van a mélyén, és miről akar hírt adni nekünk.
Február 22-én két fantasztikus előadó, Prof. Dr. Bagdy Emőke pszichológus, egyetemi tanár és Dr. Buda László orvos, pszichiáter, pszichoterapeuta segít ráhangolódni testünk titokzatos kifejezésmódjára.”
(Forrás és jegyrendelés)

MEGJELENT AZ ÉLET NAGAZIN LEGÚJABB SZÁMA!

Keresse Ön is az ország bármely területén, a Relay és Inmedio, valamint a Tesco üzlethálózataiban az ÉLET Magazint. Nézze meg a listában, melyik üzlet van a legközelebb Önhöz >>>

CSALÁDÁLLÍTÁS – SZÉL MIHÁLY

02.09. Szeged
02.10. Békéscsaba
02.16. Budapest

Szeretnék fölajánlani a Kedves Olvasóknak egy olyan lehetőséget, hogy a Budapesti családállításon ingyenesen részt vehessenek.
Csak a terembérleti hozzájárulást kérném kifizetni, ami 500.-Ft/ fő.
Cím: Bp. XI. Budafoki út 12. 1. em. 6. (kapucsengő 15) Kezdés 10 órakor. (MedDiamond)
Kérnék előzetes jelzést is, hogy ki szeretne jönni.

„A boldogság egy bűntudat nélküli tapasztalat.” (Byron Katie)
GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA

HOGYAN TARTSUK FÉKEN HARAGUNKAT?

Nem kerülhetünk el minden bosszantó szituációt, nem kerülhetünk el minden idegesítő embert, van, amin nem változtathatunk. Mit tehetünk akkor? Próbáljunk lecsillapodni, érzelmi reakcióinkat kontrollálni, és megtanulni, hogyan alakítható a düh konstruktív viselkedéssé.
Hogyan tartsuk féken haragunkat?

Időt kérek! Közhelynek tűnik, de nagyon hasznos, ha elszámolunk tízig, mielőtt valamire reagálunk. Addig van időnk lenyugodni.

A távolság mindent legyőz? Nem árt egy kis időt távol tölteni attól, akire haragszunk, míg lecsillapodunk kicsit.

Mindent a maga idejében! Próbáljunk meg először mindig lehiggadni, és utána elmondani, mi is váltott ki belőlünk indulatokat. Nem szabad elnyomni magunkban a haragunkat, de óvatosan kell bánni azzal is, ahogyan kiadjuk magunkból.

Mozogjuk ki magunkból! A fizikai aktivitás nagyon jó feszültséglevezető. Végezzünk bármilyen testmozgást, amihez kedvünk van, azt viszont rendszeresen.

Ne szólj szám, nem fáj fejem. Gondoljuk át, mielőtt bármit mondunk, nehogy később meg kelljen bánnunk kijelentésünket. Ha higgadt fejjel már végiggondoltunk valamit, talán az indulatok okozta lila köd sem tud eltéríteni ettől.

Miért - vagy inkább hogyan? Ahelyett, hogy azon dühöngünk, mi húzott fel minket annyira, célszerűbb, ha az energiáinkat a megoldásra összpontosítjuk. Megtörtént, tehát lépjünk tovább, és a megoldásért dolgozzunk. Eközben könnyebb lesz lecsillapodni is.

A harag rossz tanácsadó! Ha meg tudunk bocsátani valakinek, az nekünk is jót tesz, könnyebben múlik a haragunk.

Humorral könnyebb. Az önirónia és a humor sokszor segíthet lecsillapodni. Persze csak óvatosan, nehogy megbántsunk vele másokat.

Relaxáljunk! Hosszú távon nagyon hasznos lehet egy relaxációs technika megtanulása, ami bármikor alkalmazható, ha szükségünk van rá. A megfelelő technikával végzett mélylégzés, a relaxációs képekkel végzett önlazítás mind segíthet lenyugodni. Amíg készségszinten nem áll rendelkezésünkre egy ilyen technika, próbálkozzunk az alábbiak szerint: Hunyjuk be a szemünket, és kizárólag a légzésünkre figyeljünk. Lélegezzünk mélyeket, az orron át, egészen a rekeszizomból. Ha a tüdőnk teljesen megtelt levegővel, szájon át engedjük ki. Mély légzések közepette mondjunk megnyugtató szavakat, képzeljünk magunk elé megnyugtató képeket.

Minden fejben dől el. Aki dühös, annak a gondolkodása nagyon szélsőségessé, irracionálissá és beszűkültté válhat. Ezért fontos, hogy gondolatainkat a kellő időben át tudjuk strukturálni. Nézzünk egy példát! Ahelyett, hogy azt mondaná: "Ez borzasztó, mindennek vége!", gondolkodjon így: "Ez valóban bosszantó, érthető is, hogy ideges lettem, de mégsem a világvége, és ha dühöngök, azzal nem oldok meg semmit." A logika győzedelmeskedhet a harag felett.
Látható tehát, hogy a haragkezelés nem arról szól, hogy gátat szabunk a harag kifejezésének. A kulcs a düh tudatos, kontrollált kifejezésre juttatása.
Meglátja, ha átveszi az uralmat dühe felett, meg fogja érezni a változást!
(Forrás >>>)

Még egy adalék a dühvel kapcsolatban:
„ …a munkacsoport az idegrendszer vizsgálata során rájött, hogy dühös idegi állapotban az agy bal féltekéje aktivizálódik - az a félteke, amelynek működése a kedvező, vonzó érzelmek esetén válik fokozottá. Márpedig ez kifejezetten a közeledés vágyát jelzi, és nem a távolodásét.
Amikor dühösek vagyunk, vizsgálatunk tanúsága szerint a bal agyi félteke válik aktívabbá, ami azt jelenti, hogy szeretnénk közelebb kerülni a düh okához, hogy megszüntessük - magyarázta a szakértő. - A düh lélektani háttere azért egyedülálló, mert rossznak érzékeljük, pedig igen gyakran az erős érzelmi kitörés lényege a közeledés vágya".
(Forrás >>>)

További cikk a dühről >>>

 

Byron Katie Önmunka módszere

1. Kérdés az általad mondott (leírt) állításra: "Igaz ez?" Teljesen biztos, hogy ez igaz? (Az Önmunka csak akkor működik, ha valóban válaszolsz a kérdésre, és nem mismásolod el!)
2. Hogyan reagálsz, mit érzel, amikor azt gondolod, hogy ...? (Megjelenik a gondolat, ami egy elképzelés és utána megjelennek a képek a fejedben, aztán az érzéseid elöntenek a képek miatt.)
3. Ki lennél anélkül a gondolat nélkül, hogy ...? Ki lennél a történeted nélkül? (Mit éreznél, mit tennél, hogyan élnél? A történeted okozza a rossz érzésedet, vagy az, amit gondolsz róla?)
4. Fordítsd meg! (A bátyám meghalt. < > Az én életem halt meg. Nem kellett volna háborúba mennie. < > El kellett mennie abba a háborúba.)

Bővebben >>>

„Nem az a lényeg, hogy mások megértsenek bennünket, hanem, hogy mi megértsük önmagunkat. Ez a lehető legnagyobb boldogság kulcsa.” (Byron Katie)
MAGYAR SPIRITUS

AZ ÉGIG ÉRŐ FA
(5. rész)

Ez a parancs hozott bennünket a Földre, ez létezésünk végső oka hagyatékunk szerint. Ezért ne dőljünk be az önmegvalósítás bódító maszlagának, a „nekem ez már az utolsó reinkarnációm” típusú csacska szövegeknek. Higgyünk az Istenbe, bízzunk magunkban, magyarságunkban (magerőnkben) és ne felejtsük el időnként megetetni a Táltos csikót .

„Emeld fel fejedet büszke nép,
Viselted a világ szégyenét
Emelkedj magasba, kis haza
Te, az elnyomatás iszonya
Emeld föl szívedet, nemzetem,
Lángoljon a világegyetem!”

(Juhász Ferenc: Himnusztöredék)

Az igazság létezik, a hazugságot kitalálják. Az igazság a megtörtént eseményekben, megélt tapasztalatokban él. Ha nem nézünk tükörbe, nem látjuk, hogy áll a hajunk. Ha elzárjuk magunkat a mintákkal tanító, tetteinket visszatükröző természettől, csak kitalációkra épülő, a valós élettől távoli „tudásokat” szerezhetünk. Mivel - tapasztalások híján - már az alapok is hibásak, jelenlegi tudásunk nagy része életidegen, azaz hazug.

Irányok

Anyanyelvünk egyik rendkívüli tulajdonsága, hogy működik benne a Doppler-effektus (egy forrás felé közeledve a forrás rezgése növekszik, távolodva csökken). Nyelvünkben a közeledést magas hangrendű szavakkal fejezem ki (ez, ide, erre …), a távolodást mély hangrendűvel (az, oda, arra …). Estünkben ez azért fontos, mert eldönt egy régóta folyó teológiai vitát: Isten és Sátán viszonyát.
A teremtő erőt nyelvünkben az STN mássalhangzókkal jelöljük. A semleges forrásnak én magam adok töltést: ha közeledek hozzá, Istent érzem, ha távolodok tőle, Sátánnak látom. Isten és Sátán irányok! Azt, hogy mi történik velem az életben, kizárólag a döntésemen múlik. A forrás törvénye alapján minden történést valaha én indítottam el, mert minden teremtményem (tettem, érzelmem, gondolatom) visszatér hozzám.


Az Isten Szeme csillagköd

Az Újszövetségben Jézus elmondja, hogy lehet megállítani a mókuskereket: „Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!”. Azt a követ valaha én indítottam el, most rajtam csattan. Innentől kezemben a döntés: visszadobom, és új kört indítok („szemet szemért, fogat fogért”), vagy kiszállok. De nem elég a rosszat megállítani, a jóért tenni is kell! Ha kenyeret akarok kapni, adnom is kell! Tulajdonképpen egyetlen szabad akaratom van a Földön: melyik irányba menjek? Közeledjek Istenhez, vagy távolodjak tőle?
A forrástól (azaz az élettől) távolodva egyre kevesebb a fény, egyre érthetetlenebbé válik minden. Csökken a központ ereje, a maradék energiákat egyre bonyolultabb rendszerekkel kell megosztani, melyeket a félelem, a hazugság, és a bosszú irányít.
A teremtett világ érthetetlené válik, egyre kevésbé tudok hatni rá, csökken a szabadságom. Egyre kevésbé változom, lelassulva élek, végezetül kővé válok.


Megapolisz, egy kővé vált világ

A forráshoz (az élethez) közeledve egyre több a fény, minden egyszerűvé válik. Nő a forrás ereje, egyre több teremtő erőhöz jutok, nem szorulok másokra. A teremtés törvényeit megértve és felhasználva egyre nő a szabadságom, ezzel részem a Teremtésben. A forrás felé nem kell a hogyanokkal bajlódnom, a felgyorsuló változások egyre újabb, előre nem kiszámítható lehetőségeket nyitnak, körém simul a világ.

Arányok

Iránytűként egyetlen jelzést kaptunk Teremtőnktől, ez a boldogság. Az ember három világban (6., befejező rész a következő számban)

Kelt Magfalván, az Úr 2010. évében, Új kenyér havában
Géczy Gábor MAG

MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS – Ludányi Horváth Attila gyűjtése
SZAKRALITÁS, ÁLLAMREND

1./ „(...) Bolyongani faluról falura.
Durva darócban gazdag, tiszta szellem.
Egymás szolgája mind és nem ura.
Csecsemő csámcsog minden anyamellen.
Így készülünk szelíd háborúra,
mindig magunkért, soha mások ellen,
sót párolunk és vásznakat szövünk
s míg kisebbítnek, lassan megnövünk. (...)”

(Dsida Jenő: Tükör előtt /1938 előtt/)

2./ „(...) Magasabb szinten (…) a geometria választja el a szakrális világot a profántól. (…) Természetesen nem minden geometria szakrális. A geometria (…) a majdani lakók kényelmét szolgáló épületek elhelyezése és felépítése szempontjából volt hasznos. 'Szakrálissá' akkor vált, amikor az istenek kedvében akartak járni. Templomot például kizárólag akkor szentelnek fel, ha az épület mind a szakrális arányokkal, mind a tájolással kapcsolatos különleges elvárásoknak megfelel. Az arányok és a tájolás fontossága oly sok kultúrában megjelenik, olyannyira univerzális, hogy ezek alighanem valami létező rendet tükröznek. (…)

Ahogy a számok szentek voltak a püthagoreusok számára, úgy az ókori görögök a geometriát tekintették szakrális tudománynak - ez volt ugyanis az érvelés legmegfoghatóbb és ugyanakkor legelvontabb formája. A geometria (…) számos dolog archetipikus mintázata – de talán minden dologé, legyen az noumenon /azaz olyan valami, amelynek létezése érzékelhető, de nem bizonyított/, fogalmi, matematikai, természeti vagy építészeti jelenség. (…)

A szakrális geometria természetesen attól is szent, hogy megmutatja az Isten keze munkája mögött – például a kristályok szerkezetében, folyóvizek áramlásában, a páfránylevél kipöndörödésében vagy az ammoniták kagylóházának növekedésében – rejlő mintázatot, azaz a növekedés folyamatát irányító mintát. (...)”

(Stephen Skinner: Szakrális geometria – A kód megfejtése; Bioenergetic Kiadó, Budapest, 2007.; 6. és 12. oldal)

3./ „(...) A matematika determinista. Kettő meg kettő mindig négy. A fizika pedig a matematika alkalmazása az univerzumban, ahol az anyag és az energia univerzális törvényeknek és erőknek engedelmeskedik. (…) Az anyag hajlamos a spontán szerveződésre, a világegyetem törvényeinek megfelelően. Ez a szerveződés komplexifikációt is jelent. (…) Amikor ez a bonyolódás elér egy küszöböt, vagyis amikor az atomok elemekké szerveződnek, attól kezdve már nem a fizika, hanem a kémia foglalkozik velük. Vagyis a kémia voltaképpen komplexifikált fizika. Amikor ezek az anyagok még tovább bonyolódnak, megszületnek az élőlények. (…) Egyetlen cél hajtja őket: a túlélés. Ezzel azt akarom mondani, hogy a biológia komplexifikált kémia. Amikor a biológia nagyon bonyolulttá válik, megjelenik az intelligencia és a tudat. (…) A pszichológusok és a pszichiáterek már bebizonyították, hogy minden viselkedésnek van valami oka, nem spontán jön létre. (…) Ez azt jelenti, hogy a pszichológia komplexifikált biológia. (…)

Amikor a dolgok legegyszerűbb gyökerét keressük, azt találjuk, hogy a tudat alapja a biológia, a biológiáé a kémia, a kémiáé a fizika, a fizikáé pedig a matematika.(...)”

// 'Mottó' a könyv legelején, a 'Bevezető' előtt:

„A könyvben leírt összes tudományos adat megfelel a valóságnak. A könyvben kifejtett tudományos elméleteket fizikusok és matematikusok támasztják alá.”//

(J. R. dos Santos: Az isteni formula /Einstein utolsó üzenete/,
Kossuth Kiadó, Budapest, 2010., 454-455. oldal)

4./ „A természet (a bennünket /is/ éltető ANYA TERMÉSZET) – a maga rendjével, szépségével, folytonos változásával (és e változások törvényszerű rendjének állandóságával) maga az ISTENI MEGNYILATKOZÁS.

Másképpen: a MINDENHATÓ ATYA ISTEN a TERMÉSZET nevű 'szóvivője' útján tart kapcsolatot velünk, emberekkel (akik magunk is e kozmikus rendszer részei vagyunk – egyszerre 'alakítók' és 'alakulók'). Amikor az alakítást és az alakulást egyidejűleg isteni HARMÓNIA jellemzi, akkor érvényesül a történésekben a SZAKRALITÁS.”

(Ludányi-Horváth Attila /2009./)

5./ „(...) Az univerzum működése és az ember fejlődése is teljesen egységes, energetikai törvényszerűségek szerint folyik. Az univerzum evolúciós fejlődése, a bolygók fejlődése, Földünk változása és rajta az emberi sors törvényszerűségei egymástól elválaszthatatlan egységet alkotnak. Ezen evolúciót mozgató erők alól az ember sem vonhatja ki magát. Semmiféle szabad akarat nem ad lehetőséget arra, hogy az ember kénye-kedve szerint beavatkozzon ebbe a fejlődési rendbe. Ennek a bizonyos fejlődési spirálnak az ember csak része, igaz, hogy elválaszthatatlanul szerves része. A fejlődés törvényszerűségei megismerhetőek az ember számára, de csak akkor érthetőek meg igazán, ha ragaszkodunk ezen alaptörvények szigorú értelmezéséhez. Nem bújhatunk ki alóla érzelmeinkre, hatalmi ambícióinkra hallgatva.

Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló változásokat, melyek napjainkban hihetetlen módon felgyorsulóban vannak, meg kell értenünk a változásokat mozgató erők milyenségét. Ezek az erők (…) a világmindenséget mozgásban tartó egységes és egyetemes energetikai törvények. Megértésük nem igényel nagy megerőltetést, csak másként gondolkodást. Ennek a másként gondolkodásnak a logikáját megértve – következetesen értelmezve az élet minden jelenségére – haladhatunk előre életünk mozgatóerőinek megismerésében: az egészség megtapasztalásában éppúgy, mint elmúlt történelmünk megértésében. Csak úgy érthetjük meg jövőnk irányát, ha hazugságtól mentesen újraértelmezzük történelmünket – az elmúlt minimum ötezer évet - ragaszkodva az energetikai törvények szigorú alkalmazásához. (...)”

(Harsányi László: Nostradamus! Most én mondom...;
Előszó, 6. oldal; Girardi Kft., Budapest, 2000.)

SZER-tartás

Keress egy nyugodt helyet, lehetőleg a házi oltár előtt. Az oltár – mint a nevéből is kiderül – oltalom céljából készült.
Írd le egy tiszta lapra a kérdéseidet. Egy dolgot azonban soha ne felejts el: helyetted senki nem fogja megoldani a problémákat, de ha már keresed a megoldást és elindultál valamerre, mindenképpen megkapod a segítséget. Segíts magadon és Isten is megsegít!
Most pedig pihenj és érezd jól magad!
Kérd meg a Teremtőt, hogy legyen mindvégig veled!
Miután elhangzott az Isteni Áldás, egyél egy falat kenyeret és igyál egy korty bort.

„Áldott legyen a szív, mely hordozott, és áldott legyen a kéz, mely felnevelt. Legyen áldott eddigi utad, és áldott legyen egész életed. Legyen áldott benned a Fény, hogy másoknak is fénye lehess, legyen áldott a Nap sugara és melegítse fel szívedet. Hogy lehess meleget osztó forrás a szeretetre szomjazóknak, és legyen áldott támasz karod, a segítségre szorulóknak. Legyen áldott gyógyír szavad minden hozzád fordulónak, legyen áldást hozó kezed azoknak, akik érte nyúlnak. Végül legyen áldott immár minden hibád, bűnöd, vétked, hiszen aki megbocsájtja, végtelenül szeret téged."

Most pedig képzeld a fénykereszted a szívedbe, és tartsd ott a szert.
Amíg a fénykereszt a szívedben van, a szer etet téged.
Tedd fel a kérdéseidet és halld, lásd, vagy érezd a válaszokat.
Addig maradj így, amíg csak jólesik.
A beszélgetés végén pedig add tovább az Isteni Áldást minél több embernek!

SZERTAN - SZÍNIA BODNÁR ERIKA (animációs film)
Színia honlapja

VIDEÓK

Kozsdi Tamás előadása (a videók 8-10 percesek)

Enigma 2012.04.03. Arvisurák – riport Kozsdi Tamással (ideje:00:52:40)

„Az önismeret már fél siker.” (Sophie)
EZOTARO SZÁMMISZTIKA® FEBRUÁRRA

A 2-es jellemzői
Együtt, támogatás, támaszkodás, intuíció, kétség, yin, extroverzió. Befogadás, érzékenység, nőiesség, lelki erő, romantika, művészi érzék.

Diszharmonikusan
Támogatás helyett elvtelenül kiszolgálja a másikat, aztán elege lesz és önzővé válik, de ettől rosszul érzi magát, és kezdődik minden elölről. Nincs saját ereje, másokra támaszkodik, valamihez hozzáfog, azután kétségek gyötrik, bizonytalan, túlzottan kritikus. Ad hoc döntéseket hoz, ahelyett, hogy intuíciójára hallgatna, túlzottan extrovertált.

Harmonikusan
Hgyüttműködik másokkal, kibékíti a vitázó ellenfeleket, jó diplomáciai érzékkel rendelkezik, hallgat intuíciójára, belső csillaga vezeti. Mielőtt hozzáfog valamihez, kritikusan végiggondolja, így elkerüli a bizonytalanságot. Erős belső yin energia jellemzi: elfogadás, tolerancia, empátia. Képes az álomfejtésre.

Szülői háttér, családi karma
Egy számmisztikai elemzéssel nagyon sok minden feltérképezhető, többek között a szülői háttér. Ebből kiderül, hogy az egyéniségre mely rezgésminőségek hatása volt a legmeghatározóbb, magyarán szülei viselkedésének mely minősége érvényesült a leginkább. Választ kapunk arra is, hogy a szülők hogyan viszonyulnak egymáshoz és családtagjaikhoz. Vegyünk például egy 1-es rezgésű Édesanyát és egy 2-es rezgésű Édesapát, akik az ötvenes, hatvanas években alapítottak családot. A hagyományos szerepfelosztásban – ami még napjainkban is érezteti hatását – a családokban a férfi volt a vezéregyéniség, amelyet az 1-es minőség szimbolizál, és a nő feladata volt, hogy a háttérből támogassa férjét, intuíciója segítségével, ez a 2-es minőség jellemzője. Példaesetünkben tehát egy meglehetősen nehéz helyzetben találja magát a család, mert a hagyományos szerepelvárásokon túl kell lépniük a szülőknek, és mindkettőjüknek fel kell vállalniuk, meg kell élniük az eddig elhanyagolt lélekrészüket.

Azt vettem észre – talán nem is olyan meglepő –, hogy a legtöbb elemzésben, amivel találkoztam, ez a helyzet áll fent. Tehát itt is tetten érhető az a változás, ami napjainkra teljesen nyilvánvalóvá lett. A családi háttér megismerése sokat segít abban, hogy az egyéniség felismerje, milyen megoldandó családi mintát hozott magával. Azt tapasztalom ugyanis saját életemben és másokéban is azt látom, hogy a mi feladatunkhoz hozzátartozik szüleink megoldatlan konfliktusainak rendezése is.

2-es, mint családi karma
Visszahúzódó vagy ráerőlteti magát másokra / elvtelenül csak a békességet keresi, megalkuvó vagy ellenséges / sértődékeny vagy szorongó / kétségekkel, félelmekkel küzdő, döntésképtelen, szkeptikus, depresszív. Feloldandó problémák: kényszeres és túlzásba vitt, szirupos kedveskedés, manipulatív adás; kétségbeesetten vágyik arra, hogy mások elfogadják, és ha ezt nem kapja meg, még dühösebb és még kedvesebb lesz. Kétségbeesetten vágyik arra (de ezt magának sem ismeri be), hogy mások is tegyenek érte valamit, ahogyan Ön is tesz őértük.
Ha fölteszi a következő kérdéseket magának, a válaszadáskor érhetik meglepetések, melyek közelebb viszik ahhoz, hogy a tudattalan tartalmak tudatossá válva ne rabolják el több energiáját:
Hogyan alakult szüleim viszonya, ki támogatott kit? Ki volt inkább az, aki a békességet kereste? Hogyan oldották meg a konfliktushelyzeteket? Élt-e valaki a családban az intuíciója szerint? Felvállalta-e anyám a nőiességét, vagy csak a feleség és az anya szerepét játszotta el? Milyen szerepe volt családunkban az ösztönnek, intuíciónak, és mennyire értékeltük a lexikális tudást? Biztonságban éreztem-e magam a szüleimmel? Amennyire emlékszem, gyötörték-e kétségek valamelyik szülőmet? Nehezen tudtak-e döntést hozni adott helyzetben? (a 2-es minőségről továbbiakat itt talál: EzoTaro OdaFigyelő 4-es és 19-es szám.)

EzoTaro számmisztika® oldalak:
http://www.ezotaro.com/szammisztika/index.htm


SZOLGÁLTATÁS

PIACOK

Kistermelői
Bio
Máriaremete Nagykovácsi Káli piac Bio-piacok XII. kerületben - MOM Park jelenleg a XII.Jagelló úti parkolóban, szombatonként 7-13 óra között, tel.:30/ 6783772;
Pilisszentiván Biatorbágy Piacok Újpesten Pesthidegkút 1028 Budapest, Templom u. 2-10., szombatonként 7-12 óra között, tel.:+36 1 392-0860

LETÖLTHETŐ HANGANYAGOK

„Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól csúf, hogy meg is történik.” (Kun Ákos gyűjtése)
HUMOR
HUMORESZKEK

Kívánatos gömbölyded asszonyt vett feleségül a kalmár, de hamarosan megbánta. A menyecske ugyanis rest volt. Nem olyan mindennapi rest, amilyen akad itt is, ott is, hanem mutogatnivaló, ki még az ásításra is bajosan szánta rá magát, holott tudnivaló, hogy a lusták legfőbb foglalatossága éppen az ásítás. A kalmár egy ideig tűrte a felesége iszonytató restségét, utoljára azonban elhagyta a béketűrése. Mikor egyszer látta, hogy a felesége orra előtt mákosra köpik a legyek az ünnepi kalácsot, rájuk sem szusszan, hogy elhessentse őket, előkapott egy botot, s eldöngette az asszonyt istentelenül. Amaz nyögött, s a könnyét ontotta, mert jajgatni és sírni nehezére esett volna lustaságtól. De végére valahogy csak kifakadt belőle a méltatlankodás:
- Hogy mersz engem verni te gyalázatos, hiszen semmit sem csináltam.
- Hisz éppen azért verlek, te ágylankasztó, naplopó bestia.

Két kispénzű magyar turista Svédországba utazik. Egyik este lerobban a Trabantjuk. Nem tehetnek mást, mint szállás kérnek egy vidéki házban, amelyben egy magányos nő lakott. Jó fél év múlva egyikük, immár idehaza értesítést kapott. Rögtön telefonált a barátjának.
- Emlékszel amikor Svédországban egyszer lerobbant a kocsid? Egy magányos hölgynél aludtunk.
- Emlékszem.
- És ha jól sejtem, akkor te lefeküdtél azzal a nővel?
- Le bizony.
- És búcsúzáskor az én nevemet, címemet adtad meg neki?
- Ne haragudj, ártatlan tréfa volt.
- Szó sincs haragról. Most értesített az ügyvédje, hogy a hölgy váratlanul elhunyt, és én vagyok az általános örökös.

Az öreg paraszt megkéri fiatal, ezermester hírében álló szomszédját, hogy javítaná meg nála a lyukas tetőt, mert elkorhadt, és minduntalan beázik. A fiatalember át is megy, egész délután dolgozik odafent, majd jelenti, hogy kész a munka. Az öreg érzi, hogy a szívességet valamivel viszonozni illenék, de zsugori természete miatt utál adni.
- Nem is tudom, hogy háláljam meg a szívességedet öcsém! – mondja. – Adnék egy kosár szilvát, de még zöld. A körték sem igazán érettek. Talán egy csirkét? De azt meg röstellem, olyan kicsinyek.
- Sebaj bátyám! – vigasztalja a fiatal szomszéd. – Akkor adjon belőlük kettőt.

Az öreg paraszt talál egy vaskos pénztárcát. Nagyon megörül neki, és betelefonál a rádióba.
- Műsorvezető úr! Találtam egy pénztárcát. 20 ezer dollár és 30 ezer márka volt benne, meg egy névjegy Kovács névre.
- Na, és mit akar bácsika?
- Hát ennek a Kovácsnak küldenék egy nótát.

Az afrikai dzsungelben az expedícióval tartó szociológusnő egy bennszülött törzs játszadozó gyermekeit szerette volna lefényképezni, de a gyerekek harsányan kiáltozni kezdtek. A szociológusnő elvörösödött, és bocsánatot kért a törzsfőnöktől a tapintatlanságért. Ő ugyanis tudja, hogy bizonyos törzsekben az a hit él, hogy ha lefényképezik őket, azzal ellopják a lelküket. A tudós hölgy hosszú magyarázatba fogott a fényképezőgép mivoltáról, működéséről, a törzsfőnök pedig állandóan közbe akart szólni, mindhiába. Mikor a hölgy befejezte felvilágosító előadását, a törzsfőnök végre szóhoz jutott.

Barátságosan, arcán az egyszerű emberek ártatlan kifejezésével mosolyogva mondta:
- Asszonyom! A gyerekek csak arra akarták magát figyelmeztetni, hogy rajta felejtette az objektíven a sapkát!

CSAN BUDDHISTA ANEKDOTÁK

Egy Jüan nevű szerzetes azt kérdezte:
- Mester, teszel-e valami komoly erőfeszítést, hogy gyakorold az Utat?
- Igen - mondta Huj-haj.
- Mit?
- Ha éhes vagyok, eszem - ha álmos vagyok, alszom.
- Hát nem ezt tesszük mindnyájan?
- Nem bizony.
- Miért nem?
- Ha esztek, közben száz dolgon jár az eszetek, és ha aludni tértek, ezer gondolattól terhes az elmétek - mondta Huj-haj. - Hát ezért nem.

Seng-kuang kapálás közben kettévágott egy gilisztát.
- Nézzétek - mondta a többieknek -, kettévágtam egy gilisztát, és mindkét vége mozog. Vajon melyikben van az élete?
Mestere, Ce-hu válaszul felemelte a kapáját, rábökött az egyik, majd a másik felére, végül a kettő közti közre is, aztán visszaindult a kolostorba.

Egyszer a három tanítvány, Nan-csüan, Hszi-tang és Paj-csang elkísérte Ma-cu mestert egy holdfényes sétára.
- Mit gondoltok - kérdezte Ma-cu -, mire lehetne legjobban kihasználni ezt az időt?
- A szövegek tanulmányozására - szólalt meg elsőnek Hszi-tang.
- Kiváló alkalom az elmélkedésre - javasolta Paj-csang.
Ilyen válaszok hallatán Nan-csüan megfordult, és faképnél hagyta őket.
- A szövegeket meghagyom Hszi-tangnak - mondotta a mester -, Paj-csang pedig valóban tehetséges elmélkedő. De Nan-csüan lépett túl a hívságokon.

Egy szerzetes a csészéjét mosogatta. Nan-csüan mellé lépett és váratlanul kitépte a kezéből. A szerzetes megütközve állt ott, üres kézzel.
- Most a csésze az én kezemben van - szögezte le Nan-csüan. - Mit érsz vele, ha méltatlankodsz?

Ma-ku meglátogatta Csang-csinget. Háromszor körbejárta a székén ülő mestert, egyszer figyelmeztetőn megcsörgette karikás koldusbotját, aztán megállt előtte és kihúzta magát.
- Igazad van - mondta Csang-csing.
Ma-ku meglátogatta Nan-csüant. Háromszor körbejárta a székén ülő mestert, egyszer figyelmeztetőn megcsörgette karikás koldusbotját, aztán megállt előtte és kihúzta magát.
- Nincs igazad - mondta Nan-csüan.
- Csang-csing azt mondta, hogy igazam van - berzenkedett Ma-ku -, te miért mondod azt, hogy nincsen?
- Csang-csingnek igaza is volt, neked nincs igazad!

(Forrás: http://mek.niif.hu/00200/00224/00224.htm)

VICCEK

Az anyós felhívja orvos vejét.
- Fiam, kificamodott a bokám, most mit csináljak?
- Sántítson mama!

Megfigyeltétek már, hogy az idős házaspároknak van egy jól bevált közös nyelvük, amit csak ők ketten értenek?
A múltkor a nagyszüleimnél voltam látogatóban. A nagyapám kinyitotta az egyik szekrény ajtaját, és keresgélni kezdett a polcokon. A nagymama megkérdezte:
- Mit keresel?
- Semmit!
- Az nem ott van, hanem az ágy alatt!

A férje temetése előtt az idős özvegyasszonytól megkérdezi a temetkezési vállalkozó:
- Hány éves volt a férje, asszonyom?
- 98. Két évvel idősebb nálam.
- Akkor ön most 96?
- Igen. Arra céloz, hogy talán nem is érdemes már hazamennem?

A skót telefonszexre vágyik, tárcsázza is a megfelelő számot, a nő erotikus hangon szól bele a telefonba:
- Mondd mit szeretnél, én minden vágyad teljesítem.
- A legvadabbakat is?
- Persze...
- Akkor hívjál vissza picim;)

- Tudod hogyan edzenek a pasik a strandon?
- Nem. Hogyan?
- Ahányszor bikinit látnak, behúzzák a pocakjukat!

Két székely vágja a fát télen, rohadt hidegben.
- Te koma, hol van a füles sapkád?
- Amióta balesetem volt nem hordom.
- Milyen baleseted volt?
- Megkínáltak pálinkával és nem hallottam.

- Mi van az idegbeteg ló lábán?- Pszichopata!

Beálltam egy zsúfolt parkolóba és leengedtem az ablakot, hogy a hátsó ülésen nyújtózkodó kutyusom kapjon elég levegőt. Nem akartam, hogy utánam induljon, megálltam hát a járdán és visszamutatva rá, határozottan azt mondtam:
- Ott maradsz! Érted?? Maradsz! Maradsz!!
Egy közeli autó vezetője, látva hogy szőke vagyok, csodálkozva végigmért, majd megszólalt:
- Csak be kell húznia a kéziféket!

Az új albérlő bekopog a főbérlőhöz és egy üres konyakos üveget mutat neki:
- Asszonyom, ez az üveg tegnap még teljesen tele volt. Maga bejött a lakásba, és megitta a konyakomat?
- Igen! Előre megmondtam, hogy nem tűrök alkoholt a lakásomban!

Kérdezi a skót a szomszédját:
- Mi volt nálatok az éjszaka, láttam, hogy percenként elaludt a lámpa, majd utána rögtön visszajött?
- Olvastam, és rájöttem, hogy lapozni sötétben is tudok.

Egy fiatalember lázasan tanulja a szóbeli érettségi tételeket. Egy nappal az érettségi vizsga előtt riadtan konstatálja, hogy a történelem tételekre nem maradt ideje. "Mentsük, ami menthető!"- alapon EGY tételt azért megtanul, mégpedig a 13-as számút, ettől rögtön elmúlt a félelme. Másnap, amikor a 8-as számú történelem tételt húzta, egy hirtelen mozdulattal visszadugta a többi közé.
- Na-na fiatalember, mit művel? Hányas tételt húzta?
- A 13-ast, de szörnyen babonás vagyok, ezért ijedtemben visszadobtam.
- Ilyen nincs!!! Tessék, mondja csak el a 13-as tételt!
A fiatalember jelesre vizsgázott.

VÍGJÁTÉKOK

A szentfazék (ideje:01:53:47)
Ricky Hayman talán még a lelkét is eladná, hogy megmentse az állását. Főnöke ultimátumot ad neki: ha egy héten belül nem történik valami, repül. Ricky tudja, rajta már csak a csoda segíthet. A csoda hamarosan meg is érkezik, G-nek hívják, pizsamában sétál a főúton és teljesen őrültnek látszik. Ricky azon kapja magát, hogy G beköltözik a házába, beledumál a magánéletébe és közben minden megváltozik körülötte. Ráadásul G olyannyira megbűvöli a nézőket is, hogy mindenki őrült vásárlásba kezd.
Észrevesszük-e hogyan manipulálunk másokat és mikor? Mi fontos nekünk annyira, hogy félresöpörjük, vagy alárendeljük mások érdekeit a miénknek? Mikor és hogyan tesszük? Hol van a határ aközött, hogy saját érdekeinket képviseljük, és mikor lépjük át a láthatatlan, és mindenkinél másképp, máshol létező határvonalat, amin túl már másokat manipulálunk saját érdekünkben?(EzoTaro)

Madonna - Ki ez a lány? (ideje:01:29:43)
Nikki Finn négy esztendőt töltött a rácsok mögött olyan gyilkosságért, amit el sem követett. Valaki ugyanis megölte a barátját. Nikki most el akarja kapni az igazi bűnöst. A börtön kapujában a sótlan Louden Trott ügyvéd várja, hogy mielőbb kitessékelje a városból. Louden-nek egyébként rengeteg a baja.

A főnöke lányát készül feleségül venni, ráadásul nincs kész a jegygyűrűje, és még Nikkivel is törődnie kell. A lánynak azonban más tervei vannak, tisztázni akarja a nevét. Ráveszi Louden-t, hogy segítsen neki az igazi bűnös felkutatásában. Fenekestül felfordítja a férfi életét és New York városát.
Ez a film „csak” szórakoztat – igazi kikapcsolódás. (EzoTaro)

Ég velünk! (ideje:02:04:03)
Mi lesz a gyerekkori barátságokból? Néha botrány. Jake, Brian és Anna nyolcadikban még a legjobb barátok voltak. Csakhogy azóta eltelt vagy tizenöt év, és minden megváltozott. Brian katolikus lelkész lett, Jacob pedig rabbi. Amikor azonban Anna ismét feltűnik, a három egykori jó barát újra összejön: a háromszög aztán a szerelem, a barátság és a hit kérdéseinek örvényébe zuhan. Brian atyának a lelkiismeretével kell megküzdenie, Jake-nek pedig hitközsége összes lányos anyjával: a rabbira ugyanis a környék minden hajadona szemet vetett.

BOHÓZATOK

Rejtő Jenő: Békés megegyezés (bohózat, ideje:00:15:59)

Rejtő Jenő - Az albérlő (kabaré, ideje: 00:13:14)

„Az Egységből, a határtalanságból jöttünk, ezért nem azt kell megtanulnunk, hanem az önkorlátozást.” (Sophie)
TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT
TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT - ALMA ÉS VÍZ

Egyedül az alma az a fajta gyümölcs, amit más ételekkel is együtt ehetünk, anélkül, hogy erjedés lépne fel. Ezt már az ókorban is tudták róla, ezért is nevezték a gyümölcsök királynőjének.
Nagyon könnyen tudjuk tárolni, ha csak kicsit is odafigyelünk rá, akkor eláll addig amíg, a tavaszi friss gyümölcsök megjelennek a piacon. Nagyon jól tárolható, szállítható.
Ha hiszed, ha nem, akár kizárólag almán is meg lehetne élni, szinte korlátlan ideig.

Több mint 1000 fajta alma található a világon. Mindegyikben megtalálható a fehérje, rostanyag, keményítő, sók, almasav, cukor, csersav. Magas a foszfor, a vas, és a nátriumtartalma.
Az almát nagyon rövid idő alatt megemészti a gyomrunk, és szinte azonnal energiát nyerhetünk belőle.
Magas foszfor tartalmának köszönhetően sokat segíthet főleg azoknak, akik szellemi munkát végeznek, vagy gyenge az idegzetük.
Ha régen nem ettél almát, vagyis talán kicsit elszoktál tőle, vagy nem a legjobban működik a gyomrod, esetleg az egészséges ételeket nehezebben emészted, akkor fokozatosan kezd el az almaevést, először csak egy-két falatot egyél belőle, de azt nagyon rágd meg, egy harapás almát legalább ötvenszer, mert így keveredik a legalaposabban össze a nyáladdal, és ez a legfontosabb. Utána fokozatosan emeld az adagot, de mindig ügyelj arra, hogy az alma pépként kerüljön a gyomrodba.
Gyümölcsöt csak magában egyél.
Ha mást is kívánsz fogyasztani, akkor almát ebéd előtt, vagy vacsora előtt legalább egy órával fogyassz.
Bármilyen gyümölcsöt fogyaszthatsz főétkezésként is. Ha úgy érzed, hogy az alma nem csillapítja az éhségedet, akkor ez annak a jele, hogy valami baj van a gyomroddal vagy az emésztőrendszereddel.
Próbáld meg ezt tudatosan és módszeresen helyreállítani.
Természetesen, ha már más ételekkel megtömted a pocidat, akkor ne erőltesd rá a gyümölcsöt, mert ez nem lesz előnyös sem az egészséged, sem az emésztésed számára. Jó ha tudod, soha sem a gyümölcs okozza a hasmenésedet, lázadat, vagy más kellemetlenséget, hanem az, amit a gyümölcs előtt ettél.
A gyümölcsök nagy része gyógyító hatású, megszabadítja szervezetünket az eddig okozott károktól, mérgektől.
Többek között az alma nagyon jó tisztító és gyógyító hatással van az alábbi betegségekre:
- Ételmérgezés, bélhurut, vérhas, koli baktérium okozta bélfertőzés, és akár hiszed akár nem még akkor is segíteni tud, ha veseköved van.

- Székrekedés nélkül képes gyógyítani a hasmenést, szabályozza a bélműködésedet, tisztítja a
húgyutakat, és a tüdőket.
- Gyógyítja a reumát, a köszvényt, mivel sói oldják a húgyköveket.
Az alma, mint gyümölcs, savas ugyan, de mégis a szervezetet lúgosítja, hiszen organikus sói semlegesítik a fehérjebomlás termékeiből származó savakat.
Kiválóan gyógyítja a hörghurutot, és a felső légúti betegségeket.
Jó, ha tudod azt, is, hogy másként hat az édes, és másként a savanyú alma.
Édes almát fogyasszanak mindazok, akik székrekedésben szenvednek, vagy vérszegények, és inkább savanykásabbat mindazok, akik esetleg túltápláltak, vagy reumás fájdalmakkal küzdenek.
Mindkét fajtájú alma hatásos vértisztító, nagyon hasznos mindazoknak, akik érelmeszesedésben szenvednek, vagy gyenge a szívműködésük, esetleg aranyerük van, A hölgyeknél jól használható a menstruációs zavarok megszüntetésére.
Minden embernek, de főleg azoknak, akik rendszeresen ülő munkát végeznek, legalább minden második hónapban kellene almakúrát tartani. Ez azt jelenti, hogy legalább egy napig csak almát ehet. Lehetőleg csak egészséges, lédús, és érett almát együnk.
Lehetőleg törekedjünk arra, hogy azonos fajtákat fogyasszunk, ugyanis minden almának más a savassági foka. Ne keverjük a különböző fajta almákat egymással.
Az almát lehetőleg mindig teljes egészében fogyasszuk el. Ne dobjuk el az alma csutkáját sem, hiszen igen értékes jódot tartalmaz. Az alma fogyasztásával még az áldott állapot alatti hányingert is le lehet küzdeni.
Almakúrát egész évben lehet a szervezet regenerálása érdekében végezni 4-5 héten keresztül, melyből egy hét legyen a bevezetés. ,Jó étvágyat!!!!

A vízfogyasztásról
Íme, egy kis hasznos információ:
Azt tudtam, hogy sok vizet kell innunk, de azt nem, hogy az időzítés is nagyon fontos.
A megfelelő időben fogyasztott víz maximalizálja az emberi test működését
2 pohár víz rögtön felébredés után segíti a belső szervek működését.
1 pohár víz étkezés előtt 30 perccel elősegíti az emésztést.
1 pohár víz fürdés előtt lecsökkenti a vérnyomást.
1 pohár víz lefekvés előtt megelőzi az agyvérzést és az alvás közben gyakran előforduló szívrohamot.

„A valóság riasztó, ezért átaludjuk az ébredést.” (Sophie)
FILMEK, VIDEÓK, ZENE

FILMEK

A végtelen hit (ideje:01:46:40)
Részlet a filmből:
- Jelenések könyve 3. fejezet: Egy Istent szolgálunk, ki megnyit ajtókat, melyet senki be nem zárhat. És bezár ajtókat, miket senki meg nem nyithat. Így szól: „Nézd, egy nyitott ajtót tettem eléd, amit senki be nem zárhat. Tudom, hogy csekély az erőd, mégis hű voltál hozzám és nem tagadtad meg a nevem.” Taylor edző! Az Úrnak még vannak tervei Önnel. Ön előtt még mindig áll egy nyitott ajtó. És amíg az az Úr szándéka, Ön ott fog virágozni, ahova ültették. …
- Elmondom Önnek … Nagyon elcsüggedtem, de mindvégig szólítottam Őt. És nem látom, hogy figyelne.
- Grant! Van egy példabeszéd két farmerről, akiknek égető szükségük volt esőre, és mindketten imádkoztak esőért. De csak az egyikük ment ki, hogy előkészítse a földjét az esőre. Mit gondol, melyikük bízott az Úrban, hogy küld nekik esőt?
Ez az indiai mondás jutott eszembe a filmről: Imádkozz Istenhez és kösd meg jól a tevédet! (EzoTaro)

Az élet háza (ideje:01:55:56)
Ebből a filmből értettem meg, hogy nincs jó és rossz történés, csak történés van. Csak ÚT van, amelyen haladunk, és az Út is mi vagyunk. Mindegyikünk a saját Útja önmaga. És nem hagyhatunk ki egyetlen mélyedést, dombot, egyetlen lépést sem, mert az Út … egyszerűen nem vezet másfelé. Mert minden, ami van, maga az ÚT. (EzoTaro)

Vezet a ritmus (ideje:01:52:16)
Pierre Dulaine (Antonio Banderas) díjnyertes táncoktató lehetetlen küldetést vállal, amikor táncolni tanítja New York egyik legkeményebb iskolájának bajkeverőit. Mindenki megdöbbenésére a kezdeti nehézségek után összerázódnak. Közös megegyezéssel hip-hop elemekkel fűszerezik a standard táncokat, és modern táncstílusukkal a nemzeti bajnokságig jutnak.

A szavak titkos élete (ideje:01:50:22)
Vajon feldolgozható-e a múlt? Vajon képesek vagyunk-e megbirkózni a történetünkkel? És ha nem, akkor hogyan éljünk tovább a sebeinkkel? Vagy mégis lehetséges a borzalmak sötét pincéjében ablakot nyitni a fénynek, hogy azután az ajtót becsukva magunk mögött a levegős, napfényes házban szép életet éljünk?(EzoTaro)

VIDEÓK

Bagdi Bella: Elengedés (ideje:00:06:57)

Bagdi Bella: Megadom magam (Eckhart Tolle megzenésített tanításaiból) (ideje:00:11:06)
"Az egyetlen pont, ahol megtapasztalhatod az élet áramlását, az a most. A megadás tehát a jelen pillanat feltétel és fenntartás nélküli elfogadása. Ha már elég hosszú ideje élsz, akkor tudod, hogy bizony gyakran rosszra fordulnak a dolgok. Pontosan ekkor érdemes gyakorolni a megadást, ha meg akarod tisztítani az életed a fájdalomtól és a bánattól. A megadás belső folyamat, de ez nem azt jelenti, hogy külső szinten ne cselekedhetnél és változtathatnál a helyzeteden. Igenis fontos hogy minden tőled telhetőt megtegyél az adott helyzetért, de úgy h nem ítéled meg a benne jelen lévő dolgokat. Ezt nevezem én pozitív cselekvésnek." Eckhart Tolle
Bagdi Bella A Most hatalma cd-jén hallható dalai Eckhart Tolle azonos című könyvében megismert tanításokból ihletődtek, amelyekhez mind-mind kapcsolódik egy-egy idézet az eredeti műből.

A múlt fájdalma - A fájdalomtest föloldása (ideje:00:15:19)
Eckhart Tolle : A most hatalma - 80/08 - A múlt fájdalma - A fájdalomtest föloldása (Domján László)

A szavak ereje (ideje:00:01:43)

Byron Katie film – Fordítsd meg (ideje:00:58:33)
„Félek megnyitni a szívem, hogy elköteleződjek egy kapcsolat felé egy férfival, mert a szívemben túl sok a fájdalom a csalódásoktól.” „Ismered a fájdalmat … pusztító. Nem kellene újra átélned. Nagyon óvatosnak kell lenned, nehogy megnyisd a szíved egy férfinak többé. Igaz ez?” „Nem, ez nem igaz.” „Úgy értem, hogy mindenfelé megnyitod a szíved. Mondjuk azt, hogy ez veszélyes. Újra megsérülhetsz. Igaz ez?” „Tényleg veszélyes lenne? Nem, ha tiszta szívemből szeretnék, nem lenne veszélyes. Meg vagyok rémülve.” „És még? A férfi azt mondja: szeretlek, törődni akarok veled. És nem is igazán érdekes, mit mond ő. Egyszerűen csak szerelmes leszel.” … „El sem tudom képzelni, milyen egy nyitott szív.” „A következő történik, így szoktunk reagálni: Elkezdjük gyilkolni a férfit… Kezdjük darabokra szaggatni. Így tartjuk zárva a szívünket. Tudod … az egó feladata megölni mindent, kivéve saját magát.”

Több pénzre van szükségem (ideje:00:08:32)

ZENE

Richard Clayderman 2012 The finest tunes (ideje:00:50:00)
Enigma - Remember the Future (ideje:00:47:33)
Vangelis - Albedó 0,39 (ideje:00:42:04)
Enya - The Best Of Enya (Ideje:00:58:40)

Az oldalon saját fotók, képek mellett vannak az internetről is. Köszönöm kedves kreatív társaimnek a képeket! (EzoTaro)

Az EzoTaro OdaFigyelő online újság azzal a céllal jött létre, hogy segítse az átalakulást, a felemelkedést választó emberi egyéniségeket. A cikkek, írások, linkek, weboldalak bemutatása mind a tudatosságot, az ébredést szolgálja.
Az EzoTaro OdaFigyelő állandó rovatai: Irodalom, Szél Mihály rovata, Mit tehetünk magunkért? Aktuális, Programok, Gyakorlati javaslatok mindennapjainkra, Magyar Spiritus, EzoTaro számmisztika®, Szolgáltatás, Humor, Természetgyógyászat, Filmek, Videók, Zene.
Állandó szerzői pedig segítenek a testi, érzelmi, lelki problémák megoldásában, gyakorlati útmutatót adva: Batta Éva LélekRestaurátor, számmisztikus, Dr. Mocsonoky Zsuzsa homeopátiás orvos, fogorvos, Orosz Tünde reform szakács, valamint Szél Mihály családállító terapeuta. (EzoTaro)

Batta Éva (EzoTaro alias Sophie)
Számmisztikus, LélekRestaurátor
Telefon: + 36-20/384-8888
E-mail: info@ezotaro.com (ezotaro22@gmail.com)
Web#1: http://ezotaro.com (http://ezotaro.atw.hu)
Web#2: http://ezotaro.odafigyelo.com (http://ezotarofigyelo.atw.hu)
Web#3: http://lelekrestaurator.info/ (http://lelekrestaural.atw.hu)