Garmin eTrex 20

Ez az oldal még nincs kész!

Ez egy műholdas helymeghatározó kézi készülék. Használati útmutató  [ html: Használati útmutató http://users.atw.hu/etrex123/index.html ]

ETrex → Beállítás → Idő → Idő formátum = 24 órás; Időzóna = Európa - nyugat; Téli/nyári időszámítás = Nem. Így UTC-ben látom az időt.

2,5 Ah NiMH akkukkal tudja a 24 órás folyamatos üzemet.

Magyar leírás nincs elektronikusan sem a gyártó honlapján, sem a készülékben. Csak papíron van a dobozban.

Magyarítás nem tökéletes. Hónap nevében ha ékezetes karakter van ( MÁR, ÁPR... ), azt kihagyja ( MR, PR... ). Állományazonosítóban és Ébresztőórában. Bosszantó a nap-hónap-év forma használata, amiről nem lehet leszoktatni.

Fényképek megjelenítése lassú. Javallt az átméretezés 176*220 ( 220*176 ) képpontra.

Garmin eTrex 20 ● Ubuntu

Az Ubuntu egy operációs rendszer. 2025-05-25 13:23:44 UTC-kor Linux/Ubuntu 24.04.2 LTS verziót használom.

eTrex → Beállítás → Rendszer → USB mode = Háttértár. Számítógéphez csatlakoztatva bekapcsolja, majd 1,7 gibibyte-os msdos mappának ( /media/GARMIN ) mutatja magát. Saját adatai és a TopoGuide 170 mebibyte-ot foglalnak el.

Ha eTrex → → USB mode = Garmin, akkor USB csatlakozás után az eTrex-en választanod kell a háttértáras csatlakozás és a kapcsolat nélküli folytatás között.

Mindkét rendszer UTF-8 kódolást használ.

Az Ubuntu létrehozza a /media/GARMIN/.Trash-1000 mappát. Az ide törölt állományokat az Ubuntu → Kuka → Kuka ürítése funkcióval törölheted végleg.

TopoGuide Magyarország ● MapSource ● Ubuntu

TopoGuide Magyarország földrajzi/turista térkép, ami fizikailag egy CD-n van. 51 elem, összesen 165,4 mebibyte.

MapSource egy térképet és eTrex-t kezelő Windows-os program, ami a TopoGuide Magyarország lemezén van.

Windows-os program futtatásához először telepítened kell Alkalmazások → Ubuntu szoftverközpont → Wine Microsoft Windows kompatibilitási réteget.

Ubuntu felett a lemezről nem indíthatóak a programok, mert a végrehajtási bit nincs beállítva. Átmásoltam a CD-t HDD-re. Futtatható állományok ( 6 db *.exe ) Ubuntu → Tulajdonságok → Jogosultságok → Végrehajtást kipipáltam. start.exe jobb gomb → Megnyitás ezzel: Wine Windows Program Loader.

A program Segítség funkciója nem működik. Ugyancsak nem működik az USB kapcsolat az eTrex-el.

Nekem még nem sikerült MapSource-al csatlakozni eTrex-hez. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/Mass_Storage_Mode http://www.malsingmaps.com/wiki/index.php?title=Installing_Mapsource_in_Linux http://gpsgames.hu/forum/2/3527/linux/ http://gpsgames.hu/forum/2/749/mapsource/

Van egy internetes regisztráció, amit ha a bolt elvégez, akkor te ne ismételd meg otthon. Csak a MapSource → Segédprogramok → Térképtermékek kezelése funkcióban kell egy hosszú kódot megadni.

A MapSource igen hajlamos a lefagyásra.

ETrex-el rögzített nyomvonalt, megjelölt pontokat ( eTrex → Garmin/GPX/*.gpx )USB módban tudod átmásolni HDD-re. Onnan be tudod olvasni a MapSource programba. Visszafelé hasonlóan járhatsz el.

Garmin eTrex 20 ● DMC ● Ubuntu ● EXIF.GeoTag

A fényképezőgép ( DMC ) óráját UTC szerint állítom be. Sajnos havonta pontosítani kell.

GPSCorrelate


⌂ Index
Verzió: 2025-05-25 ( 2012-05-08 .. 2025-04-14 19:44:22 UTC )
gg630504   HG9IEG Visszajelzés: