<vissza
 
Richard Gilmore - Edward Herrmann
 
  Richard Gilmore karaktere  
   
Lorelai apja (mh: Bács Ferenc)
Richard Lorelai szerető apja, aki - Emily-hez hasonlóan - soha sem fél megmondani a véleményét. Csak a legjobbakat szerené a Gilmore lányoknak, kotnyeleskedéseit azonban időnként nehéz elviselni.
 
  Richard Gilmore, played by Edward Herrmann, is the father of Lorelai and grandfather to Rory. He has a relatively more comfortable relationship with Lorelai than does his wife, Emily, which is highlighted in episode 5.16 'So..good talk' when Lorelai agrees to meet with him even though she is angry at Emily for breaking up Luke and her. He is an alumnus of Yale, where he sang with the Whiffenpoofs,[2] and plays a pivotal role in persuading Lorelai as well as getting Rory admitted there.

He and Rory have an adorable grandfather-granddaughter relationship which serves to ease the frequent tension between Emily and Lorelai at the Friday Night Dinners. Emily and Richard themselves have a very conventional husband-wife relationship which has often served as an example of up tightness of Lorelai's previous social circles. They separate at the end of the fourth season only to reconcile midway through the fifth.

Richard works as an top level executive in an insurance company until the second season, when he becomes frustrated after noticing that he is gradually being phased out. After a brief flirtation with retirement, Richard quickly becomes bored and goes back into insurance work for himself, and soon takes on Jason Stiles as a business partner. His old company welcomes him back in the 5th season, and finally returning to Yale to teach an economics course in the 7th season. He suffers a heart attack during a lecture, which Rory was attending. When he recovers, it brings the family closer together.
 
  Edward Herrmann életrajza  
 

 

 

Született: 1943. Július 21. Washington, DC

Nálunk vetített filmje: Kegyetlen bánásmód, Gyilkos felvonó, Szülő ellen nincs orvosság, Vendetta, Richie Rich - Rosszcsont beforr (1993), Egy bukott hadjárat bizalmas története, A nagy üzlet (1988), A vasmacska kölykei (1987), A nagy Waldo Pepper, Császárok klubja (2002), Pénzeszsák (2001), Down (2001), Frank Lloyd Wright (1998) - narrátor, Szülő ellen nincs orvosság (1998), A barátom a halálom (1993), Sweet Poison (1991), Az elveszett fiúk (1987), Kairó bíbor rózsája (1985), Magas barna féfri felemás cípőben (1985), Mrs. Soffel - Börtönszerelem (1984), Gyáva hősök - Egy bukott hadjárat bizalmas története (1981), Vörösök (1981), A magas rangú célpont (1978), A nagy Waldo Pepper (1975), A delfin napja (1973), Vizsgaláz (1973).

Washingtonban született, majd a diploma megszerzése után a Londoni Zenei- és Drámai Művészeti Akadémián tanult. A Dallas Theater Centerben töltött néhány évad után, a hetvenes évek elején kisebb filmszerepeket vállalt.

Herrmann megannyi jelentős televíziós alakítása közül kiemelkedik Franklin Roosevelt elnök ragyogó megformálása az 1976-ban készült "Eleanor and Franklin" című produkcióban, majd folytatásában, a néhány évvel későbbi "Eleanor and Franklin: The White House Years"-ben. Nevezetes munkája még az 1978-as "The Lou Gehrig Story" című alkotás és Herman Munster alakjának megformálása a "Here Come the Munsters" című filmben. A "The Practice" című filmben nyújtott alakítását Emmy-díjjal jutalmazták.

A Tony és Emmy díjas színész Edward Hermmann lenyűgöző, több mint 30 évnyi színházi, filmes és televíziós karrierrel büszkélkedhet.
Broadway-i munkái közé tartozik a Warrenné professzora, amiért Tony díjat kapott, a Philadelphiai történet, amiért Tony díjra jelölték, a Bőség és a Love Letters (Szerelmes levelek).
Mozivásznon Herrmann emlékezetes szerepeket alakított a Nixon, a Richie Rich, a Born Yesterday, Az elveszett fiúk, a Compromising Positions, a The Man With One Red Shoe, a The Purple Rose of Cairo, az A Little Sex, a The Great Gatsby, az Annie, a Reds, a The Great Waldo Pepper, a The Day of the Dolphin, a Critical Care, a Critical Care, az Overboard, a Vasmacska kölykei, A nagy üzlet, a Mrs. Soffel, A rendszer ellensége, a The Paper Chase, a Fejcserés támadás, a Beépített szépség és a Down című filmben.
Szerepelt televízióban az Ügyvédek című hatrészes folytatásos történet, amiért 1999-ben Emmy díjat kapott. Meghívott szereplő az Esküdt ellenségek 200. jubileumi részében. Herrmann-t Emmy díjra jelölték még az Egy kórház magán élete (St. Elsewhere), a Concealed Enemies és az Eleanor and Franklin: the White House Years című filmben nyújtott munkájáért.
Emlékezetes TV filmjei közül kiemelkedik az Atomic Train, a Vendetta, a Hallmark Hall of Fame's St. Maybe, a Pandora's Clock, a Soul of the Game, a What Love Sees, a Face on the Milk Carton, a The End of a Sentence, a Fire in the Dark, Murrow, a The Lawrenceville Stories, az Electrical Grandmother, az A Love Affair: The Eleanor and Lou Gehrig Story és a Last Act is a Solo.

Herrmann könyvek egész sorát vette fel szalagra, eddig több mint ötvenet vett fel, beleértve a Tom Clancy Net Force sorozatot. A Jakab király bibliája (The King James Bible) komplett felvételében végzett munkájáért 1999-ben AUDIE díjjal tüntették ki.

Emellett narrátorként működik közre az A&E Channel History Lost and Found, illetve egy új, idén ősszel műsorra tűzött sorozatban, a Founding Fathers-ben. Bemondó továbbá a History Channel-en, illetve a The Ultimate Auto című sorozat házigazdája, amely Herrmann-t vezérfigurává tette az autókat kedvelők körében. A jóvoltából felújított hat autóval Herrmenn aktívan vesz részt rally versenyeken és autó bemutatókon.